09173208302

مهاجرت تحصیلی به اندونزی
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 306
    

((اندونزی))


این سرزمین از هزاران جزیره تشکیل شده است . اندونزی به معنای جزیره هندی خواهد بود . باید بدانید که این کشور از نظر اقتصادی رشد بسیاری کرده است و بزرگترین قطب اقتصادی جنوب آسیا را به خود اختصاص داده است . اندونزی کشوری متنوع می باشد ، چرا که از هزاران فرقه ، زبان و فرهنگ مختلف تشکیل شده است . ناگفته نماند که تحصیل در اندونزی در دانشگاه های بسیار عالی ( با اعتبار ) و دارای تجارب خیلی بالایی می باشد . وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی و کاریابی کوچگر واقع در شیراز قادر به اخذ ویزای تحصیلی تضمینی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان تحصیل در اندونزی می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اندونزی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت تحصیلی به اندونزی
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اندونزی
اگر شما قصد تحصیل در کشور اندونزی را دارید ، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های بسیار عالی ، شهرهای دانشجویی موجود در این کشور و نحوه در خواست دادن ، این مقاله را مطالعه نمایید.
بسیاری افراد تحصیل در اندونزی را راهی برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنند ، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت در اندونزی از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند . البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اندونزی در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در می باشد. شایان ذکر است تابعیت اندونزی از طریق تولد فرزند در اندونزی از این قاعده مستثنی است .

دانشگاه های معتبر اندونزی
در کشور اندونزی دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم خواهند شد ، این در حالیست که اکثر این دانشگاه ها خصوصی می باشند . ناگفته نماند که هر دو نوع دانشگاه زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ملی فعالیت می کنند . باید بدانید که آموزش عالی در سال 1945 در این کشور رشد بسیاری کرد . این در حالی بود که در سال 1950 تنها 10 موسسه آموزش عالی در این کشور بود ، که در حال حاضر به 3000 و حدود 6000 دانشجوی بین المللی رسیده است ، ناگفته نماند که اکثر این دانشجویان متعلق به مالزی می باشند .
تعداد 9 دانشگاه این کشور در سال 14/2015 خصوصیات رتبه بندی دانشگاه های QS را به خود گرفتند . این در حالی بود که 3 دانشگاه این کشور در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار داشتند .
دانشگاه اندونزی ( UI ) در سال 1849 تاسیس گشت . این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور اندونزی شناخته می شود ، دانشگاهی که در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارد . باید بدانید که دانشگاه اندونزی رتبه 79 را در رتبه بندی های دانشگاه و در آسیا ( سال 2015 ) به دست آورده است و محوطه دانشگاهی در Depok، غرب Java و Jakarta دارد . کتابخانه این دانشگاه بزرگترین کتابخانه در جنوب آسیا می باشد چرا که گنجایش 1،5 میلیون کتاب را در خود دارد .
اصلاحات بسیاری در سال 2007 بر روی دانشگاه های اندونزی صورت گرفت ، اصلاحاتی که موجب تحقیقات بیش تر و نشرهای جدید گشت . این دانشگاه از علامتی که نشان دهنده ایده Kala-Makara ) منبع انرژی در طبیعت ، از خورشید و زمین ) می باشد استفاده می نماید . این دانشگاه مبحث حضور علوم مختلف ، تمامی زیر شاخه ها و رشد جوانه هایی که موجب شکوفایی علوم جدید می شود را به تصویر می کشد . این امر بدین معناست که مبحث ریختن آب مفهوم کارکرد علوم مختلف را در پی دارد .
موسسه فناوری Bandung ITB
این موسسه در رتبه 440/431 جهانی قرار دارد . موسسه فناوری باندونگ ( ITB ) در سال 1920 افتتاح شد و به عنوان یکی از شاخه های موسسه Delft اندونزی در نظر گرفته شد ، موسسه ای که به عنوان Technische Hoogeschool te Bandoeng شناخته می شود اما به عنوان موسسه ی آموزشی جداگانه ( در سال 1959 ) در نظر گرفته می شود . موسسه فناوری باندونگ از ابتدا به عنوان یک موسسه بین المللی در نظر گرفته شد و رتبه بسیار عالی را در میان 300 دانشگاه برتر جهان کسب کرد . ناگفته نماند که شهرت این دانشگاه بدلیل مطرح کردن گرایش مهندسی پزشکی می باشد . این موسسه 20000 دانشجوی ساکن باندونگ ( بزرگ ترین شهر اندونزی ) را تحت آموزش خود قرار می دهد . این در حالیست که کل محوطه این دانشگاه 770000 متر مربع می باشد. به طور کلی جهت تحصیل در اندونزی این دانشگاه توصیه می گردد .


