09173208302

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی
شنبه 14 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 477
    

((کره جنوبی))

تحصیل در کره جنوبی بعد از جدا شدن این کشور از کره شمالی در سال 1948 برای دانشجویان خارجی صورت گرفت . کره جنوبی به صورت چشمگیری از کشورهای همسایه تاثیر پذیرفت ، توسعه بین المللی این کشور به دلیل مطرح کردن گرایش های فنی ، آموزش و گردشگری و سایر موارد بسیار مهم خواهد بود . این کشور هم سنت و هم مدرنیته را در آغوش خود کشیده است ، این کشور به عنوان ببر آسیا شناخته می شود ، کشوری که دانشجویان بین المللی بسیاری را در خود جای داده است . پایتخت این کشور شهر سئول می باشد که در حال حاضر در میان 10 شهر از بین شهرهای مطرح سایر کشورها از نظر پذیرش دانشجویان خارجی قرار دارد . به همین دلیل تحصیل در کره جنوبی به شدت به علاقه مندان خارج از کشور توصیه می گردد .
سرمایه گذاری در بخش آموزش و تحقیقات به معنای قرار گرفتن کشور کره جنوبی در قلب رشد و توسعه خواهد بود . کشوری که از نظر اقتصادی در رتبه 13 قرار گرفته است و به عنوان سومین و بزرگترین کشور اقتصادی در آسیا شناخته می شود . سرمایه گذاری ، رشد اقتصادی ، خلاقیت و نوآوری در این کشور به معنای قرار گرفتن این کشور در قلب اقتصادی آسیا خواهد بود . باید بدانید که این کشور با کشورهایی نظیر هنگ کونگ ، سنگاپور و تایوان ارتباطات نزدیکی دارد . در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کره جنوبی پرداخته شده است .

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کره جنوبی
در سال 2004 دولت کره جنوبی 100000 دانشجوی خارجی جهت تحصیل به خود جذب کرد . این در حالی بود که در سال 2011 این کشور نسبت به ثبت نام بیش از 85000 دانشجوی بین المللی از 171 کشور مختلف مبادرت ورزید . باید بدانید که از اهداف اصلی این کشور جذب 200000 دانشجوی بین المللی در سال 2020 می باشد .
بسیاری از دانشگاه های کره جنوبی نظیر : Yonsei دانشجویان بین المللی بسیاری را در خود جای داده اند ، این در حالیست که 5 دانشگاه این کشور شعبه های دیگر خود را درCampus Incheon Global ( IGC ) و دانشگاه دولتی نیویورک ( SUNY ) افتتاح کرده اند .
موسسه بین المللی مهاجرتی کوچگر در شیراز با داشتن وکلای مجرب می تواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در کره جنوبی از دانشگاه های تایید شده توسط وزارت علوم ایران برای متقاضیان تحصیل در این کشور کمک کند . همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به کره جنوبی به صورت تضمینی و مشاوره رایگان تلفنی می توانند به کارشناسان مشاوره ای موسسه تماس حاصل فرمایند .
بسیاری افراد جهت مهاجرت به کره جنوبی معمولا از طریق در این کشور اقدام می کنند ، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل ، به اخذ تابعیت یا شهروندی کره جنوبی می توانند اقدام کنند . البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به کره جنوبی می باشد روش های دیگر ، نظیر ویزای کار در کره جنوبی و سرمایه گذاری نیز وجود دارد . تابعیت کره جنوبی از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد .

