09173208302

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 445
    

((نیوزلند))


امروزه افراد زیادی متقاضی ادامه تحصیل درکشورهای پیشرفته و دارای دانشگاه های با درجه علمی بالا و تایید شده در سراسر جهان می باشند . کشور نیوزلند یا زلاندنو از جمله کشور های توسعه یافته است و دانشگاه های آن از نظر علمی رتبه 64 جهان را دارد و مدارک آن در سراسر جهان قابل تایید است . همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی و کاریابی کوچگر در شهر شیراز کلیه کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را به طور تضمینی و در کمترین زمان برای شما عزیزان انجام می دهندر. جهت مشاوره و اطلاع از شرایط تحصیل در نیوزلند و اعزام دانشجو می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم در زمینه ویزای و اقامت تحصیلی این کشور بهره مند شوید .

مهاجرت تحصیلی نیوزلند
تحصیل در نیوزلند
بیان این نکته برای افرادی که متقاضی تحصیل در نیوزلند هستند لازم است که : زبان رسمی مردم نیوزلند انگلیسی و ماروئی می باشد و زبان تدریس در دانشگاه ها و مدارس انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است . مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش ها نسبت به مهاجرت کاری یا سرمایه گذاری به این کشور می باشد . شخصی که از طریق تحصیل به نیوزلند مهاجرت می کند ، از مزایای اقامت نیوزلند بهره مند می شود و می تواند با کسب شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نیوزلند اقدام کند .
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نیوزلند
تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و 8 سال به طول می انجامد بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده که این دوره تحصیلی 5 سال زمان می برد بعد از سپری کردن این 11 سال تحصیلی دانش آموزان یا می توانند به مدت 6 تا 18 ماه در مدارس فنی- حرفه ای در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند و سپس وارد بازار کار شوند یا می توانند با گذراندن حدود یک سال و نیم تا 3 سال مدرک دیپلم خود را بگیرند و وارد دانشگاه شوند . البته نظام جدید نیوزلند به نام modular به این شکل است که دانش آموزان بعد از پایان دبیرستان یکی از درس هایی که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند و در این نظام آموزشی شرکت کرده و بعد از گذراندن این دوره با موفقیت تنها یک مدرک دیپلم دریافت می کنند .
هزینه تحصیل در نیوزلند در دوران دبیرستان و دانشگاه و زندگی دانشجویان حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزلند یا نیوزیلند می باشد که شامل : شهریه دانشگاه ، خوراک ، بیمه ، رفت و آمد و… می شود . از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند این است که علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند در مقطع لیسانس که مدرک پیش دانشگاهی دارند به راحتی می توانند وارد دانشگاه های نیوزلند شده و مشغول ادامه تحصیل شوند اما کسانی که مدرک دیپلم ندارند جهت تحصیل در نیوزلند می بایست دوره پیش دانشگاهی را در کشور نیوزلند سپری کنند . دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند هستند می بایست مدرک زبان ایلتس حداقل 6 را داشته باشند در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه ها باید دوره های زبان را در کشور نیوزلند سپری کنند .

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند
از شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس و تحصیل در دانشگاه های این کشور، مدت تحصیل حدود 3 تا 4 سال زمان می برد و در این مقطع دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام می دهند . شهریه سالانه دانشگاه های نیوزلند مبلغی حدود 30000 دلار می باشد که دانشجو موظف به پرداخت آن می باشد . هزینه زندگی در نیوزلند حدود 600 تا 800 دلار در ماه است که شامل : غذا ، رفت و آمد ، بیمه ، مسکن و… می شود . دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 130 تا 150 دلار به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ به راحتی بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در نیوزلند
دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در نیوزلند مقطع فوق لیسانس هستند به شرط اینکه سوابق تحصیلی بسیار عالی ، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از دانشگاه های نیوزلند بورسیه بگیرند که در صورت اخذ اخذ بورسیه ، دانشگاه ها اغلب هزینه های زندگی دانشجو را علاوه بر تحصیلشان پرداخت می کند .
دانشجویانی که از آخرین مدرک تحصیلی آنها کمتر از دو سال گذشته باشد و سوابق تحصیلی معمولی داشته باشند می توانند جهت ادامه تحصیل در نیوزلند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه هایی که شهریه سالانه آنها حدود 10.000 تا 18.000 دلار است ثبت نام کنند و با کار دانشجویی قسمتی از شهریه خود را پرداخت نمایند . دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود 300 دلار دریافت نمایند که این مبلغ قسمت زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند .


تحصیل در مقطع دکترا یا phd در نیوزلند و شرایط بورسیه تحصیلی
شرایط اعزام دانشجو در مقطع دکترا در دانشگاه های نیوزلند این است که مدت تحصیل 3 تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان این مقطع می بایست به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی از پایان نامه خود دفاع کنند . در مقطع دکترا دانشگاه های نیوزلند دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از بورسیه استفاده کنند که در این صورت دانشگاه ها علاوه بر هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی دانشجو را نیز پرداخت می کنند .
در مقطع دکترا دانشجویان می توانند 30 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 450 دلار در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ به راحتی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند . نکته حائز اهمیت در این زمینه این که با توجه به شرایط راحت اخذ بورسیه از دانشگاه های نیوزلند ، بعضی افراد این را با تحصیل رایگان در نیوزلند اشتباه می گیرند . درصورتی که این دو مقوله بطور کامل از همدیگر جدا می باشند .
اقامت دانشجویی نیوزیلند
دانشجویان برای اقامت نیوزلند یا می توانند از خوایگاه های دانشجویی استفاده کنند این خوابگاه ها معمولاٌ یک نفره یا دو نفره است . در خوابگاه ها وعده های غذایی به دانشجویان نیز داده می شود . البته بعضی از خانواده های تایید شده از جانب دولت نیوزلند هستند ، که دانشجو می تواند با آنها زندگی کنند . این خانواده ها یک اتاق مبله کامل در اختیار دانشجویان قرار می دهند و وعده غذایی نیز برای دانشجو آماده می کنند . زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی این امکان را به دانشجویان می دهد که با فرهنگ و زندگی نیوزلندی بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقوت کنند . اگر دانشجو زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی را انتخاب کنند در هفته باید مبلغی حدود 100 دلار را پرداخت کند البته این هزینه متغییر است .
لیست دانشگاه های با رنکینگ بالا نیوزلند
دانشگاه های نیوزلند دارای رتبه یا رنکیگ بالای هستند ، معمولاً اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، با اخذ مدرک آیلس است . توصیه ما این است که جهت تحصیل در نیوزلند دانشگاه های با رنکینگ بالا انتخاب نمایید .
دانشگاه اوکلند : این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های نیوزلند می باشد که بیش از 130 سال قدمت دارد . این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که جزء 100 دانشگاه برتر در جهان است. دانشگاه اوکلند از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده حقوق ، آموزش و پرورش ، پزشکی ، اقتصاد ، هنر ، مهندسی و علوم پایه . در این دانشگاه امکانات خوابگاهی در اختیار دانشجویان عزیز قرار می گیرد .
دانشگاه اوتاگو: این دانشگاه با بیش از 140سال قدمت قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند می باشد و در شهر دونیدین بنا شده . دانشگاه اوتاگو رتبه بیستم تحقیقاتی در کشور نیوزلند را دارد و تنها دانشگاهی است که رشته هایی همچون داروسازی ، دندانپزشکی و فیزیوتراپی را ارائه می دهد . این دانشگاه از 4 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از : علوم پایه ، علوم اجتماعی ، تجارت و بازرگانی و علوم پزشکی . در دانشگاه اوتاگو خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات ورزشی ، تفریحی و درمانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد .
دانشگاه ولینگتون : این دانشگاه با قدمتی 119 ساله در شهر ولینگتون نیوزلند قرار دارد . کتابخانه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور نیوزلند با بیش از 103 میلیون جلد کتاب می باشد . دانشگاه ولینگتون از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علوم پایه ، حقوق ، معماری ، تجارت و بازرگانی ، آموزش و پروش ، مهندسی ، تحقیقات و علوم انسانی .
دانشگاه مس: دانشگاه مس جزء بزرگترین دانشگاه های نیوزلند است که 5 کالج اصلی دارد که عبارتند از: هنر ، تجارت ، جامعه شناسی ، علوم پایه و آموزش و پرورش . بزرگترین کالج تجارتی در کشور نیوزلند در دانشگاه مسی قرار دارد . دانشگاه مسی تنها دانشگاه در نیوزلند است که رشته های هوانوردی ، حل اختلافات و دامپزشکی را ارائه می دهد .


