09173208302

سرمایه گذاری،ثبت شرکت در فرانسه
چهار شنبه 1 خرداد 1398
    
بازدید: 384
    

((فرانسه))


کشور فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل می‌شود.دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بانک‌ها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام کرد اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌کام، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۹۰۲/۱تریلیون دلار بود. ۷۵/۲۷ میلیون نفر در این کشور شاغل هستند. از این تعداد ۵/۷۱درصد در بخش خدمات، ۴/۲۴ درصد در بخش صنعت و ۱/۴درصد در بخش کشاورزی مشغول کارند.نرخ بیکاری در فرانسه ۷/۸ درصد است و ۲/۶ درصد از مردم آن (آمارهای سال ۲۰۰۴) زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در این کشور ۷/۱ درصد است.از جمله مهم‌ترین صنایع فرانسه می‌‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره کرد.
کشور فرانسه قوانینی را برای اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری وضع نموده است.بر طبق این قانون شما می توانید با خرید یک شغل و یا راه اندازی یک بیزینس جدید اقامت کشور فرانسه را برای خود و خانواده خود اخذ نمایید.

سرمایه گذاری در فرانسه
در صورتی که در کشور فرانسه سرمایه گذاری داشته باشید، در ابتدا کشور فرانسه برای شما ویزای یک ساله صادر می نماید و این اقامت یک ساله تا ۵ سال به صورت پی در پی باید تمدید گردد.پس از گذشت ۵ سال به شما اقامت ۱۰ ساله کشور فرانسه داده خواهد شد.بعد از آن شما می توانید اقامت دائم کشور فرانسه را کسب نمایید.
مدت زمان درخواست برای ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه :
فرآیند درخواست برای ویزای سرمایه گذاری در کشور فرانسه در حدود ۲ ماه به طول می انجامد.این بدین معناست که شما مدت زمان زیادی را برای این پروسه صرف نخواهید کرد.

مزایای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری کشور فرانسه :
1. امکان ورود به ۲۶ کشور منطقه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا برای متقاضی و همراهان
2. امکان انتخاب شغل درخواستی و امکان دخل و تصرف در آن
3. مبالغ دریافتی به حساب شخص متقاضی واریز می گردد.
4. برای اقدام پولی نزد دولت فرانسه بلوکه نمی شود.
5. پروسه زمانی ۲ ماهه نیز ویژگی درخواست برای این ویزا است.

سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور فرانسه:
متقاضی جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه می بایست مبلغ ۱۰ میلیون یورو را در زمینه ثبت شرکت سرمایه گذاری نماید.
می توانید این سرمایه گذاری را شخصاً انجام داده و یا از طریق شرکتی که حداقل %۳۰ از سهام آن متعلق به شما است این اقدام را انجام دهید.برای اینکه برای اعضای خانواده خود اقدام نمایید، نیازی نیست تا به مبلغ اولیه سرمایه خود، مبلغ دیگری را اضافه نمایید.


ثبت شرکت در فرانسه :

مزایایی اخذ ویزای ثبت شرکت در فرانسه
1. مهم ترین مزیتی که از طریق این نوع ویزا به دست می آورید, برخوردار شدن از حق تحصیل رایگان در این کشور است. این در صورتی است که اگر شما بخواهید از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید از شانس بالایی برای اخذ این ویزا برخوردار نمی باشید.
2. دومین مزیت این ویزا این است که شما میتوانید در صورت تاهل به همراه همسر و فرزند خود وارد این کشور شوید. یعنی تنها با اقدام برای یک عضو خانواده می توانند بقیه اعضای خانواده این ویزا را دریافت خواهند کرد.
3. سومین مزیت این ویزا این است که برخلاف ویزای سرمایه گذاری در این مورد نیازی نیست که شما هزینه ای را وارد این کشور نمایید تنها داشتن شرکتی در ایران کفایت میکند.
4. چهارمین مزیت این ویزا برخورداری از حق کار کردن در این کشور می باشد در واقع شما از تمامی حقوق قانونی در طول مدت اقامت خود در این کشور برخوردار می باشید.

