09173208302

ثبت شرکت در مالزی
یکشنبه 5 خرداد 1398
    
بازدید: 290
    

((مالزی))


یکی از ساده ترین راههای مهاجرت به کشورهای آسیای شرقی، ثبت شرکت در مالزی می باشد.ثبت شرکت در مالزی تحت شرایطی امکان اخذ اقامت دائم به متقاضی، همراهان وی و شرکای شرکت خواهد داد اما می بایست توجه داشت که ثبت شرکت در مالزی نمی تواند منجر به تابعیت مالزی شود.پس از تحت شرکت در مالزی، سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت ثبت شده، می تواند موجبی برای اخذ طولانی مدت مالزی باشد.
اشخاص خارجی جهت ثبت شرکت در مالزی می بایست شریک محلی داشته باشند. (شریکی که تبعه مالزی باشد) در این فرض، سرمایه اولیه ای که متقاضی می بایست ارائه دهد ۳۵۰ هزار رینگت است. ثبت شرکت در مالزی به همراه شریک محلی، مراحل انجام کار را سرعت می بخشد. منتها چنانچه متقاضی بخواهد بدون شریک محلی، شرکت ثبت کند می بایست در هنگام تاسیس شرکت، سرمایه اولیه شرکت را ۵۰۰ هزار رینگت مالزی در نظر بگیرد.هزینه های اجاره دفتر شرکت در مالزی (کوالالامپور) ۱۲۰۰ تا ۸۰۰۰ رینگت می باشد که بر اساس محل اجاره دفتر متفاوت است.

ثبت شرکت در مالزی
برای ثبت شرکت در مالزی Private Limited یا Sdn bhd در مالزی حداقل به ۲ سهام دار و عضو هیت مدیره نیاز میباشد طبق مقررات SSM ) سازمان شرکت های مالزی) برای ثبت حداقل به یک نفر مقیم احتیاج می باشد. تعریف مقیم : افراد مالزیایی (چینی- مالایی- هندی) و یا خارجیانی که ویزای اقامت ( دانشجویی – MM2H – کاری ) را دارند و دارای آدرس ثبت شده در مالزی میباشد. ۳ شاخه فعالیتی میتوان د ر شرکت های Private Limited تعریف کرد که این شرکت بر این اسـاس ثبت شده و حق فعالیت دارد. طبق قوانین مالزی هر شرکت ثبت شده موظف میباشد حسابرسی سالیانه خود را هر ۱۲ ماه انجام دهد و سود و زیان خود را اعلام کند.
در صورتیکه گزارش حسابرسی با سود همراه باشد باید مالیات آن پرد اخت شود. (تعریف سود خالص – درآمد شرکت منهای تمامی هــزینه های انجـام شده طی سال به عنوان سود خالص در نظر گرفته میشود.) تعرفه مالیات بر درآمد در شرکت های مالزی بسیاری از شرکتهای ثبت شده به مسائل مالیاتی و اظهارنامه شـرکت بر حسابرسی خود بی توجهی میکنند که باعث فقدان اعتبار شرکت شده و در زمان مراجعه جهت تمدید با مشکلات تمدید روادید کاری برای صاحبان شرکت مواجه خواهند شد. مالیات بر درآمد شرکتها بر اساس سرمایه ثبت شده شرکت ، اظهار نامه مالیاتی ، و تایید ذیحساب بین ۲۰ تا ۲۶ % متغییر میباشد.

انواع شرکت در مالزی:
• شرکت خصوصی در مالزی
• شرکت با مسوولیت محدود در مالزی
• شرکت سهامی در مالزی
• شرکت تضامنی در مالزی

هزینه دریافت اجاره کار در مالزی ۴۵۰ رینگت است. شغل مورد نیاز شرکت می تواند موارد زیر باشد:
• شعبه رستوران یا کافه
• شرکت های انتشاراتی
• خرید و فروش نرم افزار
• شرکت مواد غذایی
• سرویس های مسافرتی

ارکان شرکت در مالزی:
امروزه تمامی اتباع خارجی می توانند جهت ثبت شرکت در مالزی اقدام نمایند و مالکیت شرکت ثبت شده برای مالک شرکت به طور اختصاصی و انحصاری می باشد. این موضوع، بستگی به عنوان تجارت مربوطه دارد و می بایست قوانین تجاری مالزی رعایت شود. کلیه ی اشخاصی که در کشور مبدا تجارتی مربوط به صنعت و امور مالی و توریسم دارند می توانند با شرایط خاص به صورت اختصاصی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. قانون ثبت شرکت ها در مالزی و قانون تجارت در مالزی انعطاف زیادی برای متقاضیان خارجی ثبت شرکت در مالزی دارد

