09173208302

تحصیل در ایرلند
    
تعداد بازدید: 1067
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/7/6

پایتخت کشور ایرلند : دوبلین 

زبان تحصیل در ایرلند : انگلیسی
مدت زمان تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی : ۴ سال
مدت زمان تحصیل در ایرلند در مقطع کارشناسی ارشد : ۲ سال
مدت زمان تحصیل در ایرلند در مقطع دکترا : ۳ سال
مدت زمان تحصیل در ایرلند در مقطع پزشکی و دندانپزشکی : ۵ الی ۶ سال
شرایط تحصیل در ایرلند
همانطور که می دانید مهاجرت تحصیلی به ایرلند یکی از راه هایی است که شما را با دنیای بسیار جدید و همچنین کشوری پیشرفته آشنا خواهد کرد. در سالهای اخیر حدود ۴۰۰۰۰ نفر از سراسر جهان به ایرلند رفته و زندگی خود را شروع کرده اند. شما می توانید از طریق یک مهاجرت ساده و کارآمد به کشور ایرلند مهاجرت کنید. نکته قابل توجه این است که افرادی که از کشور های عضو اتحادیه اروپا هستند، راحت تر می توانند وارد کشور ایرلند شوند و ورود این افراد نسبت به دیگر افراد راحت تر خواهد بود. از موضوعات اصلی که افراد می توانند در کشور ایرلند اقامت خود را کسب نمایند، اخذ ویزای کار در این کشور است.
چرا تحصیل در ایرلند ؟
جمهوری ایرلند یکی از کشور های اروپایی است که در شمال غرب اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر دوبلین است که مهم ترین شهر این کشور محسوب می شود . دانشگاه های ایرلند به دلیل رتبه های خوبی که در سطح بین المللی و همچنین هزینه های تحصیلی کمی که نسبت به دیگر کشور های اروپایی دارند یکی از بهترین گزینه های تحصیل در اروپا است. با تحصیل در ایرلند دانشجو می تواند از تمامی خدمات درمانی ، تحصیلی و غیره این کشور استفاده کند و همچنین این امکان به دانشجو داده شده است که با انجام کار دانشجویی به مدت ۲۰ساعت در هفته بخشی از هزینه های زندگی و یا تحصیل خود را از این طریق کسب کند. با تحصیل در ایرلند و دریافت مدرک از دانشگاه های ایرلند به راحتی می تواند در ایرلند و یا دیگر کشور های اروپایی صاحب شغل شد.

ایرلند
تحصیل در مدارس ایرلند
افرادی که سنی بین ۶ تا ۱۸ سال دارند واجد شرایط تحصیل در مدارس ایرلند هستند. تحصیل در دبیرستان های ایرلند در دو دوره Junior Cycle و Senior Cycle ارائه می شود این دوره مجموعا ۶ سال به طول می انجامد. تحصیل در دوره دبستان در ایرلند نیز معمولا ۸ سال به طول می انجامد و برای ورود به دبیرستان گذراندن این دوره الزامی است. در دوره های ارائه شده در دبیرستان های ایرلند از زبان انگلیسی استفاده می شود و از این رو دوره های اجباری زبان انگلیسی را برای دانش آموزان در نظر گرفته اند و دانش آموزان در ابتدا این زبان را فرا می گیرند.
تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند
تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند نیز یکی دیگر از گزینه های تحصیل در ایرلند است. دانشجویانی که متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند هستند باید مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشند و همچنین باید در هنگام ارائه مدارک تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵ و یا مدرکی معادل آن را ارائه کند. تحصیل کارشناسی ارشد در ایرلند چیزی در حدود ۲ سال به طول می انجامد و دانشجو در این مقطع تحصیلی علاوه بر قبولی در آزمون ها باید پایان نامه ای را متناسب با رشته تحصیلی خود ارائه کند.
تحصیل دکتری در ایرلند
برای تحصیل دکتری در ایرلند نیاز است که دانشجو مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشد و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ و یا مدرکی معادل آن مورد نیاز است. تحصیل در ایرلند در این مقطع حدودا سه سال به طول می انجامد و دانشجو باید به تحقیق و پژوهش در حوزه موضوع پایان نامه خود بپردازد. شرط دریافت مدرک در این مقطع تحصیلی ارائه دادن پایان نامه در حضور استادان دانشگاه و مورد قبول واقع شدن آن است.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند
یکی از محبوب ترین گزینه های تحصیلی در ایرلند ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند است. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند نیاز است که دانشجو مدرک دیپلم ۱۲ ساله و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشد همچنین به دلیل ارائه شدن آموزش های این دوره به زبان انگلیسی نیاز است که دانشجویان متقاضی باید مدرک آیلتس ۶٫۵ و یا معادل آن را ارائه کنند. همچنین دانشجویان باید علاوه بر داشتن مدارک گفته شده باید در آزمون HPAT نیز شرکت کنند که برای قبولی تحصیل گروه پزشکی در ایرلند باید از این آزمون حداقل امتیاز ۴۸۰ کسب شود. تحصیل در ایرلند در مقطع پزشکی و دندانپزشکی معمولا ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد و از جمله دانشگاه های مطرح در این زمینه می توان به کالج ترینیتی دوبلین ، دانشگاه کرک ، دانشگاه ملی ایرلند اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در ایرلند به شرح زیر می باشد :
1. ارائه فرم پذیرش اصلی از طرف دانشگاه یا کالج مورد نظر.
2. عکس با ابعاد و کیفیت گذرنامه.
3. اعتبار گذرنامه شما حداقل به مدت ۱۲ ماه.
4. اطمینان از پرداخت هزینه های دانشگاه.
5. ثبت نام در یک کالج و یا دانشگاه این ثبت نام حداقل باید ۱۵ ساعت در هفته باشد.
6. ارائه انگیزه نامه جهت ورود به کشور ایرلند.
7. ارائه حساب بانکی کافی ( حساب بانکی افراد باید برای یک دوره ۶ ماهه باشد در صورتی که افراد نشان دهند که توان مالی کافی برای گذراندن زندگی و همچنین تامین مالی برای تحصیل در یک دوره یکساله را دارند.)

