09173208302

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟
    
تعداد بازدید: 2097
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/11/29
منبع : درون سازمانی

 

 

 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

 

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی است که انواع مختلفی از تجارب و فرصت ها را در کشوری که به دلیل وسعت گسترده ، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی های طبیعی شناخته شده است ، ارائه می دهد. اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید ، خبر خوب این است که شهریه به طور کلی نسبت به سایر مقاصد مهم آنگلوفون (ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا) ارزان تر است ، اگرچه در مقایسه با سایر کشورها هنوز هم بسیار بالا هستند.

شورای وزیران آموزش و پرورش ، کانادا (CMEC) یک ابزار آنلاین مفید را ارائه می دهد که به دانشجویان بین المللی آینده اجازه می دهد تا هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا را به سرعت محاسبه کنند ، و همچنین راهنمایی هایی را در مورد اسناد مورد نیاز ارائه دهند.

شهریه در کانادا

دانشگاه های کانادا هزینه های خود را تعیین می کنند و اینها بسته به عوامل مختلفی متفاوت است: شما در چه برنامه ای تحصیل می کنید ، چه دانشجوی داخلی و چه بین المللی باشید و آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنید. براساس آخرین گزارش از آمار کانادا ، شهریه در کانادا برای دانشجویان داخلی مقطع کارشناسی به طور متوسط ​​5.3 درصد کاهش یافته و برای دانشجویان بین المللی در سال 2021/2020 ، 7.6 درصد افزایش یافته است.

اگر یک شهروند کانادایی هستید که در کانادا تحصیل می کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ​​6،463 دلار کانادا در سال برای مقطع کارشناسی  و 7،056 دلار کانادا در سال برای مدرک تحصیلات تکمیلی بپردازید.

شهریه کارشناسی در کانادا

براساس آمار کانادا ، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی در سال 2021/2020 برابر با 29714 دلار کانادا (22500 پوند) در سال است. دوره های علوم انسانی ارزان تر است (به طور متوسط ​​5،542 دلار کانادا) ، در حالی که موضوعاتی مانند مهندسی و پزشکی جزء گرانترین ها  هستند و به طور متوسط ​​ 21،717 دلار کانادا (16446 دلار آمریکا) برای دندانپزشکی و 141616 دلارکانادا (10724 دلار آمریکا) برای پزشکی است و دوره های مدیریتی پایین تر از حد میانگین کشوری است که این رقم در هر ایالت حدود 6،827 دلار کانادا (5170 دلار آمریکا) است.

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید ، شهریه به طور کلی کمتر است و بسته به برنامه شما دوباره متفاوت است. آمار کانادا میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی در سال 2021/2020  را 17374 دلار کانادا، که تقریباً 13437 دلار آمریکا است ، قرار می دهد. چهار درصد افزایش نسبت به سال گذشته.

به طور کلی ، در سراسر دنیا ، برنامه های اجرایی MBA با هزینه های متوسط ​​، حدود 56328 دلار کانادا (42،657 دلار آمریکا) ، در حالی که MBA های معمولی CA به طور متوسط ​​27397 دلار کانادا (20،747 دلارآمریکا) هزینه دارند.می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل MBA در کانادا در اینجا بخوانید.

هزینه زندگی در کانادا

اگرچه شرایط ویزای دانشجویی کانادایی می گوید شما باید حداقل 10،000 دلار CA (7،570 دلار آمریکا) (یا 11،000 دلار CA / 8،300 دلار در صورت تحصیل در کبک) را در بالای شهریه خود داشته باشید ، به احتمال زیاد شما نیاز به بودجه بسیار بیشتری برای این هزینه دارید هزینه های زندگی شما بسته به موقعیت مکانی و عادات هزینه شما متفاوت خواهد بود ، زیرا شهرهای بزرگ معمولاً گران تر از زندگی درشهر های کوچک آن هستند.

Université de Montréal تخمین می زند که دانشجویان در کل سالانه 14،700 دلار شامل مسکن ، غذا ، اسکان ، کتاب و منابع دوره ، هزینه تلفن و مخارج دیگر نیاز دارند. به طور مشابه ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، واقع در ونکوور ، هزینه های زندگی 15500 دلار CA را در سال تخمین می زند ، از جمله بیمه درمانی اجباری نیست ، که طبق برنامه بهداشت قبل از میلاد ، سالانه 864 دلار CA است. مطابق نظرسنجی هزینه زندگی برای Mercer 2020 ، تورنتو گرانترین شهر کانادایی بود که در آن می توان زندگی کرد ، و در رتبه دوم هم ونکوور قرار دارد.

