09173208302

مهاجرت کاری به اوکراین
چهار شنبه 4 اردیبهشت 1398
    
بازدید: 561
    

اوکراین


این کشور که دارای تقریبا 49 میلیون جمعیت می باشد. وضعیت اقتصادی اوکراین در چند سال اخیر باعث شده است تا این کشور در زمره اصلی ترین تولیدکنندگان صنعتی و کشاورزی محسوب گردد.اوکراین از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و عمدتاً با عنوان "پرستار اروپا" شناخته شده است.مرکزوسیعی از صنایع عمدتاً در اطراف شهرهای بزرگ این کشور متمرکز شده است که این شهر ها عبارتند از کیف ، خارکف ، اودسا ، دنیپرپتروسک ، دانتسک ، زاپاروژه ، نیکلایو و ...مواردی که در بالا اشاره کردیم باعث شده است که اوکراین هم به لیست کشور های مقصد مهاجرین از سراسر دنیا اضافه شود.

مهاجرت کاری به اوکراین
ویزای کار اوکراین – شرایط اخذ ویزای کار اوکراین :
شخص متقاضی ویزا کار اوکراین باید دعوت نامه به کار از جانب کارفرمایی داشته باشد تا بتوانند ویزای کار را اخذ نماید. کارفرما باید به مدت ۹۰ روز کار مورد نظر خود را در اوکراین آگهی کند و در اوکراین فرد متقاضی برای آگهی درج شده یافت شود و سپس شخص متقاضی خارج از کشور اوکراین می تواند از این طریق آگهی ویزا کار اوکراین را دریافت کرده و مشغول به کار شود.


کشور اوکراین مانند سایر کشور ها دارای ۳ نوع توافق و قرارداد کاری است:

1. توافق کاری بلند مدت و نامحدود: این نوع از توافق ها معمولا به طور شفاهی شروع می شود و باید مبتنی بر کار نامحدود و بلند مدت برای فرد وجود داشته باشد.

2. توافق کاری از نوع بلند مدتو ثابت : در این نوع از قرارداد باید همه ی مواد برای کارکنان ذکر شود.مواردی مانند تاریخ شروع کار ، وظایف کارکنان

3. توافق کاری خاص برای پروژه : در این نوع از قرارداد کارکنان وظیفه دارند یک دوره ۹۰ روزه برای کارآموزی را طی کنند و در صورتی که با شرایط کاری توافق نمایند قرارداد کاری را قبول و امضا نمایند و مشغول به کار شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اوکراین:
1. پاسپورت متقاضی که مدت ۶ ماه از زمان انقضا مانده باشد
2. چند قطعه عکس متقاضی
3. فرم تقاضای کار در اوکراین از جانب یک کارفرمای اوکراینی
4. بیمه نامه سلامت متقاضی
5. ارائه نامه تمکن مالی از متقاضی

شرایط کار در اوکراین:
اشخاصی که اقدام به مهاجرت به اوکراین از طریق اخذ ویزای کار می‌نمایند لازم است تا از شرایط کا در این کشور نیز آگاه باشند. به طور کلی ساعات کار در اوکراین به طور میانگین حدود 40 ساعت در هفته می‌باشد. مدت زمان اضافه کاری نیز در طول سال حدود 100 الی 120 ساعت در نظر گرفته می‌شود که در این حالت کارفرما موظف است به ازای هر ساعات اضافه کاری، حقوق تقریبا دوبرابر نسبت به ساعات کاری عادی به نیروی کار خود پرداخت نماید.


شرایط مرخصی کارمندان:
۱ ) از ۲۴ تعطیلی رسمی اکراین کارمند اجازه کار در ۱۰ تا از تعطیلات را دارد.
2) زنان کارمند باردار تا ۷۰ روز قبل از تولد کودکشان اجازه مرخصی را دارند.
3) به درخواست کارمندان که دارای کودکان زیر ۳سال میباشند مرخصی داده میشود.


هزینه زندگی در اوکراین:
کشور اوکراین مکان ارزانی برای زندگی کردن می‌باشد. علاقه‌مندان به مهاجرت به اوکراین باید به این موضوع واقف باشند که اوکراین سومین کشور ازران قیمت دنیا بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته می‌باشد. از جمله موارد دیگری که در بحث مهاجرت به اوکراین باید به آن توجه داشت، موضوع هزینه‌های زندگی در این کشور می‌باشد. به طور مثال اجاره ماهیانه زندگی در یک آپرتمان 2 خوابه سطح بالا برای یک خانواده دو نفره در حال حاضر تنها 150 دلار می‌باشد و خدمات شخصی از قبیل دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، گاز طبیعی، هزینه آب، برق و تلفن معمولا مبلغی در حدود 20 الی 30 دلار در هر ماه می‌شود.
غذا در اوکراین فراوان و نسبتا ارزان است. گرچه انتظار تنوع غذایی موجود در آمریکا و کشورهای اروپای غربی را نباید داشت، اما به طور کلی غذا در اوکراین از استانداردها و تنوع بسیار مطلوبی برخوردار است.

امکاناتی که به واسطه اخذ اقامت اوکراین از طریق کار شامل حال شما می‌شود:
1. امکان زندگی در اوکراین و کسب و کار آزادانه
2. فراهم بودن تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال
3. برخورداری از خدمات پزشکی رایگان
4. افتتاح حساب بانکی به نام خود
5. هموار شدن مسیر جهت دریافت پاسپورت و تابعیت کشور اوکراین

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.