دانشگاه های کره جنوبی
باید بدانید که در حال حاضر بیش از 370 دفاتر موسسه آموزش عالی در کره جنوبی وجود دارد ، که حدود 179 دانشگاه خصوصی و 43 دانشگاه دیگر آن ملی می باشند . ناگفته نماند که این کشور در سال 2015 از نظر وجود موسسات آموزشی بسیار عالی ، در رتبه 26 QS جهانی قرار گرفت . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های برتر کشور کره جنوبی این مقاله را مطالعه نمایید .
دانشگاه ملی سئول
یکی از معروف ترین دانشگاه های کره جنوبی که جزء رتبه برترین دانشگاه ها قرار دارد ، دانشگاه ملی سئول می باشد . دانشگاهی که در رتبه 36 QS جهانی در سال 16/2015 قرار گرفت . این در حالی بود که این دانشگاه رتبه 8 QS در رتبه بندی دانشگاه ها را در سال 2015 و در آسیا کسب کرد . این دانشگاه در سال 1946 به عنوان اولین دانشگاه ملی در کره جنوبی در نظر گرفته شد . باید بدانید که دانشگاه سئول به عنوان یکی از سه دانشگاه با پرستیژ بالا در نظر گرفته می شود ، دانشگاهی که امکان تحقیق آزادانه در آن وجود دارد و بیش از 30000 دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را در خود جای داده است .
این دانشگاه دو محوطه دانشگاهی در شهر سئول ، یکی در Gwanak جنوبی ترین قسمت شهر ، و دیگری در Jongo مرکز شهر دارد . مکانی که به عنوان بزرگترین محوطه دانشگاهی در پایتخت این کشور می باشد . دانشگاه ملی سئول تاکید بسیاری بر ارائه نمونه کارها و همکاری بین المللی با 273 دانشگاه در 56 کشور دارد .
KAIST موسسه علم و فناوری های پیشرفته در کره جنوبی
این دانشگاه در منطقه Daejeon واقع شده است. موسسه علم و فناوری های پیشرفته در کره جنوبی به عنوان دومین موسسه در کره جنوبی ( که در رتبه دانشگاهی قرار دارد ) در نظر گرفته می شود . این دانشگاه ، یک دانشگاه تحقیقاتی می باشد که در حال حاضر بیش از 10000 دانشجو را در خود جای داده است. KAIST به عنوان اولین موسسه علم و مهندسی در نظر گرفته شد . این دانشگاه رتبه 43 QS جهانی ( در رتبه دانشگاهی) را کسب کرد و در رتبه 3 دانشگاه های جهانی ( QS ) در سال 2015 و در آسیا قرار گرفت همچنین این دانشگاه در رتبه 3، 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت . بسیاری از برنامه های KAIST همراه با STEM علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات خواهد بود . این دانشگاه در میان 50 موسسه برتر جهان رتبه بسیار بالایی را کسب کرده است .
رفتن به پایتخت کره جنوبی (به همراه قطار) دو ساعت زمان خواهد برد و این خود مزیتی جهت تحصیل در کره جنوبی و در این شهر می باشد . این بسیار حائز اهمیت است که بدانید ، که KAIST به عنوان بخشی از مرکز فناوری شهر OfDaejeon ( پنجمین شهر در کره جنوبیدر نظر گرفته می شود .
دانشگاه علم و فناوری Pohang ( POSTECH )
از دیگر دانشگاه های مطرح در این کشور ، دانشگاه علم و فناوری Pohang ( POSTECH ) خواهد بود ، دانشگاهی خصوصی که در رتبه 8 دانشگاه های جهانی و رتبه 10 آسیایی و رتبه پنجم در میان 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . باید بدانید که وسعت این محوطه دانشگاهی 378 acre ( واحد سنجش زمین ) خواهد بود . دانشگاهی که مستلزم 20 دقیقه رانندگی تا پایین شهر Pohang خواهد بود . باید بدانید که تمامی امکانات رفاهی معمول نظیر : اقامتگاه دانشجویان ، کافه ، کتابخانه های دیجیتالی ، باشگاه های ورزشی ، باغ های بسیار زیبا ، فواره های آب بسیار زیبا ، پارک مجسمه ها و دیگر مزایای بسیار عالی در این شهر مشاهده خواهد شد . دانشجویان خوابگاه مستلزم بالا رفتن از ( 78 پله ) که پله افتخار نامیده می شود برای رفتن به سالن سخنرانی خواهند بود . این امر برای کسانی که دلهره دیر رسیدن به کلاس را دارند کمی نگران کننده به نظر می رسد .
POSTECH از اولین دانشگاه در کره جنوبی می باشد که بر چسب دو زبانه بودن را در سال 2010 به خود گرفت . باید بدانید که در این دانشگاه برنامه های دو زبانه بسیاری ( زبان کره ای و انگلیسی) بسیاری برای دانشجویان سال اول ، سال دوم و مقاطع کارشناسی در نظر گرفته شده است .
دانشگاه Yonsei کره جنوبی
