09173208302

سرمایه گذاری،ثبت شرکت در ترکیه
سه شنبه 7 خرداد 1398
    
بازدید: 887
    

((ترکیه))


سرمایه گذاری در یک کشور دیگر منافع و ریسک های خاص خودش را دارد اما به هر حال در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید همه جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد.ترکیه، هنوز عضو اتحادیه اروپایی نشده است اما برای سرمایه گذاری خارجی، مخصوصا اروپایی و ایرانی که مایل به دایر کردن یک شرکت می باشند بسیار جذاب است.اقتصاد ترکیه از نظر رشد بسیار شناخته شده است.اقتصاد کشور ترکیه با بودجه ی مالی بین المللی در حال توسعه می باشد.اخیرا، کشور ترکیه از کاهش در قیمت نفت سود بسیار زیادی برد و پول جاری این کشور تا ۲۴% در برابر دلار کاهش داشت.با توجه به این واقعیت که ترکیه در کشمکشهای همسایگانش درگیر شده است، سرمایه گذاری در ترکیه نیاز به شجاعت دارد.البته تا زمانی که شما به درستی عمل کنید ضرر نخواهید داد.هیچ شکی در آن نیست که از زمانی که اردوغان در سال ۲۰۰۲ به قدرت رسید، فساد را کاهش داده است و فعالیت های تجاری را تحریک کرده است، بدهی های این کشور کاهش پیدا کرده و بودجه ی این کشور به تعادل رسیده است.

سرمایه گذاری در ترکیه


دلایل سرمایه گذاری در کشور ترکیه:
1. اقتصاد فوق: رشد ثابت با یک نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۴٫۷ درصدی می باشد و انتظار می رود اقتصاد امیدوار کننده با آینده ای درخشان یکی از سریعترین رشدهای اقتصادی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با میانگین نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۳٫۸ درصدی را داشته باشد.


2. موقعیت مرکزی: یک پل طبیعی بین شرق و غرب و جنوب به شمال می باشد، بنابراین یک خروجی مؤثر به بازارهای اصلی را ایجاد می کند و دسترسی آسان به ۱٫۶ میلیون مشتری در اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی وجود دارد.


3. نیروی کار با کیفیت و رقابت کننده: سرمایه گذاران می توانند برای کسب و کارشان نیروهای کار محلی را استخدام کنند(بیش از ۲۷ میلیون فرد تحصیل کرده و علاقه مند به کار با شرکتهای خارجی در این کشور وجود دارد).کارامدی نیروی کار در حال افزایش است.


4. جمعیت: نزدیک به نیمی از جمعیت ترکیه، بسیار جوان و زیر ۳۱ سال است که بدان معناست که ترکیه بیشترین جمعیت جوان را در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی دارد.


5. زیر ساخت های ترکیه: به خصوص در فناوری به خوبی توسعه یافته اند و هزینه ها برای نقل و انتقال دریایی بسیار پایین می باشد که این خود عامل بسیار مهم برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ترکیه است که نیاز به وسایل مختلفی برای نقل و انتقال تولیداتشان به کشورهای مهم عضو اتحادیه اروپایی را دارند.


6. فضای سرمایه گذاری اصلاح طلبانه و جالب توجه و با رقابت بسیار بالا: مسئولان ترکیه در سالهای اخیر بسیاری از محدودیت ها را در رابطه با توسعه ی سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه از بین برده اند و یک محیط تجاری دوستانه را ارائه کرده اند.در بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل نمی شود و با همه ی آنها به صورت برابر رفتار می شود.


7. مالیات پایین و پاداش ها: مالیات بر شرکت های حقوقی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.پاداشها برای سرمایه گذاری های استراتژیکی، سرمایه گذاری های با مقیاس بالا و سرمایه گذاری های منطقه ای می باشد.


