09173208302

انگلستان
چهار شنبه 25 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 229
    

(( شرایط و هزینه های زندگی انگلستان ))


آیا قصد زندگی در یکی از برترین کشور های دنیا را دارید؟
آیا قصد مهاجرت به انگلستان را دارید؟
آیا اروپا را برای ادامه تحصیل، کار و زندگی انتخاب کرده اید؟
آیا شما هم شرایط اخذ اقامت انگلستان را دارید؟
هزینه تحصیل و هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟
ما به شما انگلستان که یکی از کشور های امن ، زیبا و معتبر است را پیشنهاد می کنیم . اطلاع از هزینه زندگی در انگلستان می تواند کمک شایانی به شما در زمینه تحصیل در انگلستان و یا مهاجرت به این کشور داشته باشد . ما در این مقاله به ریز هزینه زندگی در انگلستان پرداخته ایم . مقاله مذکور با تلاش کارشناسان موسسه استخراج و جمع آوری شده است ، امیدواریم که این مطلب بتواند کمکی به شما در زمینه مهاجرت و اطلاع از هزینه زندگی در انگلستان داشته باشد .
موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی کوچگر با همکاری وکیل مهاجرت به انگلستان و با سابقه ای درخشان در امور حقوقی بین الملل و مهاجرت راه های ورود به خاک این کشور را به روی متقاضیان مهاجرت گشوده است و تمامی تلاش خود را برای رسیدن این عزیزان به انگلستان در معرض اخلاص گذشته است .

شرایط زندگی در انگلستان


جزییات و ریز قیمت ها و هزینه زندگی در انگلستان
همانگونه که در ابتدا ذکر شد ، کشور انگلستان جزء چند کشور برتر دنیا از لحاظ زندگی ، کیفیت تحصیل ، سرمایه گذاری و اقامت شناخته شده است و همین امر سبب شده که هر ساله متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت تحصیلی به انگلستان کنند . هزینه زندگی در بریتانیا به مکان زندگی و موقعیت فرد بستگی دارد ، شهر لندن یکی از گران ترین شهر های دنیا محسوب می شود لذا افرادی که دراین شهر هستند می بایست متوجه متوسط هزینه زندگی در لندن باشند . نگرانی افراد مهاجر ریز هزینه در انگلستان و تحصیل می باشد . دیگر افراد متقاضی تا حدودی نگران هزینه اقامت در کشور مورد نظر هستند . البته ناگفته نماند که هزینه زندگی در کشور های مختلف متغیر است . هزینه زندگی در انگلستان تا حدودی بستگی به شرایط افراد دارد لذا افراد می بایست از لحاظ مالی آمادگی کامل را داشته باشند .
در لیست زیر انواع هزینه زندگی در انگلستان به صورت کلی و جزئی بیان شده و امید بر این است که با ارائه این لیست تا حدودی از نگرانی افراد متقاضی کاسته شود .

قیمت و هزینه خوراک و غذا در انگلستان
یکی از مهم ترین مسائل پیرامون هزینه زندگی در انگلستان اطلاع از قیمت های مواد خوراکی و غذایی است، ریز هزینه ها به شرح زیر می باشند :
• هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان انگلستان به طور میانگین ۱۴ پوند و ۹۹ سنت
• هزینه خوراک برای دو نفر در یک رستوران معمولی انگلستان به طور میانگین۵۰ پوند
• هزینه یک مک دونالد در انگلستان به طور میانگین ۵ پوند
• هزینه یک فنجان کاپوچینو در انگلستان به طور میانگین ۲ پوند و ۷۵ سنت
• هزینه ۰.۳۳ لیتر نوشابه در انگلستان به طور میانگین۱ پوند و ۱۵ سنت
• قیمت یک بطری آب در انگلستان به طور میانگین۰.۹۴ پوند
• هزینه یک لیتر شیر در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۲ پوند
• هزینه یک قرص نان در انگلستان به طور میانگین ۰.۹۶ پوند
• هزینه یک کیلو برنج در انگلستان به طور میانگین ۱.۵۳ پوند
• قیمت یک شانه تخم مرغ (۱۲ عدد) ۲.۲۴ پوند
• هزینه یک کیلو پنیر محلی ۶.۴۹ پوند
• هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ ۷.۰۳ پوند
• قیمت یک کیلو گوشت ران مرغ ۱۰.۳۴ پوند
• هزینه یک کیلو سیب ۱.۸۷ پوند
• هزینه یک کیلو موز ۱.۰۸ پوند
• هزینه یک کیلو پرتقال ۱.۹۴ پوند
• قیمت یک گوجه ۱.۸۲ پوند
• هزینه یک کیلو سیب زمینی ۱.۱۷ پوند
• هزینه یک کیلو پیاز ۱.۰۲ پوند
قیمت و هزینه حمل و نقل در انگلستان
• هزینه بلیط مترو در انگلستان ۲.۵۰ پوند
• هزینه تاکسی تا یک کیلومتر در انگلستان ۲.۳۰ پوند
• قیمت تاکسی تا یک ساعت انتظار 40 پوند
• قیمت پوشاک در انگلستان
• هزینه یک شلوار جین ۶۱.۸۳ پوند
• قیمت یک ست لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ۳۲.۵۱ پوند
• هزینه یک جفت کفش نایک۶۱.۷۴ پوند
• هزینه یک جفت کفش چرم ۷۲.۷۹ پوند