دانشگاه Gadjah Mada UGM
یکی دیگر از دانشگاه های اندونزی ، دانشگاه Gadjah Mada ( UGM ) خواهد بود ، دانشگاهی که در رتبه 600/551 QS جهانی قرار دارد و رتبه 137 آسیایی را به خود اختصاص داده است . این دانشگاه در سال 1949 تاسیس و به عنوان بزرگترین دانشگاه در این کشور در نظر گرفته شد . دانشگاهی که حدود 50000 دانشجو و 1187 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است . محوطه اصلی این دانشگاه حدود 360) Acre واحد سنجش زمین ) می باشد که در کوچکترین شهر این کشور ( Yogyakarta ) واقع شده است . شهری که شهرت آن بدلیل وجود مرکز آموزشی GUM در حال حاضر در منطقه Educopolis فعالیت می کند و به ایجاد محیط آموزشی پیشرفته و با استفاده از همکاری های گسترده و با بکارگیری عناوین کلیدی زیست محیطی مبادرت می ورزد . جهت تحصیل در اندونزی این دانشگاه از وضعیت مناسبی برخوردار است .

دیگر دانشگاه های برتر اندونزی
تعداد 6 دانشگاه برتر دیگر جهت تحصیل در اندونزی وجود دارد که همگی در رتبه 701 QS جهانی و در رتبه بندی دانشگاه های برتر قرار دارند . این دانشگاه های برتر عبارتند از :
• دانشگاه Airlangga (رتبه 147 آسیایی
• دانشگاه کشاورزی Bogor (رتبه 100/51 بدلیل کشاورزی و جنگلداری
• دانشگاه Diponegoro (رتبه 300/251 در آسیا
• دانشگاه Muhammadiyah Surakarta (دانشگاهی جدید در رتبه بندی امسال
• دانشگاه Brawijaya