8. بازار داخلی بزرگ: دارای ۷۳٫۶ میلیون مشترک تلفن همراه، ۶٫۴۸ میلیون مشترک اینترنت، ۱۸۱ میلیون مسافر خطوط هوایی ، ۵۸ میلیون نفر استفاده کننده از کارت اعتباری و ۳۵٫۶ میلیون توریست بین المللی در سال ۲۰۱۵ می باشد.

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در ترکیه:
گواهی رسمی وابستگی (چهار کپی، یک مدرک اصل)
در مورد اینکه شریک خارجی، یک شخص حقیقی است، مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد.: برای هر سهامدار حقیقی دو کپی از گذرنامه هایشان.
امضاء رسمی دادخواست (دو کپی)
کارتهای هویت رسمی مدیران شرکت ( یک کپی)


باید متذکر شد که به جز اولین مورد بالایی، همه موارد مورد نیازی که در خارج از کشور ترکیه اجرا می شوند باید توسط کنسولگری ترکیه رسمی شوند.برای سرمایه گذاری در ترکیه بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت می باشد.سرمایه گذاری می تواند برای مثال به صورت شراکت در یک پروژه و بهره مندی از سود ماهیانه باشد یا به صورت خرید ملک یا حتی راه اندازی یک کسب . کار مستقل باشد.بسیاری از سرمایه گذاران خارجی که در کشور خود صاحب بیزینس های بزرگ می باشند تمایل به دایر کردن یک یا چند شعبه از کسب وکاری که پیشه ی چندین ساله شان به شمار می رود در آسیا و از جمله در کشور ترکیه می باشد که علاوه بر توسعه ی کار خود به صورت بین المللی اقامت یک کشور دیگر را هم کسب کنند.برای به اقامت رسیدن از طریق سرمایه گذاری در ترکیه باید یک پروسه ی ۴ تا ۵ ساله طی شود گرچه این پروسه با خرید ملک با مبلغ بالا سریع تر به اقامت می انجامد.
کشور ترکیه به دلیل فرهنگی و سهل الورود بودن در سالهای گذشته به مقصد اصلی برای ایرانیان تبدیل شده که در پی آن نیز افرادی سودجو با استفاده از این موقعیت پیش آمده شروع به انجام کلاهبرداری های گسترده نموده اند.لازم به ذکر است شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه به خارجیانی ارائه می شود که دارای ۵ سال اقامت کاری ترکیه بوده و بیمه ایشان توسط کارفرما یا خود سرمایه گذار مرتب پرداخت می گردد.


اقامت ترکیه از طریق استخدام:
شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار به دست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان پرسنل بپذیرد.برای کسب این نوع اقامت، شما باید تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما،طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد.با ملاحظه نکته فوق و وضعیت کار در ترکیه و شرایط خاص ایرانیان می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس یافتن کار در کشور ترکیه برای فرد ایرانی بسیار کم است.
ثبت شرکت در ترکیه:
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه می تواند راهی برای کسب و کار شما باشد برای آشنایی بیشتر درباره آن می توانید مقاله “مهاجرت به ترکیه از طریق کار” و “مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری” را مطالعه فرمایید.مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای شناخته شده در سالهای اخیر بوده است.متقاضیان مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه بدون داشتن تحصیلات و تخصص و مدارک زبان انگلیسی از طریق ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایند.تقریبا همه تجار ایرانی با مشکلاتی از قبیل حساب بانکی در خارج از کشور، نقل و انتقال منابع مالی و پولی، محدودیتهای تجاری، بازرگانی، تولیدی ناشی از تحریمها و سایر چالشهای کسب و کار مواجه هستند.این عوامل بدیهی ترین عناصر رونق کسب و کار به شمار می رود که متقاضیان ایرانی از آن محروم هستند در حالیکه شما بدانید که علیرغم وجود محدودیت های فوق برون رفت از این مشکلات کار دشواری نیست تنها شما نیازمند آن هستید که با قوانین و مقررات حقوقی تجارت و کسب و کار و ضوابط امور مالیاتی و بیمه در کشورهای اروپایی آشنا باشید تا ملاحظه کنید که چگونه می توان با روشهای نه چندان سخت مانند ثبت شرکت در کشورهای اروپایی به مشکلات فوق غلبه نمایید اگرچه ثبت شرکت در اروپا دارای ساز وکارهای حقوقی ویژه ای است.پروسه ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت دارای دو مرحله است که ایجاد تعامل و ورود به تجارت بین الملل دارای رویکردها و روشهای متفاوتی است که به شرح زیر می باشد:
• ثبت شرکت در خارج از کشور
• گرفتن نمایندگی خارجی
• بازاریابی محصولات خارجی
• خرید و فروش محصولات خارجی
• واردات
• صادرات
• مشارکت در فروش و بازاریابی
• مشارکت در تولید و مونتاژ محصولات خارجی
• سرمایه گذاری

