09173208302

مهاجرت به موناکو
    
تعداد بازدید: 1137
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/30


موناکو دومین کشورکوچک جهان است با وسعتی حدود ۲ کیلومتر و جمعیت حدودا ۳۷۸۰۰ نفر که دریای مدیترانه و جنوب فرانسه واقع شده واز سه جهت با فرانسه هم مرز است واین باعث شده بسیاری از کمپانی های فرانسوی در موناکو سرمایه گذاری کنند و باعث رونق این کشور کوچک شوند علاوه بر رونق اقتصادی از امنیت بسیار زیادی نیز برخوردار است. به دلیل قوانین مالیاتی ازاد و اب و هوای بسیار متبوع مقصد گردشگری افراد متمول است.تنها کشوری است که از مردمش مالیات دریافت نمیکند.

راههای مهاجرت به موناکو :
• اخذ اقامت و تابعیت موناکو از طریق تولد
• مهاجرت به موناکو از طریق ازدواج
• مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری
• مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل
• مهاجرت به موناکو از طریق کار
• مهاجرت به موناکو از طریق خرید ملک
• مهاجرت به موناکو از طریق ثبت شرکت
• مهاجرت به موناکو از طریق پناهندگی
• شرایط و اصول مهاجرت به موناکو
• اصول مهاجرت به موناکو

هرکس که بالای ۱۶ سال داشته باشد و مایل باشد که بیستر از ۳ ماه در موناکو بماند باید خانه ای در موناکو تهیه کند و برای اجازه اقامت به مقامات صالح موناکو درخواست دهد. اجازه اقامت به صغار زیر ۱۶ سال داده نمی شود و یک سند ماجازه سفر خارجه کافی است. هنگامی که درخواستی برای اجازه اقامت داده شده کارت معتبر یک ساله ای صادر میشود که برای مدت مشخصی شرایط اقامت وجود ندارد هزینه این کارت ۱۰ € میباشد برای دریافت مجوز اقامت باید به بخش ا قامت از اداره پلیس مراجعه کنید

شرایط مهاجرت به موناکو
شرایط برای اسکان خارجی هایی که تمایل به اقامت در موناکو و مهاجرت به موناکو دارند بسیار وابسته به ملیت متقاضی می باشد. در همه موارد شما باید قادر به اثبات این موضوعات باشید:

الف- ثابت کنید که اقامتگاهی در موناکو دارید که مناسب است.
در همه موارد باید ثابت کنید که مالک خانه یا اپارتمان هستید
مدیر یا صاحب شرکتی باشید که مالک خانه یا امارتمان است
خانه یا اپارتمان رهن کرده اید
با افراد نزدیک خود مانند همسر، شریک، یا هر کسی که به عنوان زوج با او هستید زندگی میکنید.


ب- ثابت کنید که منابع مالی کافی در هنگام مهاجرت به موناکو در دسترس دارید
یک قرارداد کاری دارید
مدیر یا صاحب یک کمپانی هستید با در استخدام خود هستید یا در حال راه اندازی یک پروسه تجاری هستید.
توسط سخص ثالثی حمایت میشوید
پس انداز کافی دارید

ج- ثابت کنید سابقه کیفری ندارید
اگر کشور خود یا دو کشور اخری که در ان اقامت داشته اند سو پیشینه ۵ سال قبل از ورود به موناکو و مهاجرت به موناکو را ارائه کنید.

د- توان مالی کافی
قرارداد کاری دارید و حقوق دریافت میکنید
مدیر یا رئییس یک کمپانی هستید یا در استخدام خود هستید یا پروسه ای تجارب را شروع کرده باشید و درامدی حرفه ای دارید
توسط کسی حمایت میشوید
پس انداز کافی داربد.
برای اخذ تابعیت موناکو باید ۶ ماه در این کشور زندگی کنید و باید توجه داشت که موناکو دوتابعیتی را نمی پذیرد.

