09173208302

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 328
    

((اسلوونی))


در عصر حاضر افراد بسیاری در سراسر جهان ، تمایل به ادامه ی تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا را دارند . ما به شما دوست عزیز مهاجرت تحصیلی را در کشور اسلوونی پیشنهاد می دهیم . دریافت ویزای کشور اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپائی بسیار ساده تر به نظر می آید و این مزیت ، اسلوونی را به فرصتی استثنائی تبدیل می کند .
مزایای تحصیل در اسلوونی چیست؟ فرد بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی واجد چه شرایطی باشد؟ آیا با مهاجرت تحصیلی به اسلوونی می توان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟ شرایط کار در حین تحصیل در این کشور چیست؟
شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اسلوونی
چنانچه تمایل دارید جواب سوال هایی از این قبیل را بدانید ، همچنین جهت آگاهی از نحوه ی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشور اسلوونی ، مهاجرت به اسلوونی و استفاده از شرایط مناسب آن ، وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی و کاریابی کوچگر پاسخگوی شما می باشند و نوین ترین راه های مهاجرت به کشورهای اروپائی را در برنامه ی کاری خویش ، برای شما بیان می کنند تا شما با انتخاب محدود در این زمینه روبرو نباشید .
مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی همواره یکی از راه های ورود به کشور اسلوونی است . اسلوونی کشوری با حدود دو میلیون و شصت هزار نفر جمعیت ، در جنوب اروپای مرکزی قرار دارد . این کشور از سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و از کشورهای عضو پیمان شینگن است . کشور اسلوونی از شمال با اتریش ، از جنوب با کرواسی ، از غرب با ایتالیا و از سمت شمال شرقی با کشور مجارستان همسایه می باشد . پایتخت این کشور شهر لیوبلیانا و بزرگترین شهر این کشور است . اگر شما دانشجوی عزیز علاقمند به کوهنوردی می باشید ، می توانید سری هم به رشته کوه های آلپ که در این کشور قرار دارد بزنید .
پذیرش در مقطع لیسانس از دانشگاه های اسلوونی نیازمند ارائه مدرک زبان خاصی نمی باشد ، این در حالیست که تحصیل در این مقطع به زبان اسلوانیائی می باشد . متذکر می شویم تحصیل در رشته مدیریت در این مقطع به زبان انگلیسی است و طول این دوره 4 سال می باشد .

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی
تحصیل در اسلوونی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا
اکثر رشته ها در این مقاطع به زبان انگلیسی است و معدل در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های در کارشناسی ارشد و دکترا موثر می باشد . طول دوره تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تفاوتی با دیگر کشورهای اروپائی ندارد . شما با داشتن مدرک زبان آیلتس شانس بیشتری در پذیرش مقطع دکترا دارید .
از دانشگاه های مطرح و معتبر غیر پزشکی در اسلوونی می توان به سه دانشگاه زیر اشاره کرد:


