09173208302

اعزام نیروی کار به کشور ترکیه
    
تعداد بازدید: 3604
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/4/11

مهاجرت به کشوری خارجی به خصوص جهت کار ، امروزه در میان مردم و اقشار کشورهای مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است . از آنجایی که کشور ایران با کشورهای متعددی همسایه است از این رو تقاضا برای جهت کار در کشورهای اطراف ایران رو به افزایش است . یکی از کشورهایی که در همسایگی ایران قرار دارد و از قضا دارای پایه های اقتصادی بسیار محکمی است ، کشور ترکیه می باشد . ترکیه به عنوان شانزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می شود و در طول طی ۳ سال گذشته با اتخاذ سیاست کاهش ارزش لیر در برابر دلار به رشد اقتصادی قابل توجهی دست یافته است . اعزام نیروی کار به کشور ترکیه از هر کشور دارای شرایط خاصی است و ارتباطات میان دو کشور نقش به سزایی در تعیین روند اعزام نیروی کار به ترکیه ایفا می کند . پیشنهاد ما در زمینه اعزام نیروی کار به کشور ترکیه از ایران ، اقدام از طریق موسسات کاریابی در ترکیه است که اقدام به یافتن شغل مناسب و مرتبط با رزومه فرد متقاضی کار در ترکیه می کنند .
شرایط اعزام نیروی کار به کشور ترکیه
یکی از شرایط اعزام نیروی کار به کشور ترکیه که متقاضیان مستلزم رعایت آن هستند ، تسلط به زبان ترکی یا زبان انگلیسی می باشد . افرادی که قصد ورود به بازار کار کشور ترکیه را دارند حتما باید به یکی از دو زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند تا علاوه بر ارتباط با کارفرما، به راحتی بتوانند در این کشور امرار معاش کنند . اعزام نیروی کار به کشور ترکیه کاملا به شهر و شغلی که متقاضی قصد کار در آن را دارد مربوط می‌ شود. در بعضی از مشاغل نیز ممکن است زبان انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.
اعزام نیروی کار به کشور ترکیه از طریق موسسات کاریابی نه تنها آسان ‌تر انجام می شود بلکه کل فرآیند اخذ ویزای کار ترکیه و ورود به خاک این کشور به منظور کار نیز سریع‌ تر شکل می‌گیرد. این دسته از موسسات با توجه به رزومه متقاضیان و ارائه آن به کارفرمایان در ترکیه، اقدام به اخذ دعوت ‌نامه ‌ای معتبر برای متقاضیان می کنند و پس از کسب دعوتنامه، متقاضیان با مراجعه به سفارت ترکیه می توانند درخواست ویزای کار ترکیه را دهند و مراحل اعزام نیروی کار به ترکیه را به سرانجام برسانند. لازم به ذکر است که هنگامی که اعزام نیروی کار به ترکیه از ایران صورت می ‌گیرد، متقاضیان در ابتدا یک مدت زمان آزمایشی باید زیر نظر کارفرما مشغول به کار شوند تا توسط ایشان تایید شود که دارای مهارت و تخصصی که در رزومه شخصی خود قید کرده ‌اند، هستند . پس از تایید توسط کارفرما، آنها با کارفرما قرار داد مجدد بسته و مشغول به کار و زندگی در کشور ترکیه می ‌شوند. مدت زمانی که از طریق ویزای کار به متقاضیان اعطا می ‌شود ۱ ساله است و در صورتی که آنها چند سال در ترکیه زندگی و کار کنند و مالیات خود را پرداخت کنند ، می‌ توانند به اقامت ترکیه دست یابند.
وضعیت و شرایط کار در ترکیه
گردشگری نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا می کند و به دلیل حضور توریسم در این کشور بستر مناسبی جهت ایجاد شغل به این سبب در کشور ترکیه ایجاد شده است.بخشهای کلیدی اقتصاد آن تولید، کشاورزی و گردشگری می باشد.کشور ترکیه در زمینه ایجاد اشتغال و کار از جمله کشورهایست که بیشترین میزان استخدام را دارد.این میزان جذب نیروی کار حتی از کشورهایی مانند انگلستان، کانادا، فرانسه نیز بیشتر است.جهت دریافت اجازه اقامت در ترکیه شما نیازمند به اجازه کار در کشور ترکیه می باشید.حال برای ورود به کشور ترکیه جهت کار شما نیازمند اخذ ویزا هستید و اگر ساکن ترکیه باشید نیاز به ویزا ندارید با توجه به موافقتنامه معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید شما نیاز به یک قرارداد کاری امضاء شده از یک شرکت ترکیه ای برای بدست آوردن ویزای کار در رابطه با اجازه ی کار صادر شده دارید. شخص جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشد.

دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تأیید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد که این فرآیند معمولا ۳۰ روز زمان میبرد.در صورت اجازه کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید.بعد از گذشت یک سال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا ۳ سال دیگر می باشد.فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید.شایان به ذکر است که اگر شما بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید اجازه درخواست جهت ویزای کار کشور ترکیه را نخواهید داشت.
شرایط عمومی کار در ترکیه
ترک ها معمولا بیش از همتایان اروپایی خود یعنی ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند.روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار می باشند.کارمندان معمولا ۱۴ روز قادر به رفتن به تحصیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند.افراد جهت یافتن کار نظری به سایت کاریابی و اداره کار ترکیه می اندازند و لیست کارهای موجود را بررسی می کنند.جالب است بدانید از بسیاری کار در این لیست نام برده شده است.در ضمن کارهایی که برای اتباع خارجی و همچنین کارهای پاره وقت یا نیمه وقت یا کار دانشجویی در نظر گرفته می شود به طور مداوم به روز رسانی می شود که براساس خواسته های شخص انتخاب می گردد.به دلیل رقابت بسیار شدید اغلب مشاغل را می توان از طریق جستجوی آنلاین دنبال کرد.راه دیگری هم جهت یافتن شغل رایج می باشد شامل تبلیغات روزنامه ها به صورت هفتگی و ماهیانه است.اکثر شرکتها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که تسلط به زبان ترکی جهت صحبت کردن و ارتباط را داشته باشید.ترکیه کشوری است با هزینه های زندگی پایین و حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه ۱۱۳۴ لیره و این دستمزد به طور متوسط ماهی ۱۶۷۱ لیره می باشد.هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این کشور به طور متوسط ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.متذکر می شویم که به منظور باز کردن حساب بانکی در این کشور نیاز به یک شماره مالیاتی دارید و برای دریافت این شماره مالیاتی بایستی پاسپرت، اجازه کار(تمام وقت، پاره وقت) و اجازه اقامت خود را نشان دهید.در غیر صورت به شما اجازه ی باز کردن حساب یورویی یا ارزی را نمی دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ترکیه
سفر توریستی به ترکیه نیازی به ویزا ندارد اما برای کار کردن در این کشور باید ویزا دریافت کرد . مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ترکیه به شرح زیر می باشد :
دفترچه اقامت
ارائه برگه اقامت و پاسپورت
یک قطعه عکس برای اخذ ویزای کار ترکیه
کد ملی جمهوری ترکیه که از سوی اداره امنیت ترکیه و مخصوص تبعه خارجی
برگه درخواست کار به همراه پیشنهاد کاری از کارفرما
مدارک تأیید صحت پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار ترکیه
برگه در خواست الکترونیکی برای اخذ ویزای کار ترکیه
ارائه مدارک صحت شرکتی که در خواست کار شما را تأیید کرده
ایمیل کارفرما برای اخذ ویزای کار ترکیه
کد رمز دولتی کارفرما
بررسی موارد پرونده فرد حدود ۳ ماه طول می کشد چون باید همه این مدارک به وزارت کار ترکیه و امور اجتماعی ترکیه صادر شود. اجازه کار در کشور ترکیه فقط برای مدت یک سال اعتبار دارد و بعد از آن باید تمدید شود.
تعدادی از مشاغل در کشور ترکیه برای افراد مسلط به زبان انگلیسی
تعدادی از مشاغل در کشور ترکیه برای افراد مسلط به زبان انگلیسی به شرح زیر می باشد :

تدریس زبان: یکی از پرطرفدراترین کارها در ترکی هرای خارجی ها، تدریس زبان انگلیسی می باشد که هر چند درآمد چندان بالایی ندارد ولی با آن می توان از پس هزینه های زندگی به راحتی برآمد. اگر تدریس زبان انگلیسی را به صورت خصوصی انجام شود در هر ساعت حدود ۳۰ لیر ترکیه درآمد خواهد داشت.
صنعت توریسم و هتلداری: کشور ترکیه در هر سال بیش از ۳۵ میلیون گردشگر دارد پس کار در این بخش می تواند گزینه خوبی باشد. همچنین بیشترین مسافران ترکیه را گردشگران آلمان، روسیه، انگلستان و … تشکیل می دهند پس می توان بر روی یادگیری زبان های آلمانی و روسی هم تمرکز کرد هر چند که نیاز اولیه فرد آموزش زبان ترکی استانبولی است.
ویراستار زبان انگلیسی : اگر فردی به گرامر زبان انگلیسی تسلط بالایی داشته باشد ، می تواند به سراغ ویرایش مقالات و نوشته های انگلیسی برود چون بسیاری از روزنامه، مجلات و … همیشه به دنبال ویراستاری حرفه ای و با مهارت می گردند.
پرستار بچه: بسیاری از خانواده های پولدار ترکی به دنبال پرستاری می شوند که مسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد.

 

 

از   1   رای
5

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.