بررسی طرق مهاجرت به موناکو و راه های اخذ اقامت و تابعیت موناکو
۱- تولد در موناکو
اگر پدر متولد موناکو باشد کودک چه در موناکو متولد شود جه در خارج تابعیت موناکو را کسب خواهد کرد
اگر مادر متولد موناکو باشد و پدر نامعلوم باشد تابعیت موناکو به فرزند اعطا خواهد شد.
اگر پدر و مادر کودک نا معلوم باشند به ان کودک که در خاک موناکو متولد شده تابعیت موناکو داده خواهد شد
اگر پدر و مادر متولد موناکو نباشند ولی یکی از پدر و مادر بزرگ تابعیت موناکو را داشته باشند به کودک تابعیت اعطا خواهد شد.
اگراجداد والدین متولد موناکو باشد حتی در صورتی که پدر بزرگ و مادر بزرگ و پدر و مادر تابعیت موناکو را از دست داده باشند به ان کودک تابعیت موناکو اعطا خواهد شد.

۲- مهاجرت به موناکو و اخذ تابعیت این کشور از طریق ازدواج
زن خارجی که با مرد تبعه موناکو ازدواج میکند بعد از ۵ سال تابعیت موناکو به وی اعطا خواهد شد در صورتی که شوهر در این ۵ سال زنده بوده و باهم زندگی کنند. در صورت فوت مرد در صورتی که گواهی ارایه دهد که در مدت ۵ سال مجرد مانده به وی تابعیت داده خواهد شد. این زن تا ۱۰ سال از ازدواج حق رای نداشته بعد از ۱۰ سال شهروند عادی خواهد شود و از این حق برخوردار میشود.
زن تبعه موناکو که با مرد خارجی ازدواج میکند.این زن به تابعیت خود باقی خواهد ماند مگر قانون دولت متبوع شوهر تابعیت شوهر را به زن تحمیل کند. این وضعیت را زن بایداز طریق پرسشنامه ای که هنگام ازدواج کامل میکند اطلاع دهد. در صورتی که در خارج از موناکو ازدواج صورت بگیرد این اطلاع به مامور کنسولی اطلاع داده خواهد شد.
الزامات اولیه برای شهروندان خارجی برای ازدواج در موناکو از این قرارست که ۳۰ روز قبل از عروسی در موناکو اقامت داشته باشند هر ازدواج بایدبه وسیله اعلامیه ای طرح شود که باید ظرف ۱۰ روز به تالار شهر ارسال شود که شامل ۲ روز یک شنبه نیز میشود‌ مدارک زیر برای ثبت باید وجود داشته باشد. گواهی تولد طرفین ازدواج یا گواهی های رسمی صادر شده توسط دادگستری محل تولد با سکونت همچنین در صورتی که یکی از طرفین ازدواج صغیر باشد گواهی فوت پدر یا مادر در مواردی که نیاز است همچنین گواهی رضایت پدر یا مادر که در دفتر اسناد رسمی صادر شده در صورتی که یکی از انها شخصا در مراسم ازدواج حضور نداشته باشند در موردی که یکی از طرفین ازدواج صغیر باشد .

شرایط ازدواج مجدد در هنگام مهاجرت به موناکو از طریق ازدواج
در هنگام ازدواج مجدد زوجین گواهی فوت یا طلاق نیز موردنیاز است. ترجمه اسناد خارجی که به تایید کنسولگری های مربوطه میرسد به انضمام گواهی انتشار اعلامیه ازدواج در مواردی که یکی از طرفین در موناکو زندگی نمی کند و یا ظرف یک ماه از تاریخ انتشار اعلامیه قلمرو موناکو را ترک کرده و در انجا زندگی نمی کند. در صورتی که قرارداد ازدواج منعقد شده باشد زن و شوهر باید گواهی ان را از دفتر اسناد رسمی دریافت دارند.

