09173208302

کشورهای حوزه کارائیب
    
تعداد بازدید: 4924
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/3/12

منطقه کارائیب که ناحیه آنتیل هم نامیده می‌شود، نام منطقه‌ای در قاره آمریکا است. منطقه کارائیب، شامل دریای کارائیب، جزایر این دریا و کرانه‌های مجاور این دریا می‌شود. منطقه کارائیب، در جنوب شرقی آمریکای شمالی، و در خاور آمریکای مرکزی و در شمال باختری آمریکای جنوبی قرار گرفته‌است. سه آبخوست بونیر، سینت یوستیشس و سابا که جزایر کارائیب هلند هم خوانده می‌شوند، جزو قلمرو پادشاهی هلند است. یکی از ویژگی‌های اصلی فرهنگی این منطقه، اختلاط فرهنگ‌های گوناگون است که باعث گسستگی و گسیختگی زبانی و مکانی بین جوامع آن شده‌است. جزایر کارائیب «گریزگاه مالیاتی» بسیاری از شرکت‌های چندملیتی است.این شرکت‌ها با ثبت شرکت‌های زیرمجموعه خود در این جزایر، مبالغی بسیار کمتری بابت «مالیات بر درآمد» در کشورهایی که به آن تعلق دارند، می‌پردازند.
کشورهای حوزه کارائیب یا جزایر کارائیب در منطقه جنوب شرقی امریکای شمالی، شرق آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی واقع شده اند.

جزایر کارائیب
جزایر کارائیب دارای منابع طبیعی زیادی هستند. وضعیت اقتصادی در این جزایر به سمت تجارت آزاد سوق داده می شود. ولی صادرات آنها نسبتاً محدود است. بسیاری از کشورهای حوزه کارائیب، صنایع متنوعی را ایجاد کرده اند. از بیشتر این جزایر شکر ، موز ، بادمجان و گل صادر می شود و سایر محصولات، فقط برای مصارف داخلی است. عصاره گیری از گیاهان و صادرات آنها در بیشتر جزایر انجام می گیرد.
اخذ تابعیت و پاسپورت کشورهای جزایر کارائیب در میان افراد متمول سراسر جهان که به دنبال فرصت های سرمایه گذاری مقرون به صرفه در خارج از کشور خود هستند، تبدیل به امری رایج شده است. برخلاف برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، متقاضیان برنامه دومینیکا به عنوان نمونه، می توانند تنها با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا یک پاسپورت دوم (تنها برای یک نفر و نه یک خانواده) دریافت کنند. این مبلغ برای برنامه گرانادا ۲۰۰ هزار دلار است ( برای یک خانواده تا سقف چهار نفر). ضمنا دارندگان پاسپورت گرانادا می توانند برای ویزای سرمایه گذاری E-2 اقدام نمایند تا کسب و کاری را در ایالات متحده آمریکا اداره کنند.
برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای حوزه کارائیب نه تنها برای متقاضیان مقرون به صرفه هستند بلکه شرایط بسیار راحت و مناسبی به آنان ارائه می کنند زیرا متقاضیان موفق مجبور به اقامت فیزیکی در این کشور جهت حفظ تابعیت دوم خود نیستند. در واقع اکثر برنامه‌ های اخذ تابعیت دوم کشورهای کارائیب، متقاضیان را حتی موظف به ورود به کشورشان نمی کنند، البته به استثناء آنتیگوا و باربودا. این امر برای افراد یا خانواده هایی که تمایلی به نقل مکان دائمی به کشور دیگری ندارند اما می خواهند از مزایای آزادی سفر بیشتر از طریق اخذ تابعیت و پاسپورت دوم استفاده نمایند، بسیار مناسب است.
 

چرا شهروندی کشورهای کاراییب؟
با توجه به مزیت های اخذ شهروندی کشورهای کارائیب، گروه هایی که بیشترین بهره را از این شهروندی خواهند برد عبارتند از:
1. تاجران و صاحبان بیزینس هایی که برای کسب و کار خود مدام نیاز به سفر به کشورهای مختلف داشته و لازم است سریع و آزاد به هر کشور سفر نمایند. این افراد می توانند از دسترسی به کارت اعتباری،نقل و انتقال مالی بین المللی،داشتن حساب ارزی معتبر با نرخ برابری ثابت در برابر دلار آمریکا و همچنین پایین بودن هزینه های تجارت بین المللی بهرمند گردند.
2. کسانی که برای مهاجرت به کشورهای کانادا،آمریکا و یا استرالیا واجد شرایط نیستند و یا اگر هستند به دلیل مشغله شغلی و درآمد بالای بیزینسی در کشور خود قادر به ترک طولانی مدت کشور خود نبوده، لذا امکان حفظ اقامت آن کشورها و در نهایت اخذ شهروندی آنها را ندارند. این گروه عمدتا قادر به تمدید کارت های اقامت خود در کانادا، آمریکا و استرالیا نبوده و شانس تمدید اقامت و اخذ شهروندی خود را از دست می دهند.