ثبت شرکت در فرانسه

مراحل ثبت شرکت در فرانسه:
• ارایه یک بیزنس پلن یا به عبارتی یک طرح توجیه اقتصادی
• بعد از موافقت و تایید بیزنس پلن توسط سفارت، درخواست برای ویزای کوتاه مدت برای ورود به خاک فرانسه برای شروع اقدامات اولیه ی ثبت شرکت در فرانسه
پس از دریافت ویزا و ورود به فرانسه و انجام اقدامات اولیه، بازگشت متقاضی به ایران و سپس اقدام به درخواست ویزای بلندمدت برای ورود مجدد به فرانسه و راه اندازی کسب و کار و شروع فعالیت خود می باشد و همانطور که در بالا اشاره شد پس از انجام کارها و تاسیس شرکت و شروع بیزنس مورد نظر کارت اقامت یکساله برای متقاضی صادر می شود که این کار تا زمانیکه شخص در کشور فرانسه مشغول به فعالیت می باشد قابلیت تمدید را دارد تا زمانیکه موفق به دریافت اقامت دایم از طریق ثبت شرکت در فرانسه شود. این اقامت بعد از پنج سال در نهایت منجر به اقامت ۱۰ ساله و دایم می شود و بعد از ان شخص می تواند درخواست تابعیت کشور فرانسه را بدهد.
انواع ثبت شرکت در کشور فرانسه:
یک تصمیم مهم که باید قبل از اقدام به ثبت شرکت و شروع معامله بگیرید این می باشد که ساختار و نوع شرکت وبیزنس شما چگونه باشد، در این جاست که به کمک یک مشاور حرفه ای که با قوانین و نحوه کسب و کار در فرانسه اشنا می باشد نیاز دارید.حدود ۱۳ نوع شرکت برای کسب و کار در فرانسه وجود دارد که در زیر به برخی از مهمترین آنها می پردازیم:
شرکت با مسئولیت محدود:
که این شرکت می تواند بین دو تا پنجاه عضو سهامدار و یک نفر مدیر عامل داشته باشد، هر مقدار سرمایه ای که برای شروع کار انتخاب می کنید باید در تمامی اسناد ومدارک رسمی شرکت مانند سربرگ ها، فاکتور وسفارشات لحاظ شود. مدیر عامل شرکت با مسئولیت محدود حتی می تواند از شرکت حقوق دریافت کند.

شرکت تک سهامدار با مسئولیت محدود:
این نوع شرکت فقط توسط یک تاجر انحصاری تشکیل و اداره می شود. سهامدار آن تنها یک نفر و یک شرکت فردی بحساب می آید.

شرکت ناشناس:
این نوع شرکت حداقل باید هفت سهامدار داشته باشد و هیچ حد اکثری برای تعداد سهامداران وجود ندارد،توسط یک هیات مدیره متشکل ازمدیر عامل و مدیر اجرایی و ناظر می باشد.شروع کار این نوع شرکت باید با سرمایه حداقل ۳۷۰۰۰ یورو باشد. هیات مدیره هر زمان که بخواهد می تواند مدیر عامل این نوع شرکت را اخراج کند.

شرکت سهامی ساده:
این نوع شرکت با حداقل دو سهامدار و سرمایه حداقل ۲۳۰۰۰ یورو مجاز به شروع فعالیت می باشد، این نوع شرکت بسیار انعطاف پذیر تر از شرکت با مسئولیت محدود می باشد، برای مثال برخورداری از مجمع عمومی عادی برای تصمیم گیری در هر وقت که مورد نیاز باشد.

شرکت مدنی و مشاغل حرفه ای:
که به برخی از حرفه های خاص مانند ارایه خدمات در زمینه پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و یا مشاوره در خصوص املاک و بطور کلی به حرفه های خاص و مختلف می پردازد. یک مشارکت عمومی بحساب می اید و حداقل به دو شریک نیاز می باشد همه شرکا به یک نسبت در سود وزیان شریک می باشند، هر تغیراتی در سهام یک شریک باید به اتفاق ارا تصویب و همه تصمیمات به صورت جمعی اتخاذ شود.

کمک های مالی برای ثبت شرکت در فرانسه:
در فرانسه بیش از دویست وپنجاه نوع کمکهای مالی مختلف برای راه اندازی یک کسب وکار بویژه در مناطق محروم از جمله درمناطق روستایی وجود دارد، این خدمات عبارتند از یارانه های اتحادیه اروپا، کمکهای مالی دولت مرکزی، وام های توسعه منطقه ای و کمکهای مالی از گروهها و انجمنهای محلی.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.