ثبت شرکت در ترکیه

ابتدا در این پروسه یک شرکت به نام شما به عنوان مالک و سهامدار ثبت می شود.این پروسه توسط وکیل با تجربه در خارج از کشور انجام می شود.در فرآیند لازم است آدرس واقعی سکونت و شرکت برای تهیه شود و همچنین افتتاح حساب بانکی و سرمایه گذاری شما انجام می شود.اساسا فرآیند مهاجرت و اخذ اقامت امری بسیار حساس و پیچیده و دارای زوایای پنهان بسیاری کرد که بایستی دقت کافی نمود.
با ثبت شرکت در ترکیه و فعال نشان دادن شرکت در ۵ سال در کنار استخدام کادر ترک در آن و واریز بیمه و مالیات آن می توانید شهروندی و در نهایت پس از ۸ سال اقامت دائم کشور ترکیه را اخذ نمایید.در نظر داشته باشید فعال بودن شرکت در مدت ۵ سال برای تمدید اقامت کاری و اخذ شهروندی الزامی می باشد.اخیرا دولت ترکیه سعی در جذب سرمایه با ارائه امتیازات به سرمایه گذار دارد از جمله ارائه تورکواز کارت یا همان گرین کارت ترکیه ۵ ساله به سرمایه گذار و خانواده ایشان.در سالهای مختلف بسته به شرایط مأمورین اداره مهاجرت کشور ترکیه تصمیمات متفاوتی در مورد متقاضیان از طریق سرمایه گذاری اخذ نموده اند.
و در آخر شما می توانید با مبلغ معین کسب و کار و شرکتی ثبت نمایید و اقامت دریافت کنید.قاعدتا با مبالغ بالاتر سودهای تضمین شده بیشتری برای متقاضی در پی خواهد داشت.در هنگام راه اندازی هر کسب و کار جهت اخذ اقامت می بایست ۱۰ درصد از سهام به نام فردی ترکیه ای باشد.به عبارتی در این سرمایه گذاری شما با یک ترک خواهید شد.البته هدف از این کار راه اندازی تابلو مالیاتی می باشد که با پرداخت مالیات به موقع اقامت به شما تعلق می گیرد.اگر شخصی اقدام به سرمایه گذاری در کشور ترکیه نماید تمام اعضای خانواده وی(همسر و فرزندان) نیز شامل فرآیند اقامت خواهند شد.حضور مستمر سرمایه گذار در طی این چند سال درکشور ترکیه الزامی نیست.البته در برخی مواقع برای مدیریت برخی امور نیاز به حضور شخص می باشد که در این گونه موارد هم نماینده یا وکیل قانونی وی نیز می توانند حضور پیدا کنند.نوع کسب و کار و شرکت بسته به مهارت های قبلی فرد و مبلغ سرمایه اولیه متفاوت است.با سرمایه گذاری مناسب و با تحلیل می توان درآمدهای خوبی نیز داشت.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.