09173208302

اعزام نیروی کار به کشور سوئیس
    
تعداد بازدید: 3234
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/7/28


علاوه بر این که کشور سوئیس یک مکان بسیار جذاب برای کار خواهد بود ، حقوق ، شرایط کار و کیفیت زندگی درآن بسیار بالا خواهد بود به همین دلیل رقابت برای یافتن شغل در این کشور بسیار شدید می باشد و فرصت های محدودی برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا زندگی می کنند ، وجود دارد زیرا عنوان سهمیه کارگران خارجی در کشور سوئیس مطرح خواهد شد یعنی اگر فردی متعلق به خارج از اتحادیه اروپا باشد تنها تعداد محدودی از مشاغل مدیریتی برای وی پیدا خواهد شد . حتی برای افراد بسیار ماهر و متخصصان واجد شرایط ، شرایط خاصی در نظر گرفته خواهد شد ، با این حال پیدا کردن یک شغل در کشور سوئیس امکان پذیر است . این مقاله در مورد اعزام نیروی کار به کشور سوئیس می باشد و قانون کار در کشور سوئیس مختص این کشور می باشد و قبل از شروع کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در کشور سوئیس تحقیق کرد.
اقتصاد کشور سوئیس پایدار است و نرخ بیکاری سوئیس یکی از پایین ترین نرخ ها در جهان خواهد بود، زیرا در ماه مه ۲۰۱۴ این نرخ به ۳ درصد رسید و نرخ با توجه به دبیرخانه امور اقتصادی (SECO) به دست خواهد آمد اما با این حال تقریبا نیمی از افراد خارجی رسما بیکار هستند . لازم به ذکر است که حقوق افرد در کشور سوئیس بالاترین نرخ را در جهان به خود اختصاص داده است و افراد حداقل ۴ هفته در سال در تعطیلات به سر خواهند بود . همچنین، مزایای امنیت اجتماعی بسیار عالی وجود دارد . پیدا کردن کار حقوقی در کشور سوئیس و سایر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جز مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری است و شرایط کار مهندسی و کار فنی در سوئیس نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد.
اگر چه کشور سوئیس یک کشور کوچک است اما نیروی کار بسیار ماهر در آن به وفور مشاهده خواهد شد، کشوری که در آن مواردی مانند فناوری های پیشرفته، میکرو و بیو تکنولوژی نیز مشاهده خواهد شد و نیمی از تمام درآمد حاصل از صادرات این کشور از مکانیکی / مهندسی برق و آمدن بخش مواد شیمیایی در این کشور است . همچنین این کشور به عنوان یکی از عالی ترین مراکز مالی عمده جهان نیز در نظر گرفته خواهد شد. بنابراین مشاغل متعددی برای کارگران ماهر در بخش مهندسی و فناوری، دارو، مشاوره، بانکی، بیمه و فناوری اطلاعات، تحلیل گری مالی، تحلیل گری کسب و کار و تحلیل گری سیستم در خواست وجود دارد . شرکت های چند ملیتی تمایل بسیاری به وجود کارفرمایان انگلیسی زبان دارند.

شرایط اعزام نیروی کار به کشور سوئیس به شرح زیر می باشد :
• فرد متقاضی باید دارای سن تقریبا ۲۲ سال تا ۳۹ سال باشد.
• فرد متقاضی باید تجربه کاری کافی در کار مورد نظر را داشته باشد.
• فرد متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس باشد.
افرادی که قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که ساعت کاری در سوئیس همانند برخی کشورهای اروپایی می باشد و ساعات کاری در حدود بین ۴۰ تا ۴۴ ساعت در هفته است البته حداکثر ساعت کاری برای کارگران اداری، صنعتی و فنی در حدود ۴۵ ساعت در هفته می باشد و همچنین حداکثر ساعت کاری که برای شرکت های بزرگ تجاری در سوئیس در حدود ۵۰ ساعت در هفته خواهد بود.
شرایط بازنشستگی برای افراد در کشور سوئیس متفاوت است و شرایط و سن بازنشستگی زنان در سوئیس تا سن ۶۴ سالگی و برای مردان تا سن ۶۵ سالگی می باشد. افرادی که قصد کار پس از سن بازنشستگی را دارند باید یک قرارداد جدید پس از آن نیز منعقد کنند تا بتوانند به کار پس از سن بازنشستگی نیز بپردازند.
مراحل اعزام نیروی کار به کشور سوئیس
افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و قصد کار در سوئیس را دارند باید بدانند که برای کار در سوئیس در ابتدا باید یک کارفرما داشته باشند که بتوانند از کارفرمای سوئیسی خود یک دعوت نامه کاری دریافت کنند و برای دریافت دعوت نامه کاری از کارفرما در ابتدا فرد کارفرما قبل از ارسال دعوت نامه باید کار مورد نظر را به مدت ۳ ماه در سوئیس آگاهی کند . اگر فرد متقاضی کار مورد نظر یافت نشد باید به مدت ۳ ماه دیگر کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی دهد و در صورتی که فرد متقاضی کار در اتحادیه اروپا نیز یافت نشد در این صورت کارفرما می تواند برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه کاری را ارسال کند که در این صورت فرد متقاضی با دریافت دعوت نامه کاری می تواند برای اخذ ویزای کاری سوئیس اقدام کند . اگر فرد ساکن اتحادیه اروپا می باشد به طور قطع شرایط کار در سوئیس برای وی متفاوت تر از غیر ساکنین خواهد بود. در صورتی که فرد ساکن یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و قصد دارد که در سوئیس به کار بپردازد باید نکاتی را بداند.

افراد ساکنین اتحادیه اروپا می توانند ویزای جستجوی کار سوئیس را دریافت کنند، که مدت اعتبار آن بین ۳ تا ۶ ماه است . برای فرد ساکن در اتحادیه اروپا شرایط کار در سوئیس به این صورت است که فرد متقاضی باید بتواند از کارفرما دعوت نامه کاری خود را دریافت کند که این مورد بدین صورت خواهد بود که فرد متقاضی برای یافتن کار باید تمامی موارد را رعایت نماید از جمله اینکه باید بتواند تمامی مدارکی را که کارفرما بدان نیاز دارد را جمع آوری و سپس ارائه کند تا بتواند از کارفرما دعوت نامه کاری را دریافت و بتواند پس از آن اجازه کار سوئیس را اخذ نماید.
مشاغل مورد نیاز جهت اعزام نیروی کار به کشور سوئیس عبارتند از :
• مهندسی
• کارگردان
• مدیر بازاریابی
• مدیر پروژه IT
• مدیر منابع انسانی
• مدیر پرژه
• مدیر IT
• مدیر مالی
• تحلیل گر مالی

مدارک مورد نیاز جهت اعزام نیروی کار به کشور سوئیس
• پاسپورت یا شناسنامه معتبر
• کپی اجاره خانه جهت اثبات آدرس
• عکس مناسب پاسپورت
• قرارداد کار یا جزئیات کار فردی که قصد دارد آن را انجام دهد (شامل مدارک و اسناد حسابداری)
اگر فرد ملیت غیر اروپایی داشته باشد ، شرایط و قانون هر استان کمی با هم متفاوت است . مدارک هم اجباری و هم اختیاری هستند ولی هر چه درخواست کامل تر و واضح تر باشد، شانس بیشتری برای اقامت وجود دارد .

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.