هزینه زندگی در انگلستان

قیمت و هزینه اجاره خانه در انگلستان
سوالی که اکثر افراد در زمینه هزینه زندگی در انگلستان می پرسند در زمینه هزینه خرید خانه یا اجاره ملک در انگلستان می باشد .
• هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 730.15 پوند
• هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 602.46 پوند
• هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در انگلستان به طور میانگین 1.199 پوند
• هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در بیرون از شهر در انگلستان به طور میانگین 943.79 پوند
• هزینه هر متر مربع برای خرید منزل در مرکز شهر 3.581 پوند
• قیمت یا هزینه هر متر مربع برای خرید منزل در بیرون شهر 2.855 پوند

عمده راه های مهاجرت به انگلستان به صورت کلی شامل موارد زیر هستند:
۱ . ویزای تحصیلی ۲ . ویزای کار ۳ . سرمایه گذاری یا ثبت شرکت ۴ . تولد فرزند (تابعیت خاک و خون) ؛ البته این قانون هم اکنون شامل تغییراتی شده است .
۵ . ویزای ازدواج انگلستان .
مهاجرت تحصیلی به انگلستان
ویزای تحصیلی مهاجرتی انگلستان به دو دسته Tier 4 Child و Tier 4 تقسیم می شود.
Tier 4 child برای افراد زیر ۱۷ سال می باشد. فرد از سن ۶ سالگی می تواند برای اخذ این ویزا اقدام کند. فرد متقاضی نسبت به مقطع تحصیلی و سن خود می تواند وارد دوره دبستان، راهنمایی و دبیرستان شده و بعد از گذراندن دوره دبیرستان و اخذ مدرک GCSE وارد دوره های کالج Foundation یا A level شده و پس از گذراندن دوره ها وارد دانشگاه شود .
برای اخذ این نوع ویزا به دلیل شرایط سنی نیاز به مدرک زبان نیست .
دوره های foundation و a level در انگلستان
Fouandation این دوره کالج یک ساله می باشد و فرد متقاضی بعد از گذراندن این دوره نمی تواند وارد تمامی دانشگاه های دلخواه خود شود بلکه فقط می تواند تعداد محدودی از دانشگاه هایی را که دوره Foundation را دارند انتخاب کند .
A level این دوره دو ساله می باشد و فرد متقاضی بعد از گذراندن این دوره می تواند وارد تمامی دانشگاه های برجسته و رتبه اول کشور شود و در تمامی رشته ها به خصوص پزشکی تحصیل کند .
هزینه سالانه کالج شبانه روزی 30.000 پوند می باشد که این مبلغ هزینه کالج و زندگی پوشش می دهد . باید خاطر نشان کرد که جهت اخذ این نوع ویزا فرد اجازه بردن همراه را ندارد . خانواده در این نوع ویزا فرزند خود را به مدرسه شبانه روزی سپرده و با گرفتن ویزای Student Visitor می توانند به وی سر بزنند .
Tier 4این ویزا برای افراد بالای ۱۷ سال است و فرد باید حداقل IELTS 4 داشته باشد .

