09173208302

مهاجرت کاری به هلند
چهار شنبه 6 شهریور 1398
    
بازدید: 309
    

هلند

مزایای اشتغال در کشور هلند به شرح زیر می باشد :
• یکی از مزایای هلند این است اکثر افراد به صورت مسلط انگلیسی صحبت می کنند و فرد برای کار در هلند احتیاجی به دانش زبان هلندی ندارد.
• شانس یافتن کار در کشور هلند با داشتن مدرک لیسانس بالاتر می رود و مدارک تحصیلی باید مورد تأیید هلند قرار گیرند که برای تأیید مدارک به سایت Nuiff مراجعه شود.
• ساعات کاری کشور هلند معمولاً ۳۶ الی ۴۰ ساعت در هفته است .
کار در هلند بسیار سازمان یافته است، به طوری که کار در ساعات کاری معمول (یعنی ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر) می باشد ، به جز در سطح مدیریت، از کارکنان معمولا انتظار نمی رود که اضافه کاری انجام دهند.
• در حال حاضر از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار در هلند ۹۶ نفر شاغل هستند .
در سال ۲۰۱۸ میلادی عناوین شغلی بسیاری در شاخه های مختلف به عنوان مشاغل مورد نیاز هلند معرفی شدند. کشور هلند تقاضای زیادی به نیروی کار بسیار ماهر برای مشاغل خاص دارد، به طوری که یک فرایند مهاجرت سریع برای دریافت آنها پیاده کرده است. به علاوه مزایای مالیاتی (“۳۰ درصد مالیات”) برای برخی از کارکنان بین المللی لحاظ کرده است. این گروه شامل افراد زیر می باشد :
1. مهندسان
2. افرادی با مهارت های فنی
3. متخصصین فناوری اطلاعات
4. افرادی که در امور مالی کار می کنند
5. و نیز افرادی که تجربه کار در فروش، بازاریابی و خدمات مشتری دارند
سایر مشاغل مورد نیاز در کشور هلند عبارتند از :
1. حرفه ای ها و فارغ التحصیلان کار در مراقبت های بهداشتی
2. مالیاتی
3. مدیران موقت
4. آموزش و پرورش

میزان حقوق در کشور هلند
حداقل میزان حقوق در کشور هلند به سن بستگی دارد و فهرستی از آخرین تغییرات ۲۰۱۸ میلادی پیرامون دستمزد حداقل در هلند در جدول زیر قابل مشاهده است. طبق گزارش دانشگاه هلدینگ و کالج هلدینگ کوزز ، رشته دندانپزشکی از نظر حقوق و دستمزد رشته پرطرفدار دانشجویان هلند بود. از سوی دیگر، فارغ التحصیلان تاریخ هنر و مطالعات فرهنگی کمترین احتمال پیدا کردن کار با حقوق خوب را داشتند به طوری که با ۱۵ درصد دستمزد ماهانه کمتر از ۹۰۰ یورو . همچنین این موضوع در مورد فارغ التحصیلان علوم انسان شناسی فرهنگی، علوم محیطی و حقوق بین الملل نیز صدق می کند .به عنوان مثال بسیاری از فارغ التحصیلان حقوق بین الملل، کار خود را از سازمان های غیردولتی شروع می کنند که در آنها دستمزد معمولاً کم است اما با این حال، فارغ التحصیلان اخیر، توانسته اند کار با حقوق بالا پیدا کنند. حقوق کارگران بخش دولتی بیش از ۱۸۱،۰۰۰ یورو در سال می باشد که این امر شامل کارمندان صدا و سیما نیز بود
شرایط اعزام نیروی کار به کشور هلند به شرح زیر می باشد :

• برای اینکه شرایط و صلاحیت های لازم جهت کار در کشور هلند را دارا بود، لازم است که اولاً در زمینه کاری خود به صورت حرفه ای باشد
• اجازه کار در کشور هلند به صورت اصطلاحا خاص کارفرما می باشد. یعنی اگر متقاضی اجازه کار را از سوی یک کمپانی هلندی دریافت کرده باشد و در صورتی که بخواهد برای کمپانی هلندی دیگری کار کند، این امر امکان پذیر نیست و حداقل باید مدت زمان ۲ سال را برای کمپانی مورد نظر کار کند.
• متقاضیان باید بین ۱۸ تا نهایت ۴۵ سال سن داشته باشند. اما باید خاطر نشان کرد که متقاضیان زیر ۲۳ سال باید تجربیات و توانائی های لازم با رشتۀ کاری مورد نظر را دارا باشند.
• مدت اجازۀ اقامت کاری کشور هلند ۳ سال می باشد. حال افرادی که دارای اجازۀ کاری برای ۳ سال متوالی دیگر دارند و از زمانی که اجازۀ کار در کشور هلند را دریافت کردند در خاک این کشور اقامت داشته اند .

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.