09173208302

نیوزلند
یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 195
    

(( شرایط و هزینه های زندگی نیوزلند ))

در حال حاضر افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشورهای مختلف جهت تحصیل ، کار و یا سرمایه گذاری می باشند . تک تک این افراد در یک گزینه متفق القول هستند و آن هزینه های زندگی می باشد . چه بسا کشورهایی با سطح علمی بالا که به خاطر هزینه های بالای تحصیل و زندگی از گزینه های مورد نظر افراد کنار می روند ؛ یا کشورهایی که شرایط کار مناسبی دارند اما به علت سطح بالای هزینه های مسکن و زندگی ، افراد با مشکل مواجه می شوند .
بنابراین موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی کوچگر موسسات معتبر حقوقی در زمینه ی مهاجرت در شهر شیراز این امکان را برای شما متقاضی محترم فراهم می آورد تا بتوانید کشوری را برای زندگی انتخاب کنید که هم از سطح بالای امکانات رفاهی ، تحصیلی و کاری برخوردار باشد و هم هزینه های زندگی در این کشور متناسب باشد . در حال حاضر ، در این خصوص نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای اخذ ویزا و مهاجرت می باشد .
سوالات پیرامون هزینه ی زندگی در نیوزلند ، معمولاً برای افرادی ایجاد می شود که قصد مهاجرت به تحصیل در نیوزلند را دارند . مهاجرت به این کشور معمولاً با توجه به شرایط خاص مهاجرپذیری این کشور بسیار پرطرفدار است . مهاجرت کاری به نیوزلند نیز ، بسیار شبیه مهاجرت به استرالیا و کانادا می باشد ، یعنی شرایط و امتیازات خاصی شخص باید کسب کند تا بتواند نسبت به مهاجرت به این کشور اقدام کند . این کشور راه هایی برای سرمایه گذاری نیز دارد ، افرادی که مایل به سرمایه گذاری در نیوزلند را دارند ، می توانند به راحتی نسبت به اخذ اقامت نیوزلند و در نهایت تابعیت این کشور اقدام کنند . ما در این مبحث به بررسی هزینه های زندگی در نیوزلند می پردازیم .

شرایط زندگی در نیوزلند
درباره ی نیوزلند
کشور نیوزلند که همان کشور زلاند نو می باشد ، در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است . این کشور، یک کشور جزیره ای است که از دو جزیره ی بزرگ و چند جزیره ی کوچک تشکیل شده است . تنها خشکی که در کره ی زمین به نیوزلند نزدیک می باشد ، استرالیاست که در فاصله ی 2000 کیلومتری از این کشور قرار دارد . زبان این کشور با توجه به پیشینه ی آن ، زبان مائوری می باشد ، البته در حال حاضر اکثر افراد در این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند ؛ و به خاطراین است که نیوزلند از سال 1840 مستعمره ی بریتانیا یا همان انگلستان شد ، پس در حقیقت می توان گفت زبان رسمی و رایج این کشور، زبان انگلیسی می باشد .
نیوزلند کشوری توسعه یافته است و اقتصاد آن بر پایه ی صادرات محصول در زمینه ی کشاورزی و دامپروری می باشد . این کشور از لحاظ زیست محیطی بسیار متنوع است و اصطلاحا آن را کشور ابرهای کشیده می خوانند . همچنین از لحاظ آب و هوایی کشور نیوزلند دارای آب و هوای اقیانوسی معتدل می باشد . این کشور فوق العاده زیبا هر ساله مهاجرین زیادی را به خود جذب می کند .
هزینه زندگی در نیوزلند 
جالب است بدانید با توجه به اینکه از لحاظ مسافت و جغرافیا کشور استرالیا نزدیک ترین کشور به نیوزلند می باشد ، اما از لحاظ هزینه زندگی در نیوزلند تفاوت چشمگیری با استرالیا مشاهده می شود . برخلاف هزینه زندگی در استرالیا که معمولاً گزاف و بسیار بالا می باشد ، مردم در کشور نیوزلند اگر چه نسبت به دیگر کشورهای جهان اول سطح درآمد پایین تری دارند اما از لحاظ سطح زندگی در سطح بالایی می باشند .
به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد ماهانه بین 1000 تا 1400 دلار متغیر می باشد. هزینه های مسکن در نیوزلند هم بین 80.000 تا 200.000 دلار با توجه به شهر محل سکونت متفاوت می باشد و به طور میانگین می توان گفت که حدود 160.000 دلار است .

هزینه زندگی در نیوزلند

هزینه های تحصیلات در نیوزلند
همچنین نکته ای که پیرامون هزینه زندگی در نیوزلند باید متذکر شویم که برای افرادی که قصد تحصیل دراین کشور را دارند ، با توجه به نوع رشته و دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و با توجه به اینکه دانشجویان 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت اجازه ی کار دارند ، قادر هستند نیمی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند . به صورت کلی از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند این است که هزینه های تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس از حدود 18.000 دلار سالانه می باشد و با توجه به نوع رشته ی تحصیلی امکان دارد این هزینه به 25.000 دلار در سال هم برسد ، همچنین در مقطع فوق لیسانس هزینه ها حدود 40.000 دلار در سال است و جالب اینکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند نسبت به مقاطع دیگر پایین تر و حدودا 4000 دلار تا 8000 دلار در سال می باشد ؛ این بدان معناست که در این مقطع دانشجویان تحت حمایت دولت قرار می گیرند و دولت تا حدودی هزینه ها را متقبل می شود .

اگر چه به نسبت سایر کشورهای پیشرفته میزان حقوق در این کشور در سطح پایین تری قرار دارد ، با این حال چون هزینه های زندگی در نیوزلند پایین تر می باشد ، مردم در این کشور در رفاه کامل زندگی می کنند .
از شهرهای مهم نیوزلند می توان به چند شهر آوکلند ، اینورکارگیل ، پالمرستون نورث ، تائورانگا ، دنیدن ، کرایست چرچ ، نیپیر، ولینگتون و هامیلتون را اشاره کرد ، که هزینه ی زندگی در نیوزلند ممکن است اندکی در این شهر ها متفاوت باشد .
در آخر باید این نکته را خاطر نشان کرد که موسسه ی مهاجرتی و کاریابی بین المللی کوچگر با همکاری وکلای برتر در زمینه ی مشاوره و اخذ ویزا تمام راه های مهاجرت به نیوزلند را اعم از تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری را به نحو احسن برای شما عزیزان اقدام کرده و در این خصوص مشاورین متخصص ما مهاجرت به نیوزلند کاملا شما را راهنمایی خواهند کرد .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.