۳- مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل
دوره های متعددی در مدارس متوسطه موناکو ارائه می شود. آموزش و پرورش برای همه ممکن است و در سطح جهانی شناخته شده است . تحصیل برای کودکان از سن ۶ -۱۶ سال است . کودکان از سن ۳ سالگی میتوانند در مدارس پرستاری ثبت نام کنند همه مدارس ایالتی و شخصی تحت قرارداد به عنوان موسسات آموزشی فرانسوی در خارج از کشور تایید شده اند .
جدول زمانی برنامه های اموزشی و امتحانات مطابق با برنامه هایی است که توسط مقامات اموزشی فرانسه مطرح شده است و امتحانات موسسات اموزش عالی ، تحت نظارت اداره آموزش عالی منطقه نیس می باشند. دروس به فرانسوی تدریس می شوند بعضی از مدارس زبان فرانسه را به عنوان زبان خارجه تدریس می کنند و این مزیتی است برای دانش آموزانی که فرانسوی زبان نیستند . طول دوره به ۳۶ هفته تقسیم میشود که از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و با ۴ دوره تعطیلات از هم جدا می شود.

• نیم ترم پاییز
• کریسمس
• نیم ترم فوریه
• تعطیلات شرقی
فرصت های آموزشی طیف گسترده ای دارند، برای برخورداری از شرایط لازم برای تحصیل در این کشور انواع مختلف مدارس در این قلمرو وجود دارد مدارس ایالتی رایگان هستند ۶ ایالت وجود دارند که دوره های پرستاری و مدارس ابتدایی را ارائه می کنند، یک کالج (مدارس متوسطه برای کودکان ۱۱ تا ۱۵ سال ) یک مدرسه فنی و عمومی (برای سن ۱۵ تا ۱۸ سال) و دبیرستان حرفه ای .

دیگر شرایط مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل
تحصیل خصوصی تحت قرارداد (یارانه که توسط دولت موناکو اعطا میشود و از مدارس ایالتی جدا هستند) باید شرایط مشابه با توجه به جدول زمانی ، برنامه های آموزشی ،امتحانانت و استخدام مدرس مورد نظر خود را داشته باشند و شامل مدارس ابتدایی ، کالج و دبیرستان هستند. تحصیلات خصوصی که تحت قرارداد نیستند به وسیله مدارس بین المللی موناکو ارائه می شود برنامه های تحصیلی و استخدام کارکنان به طور کامل مستقل است این موسسات آموزشی دوزبانه هستند : فرانسه و انگلیسی
دلایلی که مدارس و موسسات موناکو سیستم آموزشی با کیفیتی دارند ازاین قرار است : کلاسهای کوچک و این که دروس ورزشی به وسیله مدرسینی عالی از کلاسهای ابتدایی شروع می شود کودکان شنا را از ۵ سالگی یاد میگیرند این موسسات با تاکید بر تدریس زبان انگلیسی از سنین کودکی زبان انگلیسی را از سن ۳ سالگی به کودک آموزش می دهند همچنین گزینه های زیادی برای دانش آموزان در طول تحصیل در دسترس است و به تناسب نیازها و توانایی ها کلاسهای مختلف بین المللی وجود دارد .

۴- مهاجرت به موناکو از طریق کار
موناکو ممکن است یک کشور کوچک باشد ولی فرصت کار افراد خارجی در موناکو را نباید دست کم گرفت اکثر کسانی که در موناکو مشغول به کار هستند غیر موناکویی هستند موناکو به این دلیل که از ساکنانش مالیات بر درامد نمی گیرد معروف است.
قبل کار در موناکو یا ایجاد یک بیزنس جدید اجازه کار یا بیزنس باید با توجه به شغل و بیزنس مورد نظر شما صادر شود در صورتی که در موناکو زندگی می کنید از برنامه های اجباری اجتماعی بهره مند خواهید شد. هیچ فرد خارجی نمی تواند در موناکو اشتغال یابد مگر این که مجوز کار را دریافت کرده باشد، مجوز کار باید به صورت اختصاصی راجع به شغل ذکر شده اعطا شده باشد و هرگونه تغییر در کارفرما، شغل و یا تجارت مستلزم صدور مجوزی جدید است. کارفرماهایی که مایل به بکارگیری کارمندانی خارجی هستند باید قبل از شروع به کار اجازه به کارگیری آنان را بدست بیاورند. این اجازه ممکن است در صورتی که افرادی با همان تخصص و حرفه که در دفتر استخدام در لیست افرادی که به دنبال کار هستند ثبت نام کرده باشند و این افراد در اولویت باشند رد شود.