سه نوع اصلی اقامت دانشجویی (اقامت در محل ، اقامت دانشگاه و اقامت خصوصی) در هزینه های مختلف بسیار متفاوت است ، در حالی که دانشجویان سالانه حدود 3،000-7،500 دلار (2،271 دلار آمریکا - 5،680 دلار) برای اقامت هزینه می کنند. هزینه اقامت مشترک خصوصی می تواند حدود 8،400 دلار در هر سال (6،361 دلار آمریکا) به علاوه قبوض هزینه کند. اقامتگاه های دانشگاه اغلب ارزان تر است ، در حالی که برخی دانشگاه ها برنامه های غذایی را ارائه می دهند تا به شما امکان خرید مواد غذایی از فروشگاه های مواد غذایی دانشگاه را بدهند.

در اینجا چند نمونه از متوسط ​​هزینه های زندگی در کانادا ، گرفته شده  از Numbeo در اکتبر 2019:

  • غذا خوردن در رستوران: CA 16 دلار برای هر نفر (12 دلار آمریکا)
  • بلیط یک طرفه برای وسایل نقلیه عمومی محلی: CA 3 دلار (2.27 دلار آمریکا)
  • نان نان: CA 2.86 دلار (2.17 دلار آمریکا)
  • بلیط سینما: CA 13.50 دلار (10.22 دلار آمریکا)
  • هزینه سالانه سالن بدنسازی: CA $ 48.25 (.5 36.54 $)

هنگام تحصیل در کانادا ، شما باید بیمه درمانی اجباری بخرید. این هزینه تقریبا 600-800 دلار CA (455-607 دلار آمریکا) در سال هزینه خواهد داشت. همچنین اگر قبلاً چیزی ندارید ، باید هزینه های اضافی مانند لباس زمستانی گرم را نیز هزینه کنید.

ویزای دانشجویی و هزینه های درخواست

برای تحصیل در کانادا ، باید مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید ، که به عنوان ویزای دانشجویی برای مدت زمان اقامت شما خدمت می کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر طول بکشد ، نیازی به اجازه تحصیل در کانادا ندارید. تقاضای مجوز تحصیل 150 دلار آمریکا هزینه دارد (114 دلار پوند). برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزای دانشجویی کانادا اینجا را کلیک کنید.

هزینه های مربوط به دانشگاه های کانادا بسته به دانشگاه و کشور مبدا شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، دانشگاه بریتیش کلمبیا  از دانشجویان کانادایی برای تحصیلات تکمیلی 70.50 دلار (53.40 دلار آمریکا) و از دانشجویان بین المللی CA 118.50 دلار ($ 89.70 دلار) دریافت می کند. اگر دانشجوی بین المللی یک کشور در حال توسعه هستید ، ممکن است بتوانید این هزینه را کاهش دهید.

کمک مالی برای تحصیل در کانادا

بورسیه ها ، کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ، در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. این شامل بورس های تحصیلی ویژه برای پیشرفت ورزشی و تحصیلی و بورسیه های تحصیلی خاص می باشد.

بسیاری از دانشگاه های کانادا بورس های تحصیلی خود را ارائه می دهند ، بنابراین ممکن است شما بتوانید برای بورسیه ای که بطور انحصاری توسط دانشگاهی که در آن قصد دارید تحصیل کنید ارائه دهید. در همه موارد ، مهم است که در اسرع وقت اعمال شود زیرا بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است. همچنین به متقاضیان بین المللی توصیه می شود که در مورد فرصت های بورس تحصیلی در خارج از کشور که توسط سازمان هایی در کشور خود ارائه می شود تحقیق کنند.

یکی از منابع قابل توجه بورس های تحصیلی برای تحصیل در کانادا ، برنامه بورسیه تحصیلی مشترک المنافع کانادا است که بورس های تحصیلی را به دانشجویان سایر کشورهای مشترک المنافع اعطا می کند. 

مشاغل دانشجویی در کانادا

اگر مایل هستید یک کار پاره وقت برای کمک به خود در حین تحصیل در کانادا بدست آورید ، می توانید در ترم دانشگاه و حداکثر 20 ساعت در طول ترم دانشگاهی و تمام وقت در هنگام استراحت مانند تعطیلات زمستانی یا تابستانی در دانشگاه یا خارج از دانشگاه کار کنید. بدون نیاز به مجوز کار

برای واجد شرایط بودن ، باید:

  • اجازه تحصیل معتبر داشته باشید
  • دانشجو تمام وقت باشید
  • در یک مرکز یادگیری تعیین شده در سطح بعد از متوسطه ثبت نام کنید
  • در یک برنامه آموزشی آکادمیک ، حرفه ای تحصیل کنید که منجر به یک مدرک ، دیپلم یا گواهی شود که حداقل شش ماه طول بکشد.

همچنین برای کار در کانادا یا دریافت مزایا و خدمات از برنامه های دولتی ، به یک شماره بیمه اجتماعی (SIN) از خدمات کانادا را نیز نیاز دارید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کار در طول یا بعد از تحصیل در کانادا کسب کنید.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.