این دانشگاه در رتبه دوم دانشگاه های موجود در پایتخت کره جنوبی قرار دارد . در حال حاضر دانشگاه Yonsei در رتبه 15 جهانی قرار دارد . این دانشگاه به عنوان یک موسسه تحقیقی تلقی می شود که با پرستیژی بسیار بالا فعالیت می کند . دانشگاه Yonsei یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه ها در کره جنوبی می باشد چرا که بیش از 28100 دانشجو را در خود جای داده است . در کنار فرهنگ جالب سئول ، دانشجویان دانشگاه Yonsei نقش بسیار مهمی را در ایجاد حوادث دانشگاه و فعالیت هایی نظیر : جشن های سالانه Mooak در بهار و بازی Yonsei-korea ، دیگر ورزش های رقابتی و فعالیت در جو اجتماعی دانشگاه ایفا خواهند کرد . رویدادهای رایج در دانشگاه عناوینی نظیر : شرکت در سمینارها ، جشنواره های فیلم سازی ، کنسرت ها ، نمایشگاه ها ، شرکت در ورزش های رقابتی و سایر موارد دیگر را در بر خواهد گرفت .
این دانشگاه در سال 2006 تاسیس شده ، دانشگاهی که برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می کند . گفته می شود که این دانشگاه با فرهنگ متفاوت دانشجویان مختلف در آمیخته است .
دانشگاه کره
این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه تحقیقی ، خصوصی در نظر گرفته می شود که در رتبه 14 جهانی و رتبه 19 آسیایی ( در رتبه بندی های دانشگاهی ) قرار دارد . این بسیار حائز اهمیت است که بدانید ، که دانشگاه کره رقابت نزدیکی با دانشگاه Yonsei دارد ، رقابتی که در رویداد ها و فعالیت های ورزشی مشاهده می شود . در حال حاضر این دانشگاه حدود 37500 دانشجو را در خود جای داده است ، موسسه ای که حدود 90 درصد از دانشجویان آن در مقاطع دکترا و یا معادل آن تحصیل می کنند . باید بدانید که ساختمان حقوق در این دانشگاه شهرت بسیار بالایی دارد و از پرستیژ بسیار بالایی برخوردار است . این دانشگاه ، دانشگاهی است که اکثر دانشجویان آن به دلیل سطح علمی بسیار بالا در مسابقات المپیک شرکت می نمایند . این بسیار حائز اهمیت است که بدانید ، شهرت این دانشگاه به دلیل مطرح کردن علوم رسانه ای ، سیاست ، اقتصاد و … خواهد بود .
این دانشگاه در پایتخت کره جنوبی، شهر سئول واقع شده است . دانشگاه کره از نظر ساختاری و ساختمانی در وسط این شهر واقع شده است . این در حالیست که فاصله این دانشگاه تا رستوران ، میخانه ، مغازه ها و جاذبه های فرهنگی ( معابد بودایی مشهور ) تنها چند دقیقه می باشد .
دیگر دانشگاه های کره جنوبی
باید بدانید که دانشگاه sungkyunkwan در ردیف 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، دانشگاهی که رتبه 18 جهانی و 17 آسیایی را ازآن خود دارد . از دیگر دانشگاه های مشهور در این کشور دانشگاه Hanyang رتبه 19 جهانی و 30 آسیایی ، دانشگاه Kyung Hee رتبه 29 در جهان و 38 در آسیا ، دانشگاه Ewha womans رتبه 43 آسیایی خواهد بود . بجز دانشگاه Kyung Hee تمامی دانشگاه ها در پایتخت این شهر واقع شده اند ، بنابراین به همین دلیل است که پایتخت کشور کره جنوبی ، شهر سئول به عنوان اصلی ترین مرکز آموزشی در نظر گرفته شده است . از عوامل انتخاب دانشگاه جهت تجصیل در کره جنوبی رتبه بندی یا رنکینگ دانشگاه ها می باشد .
شهریه دانشگاه ها و هزینه تحصیل در کره جنوبی
در کره جنوبی ، هزینه های هر دانشگاه به نسبت دانشگاه دیگر متفاوت است . اما معمولا هزینه در دانشگاه های خصوصی گران تر هستند .
شهریه دانشگاه های خصوصی کره جنوبی
حدود شهریه این دانشگاه ها از 2100 پوند به 4300 پوند در هر ترم برای مدرک کارشناسی ، و از 2600 پوند تا 5000 پوند در هر ترم برای تحصیلات تکمیلی می باشد .
شهریه دانشگاه های دولتی و ملی کره جنوبی
دانشگاه های دولتی و ملی کره جنوبی ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند . مدرک کارشناسی در این نوع موسسات معمولا از 1400 پوند تا 3200 پوند در هر ترم می رسد و هزینه دوره های تحصیلات تکمیلی از 1700 پوند تا 3600 پوند در هر ترم می رسد . هزینه های تحصیلی در این دانشگاه ها می توانند با موضوع مشابه در دانشگاه های خصوصی تفاوت داشته باشند ، بنابراین مهم است که جزئیات دقیق دوره را دقیقا بررسی کنید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.