مراحل ثبت شرکت در مالزی:
متقاضی ثبت شرکت در مالزی در بدو اقدام باید چهارچوب طرح فعالیت خود را مشخص نماید. مشخصات مدیران و موسسین و سهامداران می بایست مشخص شود و در اساسنامه ی شرکت، وظایف، تکالیف و مسوولیت اشخاص نام برده، صریحا قید شود. متقاضی ثبت شرکت می تواند حداکثر سه نام برای شرکت به دایره ی ثبت شرکت معرفی نماید که از نام های معرفی شده به تشخیص هییت ثبت شرکت، یک نام برای شرکت انتخاب می شود. پس از انتخاب نام شرکت و تصویب آن و تهیه و ترجمه اسناد مربوط به ثبت شرکت، مشخصات مدیران، سهامداران و موسسین شرکت جهت الحاق به اساسنامه به هییت ثبت شرکت مالزی ( کمیسیون های ثبت شرکت ) ارسال خواهد شد.


شرکت های با مسوولیت محدود و خصوصی در مالزی
برای ثبت شرکت با مسوولیت محدود در مالزی نیاز به حداقل سه مدیر و دو سهامدار می باشد و سهم هر سهامدار مشخص باشد. لزومی ندارد سهامدار تبعه مالزی باشد و می تواند از اتباع خارجی نیز باشد.
شرکت های جدیدی که در مالزی ایجاد می شوند طی شش ماه و ۹ ماه از جانب هییت ثبت شرکت بازرسی می شوند که معین شود فعالیت های شرکت حقیقی بوده و صوری نباشد. از این لحاظ، لازم است اداره و محل دفتر مشخص باشد و در اساسنامه شرکت آدرسی هم به ثبت رسیده باشد. فاکتورها و حساب های شرکت توسط هییت بازرسان به صورت دقیق بررسی شده و اگر مشخص شود شرکت قادر به درآمدزایی و بازدهی نخواهد بود، امکان انحلال شرکت در مالزی وجود خواهد داشت. چنانچه شرکت منحل شود شرکا مسوولیتی مازاد بر آنچه که در شرکت آورده اند نخواهند داشت.
پرداخت مالیات در کشور مالزی جهت ثبت شرکت
اشخاص حقیقی و حقوقی که در کشور مالزی مشغول به فعالیت تجاری، اقتصادی و کسب و کار می باشند، مشمول قوانین مالیاتی کشور مالزی می شوند. حتی شامل اشخاصی که در خارج از مالزی مشغول به فعالیت هستند و آن فعالیت اقتصادی به کشور مالزی مربوط باشد نیز می شود. مشاغلی همانند حمل و نقل، بیمه و فعالیت های صرافی بانک داری که خارج از مالزی هستند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می باشند. شرکت هایی که محل اقامت آنها کشور مالزی می باشد، در صورت کسب درآمد به مبلغ ۵۰۰ هزار رینگت مکلف به پرداخت ۲۰ درصد مالیات بر درآمد می باشند و در خصوص درآمد سال های بعد مکلف به پرداخت مالیات بر درآمد به میزان ۲۵ درصد می باشند.

کشور مالزی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مالزی:
1. تصویر پاسپورت متقاضی و همراهان وی
2. معرفی نام های شرکت به هییت ثبت شرکت (متقاضی می بایست ۳ نام برای شرکت خود پیشنهاد دهد)
3. ارایه طرح توجیهی اقتصادی (بیزینس پلان)
4. تاییدیه ای که نشان دهد متقاضی سرمایه اولیه را به حساب شرکت واریز کرده است
5. آدرس محل شرکت و سهامداران شرکت
مزایای ثبت شرکت در مالزی:
1. اخذ اقامت دو ساله که قابل تمدید می باشد.
2. اشخاص خارجی که در مالزی شرکت ثبت می کنند می توانند در یازده ایالت مالزی سکونت داشته باشند.
3. متقاضی می تواند ویزای همراه برای پدر، مادر، همسر و فرزند دریافت نماید.
4. مالیات مناسب نسبت به سایر کشور های آسیای شرقی.
5. امکان افتتاح حساب شخصی پس از اخذ اقامت برای متقاضی وجود دارد که به متقاضی کارت بانکی (ATM) داده می شود و میتواند از دستگاه های خود پرداز استفاده کند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.