09173208302

ویزای استارتاپ کشور لیتوانی
    
تعداد بازدید: 1770
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/7/9

"استارتاپ لیتوانی" یک ابتکار عمل دولت است که به طور مداوم به عنوان بخش عمده ای از اکوسیستم راه اندازی کشور فعالیت می کند. آنها با ارائه پشتیبانی رایگان بدون دردسر در اولین سؤالات حقوقی و اداری ، و از طریق ارتباط بیشتر شما با سایر اعضای اکوسیستم از طریق مشاوره ، رویدادها و سمینارها ، به تجارت شما کمک خواهند کرد.
ویزای استارتاپ کشور لیتوانی برای کارآفرینان غیر اتحادیه اروپا است . برنامه استارتاپ ویزا که توسط لیتوانی در سال 2017 آغاز شده است ، در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده ، این ویزا یک ویزای راه اندازی برای کارآفرینان مبتدی کشورهای عضو اتحادیه غیر اروپایی که اجازه می دهد تا در لیتوانی بمانند و در اینجا یک استارتاپ برقرار کنند و به مدت 1سال زندگی و کار کنند.
بهترین شرایط این ویزا این است که احتیاج به سرمایه گذاری مشخصی نیست تنها کافی است که شروع و کار کنید.
حرفه هایی که کار آفرینان در ویزای استارتاپ میتوانن در آن فعالیت داشته باشند:
• بیوتکنولوژی
• الکترونیک
• فناوری اطلاعات
• فناوری لیزر
• مکاترونیک
• فناوری نانو
مراحل درخواست ویزای استارتاپ
درخواست ویزای راه اندازی بسیار ساده است و در چند مرحله زیر قابل انجام است:
مرحله 1:
یک برنامه آنلاین را که می خواهد اطلاعات شخصی ، ترکیب تیم ، پیشینه حرفه ای ، اطلاعات مربوط به شروع کار خود ، یک برنامه اقدام 1 ساله ، منابع مالی و یک استراتژی 2 ساله را درخواست کند ، پر کرده و ارسال کنید.
مرحله 2:
2-5 دقیقه مصاحبه ویدیویی با یک نماینده استارتاپ لیتوانی درباره ایده راه اندازی شما.
مرحله 3:
یک کمیته ارزیابی متشکل از نمایندگان شتابدهنده های نوپا ، صندوق های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری لیتوانی و آژانس علوم ، نوآوری و فناوری ، درخواست شما را ارزیابی می کنند.
پس از تأیید درخواست ویزا شما ، یک سند تأیید رسمی از شرکت لیتوانی برای شما ارسال می شود.
مرحله 4 :
درخواست اجازه اقامت موقت (ویزا استارتاپ) در سفارت لیتوانی یا در کشور خود کنید یا اگر در حال حاضر در لیتوانی هستید ، مدارک را مستقیماً در اداره مهاجرت ارسال کنید. تقاضاها طی حدود 15 روز (پیگیری سریع ، برای حق بیمه) یا 2 ماه (عادی) پردازش می شوند.
مرحله 5 :
شروع تجارت

توجه: تأسيس مشاغل بايد ظرف 30 روز پس از ورود انجام شود.
بعد از 1 سال چه اتفاقی می افتد؟
برای تمدید اجازه اقامت موقت خود برای یک سال دیگر ، شما باید چند ماه قبل از انقضای مجوز اصلی خود ، فرم ارزیابی پیشرفت و استراتژی 2 ساله دیگر خود را ارسال کنید.
با رعایت همان سیستم و معیارهای قبلی ، کمیته ارزیابی پیشرفت و دستاوردهای سال گذشته شما را ارزیابی می کند و در مورد تمدید مجوز خود تصمیم می گیرد.
برای ماندن پس از 2 سال اول ، شما باید شرایط مهاجرتی را که برای مشاغل استاندارد اعمال می شود ، برآورده کنید.

لیست مدارک ویزای استارتاپ
برای دریافت ویزای استار تاپ ، اسناد زیر نیز ارسال می شود:
1. نامه ای از شرکت دولتی "Versli Lietuva" ، برای تأیید فعالیت حقوقی افرادی که قصد انجام کارآفرینی را داشته باشد ؛ و اینکه افراد دارای صلاحیت لازم باشند ، بودجه کافی و برنامه كاری برای انجام این کارآفرینی را داشته باشند.
2. سند سفر معتبر
3. یک عکس (4 * 3 )
4. اسناد ، اثبات بودجه کافی برای امرار معاش.
5. سند محل زندگی.
6. گواهی عدم سو پیشینه
7. بیمه سلامت
8. در صورت ارائه درخواست در لیتوانی ، یک سند اقامت قانونی.


27 مشاغل ابتکاری جدید تحت برنامه "Start Visa" راه اندازی شده است ، و در کل 612 شرکت نوپا در لیتوانی وجود دارد. تعداد راه اندازی های عملیاتی در لیتوانی طی سال های گذشته 58 درصد افزایش یافته است. شرکت های تازه وارد لیتوانی که آنها در سال 2018 ، 183میلیون یورو از بودجه خارجی و لیتوانی جذب کردند و این بیش از گذشته است.

 

 

از   2   رای
9

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.