۳. کسانی که به فکر تحصیل فرزندانشان در خارج از کشور خود بوده و با سخت گیری های شدید صدور ویزای تحصیلی کشورهای دیگر مواجه هستند. این گروه می توانند از نظام آموزش آنتیگوا و باربیودا که تا پایان دوره دبیرستان رایگان بوده و سیستم آموزشی آن منطبق بر نظام انگلستان است٬ برای فرزندان خود استفاده نموده و برای مقاطع بالاتر وارد دانشگاه های معتبرآن کشور شده و یا با اخذ آسان ویزای تحصیلی کانادا یا آمریکا، آینده تحصیلی فرزندان خود را تضمین نمایند. بدیهی است پس از تحصیل در کانادا و یا آمریکا شانس گرفتن اقامت دائم این کشورها از طریق برنامه های مهاجرتی افزایش می یابد.
۴. کسانی که مایل به ترک کشور خود نیستند ولی به دنبال راه حلی برای سفرهای آزادانه تفریحی به سایر کشورهای دنیا می باشند.

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری:
دومینیکا به دلیل شکوه، سرزمین کوهستانی، چشمه های جوشان طبیعی و آبشارهای زیبایش که مردم را جذب این جزیره می‌کند، به "جزیره طبیعت در کارائیب" معروف است. واحد اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور مشترک المنافع دومینیکا به سرمایه‌گذاران اجازه می دهد به اقتصاد این کشور کمک کنند و در عوض به متقاضیان و خانواده درجه‌ یک آنان تابعیت دومینیکا اعطا می گردد. شرایط کلی برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:
متقاضی باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد
متقاضی باید موفق به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات شود و سوء پیشینه کیفری نداشته باشد
اعضای وابسته خانواده که بالای ۱۶ سال سن دارند، موظف به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات هستند
متقاضی باید تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرد و از سلامت برخوردار باشد
انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا (برای یک متقاضی)
متقاضیان می توانند در پروژه های املاک مجاز این برنامه سرمایه گذاری نمایند.
برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و قابل اعتماد ترین برنامه های اخذ تابعیت در سراسر دنیا شناخته می شود. مزایای این برنامه عبارتند از عدم تعلق مالیات بر ثروت، هدیه، ارث یا درآمد خارجی حاصل از سود سرمایه. به علاوه دسترسی بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۱۰ کشور دنیا شامل بریتانیا، سنگاپور، هنگ کنگ و منطقه شنگن. دومینیکا به خانواده‌هایی که در پی اخذ تابعیت دوم هستند اجازه می‌دهد فرزندان وابسته خود را تا سن ۲۸ سال و والدین وابسته ویا پدربزرگ و مادربزرگ وابسته خود از سن ۵۵ سال به بالا را در یک پرونده واحد بگنجانند که با سرعت، ظرف دو ماه پردازش خواهد شد.

برنامه اخذ پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه گذاری:
گرانادا به دلیل کشت ادویه های محلی به عنوان "جزیره ادویه" شناخته می شود و از آن به عنوان یکی از دیدنی ترین جزایر هند غربی یاد می‌شود. توریسم گرانادا بر مناظر استوایی باشکوه، جنگل های انبوه، آبشار ها و سواحل طلایی این جزیره تکیه دارد که توریست های سراسر جهان را به دیدن خود دعوت می‌کند و گرانادا را به مقصد برتر بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است .
شرایط برنامه اخذ پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه‌گذاری عبارتند از:
متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
متقاضی باید موفق به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات شود و سوء پیشینه کیفری نداشته باشد
متقاضی باید تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرد و از سلامت برخوردار باشد
انجام سرمایه گذاری غیر قابل بازگشت به مبلغ حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا
چنانچه متقاضی تصمیم به سرمایه گذاری در املاک بگیرد، سرمایه گذاری باید به مبلغ حداقل ۳۵۰ هزار دلار آمریکا (قابل بازگشت) در پروژه ای باشد که به تصویب دولت گرانادا رسیده باشد.
مزایای برنامه اخذ تابعیت گرانادا از طریق سرمایه‌گذاری عبارتند از معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد خارجی، ثروت، هدیه، ارث و سود سرمایه. به علاوه، دارندگان پاسپورت گرانادا به حدود ۱۲۰ کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی دسترسی دارند که شامل بریتانیا، منطقه شنگن، اتحادیه اروپا، کلیه کشورهای مشترک المنافع و چین می شود. گرانادا بویژه برای سرمایه گذاران یک سیستم بانکی امن برای سپردن سرمایه و نیز نرخ های بهره جذابی برای اتباع خارجی ارائه می کند.
با این حال، یکی از بهترین مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا امکان اقدام برای ویزای سرمایه گذاری E-2 است که تجار را قادر می سازد به عنوان سرمایه گذار وارد ایالات متحده آمریکا شوند. دارندگان ویزای سرمایه گذاری E-2 می‌توانند همراه با خانواده خود در آمریکا زندگی و کار کنند.

Caribbean

 

 

از   2   رای
5

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.