09173208302

سرمایه گذاری ثبت شرکت در سوئد
دوشنبه 15 مهر 1398
    
بازدید: 277
    

سوئد به دلیل سطح بالای استاندارهای زندگی، یکی از کشورهای مورد توجه متقاضیان مهاجرت به قاره اروپا میباشد. مهاجرت به سوئد از روشهای مختلفی از جمله پناهندگی، کار در سوئد ، تحصیل در سوئد و ازدواج در سوئد امکان پذیر است.
یکی از راه های اخذ اقامت سوئد ، ویزای سرمایه گذاری سوئد میباشد که بسیاری از افراد مایل هستند از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری بتوانند اقامت و تابعیت سوئد را به دست آورند. برای سرمایه گذاری در سوئد دو حالت وجود دارد . حالت اول هنگامی که شما به دلیلی مثلا داشتن ویزای تحصیلی در سوئد هستید و میخواهید ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید و حالت دوم هنگامی هست که شما در ایران هستید و میخواهید از ایران برای سرمایه گذاری اقدام نمایید.حالت اول بهترین حالت می باشد و کار نسبتا ساده ای است ولی در حالت دوم پیچیدگیهای زیادی وجود داردشخصی که در سوئد می باشد و در واقع مقیم سوئد است به دلیل این که حساب بانکی دارد و دارای شماره ملی یا کد ۱۰ رقمی می باشد به راحتی میتواند پرونده سرمایه گذاری خود را پیگیری نماید. برای این منظور ابتدا باید کسب و کار یا در واقع بیزینس خود را انتخاب نمایید و سپس شرکتی در سوئد به ثبت برسانید .در سوئد شرکتهای مختلفی وجود دارد که میتوانید ثبت کنید که هر کدام از نظر حقوقی کمی متفاوت میباشد . ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت یا اقامت دائم ندارد و هم چنین نیاز به هزینه بالایی و سرمایه بالایی ندارد و با هزینه های اندک میتوان شرکتی را به ثبت رسانید.

سرمایه گذاری در کشور سوئد
ثبت شرکت در سوئد
در حالت کلی میتوان گفت که ۵ نوع شرکت را در سوئد میتوان ثبت کرد که با هم اندکی تفاوت دارند که عبارتند از :
۱- شرکت انحصاری : این شرکت در انحصار یک فرد میباشد یعنی فردی شرکت را تاسیس میکند و هزینه و مالیات به عهده یک نفر میباشد .
۲- شرکت تعاونی : این شرکت هم از چند شریک درست شده است و افرادی که شریک هستند در مدیریت ، سهام و در آمد شرکت سهیم میباشند .
۳- شرکت تعاونی با مسئولیت محدود : در این حالت مانند شرکت تعاونی میباشد فقط از نظر حقوقی یک نفر مسئول بدهی های شرکت معرفی میشود.
۴- شرکت با مسئولیت محدود : این نوع شرکتها معمولا دارای اعتبار بیشتری هستند به این علت که موقع ثبت این نوع شرکتها شما باید تا مبلغ ۵۰ هزار کرون را به عنوان سرمایه اولیه شرکت نشان دهید و چنانچه شرکت ورشکست شود این مبلغ از دست رفته تلقی میشود . و البته به همین دلیل هم این شرکتها از انگیزه بیشتری برای فعالیت برخوردارند .
۵- موسسه اقتصادی: برای تاسیس موسسه اقتصادی حداقل ۳ نفر نیاز هست و هر نفر حق رای در جلسه را دارد و تفاوت آن با شرکت مسئولیت محدود این است که نیازی به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نیست.
سرمایه گذار بعد از انتخاب نوع شرکت باید شرکت خود را ثبت کند و بعد از آن اساسنامه برای شرکت بنویسد . و سپس کسب و کار خود را راه اندازی نماید .
در حالت دوم که شما در خارج از سوئد هستید و میخواهید سرمایه گذاری را انجام دهید باید به روشی ابتدا خود را به سوئد برسانید و یا این که با یک نفر که مقیم سوئد میباشد شریک شوید تا بتوانید در سوئد سرمایه گذاری کنید و یا اینکه بخواهید سهام شرکتی را خریداری کنید که در این صورت به شما ویزای تجاری داده میشود که بتوانید با ویزای تجاری وارد سوئد شوید .

انواع شرکت در سوئد
• شرکت با مسئولیت محدود
• شرکت سهامی عام
• شرکت سهامی خاص
• تاسسیس نمایندگی یا شعبه
مانند بسیاری از کشورها، شرکت با مسئولیت محدود پرطرفدارتر از انواع دیگر ثبت شرکت در کشور سوئد میباشد،
دلایل سرمایه گذاری در سوئد
• وضعیت کشور سوئد از لحاظ سیاسی و اقتصادی بسیار مطلوب است.
• با توجه به اظهارات مجمع جهانی کشور سوئد جز ده اقتصاد برتر جهان از نظر امکانات و تعهدات کسب و کار میباشد.
• نظام مالیاتی کشور سوئد از نوع مالیات مستقیم و مالیات شرکت ها از جمله پایین ترین مالیات ها در اتحادیه اروپا است.
• کشور سوئد دارای نظام حقوقی متعادل است. قراردادها و اسناد و مدارک استاندارد و سرمایه گذاری در این کشور روش ساده ای دارد .
• کیفیت مدیریت در خدمات مشاوره برای سرمایه گذاری در این کشور بسیار زیاد است. تشریفات تجاری خاصی ندارد و روش های آن برای سرمایه گذاری آسان است .

