09173208302

سرمایه گذاری،ثبت شرکت در هندوستان
پنج شنبه 9 خرداد 1398
    
بازدید: 504
    

((هندوستان))


کشور هند، هفتمین کشور پهناور جهان است که با در اختیار داشتن یک ششم از جمعیت این کره خاکی، به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیا نیز، مطرح میباشد. جمهوری هند، در جنوب آسیا قرار دارد که از سمت شمال با چین ، یونان، تبت و نپال و از شمال غرب با برمه و بنگلادش، همجوار است. هند همچنین، از سمت جنوب با اقیانوس هند هم مرز میباشد.
هندوستان دارای تاریخ و فرهنگی کهن است که آداب و رسوم و زبان ها و ادیان مختلفی را در خود جای داده است. آب و هوای این کشور به جهت وسعت قلمرو جغرافیایی، متنوع است؛ بدین صورت که جنوب آن، گرم و شمال آن، آب و هوای معتدل دارد. آب و هوای هند، به شدت تحت تاثیر رشته کوه هیمالیا و بیابان قرار دارد و هر دو، در تابستان و زمستان محور بادهای موسمی میباشند. هند کشوری پر باران است و دارای خاک حاصلخیز میباشد. با توجه به رشد مطلوب اقتصادی در ده سال گذشته که بزرگترین اقتصادهای دنیا با رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاری در هند میباشد. اصلاح قوانین مالیاتی جهت تسهیل سرمایه گذاری در هند توسط شرکت ها و افراد خارجی، سیاست درهای باز اقتصادی، ثبات سیاسی و تضمین امنیت سرمایه گذاری در هند از سال ۲۰۰۵ به بعد، هند را در زمره یکی از برترین کشورهای سرمایه پذیر خارجی قرار داده است. شخص سرمایه گذار و اعضای خانواده وی امکان اقامت در هند، خرید ملک در هند و همچنین تحصیل رایگان در هند را دارند. به واسطه وجود دانشگاههای معتبر در هند و آسانی ورود به دانشگاههای هند، سرمایه گذاری در هند در بخش صنایع تولید منسوجات و پوشاک، تولید صنایه کامپیوتری و تجهیزات فناوری اطلاعات و صنایع شمیمیایی از مواردی است که امکان سرمایه گذاری در هند را فراهم نموده است. اصلاح قوانی مالیاتی و مهاجرتی در هند با عث رشد روز افزون تمایل سرمایه گذاری در هند شده است.

سرمایه_گذاری_در_هند
راه های سرمایه گذاری در هند:
1. ثبت دفتر نمایندگی در هند
با راه اندازی دفتر نمایندگی شرکت تجاری اصلی که لازمه ان اخذ مصوبه از نمایندگی های بانک مرکزی هند است، امکان تجارت با شرکت های هندی، تسهیل صادرات و واردات در هندوستان و ایجاد همکاری های بین المللی در زمینه سرمایه گذاری در هند ایجاد خواهد شد. تمامی مسوولیت های سرمایه گذاری در هند در این شرایط به عهده شرکت مادر است .
2. ثبت شرکت مستقل در هند
اشخاص حقیقی و حقوقی میتوانند در قالب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند، پس از به ثبت رساندن اساسنامه شرکت و پرداخت هزیننه های متعلقه، شرکتی با هویت مستقل در هند تاسیس نموده و با آغاز فعالیت شرکت در هند، امکان سرمایه گذاری در هند وجود دارد. شرکت های خارجی می توانند سرمایه گذاری در هند را به صورت مستقل و مستقیم انجام دهند و یا برای سرمایه گذاری در هند با یک شریک هندی در زمینه تولید محصول و یا خدمات بازرگانی مشارکت نمایند.
مزایای سرمایه گذاری در هند به شرح زیر می باشد :
• نیروی کار ارزان و امکان اتصال به بازارهای جهانی با کمترین هزینه
• هزینه تولید برای سرمایه گذاری در هند بسیار پایین است.
• مواد اولیه و منابع تولید در هند فراوان و با قیمت نازل در دسترس سرمایه گذار خارجی قرار دارد.
• زبان انگلیسی زبان رسمی هند است و سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می کند.
• زیر ساخت های کافی از سوی دولت هند برای سرمایه گذاری خارجی مهیا شده است.
• نزدیکی هند به بازارهای جنوب شرق آسیا و بازارهای اروپایی و همچنین امکان انتقال راحت محصولات تولید شده در هند.
• ثبات اقتصادی و سیاسی هند در چند سال اخیر که موجب رشد اقتصادی کم نظیر شده است و پیش بینی کارشناسان اقتثصادی مبنی بر رسیدن هند به رشد اقتصادی ده درصدی تا سال ۲۰۲۰ میلادی.