شهرهای کشور اندونزی :
باید بدانید که مردمان کشور اندونزی بسیار دوستانه رفتار می کنند و مهمان نواز می باشند ، چرا که این کشور به عنوان کشور صورت خندان شناخته می شود . بسیاری از دانشگاه های این کشور، دانشجویانی را که نمی توانند به زبان اندونزی صحبت کنند یاری می نمایند . باید بدانید که این امر مستلزم شرکت در دوره های Pendamping کلاس های انگلیسی که شما را در جهت یادگیری زبان اندونزی هدایت می کنند خواهد بود. pendamping شما را در جهت کشف بهترین و ارزان ترین مکان برای غذا خوردن و چگونگی گردش در این کشور بهترین ها را پیدا خواهید کرد . باید بدانید که اغلب غذاهای این کشور ادویه دار می باشد و طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است ، چرا که همین امر موجب تمایز این کشور از دیگر کشورها شده است .
در مقطع دکترا اغلب رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند . تحصیل در اندونزی بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست . به طور معمول آب و هوای این کشور گرم و مرطوب می باشد و به عنوان کشوری گرم و با دمای بالا شناخته می شود . در این کشور دو نوع فصل وجود دارد ، فصل خیس که مابین ماه های اکتبر و آوریل می باشد و فصل خشک که مابین ماه های مه و سپتامبر خواهد بود .
اندونزی کشوری مسلمان می باشد و تکریم قوانین بومی و آداب و رسوم در آن بسیار مهم می باشد . برای مثال قمار و شرط بندی در این کشور غیر قانونی می باشد این در حالیست که در صورت تکریم مذهب شما فردی محترم به حساب خواهید آمد . این بسیار حائز اهمیت است که شما از اخلاقیات اجتماعی ( در زمان تعامل ) پیروری کنید ، برای مثال این بسیار مهم است که شما از دست چپ خود برای انجام هر کاری استفاده نکنید چرا که در صورت تحقق این امر ، آن عمل غیر پاکیزه به نظر می رسد . ناگفته نماند که پوشیدن لباس های پوشیده ضروری می باشد . این در حالیست که تمام اندونزی ها افرادی منطقی ، روشنفکر و صبور می باشند .
• Jakarta شهر جاکارتا
 Jakarta شهری بسیار بزرگ می باشد چرا که خانه 30 میلیون نفر می باشد . این منطقه به عنوان بزرگترین مکان در اندونزی و جنوب آسیا می باشد . این شهر به عنوان مرکز فعالیت های اقتصادی ، فرهنگ و سیاست در نظر گرفته می شود و به عنوان پایتخت شناخته می شود . باید بدانید که این شهر به صورت مستقیم توسط دولت کنترل می شود . بسیاری از تجارت های بزرگ در این شهر صورت می گیرد ، علاوه بر تمامی این موارد این شهر، استانداردهای زندگی بسیار عالی را در اختیار شهروندان قرار می دهد . استانداردهایی که موجب جذب بسیاری از مهاجران با زبان ، گویش ، خوراک ، آداب و رسوم ، علایق و فرهنگ متفاوت و متنوع شده است .

 این شهر از تاریخ غنی برخوردار است ، تاریخی که بحث های بسیاری ماورای آن وجود دارد و به عنوان sunda kelapa ( این نام تغییرات بسیاری کرده است ) شناخته می شود . امروزه شهر Jakarta با نام مستعار Big Durian شناخته می شود . اگرچه فرهنگ نوشیدنی های الکلی در کشور اندونزی وجود ندارد اما شهر Jakarta بهترین شب ها را در آسیا برای مردمان در نظر می گیرد . ناگفته نماند که هزینه خوش گذارانی های شبانه در این شهر در مقایسه با دیگر شهر ها بسیار خواهد بود . باید بدانید که هزینه زندگی در شهر Jakarta نسبت به دیگر مناطق کشور زیاد ترخواهد بود و همین موضوع باعث گردیده که هزینه اجاره منزل به صورت چشمگیری بالا باشد . بنابراین دانشجویان بین المللی که قصد زندگی در این شهر را دارند ملزم به تمکین مالی بالایی خواهند بود . باید بدانید که شهر Jakarta خانه بسیاری از دانشگاه های اندونزی می باشد ، دانشگاه هایی که در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارند .
• Surabaya شهر سورابایا

 Surbaya به عنوان دومین شهر بزرگ در اندونزی در نظر گرفته می شود . شهری که نه میلیون جمعیت را در خود جای داده است. این شهر به عنوان kota pahlawan ) شهر قهرمانان ) شناخته می شود . باید بدانید که شهر Surabaya به صورت مستقل فعالیت می کند . امروزه شهر surbaya به عنوان به مرکز اقتصادی شرق java و مقصد نیروهای دریایی ملی در نظر گرفته می شود . منظره این شهر با آسمان خراش های دنیای مدرن ، کانال ها و معماری شهر اندونزی ( به دلیل وجود استعمارگران اندونزیی در این شهر ) در آمیخته است . باید بدانید که فرهنگ های غذایی خاصی در این کشور وجود دارد ، چرا که این شهر مقصد بسیاری از رستوران های بسیار بزرگ می باشد . در میان دانشگاه های برتر، دانشگاه Airlangga در شهر surbaya واقع شده است ، دانشگاهی از اعتبار و شهرت بسیار والایی برخوردار است . و جهت تحصیل در اندونزی این شهر مناسب می باشد .
• Bandung شهر باندیگ