1. University of Ljubljana
2. University of Maribor
3. University of Primorska
دانشگاه لیوبلیانا از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشوراسلوونی است که جز 400 دانشگاه برتر جهان می باشد . شهرت این دانشگاه بیشتر وابسته به رشته های فنی مهندسی و فن آوری اطلاعات آن است. در کل دانشگاه های کشور اسلوونی در سالهای اخیر در رشته های مهندسی کامپیوتر ، اقتصاد و مدیریت بسیار خوب عمل کرده اند .
بسیاری از دانشجویان تحصیل دردانشگاه لیوبلیانا را به دلیل کثرت دانشجو در این دانشگاه ، همچنین نزدیکی به کشورایتالیا ترجیح می دهند .
هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلوونی سالی 5000 یورو می باشد . همچنین هزینه زندگی درکشور اسلوونی ماهی 500 تا 600 یورو است ، که شامل هزینه های خوراک، پوشاک، خوابگاه و رفت و آمد می شود که این هزینه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپائی نسبتا کمتر است . متذکر می شویم افراد در حین تحصیل در کشور اسلوونی اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند .
مزایای تحصیل و اقامت در کشور اسلوونی
1. کشور اسلوونی به دلیل نزدیکی به دانشگاه گراتس اتریش ، شرایط پذیرش و ویزای تحصیلی درکشور اتریش و دانشگاه های نسبتا رایگان این کشور را برای فرد فراهم می کند .
2. در اسلوونی برخلاف بسیاری از کشورهای اروپائی ، زمان پذیرش و ویزا گپ تحصیلی بصورت چشمگیری حائز اهمیت نیست .
3. تحصیل در اسلوونی به زبان انگلیسی می باشد .
4. جهت اخذ پذیرش برای فرد متقاضی نیاز به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد .
5. مدارک دانشگاه های اسلوونی در سراسر جهان قابل قبول می باشد .
6. با دریافت اقامت از کشور اسلوونی شما می توانید بدون ویزا به تمام کشورهای اروپائی حوزه شینگن سفرکنید .
7. با اقامت کشور اسلوونی شهروند اتحادیه اروپا محسوب می شوید .
8. شما به همراه خانواده ی خویش امکان بهره از سبک تجارت اروپائی را داشته و میتوانید از شیوه زندگی اروپائی لذت ببرید.
9. با اقامت در کشور اسلوونی می توانید از امکانات رایگان درمانی و رفاهی در اتحادیه اروپا استفاده نمایید .


مدارک لازم جهت اخذ پذیرش ازدانشگاه های اسلوونی
• اصل مدرک دیپلم ، پیش دانشگاهی و به این ترتیب اصل مدرک لیسانس و …
• ریز نمرات دیپلم ، پیش دانشگاهی و همچنین ریز نمرات لیسانس و…
• پاسپورت .
مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اسلوونی
• اصل پاسپورت .
• اصل فرم درخواست ویزا که توسط فرد امضا شده باشد .
• 2 قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید .
• پرینت نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی و گردش سه ماه آخر آن .
• گواهی سلامت .
• اصل شناسنامه و کارت ملی .
• گواهی عدم سو پیشینه به فارسی و انگلیسی که به تایید وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد .
شایان ذکر است که کشور اسلوونی در ایران سفارتی ندارد و امور مربوط به ویزای اسلوونی در سفارت ترکیه انجام می شود .
کل فرآیند اخذ پذیرش و ویزا برای تحصیل در اسلوونی توسط موسسه مهاجرتی و کاریابی کوچگر با گارانتی کامل در کمتر از 7 ماه امکان پذیر است .

تکنولوژی دانشگاه های پزشکی اسلوونی
با تحصیل در اسلوونی شما 4 دانشگاه و حدود 60 موسسه آموزش عالی مستقل را می بینید که تعداد زیادی برنامه های تحصیلی در همه زمینه ها ارائه می دهند . دانشگاه ماریبور دومین دانشگاه بزرگ اسلوونی است و هفده بخش دارد (بخش اقتصاد و تجارت ، بخش مهندسی برق و علوم کامپیوتر، بخش تکنولوژی انرژی ، بخش مهندسی عمران ، مهندسی ترافیک و معماری ، بخش شیمی و تکنولوژی شیمیایی ، بخش کشاورزی و علوم زندگی ، بخش تدارکات لجستیک ، بخش علوم طبیعی و ریاضیات ، بخش علوم سازمانی ، بخش مهندسی مکانیک ، بخش توریسم ، بخش عدالت قضایی و امنیت ، بخش علوم بهداشت ، بخش هنر، بخش پزشکی ، بخش آموزش ، بخش حقوق .)

