09173208302

سرمایه گذاری در آلمان
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 564
    

آلمان


کشور آلمان در منطقه اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخیت این کشور برلین می باشد این کشور را با نام رسمی جمهوری فدرال میشناسند.نظام این کشور سیاسی می باشد و فدرالی دموکرات میباشد که ۱۶ ایالت دارد . البته لازم به ذکر می باشد که این ایالت ها هرکدام میتوانند به حالت جداگانه برای ایالت خود تصمیم گیری کنند و همانطور که گفته شد کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان بوده و از این حیث بسیار قدرتمند عمل میکند ، شرکت های زیمنس ، بنز، ف بی ام و ، فولکس واگن از شرکت های قدرتمند در کشور آلمان میباشد . که میتوان از شهر های مهم آلمان به هانوفر ، فرانکفورت ، برلین ، هامبورگ اشاره داشت .

سرمایه گذاری در آلمان
شرایط سرمایه گذاری در آلمان:
BMWi حق دارد تمام مالکیت شرکت های آلمانی را بررسی کند که در آن سرمایه گذاران مالکیت حداقل 25 درصد از حق رای شرکت را بدست می آورند. این بررسی مربوط به معاملات دارایی و همچنین معاملات سهم، از جمله سهام مستقیم و غیر مستقیم و در اصل – صرف نظر از بخش صنعت مربوطه و هم ماهیت و هم اصالت سرمایه گذار است. هدف باید “داخلی” باشد، یعنی:


1. اشخاص حقوقی و مشاغل مستقر یا دارای دفتر اصلی در آلمان باشد.
2. نماینده های شخص حقوقی خارجی یا مشارکت با مقر اصلی در آلمان باشد.
3. تشکیلات دائمی اشخاص حقوقی یا مشاغل خارجی در آلمان باشد.
با این حال، بخش صنعت مربوطه، تعیین کننده سطح موشکافی مورد استفاده در این بررسی می باشد. در بازبینی بخشی، BMWi ممکن است بررسی کند که آیا اکتساب مربوطه تهدیدی برای نظم عمومی یا امنیت “جمهوری فدرال آلمان” محسوب می شود. اکتساب ها ممکن است به طور خاص تهدیدی محسوب شود اگر هدف:
• با زیرساخت های حیاتی مانند انرژی، آب، فناوری اطلاعات و ارتباطات راه دور سر و کار داشته باشد، زیرساخت مورد استفاده برای تامین مالی یا بیمه، بهداشت، حمل و نقل یا غذا
• توسعه و اصلاح نرم افزاری که برای انجام چنین زیرساختی حیاتی به کار می رود.
• مجاز به انجام اقدامات سازمانی در بخش ارتباطات راه دور یا تولید تجهیزات فنی مورد استفاده برای اجرای مقررات قانونی برای نظارت بر ارتباطات راه دور و دانش در مورد این فن آوری است.
• خدمات محاسباتی مجازی را در صورت دستیابی آستانه های مشخص فراهم می کند. یا دارای مجوز برای ارائه اجزاء و خدمات زیرساختی telematics است.
بازبینی مربوط به بخش، یک روش بازنگری دقیق تر برای کسب شرکت هایی که در زمینه های امنیتی حساس مانند دفاع و تکنولوژی Cryptotechnology فعالیت می کنند، یک روش بررسی دقیق تر را ارائه می دهد. این شامل تولید کنندگان و توسعه دهندگان سلاح های جنگی، مهمات، تجهیزات نظامی مانند موتور های تانک و افزار و هر فن آوری ای است که برای پردازش اطلاعات طبقه بندی شده دولتی استفاده می شود.
سرمایه گذاری در آلمان عبارتند از :


1. سرمایه گذاری مستقیم در بورس اوراق بهادار آلمان .
2. سرمایه گذاری در سهام آلمان که در بورس اوراق بهار ایالات متحده فهرست شده است .
3. سرمایه گذاری در صندوق های سهام آلمان .

بهترین فرصت های سرمایه گذاری در آلمان شامل موارد زیر می شود :

1. بخش های کلیدی اقتصاد ملی :
• کالاهای مصرفی ، از آنجا که تعداد ساکنان در اروپا بیشتر است
• قرارداد های فرعی کالا ، چرا که آلمان قهرمان ماشین آلات است
• محصولات فن آوری بالا و انرژی های تجدید پذیر

2. بخش هایی با پتانسیل بالا :


• خدمات به مصرف کنندگان
• تکنولوژی پیشرفته
• خدمات چند رسانه ای و الکترونیکی
• مناقصه ها ، پروژه ها و تدارکات عمومی

مدارک ویزای سرمایه گذاری در آلمان


3. تکمیل و امضا فرم در خواست ویزا
4. چهار قطعه عکس پاسپورتی
5. پاسپورت معتبر
6. کپی پاسپورت (تمام صفحات)
7. گواهی تمکن مالی
8. گواهی بیمه سلامت
9. بیان طرح اقتصادی
10. رزومه تحصیلی
11. رزومه شغلی
12. پرداخت هزینه ویزا
13. گواهی عدم سوپیشینه

سیستم مالیاتی آلمان:
سیستم مالیاتی آلمان به دلیل پیچیدگی خود شهرت زیادی دارد ، زیرا بیش از ۴۰ نوع مختلف مالیات در این کشور وجود دارد . با این حال ، قوانین بسیار دقیق و منظمی را دنبال می کند . همچنین ، بار مالیات موثر در آلمان در موارد مختلف از آنچه که انتظار می رود کمتر است . اغلب افراد می توانند از معافیت های متعدد ، کسر ها و مقررات استهلاک بهره مند شوند . سیستم مالیاتی آلمان معمولا با محل اقامت مالیات دهنده ارتباط دارد . برای سرمایه گذاران غیر مقیم ، بدهی مالیاتی غیرمالی مربوط به درآمد حاصل از منابع مالی آلمان می باشد . قوانین یکسانی برای اشخاص شرکتی اعمال می شود .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.