تعدادی از مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و ویزای تحصیلی
• عکس پاسپورتی .
• کپی و اصل پاسپورت .
• کپی و اصل شناسنامه .
• مدرک زبان آیلتس یا تافل .
• پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی .
• گواهی عدم سوء پیشینه .


ویزای کار نیوزلند .
ویزای کار نیوزلند یا ویزای تخصصی نیوزلند یا ویزای مهارت نیوزلند چیست ؟ ویزای کار نیوزلند با نام های دیگر ویزای تخصصی یا ویزای مهارت نیوزلند نیز گفته می شود . ویزای مهارت نیوزلند از جمله ویزا های دائم این کشور می باشند .
این ویزا شبیه ویزای کار استرالیا دارای مشکلات و پیچیدگی های بسیار زیاد است . در ظاهر چنین به نظر می رسد که مراحل اخذ ویزا کار نیوزلند مراحلی مشخص و معین دارد ولی چنانچه شخص دارای تجربه کافی در این زمینه نباشد ممکن است با داشتن شرایط مطلوب جهت مهاجرت به نیوزلند شانس خود را از دست بدهد . پیشنهاد ما این است که چنانچه قصد مهاجرت به کشورهای خاصی مثل استرالیا یا نیوزلند را دارید حتماً از مشاوره موسسه مهاجرتی وکاریابی کوچگر بهره مند شوید . شایان ذکر است که اگر پرونده شخصی در هر کدام از مراحل رد شد ، امکان ارسال مجدد پرونده دارای شرایط فوق العاده سختی می باشد و تقریباً می توان گفت شخص شانس خود را برای مهاجرت به کشور مورد نظر از دست داده است .
حال به بررسی اجمالی ویزا تخصصی نیوزلند می پردازیم .

شرایط کلی اخذ ویزا کار نیوزلند
از شرایط کلی اخذ ویزا کار نیوزلند : سن 20 تا 55 سال ، سلامت عمومی ، عدم سوء پیشینه ، مدرک زبان انگلیسی آیلس با نمره جنرال حداقل 6.5 ویزا مهارت نیوزلند دارای سیستم امتیازبندی می باشد ، حداقل امتیاز شخص برای اخذ این ویزا 100 امتیاز می باشد . چنانچه شخص به امتیاز 140 برسد شرایط راحت تری دارد و ظرف مدت کوتاه تری و با اولویت می تواند جهت مهاجرت به نیوزلند اقدام نماید .
نمره آیلس در سیستم امتیاز بندی دارای امتیاز نیست ولی حداقل نمره 6.5 لازم است . همراهان نیز باید حداقل نمره 5 را کسب نمایند و چنانچه نتواند این نمره را کسب کند می تواند مبلغ مشخص شده توسط دولت را پرداخت نماید و بعد از مهاجرت اقدام به آموزش زبان نماید .
از موارد مهم در امتیاز بندی ویزا مهارت نیوزلند رشته تحصیلی و سابقه کار می باشد و چنانچه رشته شخص جزء موارد مشخص شده توسط دولت نیوزلند باشد ، شخص امتیازات فوق العاده را اخذ می نماید . ولی از موارد مهم و قابل توجه ویزا تخصصی نیوزلند این است که بر خلاف ویزا کار کانادا و ویزا کار استرالیا رشته های خاص مد نظر نیست یعنی این که فقط رشته هایی خاص پذیرش نمی کنند و شخص با هر رشته ای می تواند جهت اخذ ویزا مهارت نیوزلند اقدام نماید .