تاریخچه تحصیل داروسازی در اسلوونی
اسلوونی مکانی کوچک با مساحت 20000 کیلومتر مربع و جمعیت بیشتر از دو میلیون نفر است . علیرغم منطقه کوچکی که تقریبا 0.004 درصد سطح کره زمین را فرا گرفته ، این کشور در بین کشورهای متفاوت در جهان از نظر بیولوژیکی قرار گرفته ، بنابراین بیش از یک سوم محدوده این کشور حفاظت شده است . اسلوونی کشوری مستقل است که در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و با ایتالیا ، اتریش ، مجارستان و کرواسی مرز مشترک دارد .
اطلاعات آخر بسیار مهم است از این رو که بیشتر افراد از مکان این کشور اطلاع ندارند . علاوه بر این ، برخی از افراد تصور می کنند که این کشور در امریکای جنوبی یا شمالی واقع شده است .
دانشکده داروسازی اسلوونی
FFA بعنوان دانشکده متوسط در سطح استانداردهای اروپا در نظر گرفته می شود . این دانشگاه کارهای پژوهشی را ارتقا بخشیده و تحقیق و پژوهش روی داروسازی را بعنوان دو بخش جدا ناپذیر تلقی می کند . در پی آن ، هدف تحریک دانشجویان برای شرکت در پژوهش ها در طول دوره دوم تحصیل 5 ساله شان است ، که منجر به تربیت دانشجویانی عالی و با انگیزه می شود .
تاریخچه داروسازی در اسلوونی
دانشکده داروسازی یکی از جوان ترین دانشکده های موجود در دانشگاه Ljubljana است . این دانشگاه سابقه 50 ساله در تدریس داروسازی و شیمی دارد . سال 1960 برای آموزش داروسازی در اسلوونی سال بسیار مهمی بود ، در آن سال دپارتمان داروسازی در دانشکده علوم و فناوری تاسیس شد . بعد از چند سال ساختمان این دانشکده به خیابان AskerAeva منتقل شد . قبل از سال 1960، تلاش هایی در جهت مدیریت مطالعات آکادمیک داروسازی در اسلوونی ترتیب داده شد و برای اینکه این تلاشها نتیجه ای بهتر داشته باشد در بین سالهای 1945/ 1948 قانونی از طرف دپارتمان دارو سازی در این کشور تصویب شد که تمام فعالیتهای رشته دارو سازی و زیر گروه آن در دو ساله اول ، در دانشگاه junljana باشد و بعد از آن این امکان وجود داشته باشد که دانشجویان برای ادامه تحصیل و تحقیقات خود در دانشگاه دارو سازی زاگرب و یا بلگراد ادامه تحصیل بدهند . تصویب این قانون باعث شده بود که دانشجویان و اساتید در این رشته پیشرفتهای بسیار زیادی کنند .
در سال های 1948 و 1949، آموزش داروسازی در Ljubljana از بین رفت ، و دوباره در سال های 1955 و 1956 روی کار آمد . دو سال اول این رشته در دانشکده ریاضی و علوم طبیعی می گذشت و بعد از آن دانشجویان این حق انتخاب را داشتند که درس خود را در دانشکده داروسازی یوگوسلاوی ، بخصوص زاگرب ادامه دهند . این روند تا سال 1960 ادامه پیدا کرد ، وقتی که برنامه کامل داروسازی در دانشگاه Ljubljana معرفی شد ، این رشته بطور مستقل در این دانشکده شروع به فعالیت کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر هزینه تحصیل در اسلوونی و یا شرایط تحصیل در اسلوونی با ما در موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی کوچگر تماس بگیرید و زمان ملاقت با مشاور خود را از کارشناسان ما بخواهید .

