09173208302

سرمایه گذاری،ثبت شرکت در استونی
چهار شنبه 8 خرداد 1398
    
بازدید: 428
    

((استونی))


سرمایه گذاری در استوانی را به سه طریق میتوان انجام داد :خرید املاک مسکونی و تجاری و اوراق قرضه


1. در روش خرید املاک مسکونی به منظور اخذ اقامت استونی، متقاضی ملکی مسکونی در کشوراستونی خریداری نموده و بر اساس سرمایه گذاری و خرید انجام شده درخواست اقامت و مهاجرت به کشور استونی می نماید، البته برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک طبق قوانین امور مهاجرتی تنها تعداد معدودی از کشور ها مانند اسپانیا ؛ یونان ؛ پرتقال ؛ قبرس و…در ازای خرید ملک مسکونی مبادرت به صدور کارت اقامت اروپا مینمایند و برای بقیه کشورها امکان اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا از روش خرید ملک وجود ندارد؛ البته این بدین معنی نیست که متقاضی نمیتواند ملکی را در کشور استونی خریداری کند زیرا هر کس با توجه به شرایط مالی خود و قوانین کشورها در خصوص مالکیت خصوصی میتواند ملکی را خریداری کند و مالک صد در صد آن شود اماممکن است اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشورمورد نظربر اساس مبانی حقوقی و قانونی و مقرراتی اداره مهاجرت کشور مورد نظر قانونی برای صدور اجازه اقامت بر اساس خرید ملک در آنجا نداشته باشد.
2. روش دیگر سرمایه گذاری خرید املاک تجاری از قبیل مغازه ؛رستوران ؛هتل ؛کارخانه و… در کشوراستونی است.البته این روش ممکن است به تنهایی یا در بیشتر موارد همراه با ثبت شرکت در کشور استونی انجام شود و بستگی به قوانین و مقررات کشورها دارد. اما چنانچه تاسیس شرکت با هدف مدیریت مجموعه های مذکور انجام شود باید گردش مالی شرکت در کشوراستونی گویای وضعیت واقعی کسب و کار مورد نظر باشد. اگرچه در برخی از کشورها ثبت شرکت مستقل از ایجاد کسب و کار فیزیکی انجام میشود و بر اساس آن امکان اخذ اقامت اروپا نیز میسر میگردد. اما در برخی کشورها اداره کسب و کار مانند هتل ؛رستوران و… باید حتما تحت پوشش شرکت فعالیت کنند. لذا برای اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشوراستونی یک نکته حایز اهمیت و در خور توجه اینگونه نیست که به مجرد خرید ملک در کشور مورد نظر به وی اقامت دائم اروپا داده میشود در حالیکه موضوع بسیار پیچیده تر و زمانبرتر از آنست که تصور میشود و در واقع پس از سپری شدن اقامت موقت و تنها در صورت تداوم داشتن شرایط و ضوابط پس از معمولا پنج سال اقامت دائم داده میشود.لذا اگر از ابتدا بدنبال اخذ اقامت دائم اروپا ازطریق اخذ اقامت اروپا به روش سرمایه گذاری وخرید ملک هستید از روش خرید ملک صرف نظر کنید چرا که این پروسه صرفا جهت صدور اقامت دائم اروپا زمانبر است. اگرچه کشورهای نظیر مالتا ؛قبرس واتریش و برخی از معدود کشورها با ارقام بالای ۳۰۰ هزار یورو حتی مستقیما تابعیت میدهند.لذا اخذ اقامت اروپا ازطریق سرمایه گذاری وخرید ملک در کشور های مذکور امکان پذیر است.
3. روش دیگر سرمایه گذاری واخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا خرید اوراق قرضه دولتی می باشد.در این روش متقاضی نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت کشوراستونی(اقامت اروپا) اقدام میکند که خود به دو صورت سرمایه غیر قابل برگشت و سرمایه قابل برگشت پس از سپری شدن مدت زمان سپرده گذاری سرمایه است. در حالت سرمایه قابل برگشت متقاضی مبلغی را که دولت کشوراستونی معین کرده را به مدت محدود مثلا پنج ساله سپرده میکند و بلافاصله به وی اقامت دایم کشور مورد نظر داده میشود و پس از پنج سال اصل پول بدون سود به وی مسترد میگردد و کماکان اقامت دائم وی معتبر و مادام العمر پابرجا باقی می ماند. اما در حالت غیر قابل برگشت متقاضی مبلغی را که دولت تعیین کرده را به دولت میپردازد و در ازای آن اقامت دائم دریافت مینماید. در هر دو روش مبلغ دیگری را نیز بعنوان هزینه های وکالت به دولت پرداخت مینماید.بنابراین یکی از روشهایی که میتوان از همان ابتدا( بدون سپری شدن پنج سال از اقامت ) اقامت دائم اروپا را کسب کرد خرید اوراق قرضه است و طی آن اقامت دائم مادام العمر به متقاضیان اهدا میشود.