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزیلند
پزشکی یکی از محبوب ترین موضوعات برای دانشجویان بین المللی است و بسیاری از کسانی که چنین آرزویی را در سر می پرورانند ، پزشکی در نیوزیلند را انتخاب می کنند ، زیرااین کشور دارای دو دانشکده پزشکی بسیار قوی بنامهای اوکلند نیوزلند و اوتاگو می باشد . دانشگاه های علوم پزشکی جهت تحصیل در نیوزیلند دارای مراکز ذیل می باشند :
• دانشکده علوم پزشکی
• مدرسه پزشکی
• دانشکده دندانپزشکی
• دانشکده پرستاری
• دانشکده جهت تحصیل داروسازی در نیوزلند
• دانشکده بهداشت جمعیت
• مدرسه فیزیوتراپی
• دانشکده علوم آزمایشگاهی پزشکی

دوره پزشکی در نیوزلند
دوره پزشکی اصلی موجود در هر دو دانشگاه اوتاگو و اوکلند لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی می باشد . متقاضیان بین المللی باید برای بدست آوردن این مدارک دوره های مربوط به علوم بهداشتی ، علوم زیست پزشکی و یا مشابه را بگذرانند . دانش آموزانی که تصمیم می گیرند در نیوزیلند به تحصیل بپردازند ، باید برای آزمون تست پذیرش پزشکی و آزمایش علوم بهداشتی قبل از ماه ژوئن در سال برنامه های خود را تنظیم کنند ، باتوجه به اینکه آزمون واقعی در ماه جولای برگزار می شود ، دانش آموزان باید برای شرکت در این آزمون از قبل ثبت نام کرده باشند . نمره این آزمون برای تعیین حد شما مورد استفاده قرار می گیرد و تفکر انتقادی ، مهارت های ارتباطی و دانش علمی شما را به چالش می کشاند .
آموزش پزشکی در نیوزلند
هر دانشجویی که زبان اولش انگلیسی نیست ، باید با گذراندن آزمون آیلتس ، توانایی زبان انگلیسی خود را ثابت کند . نمره مورد نیاز برای قبولی در این آزمون 7.5 می باشد و دانش آموزان نباید امتیاز کمتر از 7.0 در هر منطقه خاص را کسب کنند . البته آیلتس برای دانشجویانی که قبلاً مدرک کارشناسی یا مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه نیوزیلند کسب کرده باشند مورد نیاز نمی باشد.
دریافت مدرک پزشکی در نیوزیلند شش سال زمان می خواهد و سال اول به آموزش عمومی علمی اختصاص داده می شود . در سال سوم ، دانش آموزان می توانند با بیماران در بیمارستان ها مستقیم تماس داشته باشند ، در سال چهارم ، دوره بالینی دانشجویان شروع می شود . امتحانات پایانی سال پنجم تعیین می کند که آیا می توانید به سال ششم بروید یا خیر، در این سال کار شما به عنوان یک کارآموز مسئولیت بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد .
اوکلند نیوزلند
استقرار در یک کشور جدید یک تجربه هیجان انگیز و محرک است . همچنین می تواند تنها در ابتدا پیچیده و گیج کننده باشد . در این مقاله خلاصه راهنمای زندگی روزانه در اوکلند نیوزلند را خواهید یافت . چیزهایی که کمک می کنند اولین روزها و هفته های خود را رضایت بخش بگذرانید . اگر مجوز رانندگی بین المللی دارید ، می توانید با استفاده از آن برای حداکثر 12 ماه از زمان ورود و اقامت نیوزیلند رانندگی کنید و بیشتر از آن حتماٌ باید گواهینامه خود را مطابق قوانین این کشور تغییر بدهید .
زندگی در اوکلند نیوزلند
اوکلند در جزیره شمالی نیوزلند واقع شده است و دارای بیش از 1.2 میلیون نفر جمعیت می باشد که یک سوم جمعیت کل نیوزلند را تشکیل می دهد و سریع ترین منطقه رو به رشد در کشور است . شهری ساحلی ، در میان حوض های زیبا قرار گرفته است . اوکلند ترکیبی کامل از زندگی شهری پیچیده و زیبایی در فضای باز است که آن را یکی از مطلوب ترین مقصدها برای افراد در جهان کرده است . این شهر اجازه می دهد تا شما به زندگی ای که انتخاب کرده اید در نزدیکی به یک ساحل زیبا و یا سواحل شرقی بپردازید. اوکلند بزرگترین شهرستان در نیوزیلند و بزرگترین مرکز پلینزی جهان است . اوکلند ترکیبی متنوع از زندگی معاصر ، میراث فرهنگی ، دستاوردهای ورزشی ، طراوت و چالاکی اقتصادی و رنگارنگی منحصر به فرد چند فرهنگی و مجموعه ای در محیط دریایی بکر است .
مهاجرت به اوکلند نیوزلند