ثبت شرکت در هندوستان:
یکی از ویژگی های مهم ثبت شرکت در هندوستان این میباشد که این کشور با ۸۴ کشور در دنیا قراردادی مبنی بر معاهدات مالیاتی مضاعف , امضا نموده است , که طبق آن این اجازه داده میشود که سرمایه گذارانی که ثبت شرکت در هندوستان را انجام داده اند از مزایایی همچون کم بودن مالیات های اجباری در معامله با کشورهایی که طرف قرار داد میباشند بهرمند شوند.

زمان بندی ثبت شرکت در هند به شرح زیر می باشد :
• اخذ PAN Card: 21 روز کاری به طول خواهد انجامید.
• تایید نام: برای تایید نام به ۴ روز زمان نیاز است.
• ثبت شرکت: پس از تایید نام برایثبت شرکت در هند به ۴ روز زمان نیاز است.
• افتتاح حساب بانکی: نیاز به ۱۵ روز کاری زمان دارد.
• اخذ کد مالیاتی: ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد.
• زمان لازم از استارت ثبت شرکت تا افتتاح حساب شرکتی: ۲۳ روز

نحوه ثبت شرکت در هندوستان:
قبل از هر اقدامی سرمایه گذاران باید اطلاعات خود را در زمینه فعالیت تجاری در کشور هندوستان تکمیل نمایید و از اوضاع اقتصادی این کشور به صورت جزئی اطلاعات کسب نمایید .پیشنهاد ما برای سرمایه گذارانی که میخواهند ثبت شرکت در هندوستان را تجربه کنند این می باشد که قبل از هر اقدام و بعد از جمع آوری اطلاعات در خصوص ثبت شرکت در هندوستان یک سفر کوتاه از طریق ویزای توریستی هندوستان به این کشور داشه باشند و از نزدیک با اقتصاد و فعالیت های تجاری این کشور و همچنین شهرهای مهم اقتصادی این کشور آشنا شوند .بعد از تصمیم نهایی باید نوع شرکت خود را مشخص نمایند که رایج ترین روش ثبت شرکت در هندوستان , ثبت شرکت با مسئولیت محدود میباشد که طبق آن شما نیاز به سرمایه اولیه که مبلغی حدود دو هزار دلار میباشد، دارید .
در مرحله اول شما باید نامی را به عنوان اسم شرکت نتخاب نمایید که خود انتخاب نام باید دارای شرایطی باشد , یکی از این شرایط این میباشد که نام انتخابی باید کوتاه و تلفظ آن آسان باشد , یکی دیگر از ویژگی ها این است که نامی که انتخاب خواهید کرد نباید تکراری بوده باشد و منحصر به شرکت و نوع فعالیت تجاریتان بوده باشد .شما میتوانید حداکثر سه نام را انتخاب کنید و هر کدام از آنها که قابل قبول بود از طرف اداره ثبت شرکت در هندوستان رزرو خواهد شد. بعد از آن شما باید پرونده تفاهم نامه ی انجمن شرکت را تشکیل دهید , بعد از آن شما بایداخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب را انجام دهید که پروسه ای که زمان میبرد حدود سی روز کاری میباشد .لازم به ذکرمیباشد که برای ثبت شرکت در هندوستان , افتتاح حساب در یکی از بانک های این کشور الزامی میباشد و برای افتتاح حساب نیز باید مبلغی را در بانک نگه دارید که میزان مبلغ بستگی به نوع بانک خواهد داشت که اصولا مبلغی حدود ده هزار روپیه میباشد .

ثبت_شرکت_در_هند

اگر شما تمایل به اجاره ملک برای شرکت در هندوستان میباشید باید بدانید که حتما مکانی را یا اجاره نمایید و یا خریداری نمایید و آدرس و مشخصات دقیق آن را در اساسنامه شرکت متذکر شوید , اما اگر میخواهید دفتر شرکتی به صورت مجازی داشته باشید باید مبلغی را هر سه ماه یک بار برای دفتر مجازی خود پرداخت نمایید که حدود دویست دلار میباشد که هر سه ماه یک بار پرداخت میشود .در زمانی که شما میخواهید از دفاتر مجازی استفاده کنید میتوانید این امید را داشته باشید که تمامی تلفن ها و فکس های شرکت برایتان فوروارد خواهد شد و اگر نامه ای به این دفتر ها ارسال گردد تمامی آن نامه ها برایتان فوروارد میشود و جای هیچ نگرانی از این بابت نمیباشد .اگر بعد از ثبت شرکت در هندوستان نیاز به حسابدار داشته باشید میتوانید مبلغی را به صورت سالانه به آنها پرداخت نمایید که حدود هزار و دویست دلار در سال میباشد .

