09173208302

مهاجرت کاری به روسیه
پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 540
    

روسیه


روسیه یکی از پهناور ترین کشور های غرب آسیا و غرب اروپا است. در زمستان دمای این کشور منفی 12 درجه است و در تابستان بالای مثبت 20 درجه میرسد. این کشور سردسیر بوده ، جمعیت آن بالغ بر 140ملیون نفر میرسد و اکثریت مسیحی هستند. پایتخت این کشور مسکو میباشد.

مهاجرت کاری به روسیه
ویزای کار روسیه:
3 نوع ویزای کاری وجود دارد:
1. ویزای تک ورودی معتبر برای ۹۰ روز – توسط کنسولگری روسیه بر اساس دعوت نامه کاری کار صادر می شود (که براساس اجازه کار مجوز صادر می شود)
2. ویزا مجوز ورود مجدد اساس یک ویزای تک ورودی در دفتر محلی پلیس مهاجرت روسیه برای مدت اعتبار مجوز کار (بیش از یک سال)
3. از سال ۲۰۱۰، نوع جدیدی از ویزای کار – برای متخصصان بسیار متخصص – که دارای مزایای مختلف (به عنوان مثال، معتبر برای ۳ سال) وجود دارد، اما حقوق و دستمزد از چنین متخصص در روسیه باید بیش از دو میلیون روبل در هر سال باشد.

برای دریافت ویزای کاری، شرکت دعوت کننده شما باید چه اسنادی را دریافت کند؟
1. گواهی پزشکی (براساس تجزیه و تحلیل یک ملیت خارجی)
2. کسریت در اداره خدمات عمومی استخدام جمعیت (UGSZN)،
3. اجازه برای استخدام کارگران خارجی،
4. دعوت برای کار ویزا و ویزا که می تواند در کنسولگری یا در اداره پلیس مهاجرت محلی دریافت شود.

ویزای روسیه

چگونه ویزای کاری روسیه از شهروندان خارجی دریافت کنیم؟
شهروندان خارجی برای دریافت ویزای کاری روسیه باید مسیری چند مرحله ای که طولانی است را طی کنند به طور مثال اگر یک کارفرما برای استخدام کارگر خارجی به طور میانگین ۹۵۰۰ روپیه و ۸۰ روز پرداخت می کند و مجوز کار تنها یک سال اعتبار دارد فرد باید ویزای کاری جدیدی بعد از گذشت ۶ ماه از ویزای کاری فعلی که دارد دریافت کند. برای تمدید ویزای کاری روسیه یا دریافت ویزای کاری جدید و چندگانه نیازی به خروج از کشور نیست و آن را از طریق پلیس مهاجرت محلی می توانید دریافت کنید که این کار نیاز به ارائه مجوز کاری معتبر دارد.
مهارت زبانی:
روسی زبان رسمی کشور روسیه است؛ بنابراین باید دانش خوبی از زبان روسی داشته باشید، مخصوصا اگر بخواهید خارج از مسکو کار کنید. خارج از شرکت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی اکثر مردم فقط روسی صحبت می‌کنند. پس بسیار مهم است که درک خوبی از زبان روسی داشته باشید تا بتوانید در محیط کار و جامعه موفق شوید.

شرایط کار در روسیه:
متوسط یک هفته کاری در روسیه ۴۰ ساعت است و روزهای کاری معمولا دوشنبه تا جمعه است. بر اساس یک هفته کاری ۷ روزه با اضافه کاری، یک کارمند نمی‌تواند بیش از ۴۸ ساعت در هفته کار کند، هر چند در مورد کارهایی چون مهمان‌داری و خرده فروشی معمولا کارکنان در تعطیلات آخر هفته کار می‌کنند.
حقوق بازنشستگی سالانه به ۲۸ روز در سال به اضافه ۷ روز تعطیلات رسمی اختصاص می‌یابد و تمام کارکنان واجد شرایط از حقوق والدین و بیمه‌های بازنشستگی بهره‌مند شوند. مرخصی زایمان از هفته ۵۲ داده می‌شود، با میزان مشخص پرداختی برای هفته‌های قبل از تولد و پس از تولد. همچنین، به کارکنان تعداد روزهای مشخص مرخصی برای مراقبت از فرزندان زیر ۱۴ سال داده می‌شود.
دانشجوی مقطع لیسانس مجوز کار در روسیه در هفته ده ساعت را دارا می باشد، دانشجوی فوق لیسانس مجوز کار در روسیه محدوده ای ۲۰ ساعته و دانشجوی دکترا مجوز کار در روسیه ۳۰ ساعت در هفته را میتواند به کار اختصاص دهد. حقوق این افراد بین ۸ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت کار می باشد، که شخص می تواند به وسیله آن قستی از مخارج زندگی و شهریه خود را تامین کند، حتی با کار در بازار آزاد شما می توانید به در آمد ماهیانه حدودا ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار هم برسید.
مدارکی که متقاضی کار در روسیه نیاز به ارائه دارد عبارتند از:
1. گذرنامه معتبر
2. فرم درخواست ویزای کار روسیه به صورت تکمیل شده
3. دو قطعه عکس
4. ارائه مدارک تحصیلی
5. ارائه مدارک از سابقه کاری
6. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
7. گوای سلامت پزشکی

لیست مشاغل مورد نیاز روسیه:
آشپزی
تاسیسات راه و ساختمان
راننده ماشین‌آلات صنعتی
راننده خودروهای سنگین
آرایشگری
طراحی و دکوراسیون داخلی
طارحی لباس
کابینت سازی
نمای ساختمان
کارگر ساده
راننده ساده
متخصص آی‌تی
متخصص حوزه نرم‌افزار
مدیریت پروژه
مهندس مکانیک
مهندس صنایع
معماری
جوشکاری
برق‌کاری صنعتی
مهندس عمران

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.