09173208302

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 735
    

((آفریقای جنوبی))


ایجاد یک فرصت شغلی و یا پیدا کردن آن در جهان امروز از مرزهای جغرافیایی کشورها فراتر رفته است ، به گونه ای که نیروی کار در تمام دنیا ، نیرویی ارزشمند به حساب می آید و یک کارفرما که می تواند دولت و یا بخش خصوصی در یک کشور باشد ، همواره نگاهی فرا منطقه ای و فرا ملی نسبت به جذب نیروی کار دارد . لذا کشورها شرایطی فراهم می کنند تا بتوانند نیروهای مورد نیاز در بخش های متفاوت را به صورت بین المللی فراخوانی و جذب نمایند .
آیا از راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی آگاهی دارید؟
آیا شما هم شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار یا تخصص را دارید؟
آیا شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک را دارید؟
آیا به دنبال وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی هستید؟
آیا نسبت به شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در آفریقای جنوبی آگاهی دارید؟
ما به شما آفریقای جنوبی که کشوری امن ، زیبا با جاذبه های بی نظیر است را پیشنهاد می کنیم . ناگفته نماند که مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به این کشور می باشد چرا که افراد بسیاری از این طریق موفق به کسب اقامت شده اند . بسیاری از افراد نگران حقوق کار در آفریقای جنوبی پس از اخذ ویزای کاری هستند البته افراد می بایست به این نکته توجه داشته باشند که این مورد زیر نظر اداره کار آفریقای جنوبی می باشد و افراد می بایست اطلاع کافی در این زمینه داشته باشند و نگرانی در این مورد طبیعی می باشد .


وضعیت و شرایط اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی
روش های جذب نیروی کار در کشورها متفاوت است و هر کشوری قوانین خاص خودش را دارد بنا براین افراد قبل از هرگونه اقدام می بایست قوانین جدید مهاجرت به آفریقای جنوبی را بدانند . در نوشتار حاضر به کشور افریقای جنوبی پرداخته و پیرامون کار در آفریقای جنوبی ، نحوه اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی و اینکه آیا کار افریقای جنوبی ، به عنوان گزینه ای برای مهاجرت ، مناسب است یا خیر؟ توضیحاتی ارائه می گردد .

بطور معمول ، اخذ ویزای کار به روش های گوناگون در کشورهایی مانند کانادا ، استرالیا ، فنلاند ، سوئد ، آلمان ، اتریش و … وجود دارند ، که راه هایی قانونی و نسبتاً مطمئن جهت مهاجرت و ورود به یک کشور می باشد . لذا سالانه افراد بسیاری خواهان مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار هستند . آنچه که حائز اهمیت است ، شرایط موجود در این کشورها و نوع ویزایی می باشد که جهت کار یک نیروی خارجی در نظر گرفته می شود . گاهی این شرایط سبب می شود تا نگاه متقاضی نسبت به این روش از مهاجرت تغییر کند و راهی برای پیشرفت کاری خود نیابد . اقدام جهت برخی از این ویزاها بدلیل طولانی بودن پروسه که 2 تا 4 سال زمان می برد توسط فرد متقاضی کنار گذاشته می شود و افراد به دنبال گزینه های مناسب تری با زمان کمتر و هزینه مناسب تر می باشند.
موسسه کاریابی بین المللی کوچگر واقع در شیراز از موسسات مهاجرتی مفتخر است با داشتن کادری باتجربه از حقوقدانان و مشاوران آگاه به علم مهاجرت با بررسی شرایط متقاضی و قوانین جاری کشورها در مقاطع زمانی متفاوت ، بهترین روش مهاجرت و مناسب ترین کشورها در رابطه با نوع ویزای کار را در اختیار متقاضی قرار می دهد . لذا اگر شما هم شرایط کار در آفریقای جنوبی را دارید با ما تماس بگیرید تا مشاوران و وکلای مجرب ما شما عزیزان را در این امر یاری نمایند .
یکی از کشورهایی که در حال حاضر بهترین گزینه برای پیشرفت کار و زندگی است ، کشور افریقای جنوبی می باشد و روش مناسب برای متقاضیان کار، اخذ ویزای کار در افریقای جنوبی می باشد .