سرمایه_گذاری_در_استونی
مزایای اصلی این کشور عبارتند از:
1. سیاست اقتصادی و سیاسی لیبرال
2. نیروی کار بسیار آموزش دیده و انعطاف پذیر
3. موقعیت جغرافیایی در تقاطع بین اروپا و روسیه
4. عضو اتحادیه اروپا


معایب اصلی کشور عبارتند از:
1. بازار داخلی کوچک
2. سلطه محصولات فنلاندی و سوئدی
3. قدرت خرید پایین نسبت به دیگر کشورهای منطقه

ثبت شرکت در استونی:
اساساً هیچ محدودیتی برای اینکه چه کسی می تواند یک شرکت در استونی را ثبت کند، وجود ندارد. لزوماً هیچ سهامدار یا عضو هیئت مدیره برای اخذ مجوز ثبت تجاری شرکت لازم نیست. هر شخص بزرگسال می تواند یک شرکت را به عنوان تنها سهامدار و عضو هیئت مدیره به ثبت در کشور استونی برساند و از مزایای آن بهره ببرد.
متقاضی خارجی پس از ثبت قانونی شرکت و راه اندازی کسب و کار در کشور استونی، اجازه اقامت یکساله این کشور را برای خود و خانواده دریافت می کند.
با داشتن اقامت کشور استونی، امکان سفر به تمامى کشورهاى اتحادیه اروپا و منطقه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا وجود خواهد داشت.
ثبت شرکت در کشور استونی به دو نوع ثبت شرکت با سهامی خاص با مسئولیت محدود (Osaühing) OÜ و ثبت شرکت با سهامی عام AS (Aktsiaselts) تقسیم می شود.
ثبت شرکت با سهامی خاص، بهترین راه برای متقاضیان خارجی برای راه اندازی کسب و کار در کشور استونی و اخذ اقامت این کشور است. حداقل تعداد مالکین برای ثبت شرکت با سهامی خاص در کشور استونی یک نفر است. حداقل سرمایه مجاز برای ثبت شرکت با سهامی خاص در کشور استونی ۲۵۰۰۰ یورو است. ثبت رسمی سهام شرکتها در مرکز ثبت اوراق بهادار در کشوراستونی صورت می گیرد.
متقاضی خارجی می تواند با ثبت شرکت با سهامی خاص در کشور استونی، کلیه فعالیتهای تجاری، اقتصادی و بازرگانی را انجام دهد و همچنین از پرداخت سرمایه اولیه برای شرکت تا زمان شروع فعالیت قانونی معاف می باشد.
شرکتهای با سهامی عام دارای مقررات قانونی پیچیده تری بوده و از استاندارد قوانین حاکم بر شرکت های بزرگ عمومی تبعیت می کنند. بخش هیأت مدیره در شرکتی با سهامی عام بایستی حداقل دارای ۵۰ درصد از سهامداران و مدیران مقیم کشورهای اتحادیه اروپا باشد. حداقل سرمایه مجاز برای ثبت شرکت با سهامی عام در کشور استونی مبلغ ۵۰۰۰ یورو است و حداقل ارزش سهام مبلغ یک یورو می باشد.
شرکتهای بزرگ بازرگانی خارجی می توانند با اخذ مجوز از اداره ثبت در کشور استونی، شعبه جدیدی را برای فعالیتهای تجاری و بازرگانی خود به ثبت برسانند. یک شرکت بازرگانی خارجی برای ایجاد شعبه ای جدید در کشور استونی، بایستی مدیر و یا مدیرانی را به حالت قانونی در این کشور منصوب کند. فرد مدیر بایستی دارای شخصیت حقوقی بوده و عضویت منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس را داشته باشد.