نکاتی مهم در خصوص ثبت شرکت در هندوستان:
• باید بدانید که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور هندوستان بستگی به نوع کالا و نوع خدمات شما خواهد داشت رقمی که به صورت میانگین حدود ۷٫۵درصد میباشد .
• باید توجه داشته باشید که برای انجام امور بازرگانی شما نیاز به کد صادرات و واردات خواهید داشت که مبلغ آن به صورت میانگین رقمی حدود ۳۵۰ دلار خواهد بود
• این کشور که در جنوب آسیا واقع شده است صادرات محصولاتی همچون فرآورده های نفتی , سنگ های قیمتی , وسایل نقلیه و ماشین الات را انجام داده و بیشترین صادرات ها را به کشورهای آمریکا , چین و عربستان سعودی انجام میدهد .همچنین واردات این کشور شامل پلاستیک , آهن , نفت خام و… که از کشورهای امارات , آمریکا , عربستان و سوئیس انجام میپذیرد . کشاورزی در این کشور هم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است محصولاتی شامل برنج , گندم , جو , پای , عدس و پیاز بیشترین برداشت ها را دارد .
• ثبت شرکت در هندوستان به دلیل پیچیدگی هایی که دارد امکان دارد به مدت دو ماه به طول بیانجامد لزا باید دقت بسیاری در انجام تمامی مراحل آن داشته باشید به همین خاطر توصیه ما به شما این میباشد که کار را به افراد متخصص در زمینه ثبت شرکت در هندوستان بسپارید تا تمام مراحل را طبق قانون سپری کنند تا از نظر حقوقی به مشکل برخورد نکنید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در هندوستان به شرح زیر می باشد :
• پر کردن فرم ثبت شرکت در هندوستان
• مشخص نمودن تعداد سهامداران و میزان سرمایه اولیه
• اخذ کد اقتصادی
• مجوز کار در هندوستان
• آدرس محل دقیق شرکت
• اخذ کد صادرات و واردات
• افتتاح یک حساب در یکی از بانک های هندوستان
• فیش پرداخت کلیه هزینه های دولتی و ایالتی
• مشخصات دقیق مدیر عامل به همراه خانواده وی

مزایای ثبت شرکت در هندوستان به شرح زیر می باشد :
• هزینه های زندگی در کشور هندوستان بسیار پایین میباشد و هر قشری میتواند به راحتی به زندگی خود در این کشور ادامه دهد .
• نرخ متوسط ماهیانه حقوق در کشور هندوستان به طور متوسط ۲۰۰ دلار میباشد .
• اقدام برای ثبت شرکت با کمترین سرمایه (۲۰۰۰ دلار)
• بزرگترین و مهمترین مزایای ثبت شرکت در هندوستان این میباشد که شما میتوانید از کاهش مالیات های تکلیفی برخوردار شوید و علت آن هم این است که کشور هندوستان با هشتاد و چهار کشور دنیا قراردادی مبنی بر معاهدات مالیاتی مضاعف امضا نموده است که باعث شده است شرکت های ثبت شده در این کشور در معامله با آن کشورها از مالیات های پایین بهره مند شوند .
• شاید برایتان جالب است بدانید که اخیرا سرمایه گذاری های خارجی , که شامل امور مالی و هواپیما یی میباشد در کشور هندوستان مجاز شده است .
• این کشور در سال ۲۰۱۵ از رشد اقتصادی قابل توجهی برخوردار شده است .

کشور_هند
معایب ثبت شرکت در هندوستان به شرح زیر می باشد :
• نرخ مالیات ها در کشور هندوستان کمی بالا میباشد به طور مثال برای شرکت های مقیم نرخ مالیات بر درآمد شامل سی و چهار درصد میباشد و نرخ مالیات بر درآمد شرکت های شعب خارجی چهل و سه در صد میباشد . این مالیات های سنگین بر مالیات بر ارزش افزوده , واردات و صادرات , سود سهام و… نیز اعمال میشود .
• واحد پول کشور هندوستان (روپیه) واحد پولی کم ارزش میباشد و میتوان به جرات آن را بی ثبات خواند که در سرمایه گذاری های خارجی به شدت تاثیر میگذارد .
• قوانینی در کشور هندوستان حاکم میباشد که میتوان به یکی از انها به اینگونه اشاره نمود که ثبت اختراع و صدور مجوزات لازم اکثرا به نفع شرکت های محلی و بومی میباشد و شرکت های بین المللی بی نصیب میباشند .
• شرکت های خارجی و سرمایه گذاران خارجی مشکل عدم اعتماد در کنترل سیستم مالی در این کشور مواجه میباشند .
• یکی دیگر از مشکلاتی که میتوان به آن اشاره کرد , مشکل راه های ارتباطی در هندوستان میباشد این کشور بزرگراه ها و فرودگاه ها و راه آهن توسعه نیافته ای دارد و بیشترین موردی که سرمایه گذاران را مورد آزار قرار میدهد قطع شدن برق در این کشور میباشد .
• متاسفانه از نظر را ه اندازی بیزنس جدید کشور هندوستان رتبه منفی صد و پنجاه و هشتم جهان را دارد که بسیار وحشتناک میباشد .
• برای مجوز گرفتن از اداره های دولتی بسیار به مشکل برخواهید خورد و آشفتگی بسیاری در ادارات دولتی کشور هندوستان وجود دارد .
• شرایط سختی که برای ثبت شرکت در هندوستان وجود دارد امکان دارد که تا چند ماه زمان ببرد و قابل پیش بینی نمیباشد .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.