درباره آفریقا
جمهوری افریقای جنوبی ، که در در جنوب قاره افریقا واقع شده است را کشوری با 3 پایتخت می دانند ، هر چند پایتخت جغرافیایی آن شهر پرتوریا می باشد ، اما دلیل سه پایتختی دانستن آن وجود مراکز دولتی مهم می باشد به طوریکه در شهر پرتوریا مقر دولت یا قوه مجریه می باشد ، در شهر کیپ تاون ، پارلمان و در شهر بلوم فونتین نیز قوه قضاییه به عنوان مراکز بسیار مهم وجود دارند .
با وجود هم مرزی این کشور با کشورهای موزامبیک، زیمباوه، بوتسوانا، نامیبیا، سوزایلند، لسوتو، کشور آفریقای جنوبی دارای سطح زندگی متفاوتی نسبت به همسایگان می باشد . آفریقای جنوبی را ” ملت رنگین کمان ” می خوانند . کشوری که آن را بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده انرژی در قاره آفریقا می دانند . واحد پول رایج کشور آفریقای جنوبی راند (RAND)است ، پول رایج بازار توسعه و تجارت که در مقابل ارزهای دیگر، دارای امتیاز مناسب بر اساس جدول اعلامی پول های رسمی بلومبرگ می باشد کشوری با معادن ارزشمند که در حوزه های مختلف و مرتبط با صنایع متفاوت ، نیاز شدیدی به نیروی کار دارد ، در نتیجه ویزای کار در آفریقای جنوبی سیاستی از دولت هست که بتواند افراد متخصص و مورد نیاز را جذب نماید .
پیشرفت افریقای جنوبی را می توان در چهار منطقه اصلی آن دانست که به طور عمده در حوزه های مختلف رشد داشته اند ، این مناطق عبارتند از : شهر دوربان ، شهر کیپ تاون ، بندر الیزابت ، و منطقه شهری پروتوریا – ژوهانسبرگ ؛ لذا به طور کلی این مناطق را پویاتر، دارای ظرفیت های بیشتر و مناسب تر می توان دانست . البته مناطق دیگر مانند منطقه رستنبرگ ، نلزپروت و حتی ساحل جنوبی کیپ توان به سرعت در حال رشد هستند که نیاز شدید به نیروی کار در این مناطق احساس می شود .
رشته هایی که برای آن ها امکان اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی وجود دارد، توسط دولت آفریقای جنوبی و بر حسب نیازمندی های شهرها و صنایع مختلف ، هر ساله از طریق یک لیست اعلام می شود و بایستی دقت داشته باشید که قبل از اقدام رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی باشد .
رشته هایی مانند مهندسی عمران، معماری ، طراحی شهری ، علوم ارتباطات و فناوری ارتباطات ، رشته های مدیریتی ، رشته های مهندسی ، رشته های علوم پایه ، مهندسی کشاورزی ، علوم مربوطه و فارغ التحصیلان دکترای تمامی رشته ها ، حتی تکنسین هایی مانند جوشکاری و تراشکاری از این قبیل رشته ها هستند.
موسسه کاریابی بین المللی کوچگر با تجربه فراوان و پیشرو در امور مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی ، رشته های مورد نیاز کشور آفریقا را به طور تخصصی در کنار رزومه متقاضی بررسی و تمام راهنمایی ها تا اخذ ویزای کار افریقای جنوبی ، جهت اعزام به عنوان نیروی کار، از طریق مهاجرت کاری آفریقای جنوبی را به عهده می گیرد .

