09173208302

سرمایه گذاری در قبرس
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 406
    

((سرمایه گذاری در قبرس))


دولت قبرس انگیزه های بسیاری را برای جذب مستقیم سرمایه های خارجی کشورش در افراد ایجاد کرده است. یکی از این موارد، اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری می باشد چرا که دولت قبرس افرادی را که بیش از 2،5 میلیون یورو سرمایه دارند را به این امر تشویق می کند. متقاضیان موفق کسانی هستد که حق زندگی، کار و تحصیل در 28 کشور عضو در اروپا را کسب نمایند.
درباره قبرس:
قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته است و به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقیسم شده است. مساحت کشور قبرس ۲۵۱,۹ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۶۶,۱۴۱,۱ نفر است. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا بوده، اما قبرس شمالی در واقع بخش ترک نشین است که عضو اتحادیه اروپا و شنگن نمی باشد. بنابراین اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس دارید توصیه ما به شما قبرس جنوبی می باشد، که بتوانید با اخذ اقامت قبرس جنوبی از مزایای عضویت در اتحادیه اروپا است استفاده کنید.

ثبت شرکت در قبرس
راهنمای سرمایه گذاری
سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور قبرس می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:
1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
5. ثبت شرکت سهامی
6. ثبت شعبه شرکت
7. ثبت شعبه مستقل
8. ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه )
9. دفتر نمایندگی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی:
متقاضیان ملزم به خرید اوراق قرضه دولتی جمهوری قبرس با حداقل مبلغ 5 میلیون یورو می باشند. ( این امر در MCI تاثیر بسزایی دارد)

دارایی حقیقی:
متقاضیان میبایست حداقل 5 میلیون یورو برای خرید ملک یا دیگر سرمایه گذاری ها جهت اقامت، تجارت یا پروژه های زیرساختی داشته باشد. ( این امر در MCI تاثیر بسزایی دارد )

سرمایه گذاری مالی در شرکت ها یا سازمان های قبرسی:
متقاضیان میبایست نسبت به خرید دارایی های دولتی مانند : اوراق قرضه، وثیقه ها و یا حواله های دولتی ثبت و صادر شده توسط شرکت یا سازمان های قبرسی در جمهوری قبرس با حداقل 5 میلیون یورو اقدام نمایند. ( این مسئله در MCI تاثیر بسزایی دارد)

سپرده های بانکی:
در این مورد، هدف اصلی متقاضیان، شرکت ها و یا افراد مسئول کسب سود می باشد، لذا افراد متقاضی میبایست 5 میلیون یورو ثابت در حساب بانکی خود به مدت 3 سال داشته باشد.

خرید، راه اندازی شرکت یا مشارکت در امر تجارت:
متقاضیان میبایست حداقل 5 میلیون یورو سرمایه برای خرید، راه اندازی شرکت یا مشارکت در شرکت های تجاری قبرس که تحت نظارت جمهوری قبرس فعالیت می کنند داشته باشند. این شرکت های تجاری حضوری ثابت و ملموس در قبرس دارند و حداقل 5 شهروند قبرسی را استخدام می کنند. ( این مورد هم نیز در MCI تاثیر بسزایی دارد)


سپرده در بانک های مشهور شرکت های دولتی:
متقاضیان قادر به سپرده گذاری در بانک های مشهور دولتی می باشند، جایی که بعد از 15 مارچ 2013 به حداقل 3 میلیون یورو برای اقدامات اجرایی نیاز داشت. اگر متقاضیان مبلغی کم تر از 3 میلیون یورو را وارد این سیستم کنند، می توانند جهت سرمایه گذاری بیشتر و رعایت تعادل مبلغی بیش از 5 میلیون یورو را در خواست دهند.

سرمایه گذاری های عمده:
شورای وزارت در موقعیت های خاص، مقدار سرمایه خواسته شده بیش از 2،5 میلیون یورو برای مشارکت در سرمایه گذاری های عمده را با توجه به اینکه کل ارزش سرمایه گذاری حداقل 12،5 میلیون یورو می باشد، از میان بر می دارد.
با توجه به تمام معیارهای مورد نظر، متقاضیان برای خرید محل اقامت شخصی در قبرس میبایست حداقل 500000 یورو در دست داشته باشند. پس از اینکه فرد موفق به اخذ شهروندی در قبرس شد میبایست کل دارایی خود در طول زندگی را حفظ کند.
برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در قبرس باید موراد زیر را در نظر گرفت:
1. خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
2. انتظاراتی که از خدمات می رود
3. تعیین تیم مدیریت
4. نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام

برآوردهای مالی و هزینه ها:
• هزینه ثبت شرکت
• شرایط خرید سهام شرکت در قبرس
• میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
• کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
• هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
• هزینه نگهداری سالانه شرکت

مزایای اخذ اقامت قبرس ازطریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس:
• با اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس می توانید به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید.
• اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس نیاز به مدرک و دانستن زبان انگلیسی ندارد.
• با اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس فرزندان از تحصیل رایگان در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند بهره مند شوند.
• با اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک می توانید در کشور قبرس اززندگی امن و با ثبات اقتصادی بهره مند شوید.
• با اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور قبرس می توانید پس از چند سال برای تابعیت و پاسپورت کشورهای عضو شنگن اقدام کنید .

شرایط سرمایه گذاری در قبرس:
1. درخواست کننده باید گذرنامه معتبر داشته باشد.
2. درخواست کننده باید مدارکی مبتنی بر روشن بودن منبع و اصل منابع مالی اعلام شده جهت سرمایه گذاری ارائه کند.
3. درخواست کننده نباید سابقه کیفری داشته باشد
4. نام درخواست کننده نباید در لیست اشخاصی باشد که دستور غیر قابل برداشت بودن اموال آنان در حوزه اتحادیه اروپا داده شده باشد.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.