دانشگاه های موجود در کشور ایرلند عبارتند از :
• دانشگاه دوبلین ( DCU )
• دانشگاه منوث
• دانشگاه گالوی (NUI)
• کالج ترینیتی دوبلین (TCD)
• کالج چوب پنبه (UCC)
• کالج دوبلین (UCD)
• کالج ملی هنر و طراحی
• دانشگاه لیمریک
• کالج سلطنتی جراحان ایرلند
کشور ایرلند دارای ۳۴ موسسه آموزش عالی می باشد همچنین این کشور پیشرفته دارای ۵۰۰۰ برنامه منجز شناخته شده بین المللی می باشد و بهتر است بدانید مدارک تحصیلی اخذ شده توسط افراد در این کشور تضمین شده می باشند البته مدارک اخذ شده بین المللی این شرایط را دارا می باشند. دانشجویان بین المللی می توانند در مدارس بسیار عالی و مراکز تعالی علمی و فن آوری و همچنین موسسات زبان مشهور و دانشکده های علوم انسانی و دانشکده هنر به تحصیل بپردازند .

دانشگاه ایرلند
دوره های زبان انگلیسی در کشور ایرلند :
• دوره های کمبریج
• دروس عمومی زبان انگلیسی
• دوره های آزمون ایلتس
• دوره های تافل
• دوره ی انگلیسی به منظور اهداف دانشگاهی
• دروس عمومی زبان انگلیسی برای افراد بزرگسال
• دوره های بنیاد
• دوره های توسعه ی معلم
در نهایت می توان گفت که تحصیل در ایرلند دارای شرایط بسیار مناسب و عالی می باشد و افراد براحتی می توانند به تحصیل در ایرلند بپردازند و مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند. افرادی که قصد تحصیل در ایرلند را دارند اجازه کار در ایرلند را هم دارند و می توانند در حین تحصیل به کار هم مشغول شوند. ایرلند دارای شرایط تحصیلی مناسب می باشد و دانشگاه های ایرلند از مدرک تحصیلی معتبری برخوردار می باشند. همچنین هزینه زندگی در ایرلند بسیار مناسب بوده و افراد به راحتی می توانند به کار و تحصیل در ایرلند بپردازند.
عوامل بسیاری بر میزان شهریه دانشگاه موثر است. ملیت، وضعیت مهاجرت یا اقامت و رشته و مقطع تحصیلی، میزان شهریه یک رشته را تعیین می‌کند. هزینه تحصیل در ایرلند برای مقاطع کارشناسی برای دانشجویان ایرلندی و عضو اتحادیه اروپا معمولا رایگان است.
اگرچه در هر صورت تمام دانشجویان باید سالانه ۲۵۰۰ یورو بابت خدمات دانشجویی همچون ورودی امتحانات پرداخت کنند.