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی
نیروی کاری می تواند با اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی ، بدون نیاز به داشتن مدرک زبان ، وارد کشوری شود که زبان انگلیسی ، یکی از زبان های رسمی و شناخته شده آن است و این از نکات بسیار حایز اهمیت می باشد .
به طور کلی طبق قانون اساسی کشور آفریقای جنوبی ، تعداد زبان های محاوره ای که در این کشور مورد قبول است ، 11 زبان می باشد و آنها را به عنوان زبان رسمی کشور به رسمیت شناخته اند . در بین آن ها زبان های انگلیسی و آفریکانس دارای محبوبیت بیشتر و در اکثر نقاط کشور، زبان محاوره و تجارت می باشد .
افریقای جنوبی را می توان از کشورهایی دانست که به واسطه شرایط مناسب در جهت رشد و شکوفایی سرمایه و اقتصاد و پتانسیل بالای این کشور در این زمینه ، مورد توجه و حمایت کشورهای دارای قدرت اقتصادی بسیار بالا در جهان مانند انگلستان و ایالات متحده بوده است .
از این رو آفریقای جنوبی کشوری توسعه یافته به حساب می آید که در حوزه های مختلفی چون ارتباطات ، حمل و نقل ، بورس ، انرژی ، توریست و به طور کلی اقتصاد دارای سرمایه گذاری های ویژه می باشد .
در حوزه توریست ، شهر ژوهانسبرگ که دارای بزرگترین فرودگاه کشور آفریقای جنوبی است ، یکی از پرجاذبه ترین و دیدنی های مناطق توریستی محسوب می شود ؛ به طوری که این بخش جزو بخش های مهم در تولید ناخالصی بوده و قسمت اعظمی از درآمدهای دولت از صنعت توریست فراهم می گردد .
لذا بخش توریست و شغل های مرتبط در صنعت توریست از جمله نیازمندی هایی می باشد که متقاضی کار در آفریقای جنوبی می تواند آن را فرصتی جهت اخذ ویزای کار آفریقا بداند .
این نگرش بوجود آمده در مورد آفریقای جنوبی به همراه وضعیت مطلوب زندگی در این کشور مانند هزینه زندگی مناسب در آفریقای جنوبی ، آموزش در مقاطع مختلف ، بهداشت ، امکانات ورزشی – تفریحی و به طور کلی شیوه زندگی نوین ، هر متقاضی جویای کار بین المللی را مجاب می کند تا برای رسیدن به یکی از جذاب ترین و مطلوب ترین کشورها ، با استفاده از راه مهاجرت قانونی جهت اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوبی اقدام نماید .
انواع ویزا کار آفریقای جنوبی :
• ویزایی که مختص افراد ماهر و با تجربه می باشد و کشور آفریقا شرایطی را مهیا کرده است که فرد جهت پیدا کردن کار مناسب به مدت 3 ماه که قابل تمدید تا 6 می باشد ، برا ی جستجوی کار وارد این کشور شود، در صورت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی ویزای شخص تمدید می گردد
• ( Quota work permit )می باشد .
• نوع دیگر ویزای کار آفریقای جنوبی مختص افرادی است که دارای پیشنهاد شغلی مناسب هستند و این دعوت نامه شغلی را قبل از مراجعه به سفارت دریافت کرده اند . سپس برای دریافت ویزای کار آفریقا اقدام می کنند . . (General work permit)
• برخی از ویزاهای کار آفریقا مختص افرادی است که در حرفه و شغل خویش بصورت فوق العاده ماهر و متخصص می باشند و جهت اخذ ویزای این کشور اقدام می کنند ، که اساسا اعتبار این نو ع ویزا 3 ساله است . . ( Exceptional skills work permit)
با توجه به دشواری دریافت پیشنهاد شغلی برای کار و قانون کار در آفریقای جنوبی ، به نظر می رسد که ویزای ذکر شده ، نوع یک بهترین گزینه برای شما دوست و هموطن فهیم ، جهت اقدام برای اخذ ویزای کار کشور آفریقای جنوبی می باشد .

نگاهی اجمالی به مزایای کار در آفریقای جنوبی
• برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی نیازمند ارایه مدرک زبان ، از جمله آیلتس یا تافل نمی باشد .
• ویزای کار آفریقای جنوبی از جمله ویزاهایی است که اخذ آن در کوتاه ترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد و این پروسه در کمتر از سه ماه با گارانتی کامل میسر شده و از نمونه ویزاهای کاری است که نیازمند زمانی طولانی جهت انجام نمی باشد .
• شما بعد از گذشت پنج سال می توانید اقدام جهت اقامت دایم این کشور را داشته باشید .
• این کشور بیش از 35000 فرصت شغلی را برای حدودا 70 رشته تحصیلی ، جهت علاقمندان جویای کار فراهم کرده است .
• شرایط اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار از مزیت های بسیار مهم این کشور می باشد حتی فرد متقاضی ویزای کار آفریقای جنوبی امکان بردن خانواده خود را نیز دارد و این مزیتی بسیار قابل اهمیت است .
• جهت کمک و تسهیل فرآیند اجازه کار در آفریقای جنوبی ، پارلمانی در اداره مهاجرت آفریقای جنوبی به فرد متقاضی مزایایی اعطا می کند .
• داشتن حق کار دانشجویی در حین تحصیل و اقامت دایم پس از پایان تحصیل .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی
• اصل پاسپورت .
• کلیه مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم تا مقاطع بالاتر .
• ریز نمرات تمامی مقاطع تحصیلی .
• ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و ریزنمرات آن .
• گواهی عدم سو پیشینه .
• سوابق کاری شخص متقاضی به علاوه ترجمه آن .
• رزومه کامل شخص .


اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق ازدواج : اخذ اقامت از این طریق شامل افرادی می شود که با یک تبعه ی آفریقایی جنوبی ازدواج کنند البته قوانین ازدواج در آفریقای جنوبی دارای کثرت بسیاری است چرا که تنوع نژادی در این کشور زیاد است . بنابراین برای مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج فرد می بایست آگاهی بسیاری داشته باشد .
در نهایت موسسه بین المللی کوچگر واقع در شهر شیراز به شما دوست و هموطن عزیز این نوید را می دهد که اگر شما هم شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی را دارید ، مشاورین زبده ما تحت آموزش و هدایت مدیران برجسته و کاردان ، جدیدترین راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی ، آلمان ، اتریش، دانمارک و … را در برنامه خویش قرار داده و شما را در جهت اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی تا وقت سفارت مشاوره و را هنمایی می نماید و مسیری هموار جهت رسیدن به اهدافتان را پیش روی شما قرار خواهند داد

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.