اوکلند یک شهر است که بر خلاف دیگر شهر ها با شگفتی های طبیعی باور نکردنی در آستانه شهرک جهانی شدن و مقصد قطعی تعطیلات کوتاه مدت است . فقط یک پرواز کوتاه 3 ساعته از ساحل شرقی استرالیا به اوکلند به شما اجازه می دهد تا از طریق یک جنگل بارانی در روز به مقصد خود برسید و بهترین شب زنده داری را تجربه کنید ، شما می توانید از طریق خرید انگور رنگارنگ در بعد از ظهرها اوقات بگذرانید . فقط در اوکلند می توانید صبحانه را در حالی بخورید که شاهد آتشفشان باشید و از آن لذت ببرید. اوکلند قطعا یک مقصد دلچسب است .
تابعیت و اقامت در نیوزلند
قبل از سال 1977 قانون تابعیت و اقامت در نیوزلند ، قوانین مختلفی وجود داشته است . اتباع کشورهای مشترک‌المنافع که شامل انگلستان و جمهوری ایرلند نیز می‌شوند می‌توانستند درخواست اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند را به دولت نیوزلند داده تا آن را ثبت نماید . در قانون تابعیت مصوب 1948 هیچ‌گونه مدت زمان سکونت (اقامت) برای متقاضی در نظر گرفته نشده بود . همچنین در این قانون آمده بود که متقاضی تابعیت که تبعه یکی از کشورهای غیر از مشترک‌المنافع بود می‌بایستی 5 سال اقامت در نیوزلند داشته باشند .
در قانون تابعیت که در سال 1954 به تصویب رسیده بود علاوه بر شرایط فوق‌الذکر شرط شده بود که کسانی که به تابعیت و اقامت در نیوزلند پذیرفته شده ، می‌بایستی در مراسم تابعیت شرکت نمایند و همچنین در این قانون به زنان خارجی که با مردان نیوزلندی ازدواج می‌نمودند تابعیت و اقامت در نیوزلند اعطاء می‌گردید . همچنین در این قانون اعطای تابعیت فقط از طریق پدر به فرزندان میسر بود و تابعیت مادر به فرزندانش انتقال نمی‌یافت گرچه این موارد در قانون مصوب 1977 اصلاح گردید .
قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی نیوزلند چگونه است ؟ ایا کودک با تولد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و می تواند تابعیت و اقامت در نیوزلند کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟
در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت ، شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل ، سرمایه گذاری ، تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد .
شرایط و راه های اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند
در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت در نیوزلند می پردازیم :
راه‌های کسب تابعیت و اقامت در نیوزلند
از طریق تولد فرزند
به ‌طور کلی هر شخصی که تا قبل از سال 2006 در نیوزلند متولد شده باشد تبعه نیوزلند محسوب می‌گردد . البته این اصل شامل فرزندان متولد شده از مأموران سیاسی دولت‌ها نمی‌گردد .
اطفالی که بعد از اول ژانویه 2006 در نیوزلند متولد گردند حتی اگر یکی از والدین آن‌ها تبعه نیوزلند و یا مقیم دائم نیوزلند و استرالیا باشند نیز تابعیت و اقامت در نیوزلند را به وسیله تولد در خاک نیوزلند اکتساب نخواهند نمود .
اعطای تابعیت یا پذیرفتن به تابعیت و اقامت در نیوزلند
یکی از شرایط لازم برای کسب تابعیت و اقامت در نیوزلند اقامت مجاز و سکونت در نیوزلند به مدت پنج سال می‌باشد . البته قانون مصوب سال 2005 این شرایط را تغییر داده و کسانی که قبل از 21 آوریل 2005 گواهی اقامت دائم در نیوزلند را بتوانند ارائه بدهند و یا کسانی که موفق به اخذ موافقت دولت نیوزلند جهت اقامت در این کشور بشوند بعد از 3 سال اقامت دائم می‌توانند برای کسب تابعیت و اقامت در نیوزلند اقدام نمایند .لازم به توضیح است که این شرایط (این ماده) تا اوایل ژانویه 2010 اعتبار داشته و بعد از این تاریخ منقضی شد.کسانی که بدون مجوز قانونی حتی برای مدت طولانی که در نیوزلند اقامت دارند بر اساس قانون تابعیت مصوب سال 1977 دولت نیوزلند از اعطای تابعیت به آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد .
شرایط اعطای تابعیت و اقامت در نیوزلند
برای تحصیل تابعیت و اقامت در نیوزلند شرایط ذیل ضروریست:
1. اقامت مداوم در نیوزلند به مدت 3 سال تمام .
2. دارا بودن شخصیت اخلاقی خوب .
3. داشتن اطلاعات کافی و تسلط بر زبان انگلیسی .
4. اثبات مسئولیت‌پذیری و توانایی تأمین معاش خود و خانواده .
5. آگاه بودن به امتیازات و مزایای داشتن تابعیت و اقامت در نیوزلند .
6. شرکت در مراسم تابعیت .