روش های سرمایه گذاری برای افراد خارج از اتحادیه اروپا
1. سرمایه گذاری و راه اندازی یک تجارت جدید : در ادامه به طور مفصل به شرح آن میپردازیم.
2. خرید شرکتی که از قبل ثبت شده و در حال کار است : برای خرید شرکتی که از قبل ثبت شده است باید حداقل ۵۱ درصد از سهام این شرکت را که به هر دلیلی مالکش قصد فروشش دارد را خریداری کنید .
دلیل حداقل میزان سرمایه گذاری ۵۱ درصد به این خاطر است شخص متقاضی می‌تواند در امور شرکت تصمیم گیری نماید . اما نکته بسیار مهمی که باید آن را در نظر بگیرید این است که شرکت بدهی به اداره مالیات نداشته باشند و خلاف قانونی انجام نداده باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت جدید در سوئد
شخص متقاضی باید برای سرمایه‌گذاری ثابت کند در ۵ سال گذشته ۲ سال سابقه در رابطه با امر مورد نظر خود در سرمایه گذاری داشته است.
تحصیلات شخص متقاضی باید با امری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد مطابقت داشته باشد ، ارائه مدرک دانشگاهی لازم نیست ولی می توانند موفقیت شخص متقاضی را افزایش دهد .
حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور سوئد ۶۰۰ هزار کرون معادل ۱۵۰ هزار دلار است.
شخص متقاضی باید برنامه کاری ارائه دهد که ثابت کند می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده اش را برای مدت دو سال بپردازند که طی یک نامه بانکی به سفارت سوئد ارائه می‌شود . لازم به ذکر است این مبلغ برای شخص متقاضی ۲۰۰ هزار کرون برای همسرشخص متقاضی ۱۰۰ هزار کرون و برای فرزندان زیر ۱۸ سال ۵۰ هزار کرون است .
فرد متقاضی سرمایه گذاری در کشور سوئد نیازی به ارائه مدرک برای زبان ندارد ، ولی تسلط بر زبان سوئدی و یا انگلیسی می‌تواند بسیار موثر باشد .
پاسپورت شخص متقاضی باید حداقل ۲ سال و ۶ ماه اعتبار داشته باشد .
متقاضی سرمایه گذاری به دلیل تاثیرگذاری بر روی امور شرکت باید حداقل ۵۱ درصد سهام شرکت را دارا باشد.

مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور سوئد
• کپی از تمام صفحات پاسپورت
• فرد متقاضی باید از بیانیه بانک کپی نماید
• اگر فرد متقاضی ملکی را خریداری کرده باشد باید قرارداد خرید و اگر ملکی را به فروش رسانده باشد باید قرارداد فروش را ارائه دهد
• یک نسخه قرارداد با مشتریان
• رزومه ی شغلی فرد متقاضی
• گواهینامه ثبت شرکت
• اساسنامه شرکت
• قرارداد اجاره شرکت
• قرارداد با حسابدار
افراد می‌توانند این مدارک را که به صورت رسمی ترجمه شده است به اداره مهاجرت کشور سوئد برده و پس از تایید مدارک از طرف اداره مهاجرت کشور سوئد فرد می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه خود ببرد .
مواردی که باید در اساسنامه شرکت قید شود
• مالکیت شرکت
• سابقه کاری و داشتن مهارت اعضای شرکت
• خط مشی شرکت
• محصولاتی که شرکت ارائه می دهد
• بازاری که مورد هدف و مورد توجه مشتریان محصولات شرکت است .
• راه کارهای شرکت
• شرکت ها و یا تولید کنندگان حمایت کننده از شرکت
• نیازهای اولیه برای تولید و یا خدماتی که شرکت ارائه میدهد
• سرمایه اولیه شرکت ، میزان گردش مالی ، تخمین سودشرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا واقامت ازطریق ثبت شرکت در سوئد
1. ارائه پلان تجاری شرکت
متقاضی باید یک طرح توجیهی اقتصادی بنویسد و این طرح باید به اندازه کافی قوی باشد که اداره مهاجرت سوئد را جهت سوداور بودن آن و مورد نیاز بودن آن برای جامعه سوئدی متقاعد کند.این طرح باید شامل تحقیقات علمی و فنی، برآورد هزینه های اجاره یا خرید ملک شرکت، و تامین سرمایه های لازم برای راه اندازی و حفظ شرکت و همچنین حقوق و دستمزد کارکنان باشد.
2. تمکن مالی
ارائه گواهی بانکی که نشان دهنده مبلغی معادل ۳۰۰ هزار کرون برای یک زوج که ۲۰۰ کرون ان برای متقاضی و ۱۰۰هزار کرون برای همسر میباشد. در ضمن به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال خود بایستی معادل ۵۰۰۰۰ هزار کرون سوئد موجودی نشان دهید.
3. پاسپورت معتبر
تاریخ اعتبار پاسپورت نباید کمتر از مدت درخواست شده برای اعطای ویزا باشد
4. ارائه مدارک همراه از قبیل مدارک ازدواج و شناسنامه

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.