ثبت_شرکت_در_استونی

نحوه ثبت شرکت در کشور استونی به شرح زیر می باشد :
• انجام کلیه امور درخواست برای ثبت شرکت در کشور استونی و تعیین نام شرکت و محل استقرار و میزان سرمایه آن

• تعیین وقت برای مصاحبه در سفارت استونی برای اخذ ویزای D جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت قانونی شرکت در کشور استونی
• انجام اقدامات نهایی برای ثبت شرکت در کشور استونی واخذ کارت اقامت یکساله
• انجام آزمایش سلامت و معاینات پزشکی در کشور استونی
• درخواست برای اخذ اقامت دائم پس از ۳ سال اقامت موقت در کشور استونی با ارائه گزارش کامل از فعالیتهای تجاری شرکت و نحوه اشتغال زایی در کشور استونی

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کشور استونی:
• تکمیل فرم ثبت تجاری شرکت در کشور استونی (ثبت به صورت الکترونیکی با ارزیابی فایلهای تجاری و اسامی شرکتهای ثبت شده تنها چند ساعت وقت لازم دارد، در حالیکه ثبت از طریق دفتر ثبت اسناد رسمی بیش از ۳ روز طول می کشد).
• ارائه مدارک شناسایی هویت شخص متقاضی و خانواده
• اسکن پاسپورت شخص متقاضی بعنوان مدیرعامل و دیگر سهامداران شرکت مربوطه
• گواهی عدم سوء پیشینه شخص متقاضی
• کپی از مدارک تحصیلی‌ شخص متقاضی
• وکالتنامه حقوقی (با امضاء و تأییدیه موکل)
• پرینت حساب مالی و گردش آن برای شخص متقاضی
• سند مالکیت شخص متقاضی
• ارائه طرح توجیهی اقتصادی (Business Plan) برای ثبت شرکت
• معرفی نام و مشخصات شرکت و میزان سرمایه جهت راه اندازی کسب و کار جدید

مزایای ثبت شرکت در کشور استونی به شرح زیر می باشد :
1. امکان سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
2. اخذ اقامت کشور استونی
3. امکان درخواست برای اخذ اقامت دائم کشور استونی پس از ۳ سال بعد از شروع فعالیت شرکت و راه اندازی قانونی کسب و کار در کشور استونی
4. امکان درخواست برای اخذ پاسپورت کشور استونی پس از ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم
5. افتتاح حساب بانکی در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا
6. ثبت شرکت و استفاده از مارک تجاری اروپایی
7. اجازه کار و زندگی برای شخص متقاضی و خانواده در کشورهای اتحادیه اروپا
8. رشد اقتصادی پایدار و مساعد بودن محیط تجاری کسب و کار در کشور استونی
9. پایین بودن مالیات و مخارج نگهداری شرکت در کشور استونی
10. شرایط راحت برای ثبت شرکت با هزینه مناسب در کشور استونی
11. امکان بهره برداری از قوانین تجاری و گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا
12. استفاده از امکانات رایگان درمانی و رفاهی در اتحادیه اروپا
13. استفاده از وام های بانکی در اتحادیه اروپا
14. امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی کشورهای جهان

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.