دانش آموزان بین المللی ممکن است نیاز به ویزا برای ورود به جمهوری اسلوونی ، بسته به وضعیت شهروندی ، مدت زمان و هدف سفر داشته باشند . فردی که دارای ویزای اسلوونی یا یک مجوز اقامت معتبر صادر شده توسط یک کشور عضو شینگن باشد ، می تواند در طول مدت اعتبار ویزا به اسلوونی وارد شود . در مورد روش درخواست ، در ادامه توضیح داده شده است .
شرایط دریافت ویزای اسلوونی
دانشجویانی که از عضو شهروندی اتحادیه اروپا هستند نیازی به ویزا برای ورود به اسلوونی ندارند . چنین دانشجویانی باید یک گذرنامه معتبر یا یک کارت شناسایی داشته باشند . اگر اقامت آنها در اسلوونی به مدت کمتر از 3 ماه باشد ، آنها ملزم به ثبت نام محل اقامت خود نیستند ، اگر چه آنها باید ظرف 3 روز از زمان ورود به کشور در اداره پلیس ثبت نام کنند . اگر اقامت آنها در اسلوونی بیش از 3 ماه طول بکشد ، در این صورت آنها باید محل اقامت خود را در واحد اداری پلیس محلی ثبت کنند . یا آنها می توانند بلافاصله پس از ورود به کشور ، گواهی ثبت نام اقامت را تکمیل کنند .
اقامت در اسلوونی
3 نوع ویزا وجود دارد که توسط مقامات اسلوونی صادر می شود ، که در ادامه به آنها اشاره شده است :
ویزا نوع A : یک روادید برای رفت و آمد هوایی و به صورت بین المللی در قلمرو کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر است .
ویزا نوع C : این ویزا به عنوان یک ویزای واحد شناخته شده است ، که اجازه می دهد تا صاحبان ویزای رفت و آمد آزادانه در سراسر تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند .
ویزا نوع D : این ویزا به عنوان یک ویزای طولانی مدت شناخته می شود ، و برای شهروندان کشور سوم که مجبور به دریافت اجازه اقامت در اسلوونی برای جمع آوری خانواده هستند صادر می شود . کشور سوم منظور صربستان ، مونتگرو می باشد که از تجزیه یوگسلاوی سابق بوجود آمده اند .
دانشجویان بین المللی در اسلوونی
دانش آموزان بین المللی ، به جز ساکنین شینگن ، به داشتن ویزای تحصیلی اسلوونی نیاز دارند برای دانشجویان بین المللی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به اسلوونی برای تحصیل ، آموزش و یا اهداف کاری می آیند مجوز اقامت موقت یا ویزا صادر می شود . شهروندان کشورهای دسته سوم ، به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا و لیختن اشتاین ، ایسلند و نروژ ، برای ورود و تحصیل در اسلوونی باید ویزا دریافت کنند . آنها باید از نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسلوونی خود درخواست کنند . آنها می توانند در اسلوونی برای مدت 3 ماه دریک فصل شش ماه از سال اسلوونی اقامت داشته باشند .
درخواست ویزای اسلوونی
متقاضیان باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و همراه با مدارک مورد نیاز خود به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسلوونی بفرستند . تمام اسناد زیر که باید به زبان اسلوونی ترجمه شوند و همراه با فرم درخواست ارسال شوند :
• نامه پذیرش توسط موسسه آموزش عالی اسلوونی صادر شده باشد .
• یک کپی معتبر از گذرنامه .
• عکس برای پاسپورت .
• گواهینامه ها و رونوشت های تحصیلی .
شواهدی از داشتن حمایت مالی : می تواند صورت حساب بانکی برای شش ماه گذشته ، قرارداد حمایتی یا بورس تحصیلی باشد .
مدارک بیمه درمانی : این باید حق بیمه خدمات بهداشتی در جمهوری اسلوونی و مدت زمان بیمه را مشخص نماید .
• گواهی عدم سوء پیشینه .
• اثبات اقامت در اسلوونی.
یک ویزای اسلوونی برای مدت 90 روز در یک دوره به مدت 6 ماه معتبر است . در این راستا با مشاورین ما در موسسه کاریابی و مهاجرتی کوچگر همراه باشید تا شما را از شرایط کار و همچنین شرایط مهاجرت به اسلوونی به صورت کامل آشنا کنند .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.