اعزام دانشجو به انگلستان
افراد بالای ۱۷ سال که دارای مدرک دیپلم هستند بدون نیاز به گذراندن دوره GCSE می توانند وارد کالج شده و بعد از گذراندن دوره کالج جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی و غیر پزشکی اقدام کنند . ناگفته نماند که این نوع ویزا هم اجازه بردن همراه ندارد .
تحصیل در رشته پزشکی انگلستان
برای ادامه تحصیل رشته پزشکی در انگلستان فرد نیازمند داشتن مدرک دیپلم با معدل ۱۴ به بالا، IELTS 4 و گذراندن دوره کالج می باشد . ناگفته نماند که برای انگلستان گپ تحصیلی اهمیت دارد و فرد نهایتا تا سن ۲۴ سالگی می تواند برای پزشکی اقدام کند . طول مدت تحصیل در مقطع پزشکی عمومی ۵ سال دندانپزشکی ۵ سال و داروسازی ۴ سال است . در این مقطع تحصیلی فرد اجازه کار کردن را نیز دارد البته در این مقطع نیز فرد اجازه بردن همراه را ندارد .
شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در انگلستان
تحصیل در این مقطع در انگلستان منوط به داشتن دیپلم تجربی ، ریاضی یا فنی می باشد و فرد با داشتن هر یک از این سه مدرک و داشتن IELTS 5.5 می تواند برای کالج اقدام کند و پس از گذراندن کالج وارد دانشگاه شده و در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهد . ناگفته نماند که برای انگلستان گپ تحصیلی اهمیت دارد نباید بین دوره های تحصیلی فاصله چندانی باشد . دوره لیسانس در انگلستان ۳ سال می باشد و فرد طی این مدت اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را دارد . در این مقطع فرد اجازه بردن همراه را ندارد .
شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در انگلستان
برای این مقطع شما نیاز به داشتن مدرک IELTS 6.5 دارید . مدت تحصیل در مقطع ارشد در انگلستان ۱ سال می باشد و فرد طی این مدت اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته دارد . هزینه تحصیل در مقطع ارشد در کشور انگلستان ۱۲ تا ۲۲ هزار پوند می باشد که این مبلغ از هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان جدا است و فقط به هزینه دانشگاه مربوط است . در این مقطع فرد اجازه بردن همراه را دارد و وی می تواند تمام وقت کار کند .
شرایط تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان
تحصیل در این مقطع منوط به داشتن مدرک IELTS 7 است . مدت تحصیل در این دوره ۳ سال می باشد و فرد طی این مدت می تواند ۲۰ ساعت در هفته کار کند . در ضمن تحصیل در مقطع دکترا در اکثر کشور ها شغل محسوب می شود و به فرد حقوق هم می دهند . برای ورود به این مقطع فرد ابتدا وارد PrePhD شده و پس از آن به دوره دکترا وارد می شود .
هزینه تحصیل در این دوره سالانه بین ۱۵ تا ۲۴ هزار پوند است . در این مقطع فرد اجازه بردن همراه را دارد و وی می تواند تمام وقت کار کند .
دوره Premaster انگلستان
این دوره یک ساله می باشد و مختص افراد دارای مدرک فوق دیپلم می باشد . همانگونه که می دانید مدرک فوق دیپلم در ۹۵% کشور ها بی معناست ولی موسسه مهاجرتی و کار یابی بین المللی کوچگر برای متقاضیانی با این شرایط تدابیری اندیشیده است . بدین شکل که افراد با گرفتن IELTS و ورود به دوره Premaster و گذراندن یک سال می توانند برای دوره فوق لیسانس اقدام کنند . هزینه این دوره ۸۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ پوند است و فرد اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد اما امکان بردن همراه را ندارد .
ویزای تحصیلی Student Visitor انگلستان
این ویزا مختص افرادی است که قصد ورود به کالج زبان کشور انگلستان جهت گذراندن دوره زبان را دارند. دوره کالج زبان ۶ ماهه می باشد. البته قابل ذکر است که این ویزا به هیچ عنوان ضامن گرفتن اقامت نیست و اخیرا سفارت برای دادن این ویزا بسیار سخت گیری می کند .
مهاجرت به انگلستان از طریق کار
مهاجرت به انگلستان از طریق کار یا تخصص از راه های مهاجرت به انگلستان می باشد . لذا اقدام جهت اخذ ویزای کاردر انگلستان مستلزم داشتن یک سری شرایط است : حداقل مدرک لیسانس ، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ، سن ، داشتن مدرک زبان که برای کشوری چون انگلستان الزامی است اما برخی کشورها مانند آفریقای جنوبی نیازی به آن ندارند . البته گرفتن این نوع ویزا بسیار سخت است و فرد گاهی باداشتن تمامی شرایط نیز موفق به کسب آن نمی شود و دلیلش سخت گیری های اخیر سفارت است . البته بدین صورت که از کشور آفریقای جنوبی و اخذ ویزای کاری این کشور به عنوان یک پل برای رسیدن به انگلستان استفاه می کند . بسیاری از افراد متقاضی کار در کشور انگلستان جهت اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی اقدام کرده و پس از چند سال کار در این کشور و جمع آوری ساپورت مالی بسیار عالی به سمت انگلستان مهاجرت می کند .