 Bandung به عنوان سومین شهر بزرگ در اندونزی در نظر گرفته می شود . این شهر پایتخت غرب java می باشد ، که مناطق شهری بسیاری را در بر گرفته است ، شهری که مقصد 7 میلیون جمعیت می باشد . این شهر در 768 متری یا 2520 feet سطح دریا واقع شده است ، چرا که این شهر از دمای خنکی در طول سال برخوردار است . ناگفته نماند که این شهر پس از خودمختاری و استقلال کامل ، نسبت به توسعه مناطق شهری و تلاش در جهت تبدیل این شهر به بزرگترین شهر ها مبادرت ورزید . باید بدانید که دانشگاه و موسسه فناوری Bundug ( ITB ) در این شهر واقع شده است ، دانشگاهی که به عنوان قدیمی ترین و با اعتبارترین دانشگاه ها در کشور اندونزی می باشد . و برای تحصیل در اندونزی این شهر را نیز باید مناسب دانست .
از دیگر دلایل شهرت این شهر مواردی نظیر می باشد : مستعمرات ، معماری های هنری ، مغازه های بسیار عالی و آشپزخانه های بسیار بزرگ خواهد بود .
• Yogyakarta شهر یوگی آکارتا
نام دیگر این شهر jogia می باشد. شهر Yogyakarta کوچکترین شهر دانشجویی در کشور اندونزی می باشد ، شهری که 388000 جمعیت را در خود جای داده است . ترجمه نام این شهر ” پیشرفت و رونق ” می باشد . ناگفته نماند که از دلایل شهرت این شهر وجود مراکز آموزشی بسیار عالی ، معماری های قدیمی ، میراث فرهنگی ، ساختمان های سلطنتی می باشد .


شرایط تحصیل مدارس در اندونزی
این کشور دارای مدرسه های دو منظوره از نظر زبان می¬باشد . در دبيرستانهاي دومنظوره ، تدریس به دو زبان اندونزیایی و انگلیسی صورت می¬پذیرد . در اكثر مدارس اندونزي انگيزه دانش‌آموز از تحصيل گرفتن نمرات خوب است واحتمالا اين مسئله نتيجه اهميتي است كه جامعه به نمره و مدرك مي‌دهد . اين حقيقت كه دولت اندونزی به مدارس دومنظوره اجازه فعاليت داد شاید دليلي براين ادعاست كه براي مردم اهميت زبان انگليسي از زبان اندونزيايي بيشتر شود . طول دوره آموزش مقدماتي متوسطه 3 سال است که ازسن 16 سالگي آغاز گرديده و تا سن18سالگي به طول مي انجامد .

مبلغ شهریه و هزینه های زندگی
اگر شما قصد تحصیل در اندونزی را در سر دارید ، باید بدانید که مبلغ شهریه در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور کم خواهد بود ، مبلغی که حدود 6100-3000 دلار آمریکا برای هر سال را در بر خواهد گرفت . ناگفته نماند که دانشجویان گرایش پزشکی و متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی مستلزم پرداخت هزینه ای بالاتر خواهند بود .
هزینه زندگی در کشور اندونزی کاملا پایین خواهد بود . پیشنهاد می شود که برای تحصیل در دانشگاه های اندونزی افراد مبلغی حدود 8600 دلار آمریکا را برای یکسال در اختیار داشته باشند ، مبلغی که هزینه های اقامت ، هزینه کتاب و جزوه و مسافرت را تحت پوشش خود قرار می دهد . لازم است که شما مبلغی را برای گذراندن اوقات فراغت و سرگرمی در نظر بگیرید .
درخواست جهت تحصیل در اندونزی
درخواست شما می بایست به صورت مستقیم به موسسه اندونزیایی داده شود ، باید بدانید که این درخواست حدود 50 دلار آمریکا هزینه می برد . مدارک لازم جهت درخواست دادن برای پذیرش در دانشگاه عبارت است از :
• ارائه گواهی تحصیل دبیرستان یا معادل آن در صورت قصد تحصیل در مقطع کارشناسی .
• ارائه مدرک کارشناسی در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد .
• ارائه ریز نمرات .
• اثبات مهارت های زبانی با شرکت در آزمون های IELTS یا TOEFL، اثبات مهارت های تحصیل در اندونزی .
• شرکت در آزمون GMAT یا GRE در صورت قصد تحصیل در گرایش تجارت یا اقتصاد و اخذ مدرک کارشناسی ارشد .

