09173208302

مهاجرت کاری به چین
شنبه 7 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 1102
    

چین


کشور چین در شرقی ترین قسمت آسیا واقع شده و این کشور را می‌توان به عنوان سرزمینی پهناور، زیبا و باستانی معرفی نمود . کشور چین سومین کشور پهناور دنیا و اولین کشور پر جمعیت می‌باشد. زبان رسمی مردم این کشور ماندراین می‌باشد اما بسیاری از مردم در چین از قبیل کارکنان، دانش‌آموزان، دانش‌جویان، هلتداران و تجار و بانک‌ها به زبان انگلیسی آشنایی دارند. پایتخت سیاسی جمهوری خلق چین، بیجینگ می باشد و همچنین نوع نظام حکومتی کشور چین کمونیستی می باشد.

مهاجرت کاری به چین


اخذ ویزای کار کشور چین:
اخذ ویزای کار کشور چین با نام Z Visa برای افرادی که قصد کار در کشور چین با مجوز رسمی استخدام را دارند، امکان پذیر می باشد. برای اخذ ویزای کار کشور چین، فرد درخواست خود برای اخذ مجوز رسمی استخدام را ارائه می کند و در صورت اخذ ویزای کار کشور چین، ظرف مدت ۹۰ روز بایستی وارد کشور چین شود و حداکثر تا ۳۰ روز پس از زمان ورود به کشور چین بایستی به دفتر اداری امنیت عمومی مراجعه داشته و مراحل ثبت نام را انجام دهد، تا برای سه سال مجوز اقامت در کشور چین را اخذ نماید. حداکثراجازه اقامت موقت برای متقاضی از طریق کار در کشور چین، ۵ سال می باشد. همچنین متقاضی می تواند درخواست اخذ ویزای کار کشور چین را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور چین ارائه دهد تا پس از ارزیابی اطلاعات و امتیازات وی، که ۴ روز کاری معمولاً بطول می انجامد، برای مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار کشور چین اقدام داشته باشد. پرداخت هزینه ۳۰ دلار برای یک روز ارزیابی اطلاعات و هزینه ۲۰ دلار برای ارزیابی ۲-۳ روزه برای متقاضی در نظر گرفته شده است.
شرایط اخذ ویزای کار کشور چین برای متقاضی و کارفرما به حالت خاصی تعریف شده است. در ابتدا کارفرما در کشور چین بایستی مجوز رسمی استخدام افراد خارجی برای کار در کشور چین را داشته باشد و بر اساس شرایط و امتیازات فرد متقاضی دعوتنامه رسمی برای کار را پس از تأیید رسمی دولت کشور چین، صادر کند.
فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور چین با حد متوسط سن ۱۸ تا ۶۰ سال برای آقایان و ۱۸ تا ۵۵ سال برای خانمها می تواند اقدام داشته باشد. بسیاری از امتیازات مانند داشتن سابقه کار بلندمدت، مدارک فنی و حرفه‏ای، همکاری با یک شرکت بین المللی، مهارت خاص در زمینه های فن آوری اطلاعات، تکنولوژی، مهندسی، پزشکی، منابع انسانی، حسابداری و مدیریت، امورگردشگری و تولید؛ شرکت در انجمن ها و کنفرانس‏های بین المللی، مدرک زبان انگلیسی معتبر یا آشنایی با زبان ماندارین و غیره … می توانند در اخذ ویزای کار کشور چین نقش مهمی را ایفا کنند.

ویزای چین
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در کشور چین:
1. اصل گذرنامه، به همراه فتوکپی صفحه اول:
• به دلیل درج ویزا در گذرنامه، ارائه اصل گذرنامه متقاضی الزامی است.
• گذرنامه باید حداقل ۱۲ ماه اعتبار و دو صفحه خالی روادید باشد.
• چنانچه متقاضی یکی از ویزاهای چین را در گذرنامه قدیمی خود داشته باشد، باید به هنگام درخواست ویزای کار گذرنامه قدیمی را نیز ارائه دهد.

2. فرم درخواست ویزا:
• فرم درخواست ابتدا باید تایپ شده و پس از تهیه پرینت توسط متقاضی امضا شود.

3. دو قطعه عکس جدید متقاضی:
• عکس باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.
• زمینه عکس باید کاملا سفید بوده و هیچ‌گونه سایه‌ای نداشته باشد.
• اندازه عکس‌ها باید ۳.۳ (عرض) در ۴.۸ (ارتفاع) سانتی‌متر باشد.
• صورت متقاضی (بدون کلاه و عینک) باید کاملا در عکس مشخص باشد.

4. یکی از اسناد زیر:
• اجازه کار صادر شده از جانب اداره امور اتباع خارجی کشور چین
• مجوز استخدامی خارجی صادر شده توسط وزارت کار و امور اجتماعی چین
• تائیدیه یا مجوز کار فرهنگی که به تاسید مقام‌های چینی رسیده باشد
• مجوز استخدامی صادره توسط وزارت کار و امور اجتماعی چین
• تائیدیه اجازه کار صادر شده توسط اداره امور اتباع خارجی
• دعوت‌نامه همکاری از جانب شرکت ملی نفت چین

هزینه زندگی در چین:
در باب هزینه تحصیل و زندگی در چین؛ در پکن , گران ترین شهرستان چین , شما می توانید به راحتی با ۱۵ دلار در روز زندگی کنید . اجاره یک آپارتمان حدود ۲۵۰ الی ۳۵۰ دلار در ماه هزینه دارد . اگر بودجه شما کم است , می توانید از طریق تدریس پاره وقت به حقوق و دستمزد خوبی برسید . همچنین اگر شما فقط مایل به زندگی در شهرهای بزرگی مثل شانگهای یا پکن هستید , باز هم نمی توانید زندگی در شهرستان های کمتر شناخته شده را نادیده بگیرید , چون در این شهرستان ها شما ممکن است بتوانید با پرداخت ۱۵۰ دلار در ماه یک اتاق پیدا کنید .
هزینه های زندگی در چین 19.56% از هزینه های زندگی در ایران بالاتر است. واحد پول در چین یوان می باشد، و هر یوان معادل 530 تومان ایران است. هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی 20.00 یوان است و هزینه های اصلی ( برق، وسیله ی گرمایشی، آب، خاکروبه) برای آپارتمان 85 متر مربع 346.92 یوان


مشاغل در چین:
مشاغلی در زمینه های تولید و فروش، مهندسی، بازرگانی، تجاری، مدیریت ، صنعتی، مواد غذایی و شیمیایی، حمل و نقل، تولید دستگاه ها و لوازم صنعتی، ماشین سازی، محصولات مصرفی، تجهیزات مخابراتی و ماهواره، امور مشاوره ای ، بازاریابی مشاغل IT و غیره… در کشور چین مورد استقبال واقع می شوند.
یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای اتباع خارجی جهت مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار کشور چین، تدریس زبان انگلیسی می باشد که فرد متقاضی بایستی زبان انگلیسی را بعنوان زبان اول خود همراه با مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی وهمچنین تجربه تدریس زبان انگلیسی برای حداقل ۲ سال را جهت ارائه برای مجوز کار داشته باشد.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.