09173208302

سرمایه گذاری در هلند
شنبه 4 خرداد 1398
    
بازدید: 494
    

((هلند))


افرادی که تمایل به سرمایه گذای در کشور هلند دارند باید این موضوع را در نظر داشته باشند که سرمایه گذاران کشور هلند به واسطه اخذ ویزای توریستی MVV می توانند به مدت ۳ ماه وارد خاک کشور هلند شوند تا بتوانند شرایط و قوانین پیش روی خود در این روش را بررسی کنند. با توجه به اینکه کشور هلند یکی از بهترین و برترین کشورهای اروپاییست و با توجه به بالا بودن مبلغ ارائه شده جهت سرمایه گذاری افراد متقاضی باید نسبت به تمامی قوانین سرمایه گذاری در کشور هلند اطلاعات کافی را داشته باشند.
سرمایه گذاری در کشور هلند و اخذ گرین کارت هلند، در غالب تاسیس و مشارکت در شرکت های هلندی است یعنی اشخاص باید بتوانند از راه سرمایه گذاری خود برای اتباع هلند فرصت های شغلی مناسب را ایجاد کنند. این نوع سرمایه گذاری ممکن است در غالب مشارکت در صندوق اقتصادی و اوراق مشارکت دولتی کشور هلند نیز باشد. با توجه به اینکه میزان سرمایه گذاری در کشور هلند بسیار بالاست در ابتدا باید سرمایه گذاری فرد متقاضی به تایید وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی NVP برسد.
در سرمایه گذاری کشور هلند شخص باید بتواند فرصت های شغلی (۱۰ شغل) ایجاد کند و این ایجاد مشاغل باید در بازده زمانی ۵ سال انجام بشود. در هر صورت نظیر ثبت شرکت در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، فرد باید سرمایه گذاری جدیدی را با مشاغل تازه و نو ایجاد کرده و بتواند برای اتباع و کشور هلند مثمر ثمر و مفید واقع شود.

سرمایه گذاری در هلند
سرمایه گذاری در کشور هلند اغلب در موارد زیر انجام می شود:
• ایجاد شرکت جدید یا ثبت شرکت در کشور هلند
• مشارکت در شرکت های ثبت شده ی هلندی
• مشارکت درصندوق های اقتصادی کشور هلند

ثبت شرکت در کشور هلند به دو روش انجام میگیرد:
1. روش اول، شخص متقاضی باید مثل بسیاری از کشورها طرح تجاری یا شرکت خود را به اتاق بازرگانی کشور هلندارائه دهد و پس از اخذ تاییدیه نهایی اقدام به شروع فعالیت تجاری نماید.
2. روش دوم شخص می تواند با ورود به کشور هلند اقدام به خرید شرکت های از پیش ثبت شده کند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کشور هلند:
1. ارائه طرح اولیه شرکت در زمینه ایجاد مشاغل سود آور و جدید
2. مشخص کردن افرادی که در شرکت فعال هستند از جمله شرکا. در صورت پیش بینی، هیئت مدیره و مدیر عامل و کارمندان شرکت
3. مشخص کردن سهام هریک از افرادی که در ایجاد و راه اندازی این شرکت مشارکت دارند.
4. ارائه حداقل ۳سال سابقه کار و تجارت در کشور مبدا فرد متقاضی سرمایه گذاری در کشور هلند، که نشان دهنده تجربه کاری افراد در زمینه تجارت، بیزینس و کارآفرینی می باشد.
5. اشخاصی که در حوزه تجارت و بیزینس تجربه کافی و لازم را ندارند و نمی توانند سابقه کار ۳ساله را ارائه دهند باید بتوانند مدارکی مبنی بر تجربه در زمینه های زیر ارائه دهند:
• ارائه سوابق مدیریتی در صورت داشتن سابقه
• ارائه مدراک و دوره های کاری و فنی به همراه اطلاعات شخصی

ثبت شرکت در کشور هلند احتیاج به کسب حداقل امتیاز می باشد. این امتیازات شامل موارد زیر است:
• سابقه کاری ۳۰ امتیاز
• مدارک تحصیلی، از حداقل لیسانس ۴۰ امتیاز
• طرح شرکت یا تجارت ۳۰ امتیاز
• به عنوان کارآفرین ۳۵ امتیاز، به عنوان مالک شرکت باشند ۳۰ امتیاز
• به عنوان کارمند ۱۰ امتیاز

رزومه کاری و تحصیلی شخص سرمایه گذار می تواند شامل ثبت اختراع، مدارک تحصیلی، سابقه کاری و لوح های افتخار وی باشد.در روند سرمایه گذاری فرد باید علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و کاری خود مدارک دیگری نیز، نظیر مدارک زیر ارائه دهد:
• قوائد و شرایط سرمایه گذاری در کشور هلند
• توضیح و شرحی از معاملات و سهام شرکت
• تایید و توافق طرفین معامله در خصوص مبلغ سرمایه گذاری
• ارائه مدارک حسابهای شرکت
• ارائه طرح اولیه شرکت و مشخص نمودن نوع فعالیت شرکت
• اشتغال زا بودن طرح ارائه شده شرکت
• حمایت های اقتصادی در راستای شرکت تاسیس شده

کشور هلند

مشارکت و سرمایه گذاری در صندوق های اقتصادی و دولتی کشور هلند:
مشارکت در صندوق دولتی کشور هلند به افراد این فرصت را می دهد تا اقامت بلند مدت ۳ ساله کشور هلند را اخذ نمایند. زمانی این شرایط سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود که شرایط فرد در ابتدا به تایید نهایی وزارت کشور و اتاق بازرگانی کشور هلند برسد.
بعد از اقامت ۳ ساله ای که به سرمایه گداران داده می شود در صورتیکه فرد سرمایه گذار تمامی موارد و شرایط شهروندی را رعایت کرده باشد و مالیات را پرداخت کرده باشد می تواند درخواست اقامت دائم کشور هلند را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد. مشارکت در سرمایه گذاری دولتی یا صندوق اقتصادی دولتی تنها نوع سرمایه گذاریست که اجازه کار به شخص متقاضی سرمایه گذاری در کشور هلند را خواهد داد.

اخذ اقامت دائم در کشور هلند:
افرادی که از طریق ویزای کاری یا سرمایه گذاری وارد کشور هلند شده اند می توانند پس از ۵ سال زندگی در کشور هلند و پرداخت مالیات برای خود و خانواده شان درخواست اقامت دائم را نمایند.

افراد مقاضی برای دریافت اقامت دائم کشور هلند باید شرایط زیر را داشته باشند:
1. به صورت مستمر و مداوم طی ۵ سال در کشور هلند حضور داشته و زندگی کرده باشند.
2. یه طور قانونی واردکشور هلند شده باشند اشخاصی که به صورت غیر قانونی وارد کشور هلند شده باشند فرایند اخذ اقامتشان پیچیده تر خواهد شد و به مشکل بر میخورند.
3. اشخاص باید ثابت کنند به قوانین و شرایط کشور هلند پایبند هستند و در جامعه ادغام شده اند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.