09173208302

مهاجرت کاری به کره جنوبی
سه شنبه 30 مهر 1398
    
بازدید: 276
    

«کره جنوبی»


کره جنوبی کشوری با ریشه های فرهنگی غنی و دارای جمعیتی در حدود 50 میلیون نفر است. پایتخت این کشور، شهر بزرگ سئول می باشد. در 6 سال اخیر، کره جنوبی در یک سفر خیره کننده از گذشته نه چندان خوب، به برترین موقعیت جهانی و منطقه ای دست یافته است. این کشور به مدد کمک های بی دریغ شریک همیشگی خود یعنی ایالات متحده آمریکا، توانست پیروزی در نبرد داخلی را کسب کند که در سال 1953 با استقلال کره جنوبی از کره شمالی به پایان رسید.

هم اکنون، میراث کره ای پر افتخار در همه جنبه های زندگی مدرن حفظ شده است و این میراث گرانقدر که همان افتخار، سخت کوشی و میهن پرستی است، همچنین جزو آداب و رسوم سنتی بین نسل های مختلف کره ای حفظ شده است. اما کره جنوبی که در قبال خارجی ها سیاست استقبالی و گرمی نداشت، در سال های اخیر میزبان مهاجران خارجی از سرتاسر دنیا بوده است. دلایل متعددی برای این روند مهاجرتی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:
• استانداردهای زندگی بالا
• زیرساخت مدرن
• آخرین اشکال تکنولوژی
• آموزش اولویت اصلی در کل کشور است
• نرخ جرایم خیلی پایین و مکان امن جهت سرمایه گذاری خارجی

مهاجرت کاری به کره جنوبی

جمهوری کره یا کره جنوبی نهفته در بخش شرقی آسیا و در جنوب شبه جزیره کره است. فردی که قصد دارد تا در طول اقامت خود به کشور سفر کند، برای ورود به ویزا نیاز دارد. ویزای کار برای کره جنوبی و مهاجرت کاری به کره ی جنوبی بسته به نوع کار و مدت زمان استخدام، انواع مختلفی دارد.
اعضای خانواده نفر اصلی ، که مایلند در طول اقامت خود در کره جنوبی کار کنند، همچنین برای گرفتن ویزای کاری و مهاجرت کاری به کره ی جنوبی برای کسب اجازه کار قانونی لازم است. قبل از ورود به کره جنوبی ویزای کار دریافت کنند که باید مورد تایید سفارت کره ی جنوبی قرار گیرد و تنها پس از آن می توانید به صورت قانونی کار کنید.

انواع ویزای کار برای مهاجرت کاری به کره ی جنوبی :
C-4 : ویزا برای استخدام کوتاه مدت
افرادی که مایل به انجام کار موقت کمتر از 90 روز هستند، این ویزا را دریافت می کنند. نوع کار می تواند مربوط به موسیقی، نقاشی یا هنر باشد.

E2 : ویزا برای مدرس زبان خارجی
این ویزا به مدرسان زبان های خارجی در سازمان ها، شرکت های برای آموزش زبان ، موسسات آموزشی و سایر موسسات اعطا می شود. زبان ویژه باید زبان مادری مربی باشد و حداقل باید یک مدرک لیسانس برای تحصیل در آنجا داشته باشد.

E-5 : ویزا برای حرفه ای ها
کاندیدایی که دارای مدرک بین المللی در حرفه خود می باشند و مدارک آن ها توسط دولت کره تایید شود ، این ویزا را در کره برای کار در حرفه خود دریافت می کند . برای مثال، کسانی که مایل به انجام حرفه پزشکی، حقوق یا معماری هستند، نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.

E-1 : ویزا برای آموزش آکادمیک
برای افرادی که برای انجام آموزش آکادمیک در سطح تحقیقاتی در حوزه تحصیل خود در سطوح بالاتر یا برای سخنرانی، آکادمیک نیاز به این ویزا داردند.

E-3 : ویزا برای انجام تحقیق
این ویزا به کاندیدانی که مایل به انجام تحقیقات در علوم طبیعی یا تکنولوژی پیشرفته هستند، اعطا می شود. حداقل کاندیداها دارای مدرک لیسانس می باشند و از آنها درخواست می شود که برای تدریس به زبان مادری و یا زبان اول خود تدریس کنند.

E-6 : ویزا برای انجام پروژه های هنری
کاندیدانی که مایل به انجام پروژه در زمینه هنر، موسیقی، ورزش، ادبیات و مد هستند ، به این ویزا نیاز دارند.

E-4 : ویزا برای حمل و نقل و تکنولوژی
این ویزا برای افرادی است که به کره جنوبی دعوت شده اند تا تخصص فنی خود را در زمینه فناوری یا علوم طبیعی و یا در زمینه های خاصی که تخصص آنها در این کشور وجود ندارد، ارائه دهند.

E-10 : ویزا برای خدمه کشتی
نامزدانی که مایل به کار در یک کشتی در کره جنوبی هستند نیاز به این ویزا دارند.

E-7 : ویزا برای مشاغل خاص
کاندیدانی که مایل به انجام انواع خاصی از کار هستند نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.

H-1 : ویزای کار کوتاه مدت در تعطیلات
توافق در تعطیلات کاری توافق میان کره جنوبی و برخی کشورهای خاص است که ویزای خاصی را برای نامزدها از این کشورها ارائه می دهد. این ویزای کار برای کره جنوبی به مردم اجازه می دهد تا کار کوتاه مدت را انجام دهند تا پول کافی برای پوشش هزینه های سفر خود در کره جنوبی به دست آورند. نامزدان استرالیایی و ژاپنی باید بین ۱۸ تا ۲۵سالگی باشند و کانادایی ها و نیوزلندی ها باید بین 18 تا 30 ساله باشند تا این ویزا را دریافت کنند. این ویزا به شما اجازه می دهد حداکثر یک سال اقامت داشته باشید.

ویزای کار نیز شامل موارد زیر است:
D-7 : ویزا برای انتقال افراد درون شرکت ها ( بر اساس شرح وظایفشان )
D-9 : ویزا برای مدیریت تجارت
D-8 : ویزا برای سرمایه گذاری خارجی

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به کره جنوبی
برای دریافت ویزای کاری نیاز است که افراد مدارکی ارائه دهند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:
1. ارائه یک پاسپورت معتبر که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد؛
2. دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
3. پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزا
4. ارائه رزومه کامل و دقیق
5. ارائه دو قطعه عکس
6. ارائه فرم CCVI اصلی

مشاغل مورد نیاز کشور کره جنوبی:
• مهندسی زیست پزشکی
• فن آوری در غذا
• دانشمند جنگل
• مربی زبان کره
• راهنمای تور در کره
• طراحان چند رسانه ای برای مثال انیمیشن ساز فیلم
• مربی تکواندو
• پزشکی طب سنتی کره
• دامپزشک
• مهندس نرم افزار
در برخی از صنایع به طور عمومی از مهاجران خارجی استفاده می شود. در کشور کره در بخش تولیدات صنایع اصلی در زمینه هایی مثل فن آوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، تولیدات نوشیدنی، تولید مواد غذایی، بخش خدمات و الکترونیک، چاپ و نشر، خودرو و صنایع های شیمیایی تمرکز دارد. بیشتر شغل ها برای افراد خارجی انگلیسی زبان به صورت ارتش آمریکا و آموزش می باشد، ولی فرصت های زیادی برای انتقال این کارمندان به درون شرکت ها و موسسات وجود دارد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.