09173208302

مهاجرت کاری به اسپانیا
دوشنبه 17 تیر 1398
    
بازدید: 490
    

((اسپانیا))


کشور اسپانیا در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است که عضو اتحادیه اروپا ، سازمان ملل متحد ، ناتو ، سازمان تجارت جهانی ، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه می باشد . همچنین پس از کشور فرانسه دومین و بزرگترین کشور غرب اروپا محسوب می شود و چهارمین قدرت اقتصادی اروپا است . رکود اقتصادی ، اسپانیا را به شدت تحت تاثیر قرار داد . نرخ اشتغال در کشور اسپانیا از ۸ درصد در سال ۲۰۰۷ به ۲۷ درصد در سال ۲۰۱۳ رسید . با وجود صدها هزار نفر از افرادی که بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بیکار شدند سبب شد که نرخ بیکاری به بالای ۲۲ درصد در ۳ ماه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی برسد اما کارشناسان اسپانیایی معتقدند که همه چیز رو به بهبودی است .


اخذ اقامت و تابعیت از راه کاریابی در اسپانیا:
بسیاری از متقاضیان علاقه مند به کار در حین تحصیل هستند. البته کار به همراه تحصیل دراسپانیا رایج می باشد.در اغاز بیشتر متقاضیان خارجی با یافتن کار با مشکل مواجه می شوند، چرا که کار فرمایان اسپانیایی ترجیح می دهند افراد اسپانیایی را برای کار استخدام نمایند . به این دلیل که بسیاری از افراد اسپانیایی اموزش دیده هستند و شرایط لازم برای استخدام را بیشتر دارند، البته یافتن شخصی که بتواند جایگاه دیگری را پر کند کار بسیار دشواری نیست. بسیاری از دانشجویان کالج اسپانیا در صنایعی که نیاز به تجربه و تخصص خاصی ندارد مشغول به کار هستند.
دانشجویی که از اتحادیه اروپا برای تحصیل به کالج اسپانیا امده است به راحتی می توانند برای کار در اسپانیا اقدام کند. لذا پس از اخذ ویزای کار در اسپانیا در ابتدا میبایست در اداره امنیت اجتماعی نام نویسی کند. چرا که با ثبت نام در این مکان شانس یکسانی در خصوص کسب شغل با یک فرد اسپانیایی دارد.
اگر شما از کشور دیگری وارد اسپانیا شده اید میبایست از کنسولگری اسپانیا اجازه کار را دریافت کنید که این امر با اقامت ۹۰ روزه شما محقق می شود.
بنابراین شما به عنوان یک دانشجو، اجازه کاراموزی در اسپانیا را دارید و در صورت علاقه می توانید با انجمن بین المللی دانشجویی در خصوص اگاهی از اقتصاد و بازرگانی اسپانیا اقدام فرمایید. استخدام در اغلب شرکت های اسپانیایی مستلزم صحبت کردن و درک این زبان می باشد.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسپانیا عبارتند از :
1. شناسنامه برای دریافت ویزا
2. گذرنامه برای دریافت ویزا
3. دو قطعه عکس برای دریافت ویزا
4. مدارک شغلی برای دریافت ویزا
5. بیمه مسافرتی برای دریافت ویزا
6. کپی مدارک برای دریافت ویزا
7. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی برای دریافت ویزا

مهاجرت از طریق ویزای کار به اسپانیا:
پیدا کردن کار حقوقی در اسپانیا و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری در اسپانیا و کار رشته IT در اسپانیا جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای متقاضی بیشتری می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامتتحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.


یافتن شغل در اسپانیا
اکثر شغل هایی که برای دانشجویان کالج اسپانیا وجود دارد شغل های فصلی هستند به این معناست که شما تنها در ماه هایی خاص از سال می توانید مشغول به کار شوید لذا ساعات کاری شغل ها ی پاره وقت در اسپانیا ۲۰ ساعت در هفته می باشد. اکثر اوقات یافتن شغل پاره وقت در حین تحصیل دشوار است.
بسیاری از تاجران شهرهای اسپانیا از خواب نیمروز که مابین ساعات ۲ تا ۵ می باشد لذت می برند ساعاتی در روز هست که کسب و کار را تعطیل می کنند و از ارامش در حین کار لذت می برند و اصطلاحا “خواب نیمروز افسانه نیست “را نام می برند.
ظاهر افراد در اسپانیا همه چیز محسوب می شود. شاید این موضوع در کشور ما یا کشور های دیگر نادرست باشد اما در اسپانیا اینطور نیست معیار ظاهر برابر با سطح مهارت افراد می باشد. لذا برای مصاحبه نحوه لباس پوشیدن شما افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین برای دانشجویان کالج شغل هایی در میخانه، باشگاه و مشروب فروشی وجود دارد ( که بستگی به موقعیت فرد دارد). لذا اگر متقاضی علاقه مند به کار در شب یا کار نیمه وقت هست این اماکن مناسبی برای شروع می باشند.
به طور متوسط دستمزد های اسپانیا کم تر از سایر نقاط جهان است و سومین کشور از نظر دستمزد کم در اروپا محسوب می شود. البته هزینه زندگی در این کشور کم است و برای کارگران تمام وقت ۲۴ روز تعطیلات در سال بااضافه محیط کاری مناسب در نظر گرفته می شود.
اگر شما مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده اید و انتظار شغلی با درامد خوب را دارید در ابتدا میبایست تصمیم به اقامت در اسپانیا بگیرید. متوسط در امد سالانه برای دانشجوی مقطع کارشناسی ۱۳۸۰۰ یورو یا ۱۸۵۰۰ دلار می باشد. برخی کارفرمایان بیش از ۷۳۵۰۰ یورو در سال به افراد با مدرک کارشناسی می دهند.