افراد دارای اولویت به قرار زیر هستند:
• افرادی که تابعیت موناکو را دارند
• افرادی که با زنی که تابعیت موناکو را دارد ازدواج کرده و به صورت قانونی جدا نشده اند
• خارجی هایی که توسط والدین موناکویی متولد شده اند دسته ای دیگر خارجی هایی هستند که در موناکو زندگی میکنند و درحال حاضر مشغول به کار هستند.
این اولویت بندی برای حمایت از نیروی کار محلی است کارفرمایان باید ظرف ۴ روز هر فرصت شغلی را به اداره استخدام برای معرفی نامزد این پست اعلام کنند در صورتی که شخصی با این مشخصات در قلمرو موناکو نبود کارفرما میتواند کارگر مورد نظر خود را استخدام کند.

وضعیت کار اقامتی در هنگام مهاجرت به موناکو از طریق کار
کارگر باید کارت اقامتی معتبر داشته باشد، در صورتی که در موناکو زندگی می کند اگر کارگر در فرانسه زندگی می کند باید کارت شناسایی معتبر فرانسوی یا مدارک معتبر اقامت در آن کشور را داتشه باشد. اگر فرد در هیچ یک از این دو کشور زندگی نمی کند باید قوانین مربوط به ورود و خروج از کشور را رعایت کرده باشد و به طور قانونی اقدام کند. در مورد اخیر کارفرما باید قرارداد کار برای کارگر خارجی اماده کند، این قراردارد بعد از تصویب اداره کار و استخدام منعقد می شود و این اجازه خواهد داد که ویزای مورد نظر را از مقامات کنسولی کشور فرانسه در کشور مبدا دریافت کنید.

مدارک مربوط به صدور مجوز کار تنها بعد از صدور اجازه اقامت موناکو صورت می گیرد بعد از اطلاعات ارائه شده از سوی کارفرما کارگر درخواستی پیش چاپی برای تعامل و صدور مجوز کار دریافت می کند در این هنگام نیاز است که فرد در اسرع وقت به دفتر استخدام مراجعه کند این مجوز تنها به کسی که در آزمایشات پزشکی رایگان که توسط خدمات پزشکی اداره استخدام صورت می گیرد پذیرفته شده باشد اعطا می شود.

۵- مهاحرت به موناکو از طریق ثبت شرکت – ایجاد یک بیزنس جدید در موناکو
اگر شما مایل به ایجاد شرکت خود در موناکو یا ایجاد هر شغل دیگری برای خود هستید نیازبه یک مجوز کسب و کار دارید که توسط وزارت امور خارجه صادر می شود واجد شرایط بودن شما بستگی به اعتبار مدارک حرفه ای شما و همچنین ماهیت ، ساختار و اندازه کسب و کار شما دارد . بیزینس پلن قوی نیز برای موفقیت بسیار تاثیرگذار است.

۶- مهاجرت به موناکو از طریق خرید ملک
خرید ملک در موناکو به صورت آزادانه صورت می گیرد و تنها اقدام قانونی که باید به عمل آید این است که باید خرید و فروش توسط یک دفتر اسناد رسمی تنظیم شود تا اعتبار معامله را برای طرفین تضمین کند هر فرد حقیقی و حقوقی از هر ملیتی میتواند در موناکو خرید ملک داشته باشد قیمت هر مترمربع از یک آپارتمان نوساز بین ۸ تا ۱۴ هزار دلار می باشد .