استثنائات بر مقررات اقامت مداوم در نیوزلند
موارد زیر از 3 سال اقامت مداوم در نیوزلند مستثنی هستند و نیازی به داشتن مدت زمان اقامت در نیوزلند ندارند:
1. شهروندان ساموآ (Samoa)
2. کسانی که در خارج از نیوزلند بین سال‌های 1949 تا 1977 از مادر نیوزلندی به دنیا آمده باشند .
3. اشخاصی که توسط اتباع نیوزلندی به فرزندخواندگی پذیرفته شده باشند .
4. فرزندان اتباع نیوزلند که در خارج از نیوزلند متولد شده باشند .

تحصیل تابعیت از طریق نسب (اصل خون)
تابعیت و اقامت در نیوزلند از طریق خون به فرزندانی که در خارج از نیوزلند متولد شوند منتقل نمی‌گردد مگر اینکه این طفل تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد و یا اینکه در نیوزلند زندگی می‌کرده‌اند و بعداً تابعیت و اقامت در نیوزلند را کسب کرده باشند .
اشخاص زیر به عنوان تبعه نیوزلند محسوب می‌شوند:
1. اشخاصی که در بین سال‌های 1949 تا 1977 در خارج از نیوزلند از پدر نیوزلندی متولد شده باشند.
2. اشخاصی که از اول ژانویه 1978 در خارج از نیوزلند از یک والدین (پدر یا مادر) تبعه نیوزلند متولد شده باشد . برای اینکه تابعیت به وی منتقل شود حتماً می‌بایستی تقاضای تحصیل تابعیت خود را در یکی از کنسولگری‌های نیوزلند ثبت نماید .
افرادی که قبل از سال 1977 از مادر نیوزلندی در خارج متولد شده باشند در صورتی‌که شرایط تابعیت را داشته باشند می‌توانند به تابعیت و اقامت در نیوزلند درآیند .
اگر شما هم خواهان تابعیت و اقامت در این کشور هستید وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی کوچگر در شیراز می توانند شما را در این مسیر یاری دهند . امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.