برترین کار فرمایان در اسپانیا عبارت اند از :

• تلفونیکا در اسپانیا
این شخص مشهور ترین کار فرما در سراسر اسپانیا است که بیش از ۹۵۰۰۰ شخص را در شرکت مخابراتی خود استخدام کرده است.

• گراپو سانتاندر
این فرد گروه بانکی بسیار بزرگی در سراسر کشور در سطح بین المللی دارید. سانتاندر به عنوان برترین بانکدار و مشهورترین کار فرما در نظر گرفته شده است.

• ال کرت اینگلس
ال کرت اینگلس از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای در اسپانیا می باشد که در سال ۱۹۴۰ توسط رامون ارسس تاسیس شد. او یکی از برترین کارفرمایان برای دانشجویان کالج محسوب می شود. مکان این فروشگاه ها در مادرید، گالیسیا و دیگر شهر ها است.

• کیمبرلی کلارک
کیمبرلی کلارک یکی از حامیان محصولات خانگی برند هاگیز، کتکس و کوتنل محسوب می شود. مشاغلی مانند بازاریابی، حسابرسی و بسیاری از مشاغل دیگر در این مجموعه وجود دارند.
البته مکان های دیگری برای کار دانشجویی همانند سوپر مارکت، فروشگاه، میخانه، رستوران، و… وجود دارد.

ساعات کاری در کشور اسپانیا
ساعات کاری در کشور اسپانیا ممکن است برای فرد متفاوت باشد به طوری که یک روز عادی کاری در اسپانیا معمولا از حدود ۹:۳۰-۹:۰۰ شروع شده و تا ساعت ۲۰:۰۰ طول می کشد . البته برای برخی از افراد این ساعات کاری ممکن است به نظر اندکی زیاد به نظر آید که ۲ ساعت وقت ناهار به آنها داده می ‏شود که بین ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ است . البته این ساعت ناهار تنها بهانه‏ای برای غذا خوردن نیست بلکه فرصتی برای بحث پیرامون کسب ‌و کار نیز می باشد . یک هفته کاری ۴۰ ساعته با بالای ۳۰ روز مرخصی سالانه با حقوق در کشور اسپانیا نرمال است. ماه ‏های جولای و مخصوصا آگوست ، ساعات کاری کوتاه شده برای کسب ‌و کار نسبتا آرام هستند.

مهارت های مورد نیاز جهت کار در کشور اسپانیا به شرح زیر می باشد :
• Managerial related professionals
• ICT specialists
• Engineering and production related, high level professionals
• Shipping professionals
• Medical doctors and other health related professionals
• Primary sector related occupations
• Plant and machine operators
• Building related occupations
• Manufacturing related occupations

شرایط مجوز کار در کشور اسپانیا
برخی از ملیت­ های خاص برای کار و زندگی قانونی در کشور اسپانیا نیاز به ویزا دارند. با توجه به وضعیت شغلی فرد در اسپانیا انواع مختلفی از مجوز کار و استثناها وجود دارد. مجوز کار اسپانیا ارتباط نزدیکی با وضعیت اقامت فرد در اسپانیا دارد و در بیشتر موارد قبل از امکان مهاجرت و نقل ‌مکان به اسپانیا باید وضعیت شغلی فرد مشخص شود. اگر فرد از اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشد می­ تواند بدون هیچ محدودیتی در اسپانیا کار و زندگی کند به جز اهالی کرواسی که تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ به مجوز کار نیاز خواهند داشت. اکثر اتباع غیراروپایی برای کار و زندگی در اسپانیا نیاز به مجوز کار دارند، گرچه استثناهایی از قبیل دانشگاهیان یا دانشمندانی که بر روی پروژه­ های خاصی کار می ­کنند یا خویشاوندان نزدیک که به اعضای خانواده­ی خود که یک یا بیش از یک سال است که در اسپانیا کار می­کنند ملحق می شوند، وجود دارد .
کشور اسپانیا به دلیل کمبود نیروی متخصص دانشگاهی در این کشور همواره به دنبال جذب نیروی کار متخصص خارجی است. اکثر مشاغل مورد نیاز در کشور اسپانیا در رشته های زیر می باشد :
• حسابداری
• مهندسی برق
• پزشکی
• مهندسی مکانیک
• مهندسی صنایع
• هتلداری
• گردشگری

مدارک مورد نیاز کار در کشور اسپانیا به شرح زیر می باشد :
1. اصل گذرنامه که باید حداقل ۱۲۰ روز اعتبار داشته باشد
2. کپی از تمامی صفحات فرد متقاضی کار در اسپانیا
3. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه به زبان اسپانیایی
4. آدرس محل سکونت و محل کار فرد متقاضی کار در کشور اسپانیا
5. ارائه گردش بانکی ۶ ماه اخیر
6. یک قطعه عکس رنگی اخیر،۲۵ تا ۳۶ میلی متر عرض و ۳۲ تا ۴۵ میلی متر ارتفاع با پس زمینه سفید
7. تکمیل و امضاء فرم درخواست ویزای ملی توسط فرد متقاضی
8. ارائه اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور اسپانیا
9. ارائه گواهی عدم سابقه کیفری از هر کشوری که فرد متقاضی در ۵ سال اخیر زندگی کرده است.
10. ارائه گواهی پزشکی مبنی بر این که فرد به هیچ یک از بیماری هایی که نیاز به قرنطینه تحت قوانین بهداشتی بین المللی در سال ۲۰۰۵ مبتلا نیست که باید شامل آزمایش های انجام شده و نتایج آن باشد.
11. ۳ عکس پاسپورتی برای ۶ ماه اخیر.
12. مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کننده جهت کار در اسپانیا

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.