۷- مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت موناکو با سرمایه گذاری و خرید ملک در موناکو ممکن است. به این منظور باید ۵۰۰ هزار یورو با دارایی ۵۰۰ هزار یورو دیگر در حساب بانکی داشته باشید. شما باید دولت را متقاعد کنید که پول کافی برای حمایت خود را دارا هستید. بعد از این مراحل شما یک وقت مصاحبه با اداره مهاجرت خواهید داشت و شما چند سوال پرسیده می شود، اگر شما را متمکن و واجد شرایط تشخیص داد اقامت دائم موناکو را به شما و خانوادتان اعطا خواهد کرد و این موضوع به شما این ازادی را خواهد داد که در ان کشور زندگی کرده، کار کنید و یک کسب و کار راه بی اندازید. بعد از گذراندن ۱۰ سال از اقامت دائم شهروندی کامل موناکو اعطا خواهد شد. شما باید حداقل ۶ ماه از سال را در موناکو اقامت داشته باشید.

مهاجرت به موناکو و شرایط اخذ پاسپورت موناکو
وقتی در خارج از کشور هستید همواره باید اعتبار پاسپورت خود را کنترل کنید و ان را تجدید کنید. یک پاسپورت سند مسافرتی منحصر به فردی است که معرف هویت یک فرد است همه پاسپورت های موناکو الکترونیکی هستند که یک تراشه در ان جاسازی شده شما برای داشتن پاسپورت موناکو باید تبعه موناکو باشید.

اعتبار پاسپورت برای بزرگسالان ۵ ساله و برای کودکان کمتر از ۳ سال سه سال خواهد بود‌ ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و امریکا و ۱۳ کشور عضو شینگن نیاز به گرفتن ویزا ندارند‌. اما لازم است پاسپورتشان برای ۶ ماه بعد از خروج از موناکو اعتبار داشته باشد. اجازه ای که برای ترک کشور به کودک داده میشود با اجازه ای که بعضی شرکت های هواپیمایی لازم دارند متفاوت است .

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت موناکو در هنگام مهاجرت به موناکو
1. درخواست دادن و کامل کردن فرم
2. جمع اوری مدارک
3. فرم درخواست یا پاسپورت موناکو برای بزرگسالان باید کامل و امضا شود ،امضا به صورت دیجیتالی بر روی تراشه خواهد بود
4. یک عکس که متعلق به کمتر از یک سال نباشد با زمینه روشن مطابق با استانداردهای بین المللی و با کیفیت بالا که سر و صورت شمارا نشان می دهد. شما لازم نیست لبخند بزنید اندازه عکس باید ۳۵*۴۵ mm باشد. عینک هایی که شیشه روشن دارند در صورت لزوم قابل استفاده خواهد بود.
پاسپورت قبلی
به جز درخواست های اولیه یا در موارد گم کردن یا دزدیده شدن که باید به اداره پلیس یا سایر مراجع قانونی گزارش داده شود؛ برای اتباعی که در خارج از کشور زندگی می کنند؛ پاسپورت ظرف ۵ روز کاری بعد از تاریخی که مدارک رو ارسال کردید یا زماتی که درخواست را کامل و ارسال شد قابل دریافت از اداره پاسپورت خواهد بود. اگه درخواست کنسل شود پاسپورت قبلی به شما بازگردانده خواهد شد اگر ویزای فعلی را در بر بگیرد این صفحات معتبر باقی می مانند.
پاسپورت به نام شما صادر خواهد شد و اگر متاهل باشید ممکن است به درخواست شما نام همسرتان در صورتی که مجاز به استفاده از نام ایشان باشید در پاسپورت شما درج شود، باید مدرک معتبر مبنی به این اجازه باید ارائه شود. اگر مطلقه باشید و تمایل به درج نام همسر سابق در پاسپورت خود داشته باشید به ترتیب گفته شده عمل خواهد شد. در صورتی که بیوه باشید می توانید درخواست کنید که نام همسر متوفی تان بعد از اسم خودتان درج شود

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.