شهریه دانشگاهی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا:
• شهریه دانشگاهی مقاطع کارشناسی: بین ۹۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ یورو در سال
• شهریه دانشگاهی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا: بین ۹۱۵۰ تا ۳۷۰۰۰ یورو در سال
• البته شهریه دانشگاهی بسته به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متغیر است.

مقرون به صرفه‌ ترین دانشگاه‌ های ایرلند:
• دانشگاه لیمریک (University of Limerick): متوسط شهریه سالانه ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو
• دانشگاه کورک کالج (University College Cork): متوسط شهریه سالانه ۶۵۰۰ یورو
• موسسه فناوری کورک (Cork Institute of Technology): متوسط شهریه سالانه ۳۵۰۰ یورو

• کالج سنت پاتریک ( Patrick’s College): متوسط شهریه سالانه ۴۵۰۰ یورو

شهریه دانشگاه‌های برتر ایرلند
• کالج ترینیتی دوبلین (Trinity College Dublin): متوسط شهریه سالانه ۷۵۰۰ یورو
• دانشگاه کالج دوبلین (University College Dublin): متوسط شهریه سالانه ۶۷۰۰ یورو
• دانشگاه ملی ایرلند، گلوی (National University of Ireland, Galway): متوسط شهریه دانشگاهی ۶۰۰۰ یورو
• کالج سلطنتی جراحان ایرلند (Royal College of Surgeons in Ireland): متوسط شهریه سالانه بین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو

توجه داشته باشید که دانشجویانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به ایرلند می‌آیند، معمولا باید دو برابر دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه دانشگاهی پرداخت کنند.

بورسیه های تحصیلی ایرلند:
در طول اقامت در کشور ایرلند، دانشجویان خارجی قادر هستند تا برای بورسیه‌های مختلف اپلای کنند.
«Gooverseas» سازمانی دولتی است که سالانه بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است:
۱۵ بورسیه کارشناسی: ۶۰۰۰ یورو به ازای هر دانشجو
۱۱ بورسیه تحصیلات تکمیلی: ۱۰۰۰۰ یورو به ازای هر دانشجو
پشتیانی عمومی دانشجویی ایرلند (SUSI): بورسیه تحصیلی برای پوشش هزینه‌های یک دانشجو مقطع تحصیلات تکمیلی برای ۹ ماه، معادل یک سال تحصیلی
مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی ایرلند عبارتند از :
1. پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه به همراه کپی از آن
2. مدارک هویتی به همراه کپی و ترجمه آن ها
3. فرم درخواست ویزای تحصیلی که از سایت سفارت ایرلند باید دریافت و تکمیل شود
4. فرم پذیرش دانشگاه و یا فرم ثبت نام مدارس ایرلند برای تحصیل در ایرلند
5. مدارک مربوط به تمکن مالی
6. مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه
7. گواهی سلامت پزشکی
8. مدارک مربوط به محل اقامت در ایرلند مانند خوابگاه و یا هتل
9. رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
10. آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات آن و ترجمه شده به انگلیسی جهت تحصیل در ایرلند

اقامت پس از تحصیل در ایرلند:
برای کسب اقامت پس از تحصیل در ایرلند نیز همانند دیگر کشور های اروپایی چند راه وجود دارد. اولین راه از طریق کسب ویزای کار ایرلند است به همین منظور تمامی دانشجویانی که از دانشگاه های ایرلند فارغ التحصیل شده اند در صورتی که بتوانند در ایرلند کاری را متناسب با خود پیدا کنند می توانند به اقامت ایرلند دست پیدا کنند. معمولا اقامتی که از طریق کار به دانشجو داده می شود بستگی به شرایط کاری دانشجو دارد در صورت کار به صورت دائم باشد ابتدا اقامتی یک ساله به فرد داده می شود که قابلیت تمدید شدن را دارد برای تبدیل این اقامت به اقامت دائم ایرلند فرد باید موفق به ۵ سال زندگی در ایرلند شود. راه دوم نیز از طریق سرمایه گذاری در ایرلند و ثبت شرکت در ایرلند است دانشجویانی که دارای شرایط مناسب مالی و بیزینس پلن سودده و عالی هستند می توانند با راه اندازی شرکت و شغل خود در ایرلند اقدام به دریافت اقامت ایرلند کنند. افرادی که از طریق سرمایه گذاری اقامت ایرلند را بدست می آورند در ابتدا اقامت موقت یک تا سه ساله دریافت می کنند که در صورت موفق بودن کسب و کار و داشتن گردش مالی مناسب شرکت آن ها در ۵ سال بعد از تاسیس می توانند اقدام به دریافت اقامت دائم ایرلند کنند.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.