اخذ ویزای دانشجویی اندونزی
باید بدانید که جهت تحصیل در اندونزی شما به ویزای Sosial/budaya ) اجتماعی / فرهنگی ) نیاز خواهید داشت . جهت اخذ این ویزا شما ملزم به دادن درخواست در سفارت اندونزی و یا کنسولگری کشور خود پس از پذیرش در دانشگاه اندونزی و قبل از شروع دوره ها خواهید بود . با اخذ این ویزا شما قادر به اقامت در کشور اندونزی به مدت 60 روز و تمدید این ویزا خواهید بود . ناگفته نماند که برای اخذ این ویزا شما به مبلغ کمی نیاز خواهید داشت . این بسیار حائز اهمیت است که قبل از هرگونه اقدام دانشجویان نسبت به ارزیابی سایت سفارت اندونزی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا مبادرت ورزند . مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا و اخذ پذیرش از دانشکاه های کشور اندونزی عبارت است از :
• ارائه گذرنامه ، گذرنامه ای که حداقل به مدت 6 ماه پس از ورود به کشور اندونزی اعتبار داشته باشد .
• ارائه عکس رنگی و در سایز مشخص شده از خود .
• تکمیل فرم درخواست ویزا .
• اثبات تمکین مالی خود برای زندگی و تحصیل در اندونزی .
• ارائه گواهی سلامت .
• ارائه نامه پذیریفته شدن شما در دانشگاه اندونزی .
زبان در کشور اندونزی
زبان رسمی کشور اندونزی Bahasa Indonesia ( اندونزیایی ) می باشد . این درحالیست که دانشگاه های این کشور برنامه هایی به زبان انگلیسی به ویژه برای دانشجویان بین المللی تدریس می کنند . معمولا برنامه های انگلیسی در میان دانشجویان کارشناسی ارشد ( در دانشگاه های خصوصی ) رایج خواهد بود . این بسیار حائز اهمیت است که بدانید ، که خارج از شهرهای اصلی انگلیسی زبان وجود ندارد . لذا پیشنهاد می شود که افراد نسبت به یادگیری عبارت های اصلی اندونزیایی جهت برقراری ارتباط با بومی زبانان مبادرت ورزند .

امنیت در اندونزی
شما ملزم به اخذ بیمه سلامت قبل از سفر به اندونزی خواهید بود ، چرا که هزینه درمان در این کشور گران می باشد . لذا شما ملزم به ویزیت شدن توسط یک پزشک حرفه ای و واکسن زدن قبل از رفتن به اندونزی خواهید بود . باید بدانید که آب آشامیدنی در این کشور ایمن نمی باشد لذا پیشنهاد می شود که آب آشامیدنی از قبل جوشیده و یا سترون گردد . علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق ، خطر وجود تروریسم ها و ناآرامی در این کشور احساس می شود . ناگفته نماند که آتشفشان های فعال و زلزله های مستعدی در این کشور وجود دارد . در نهایت به افراد خارجی پیشنهاد می شود که هشیاری کامل نسبت به اقامت تحصیلی و تحصیل در اندونزی داشته باشند .
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات راجع به شرایط اعزام دانشجو به اندونزی و اخذ ویزای و پذیرش تحصیلی تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل : کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان ، پیش دانشگاهی و دانشگاهی- مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما ، در موسسه مهاجرتی و کار یابی کوچگر واقع در شهر شیراز به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی تضمینی کشور اندونزی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.