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری Tier 1
سرمایه گذاری در انگلستان به چند دسته تقسیم می شود که عبارت است از :
۱- ۵۰.۰۰۰ پوندی ، ۲- 200.000 پوندی ۳- 1.000.000 پوندی 4- 2.000.000 پوندی تقسیم می شود .
۱ – مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50.000 پوندی : این نوع سرمایه گذاری برای ایرانیان مناسب نمی باشد فقط برای ایرانیانی مناسب است که در کشور انگلستان مشغول تحصیل هستند و پس از تحصیل قصد برگشت به ایران را ندارند در نتیجه با این نوع سرمایه گذاری اقامت خود را تضمین می کنند .
۲ – سرمایه گذاری 200.000 پوندی انگلستان : برای اقدام جهت این نوع ویزا فرد نیازمند مدرک IELTS با نمره ۴ و Business Plan می باشد . در ضمن فرد باید نشان دهد که تمکین مالی دارد و می تواند هزینه های خود و همراهان را تامین کند . این نوع ویزا ۳ سال اعتبار دارد و قابل تمدید است و می تواند به اقامت دائم تبدیل شود .
۳ – سرمایه گذاری 2.000.000 پوندی انگلستان : برای این نوع سرمایه گذاری نیازی به IELTS و Business Plan نیست و فرد تنها کافی است این پول را داشته باشد و با ۱.۷۵۰.۰۰۰ پوند از آن اقدام به خرید سهام کند و باقی را به دلخواه خود هزینه کند . این نوع ویزا ۳.۵ سال اعتبار دارد و تا ۲ سال قابل تمدید است و می تواند به اقامت دائم تبدیل شود . لازم به ذکر است که در سرمایه گذاری 1000000 میلیون پوندی هم شرایط مانند بند 3 می باشد با این تفاوت که سرمایه گذار باید 850000پوند را در جهت خرید سهام سرمایه گذاری کند .
تولد فرزند در انگلستان
تولد فرزند در گذشته راهی برای مهاجرت به انگلستان بود که البته امروزه دیگر اینگونه نیست . در گذشته قانون تابعیت قانون خاک بوده ولی اکنون به خون تغییر کرده و دیگر تولد فرزند در انگلستان تضمینی برای اقامت نیست .
ویزای ازدواج انگلستان
مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج راه و گزینه پیشنهادی برای مهاجرت است . برای این ویزا فرد باید در انگلستان موردی را برای ازدواج داشته باشد . فرد باید بتواند نشان دهد که امکان تامین هزینه ماهانه خود و فرد متقاضی را دارد در غیر این صورت سفارت تقاضا را رد می کند . پروسه اخذ این ویزا ۸ ماه تا ۱ سال است .
اگر شما هم خواهان مهاجرت به انگلستان هستید و شرایط اخذ تابعیت در انگلستان را دارید می توانید با مراجعه به موسسه مهاجرتی وکاریابی بین المللی کوچگر در شیراز که یکی از معتبر ترین موسسات مهاجرتی می باشد مراجعه نمایید .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.