09173208302

اسلوونی
شنبه 25 خرداد 1398
    
بازدید: 233
    

((اسلوونی))


جمهوری اسلوونی کشوری در جنوب اروپای مرکزی است که بزرگترین شهر و پایتخت آن لیوبلیانا است.اسلوونی از سوی غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم مرز است.اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و از اقتصاد و وضعیت اجتماعی پیشرفته ای برخوردار است.۶۱ درصد از مردم اسلوونی مسیحی و بقیه بی دین یا پیرو دیگر ادیان هستند.جمعیت این کشور دو میلیون و شصت هزار نفر است.واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن اسلوونیایی است. کشور اسلوونی از اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است.در حال حاضر افراد بسیاری در سراسر جهان تمایل به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا را دارند.دریافت ویزای کشور اسلوونی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ساده تر به نظر می آید و این مزیت اسلوونی را به فرصت استثنایی تبدیل می کند.بخش اصلی و قطب اقتصادی و صنعتی در شهر لوبیاجا قرار دارد که به گفته ویکی پدیا یکی از قوی ترین دستمزدها در اروپا را به نیروی کارش پرداخت کرده است.

شرایط زندگی در اسلوونی


مزایای مهاجرت به کشور اسلوونی
1. این کشور دارای استاندارد بالای زندگی و آب و هوای مطلوب برای زندگی می باشد.
2. سیستم آموزشی کشور اسلوونی رایگان و به زبان انگلیسی می باشد.مدرک دانشگاه های اسلوونی در سراسر جهان قابل قبول می باشد.
3. جهت اخذ پذیرش برای فرد متقاضی نیاز به ارائه مدرک تافل یا آیلتس نمی باشد
4. فردی که قصد تشکیل و راه اندازی شرکتی را در کشور اسلوونی داشته باشد می تواند این عمل را در یک پروسه ی کاری کوتاه در آن کشور انجام دهد.
5. این کشور دارای اقتصادی قوی و توسعه یافته نیز می باشد.
6. بسیاری از شهروندان کشور اسلوونی علاوه بر زبان خود بر یک زبان خارجی دیگر نیز مسلط می باشند.
7. به راحتی به بدون ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید و همه اعضای خانواده از مزایای اقامت اروپا بهره مند می شوند.اخذ ویزای برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا آسان تر خواهد بود و با اقامت کشور اسلوونی شهروند اتحادیه اروپا محسوب شوید.
8. از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره مند شوید.
سالانه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به کشورهای مختلف را می گیرند که این مهاجرت ممکن است مهاجرت کاری اسلوونی ، تحصیل در اسلوونی و یا مهاجرت به قصد اخذ اقامت در کشور مورد نظر باشد.کشور اسلوونی یکی از کشورهای خوش آب و هوا و برخوردار از استانداردهای قوی برای زندگی است.کشور اسلوونی دارای شرایط اقتصادی عالی و مطرحی می باشد.همچنین فردی که جهت تحصیل وارد کشور اسلوونی می شود نیز باید بداند این کشور از لحاظ تحصیلی دارای دانشگاه های بسیار خوب و با کیفیت عالی است اما برای زندگی در هر کشوری ابتدا باید از شرایط زندگی در آن کشور وهزینه های زندگی در آن مقطع زمانی آگاه شد.هزینه زندگی در اسلوونی به شرایط زندگی فرد در آنجا بستگی دارد.


هزینه های زندگی در کشور اسلوونی


1. هزینه ی حمل و نقل در اسلوونی
هزینه زندگی در اسلوونی به گونه ای می باشد که اگر شما برای حمل و نقل خود به مدت یک ساعت از یک اتوبوس استفاده کنید می بایست ۲۰ سنت پرداخت نمایید و به منظور کمتر کردن هزینه می توانید کارت ماهانه تهیه کنید که هزینه ی آن ۴۱ یورو می باشد.رفت وآمد با تاکسی نیز به صورت کیلومتری محاسبه شده و هر کیلومتر ۷ سنت می باشد.

هزینه زندگی در اسلوونی

2. هزینه اقامت و مسکن در اسلوونی
شما برای تهیه ی یک مسکن در کشور اسلوونی در صورتی که قصد اجاره داشته باشید برای اجاره ی خانه ای که دارای یک اتاق و آشپزخانه و یک دستشویی و حمام می باشد بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو می باشد.این مبلغ یک خانه معمولی تا یک خانه عالی می باشد.قیمت اجاره های خانه های آپارتمانی بسته به نوع و متراژ آپارتمان متفاوت می باشد به گونه ای که شما برای اجاره ی یک آپارتمان مبله ی به متراژ ۴۵ متر، ۵۴۱ یورو می بایست پرداخت کنید در صورتیکه برای اجاره ی یک آپارتمان ۴۵ متری با امکانات عالی ۶۷۶ یورو باید پرداخت کنید.

3. هزینه ی خورد و خوراک در اسلوونی
هزینه مواد غذایی در کشور اسلوونی به اینگونه می باشد که قیمت برای تهیه ی هر کیلوگوشت تقریبا ۵ یورو و قیمت هر کیلو برنج در حدود ۱ یورو است که باز هم این هزینه ها بستگی به نوع برنج و گوشتی که استفاده می کنید دارد.
به طور کلی هزینه زندگی در اسلوونی همانند کشورهای دیگر بستگی به نحوه ی زندگی افراد دارد در صورتی که فرد یک شیوه ی پرخرج برای زندگی خود داشته باشد و بخواهد در یک خانه عالی با امکانات بسیار خوب و در یک شهر معروف در کشور اسلوونی زندگی کند می بایست هزینه ای بیشتر از یک هزینه معمولی پرداخت کند.

4. هزینه ی تحصیل در دانشگاه های اسلوونی
هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلوونی سالی ۵۰۰۰ یورو می باشد و همچنین هزینه ی زندگی در کشور اسلوونی ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو است که شامل هزینه های خوراک، پوشاک، خوابگاه و رفت وآمد می شود که این هزینه ها در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نسبتا کمتر است.متذکر می شویم افراد در حین تحصیل در کشور اسلوونی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند.


ضمنا مقدار کمیت هزینه مهاجرت به اسلوونی و اقامت اسلوونی بستگی به روش انتخابی برای مهاجرت به اسلوونی و اقامت اسلوونی دارد.طبیعتا متقاضیانی که در ابتدا خواهان پاسپورت اسلوونی است و مراحل اقامت موقت و دائم را طی نمی کند باید هزینه بیشتری نسبت به سایر روشها بپردازد ولی در هر صورت کمترین هزینه مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا برای کشورهای خاص شنگن برای سرپرست خانواده حدود ۱۰ هزار یورو برآورده می شود.البته باید اذعان کرد که این هزینه ها در مقابل عایدات و بهره مندی از مزایا در واقع هزینه نیست بلکه به نوعی نه تنها درآمد محسوب می شود و به نوع و سبک زندگی و انتظارات شما دچار تحول شگرفی می شود.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.