09173208302

مهاجرت کاری به سوئد
شنبه 31 فروردین 1398
    
بازدید: 581
    

سوئد

کشور سوئد به عنوان یک مکان مناسب برای تأمین رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی کردن مشهور می باشد. این کشور، در شمال اروپا واقع شده است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زیستی در سراسر جهان است. به عنوان مثال، به والدین به ازای هر فرزند که متولد شود، 480 روز مرخصی با حقوق، مراقبت های بهداشتی رایگان، مرخصی استعلاجی نامحدود، و کمک هزینه برای مراقبت روزانه از فرزندان خود اعطا می گردد.

مهاجرت کاری به سوئد

با وجود میزان مالیات بالا، کارگران این کشور منطقه اسکاندیناوی از برخی از بالاترین حقوق ها در اتحادیه اروپا و مزایای عالی برخوردار می باشند. بنابراین، بوسیله کار کردن در کشور سوئد بویژه اگر فرد دارای شغل مناسبی باشد می توان درآمد زیادی بدست آورد. بهترین شغل ها در کشور سوئد، مسئولیت ها: یک معاون سازمان مسئول کمک به شرکت در جهت دستیابی به اهداف و مقاصد مالی و افزایش عملکرد کاری سازمان می باشد.

پزشکان (هماتولوژی-انکولوژی) مراقبت های مستقیم از بیماران را بویژه در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان بستری و کلینیک سرپایی ارائه می نمایند. بخش آموزش: برای گرفتن شغل در این بخش، معمولاً کسب یک مدرک با گذراندن یک دوره به مدت 4 سال در رشته پزشکی، و پس از آن، طی کردن یک دوره آموزشی دیگر به مدت سه سال در رشته های خون شناسی – سرطان شناسی مورد نیاز می باشد.
بخشی از وظایف اصلی مدیران معماری سازمان، ارائه خدمات عملیاتی کامل به مدیریت برنامه، مدیریت توسعه سفارش و انجام فعالیت خارج از سازمان در ارتباط با مشتریان می باشد. همچنین این افراد برنامه، طرح و اجرای راه حل هایی را ارائه می نمایند که اطلاعات را به صورت مؤثر و مفیدی برای دستیابی به مزیت فعالیت های رقابتی ارائه می نمایند.

شرایط اخذ ویزای کاری سوئد
به منظور بدست آوردن مجوز وضعیت کار در سوئد، باید یک پیشنهاد انجام کار در کشور سوئد داشته باشید. کارفرمای شما باید حداقل 10 روز قبل از پیشنهاد اشتغال به کاری که برای شما ارائه داده است، استخدام برای این شغل را در کشور سوئد و EU/EEA به صورت آگهی اعلام نموده باشد. کارفرمای فرد متقاضی در کشور سوئد، درخواست مجوز کار برای متقاضی را با تکمیل یک فرم پیشنهاد استخدام، آغاز می کند. کارفرمای متقاضی کار، نیاز به اطلاعات فرد متقاضی، شامل نام و نام خانوداگی، تاریخ تولد، وضعیت تابعیت، میزان تحصیلات و آدرس ایمیل وی دارد.
این موضوع مهم است که فرد متقاضی کار تا زمان دریافت یک تصمیم در مورد اشتغال به کار خود، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده است دسترسی داشته باشد. آژانس مهاجرت کشور سوئد از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با فرد متقاضی در طول انجام فرایند درخواست کار، استفاده خواهد کرد. هنگامی که کارفرمای متقاضی کار یک پیشنهاد اشتغال را به وی ارائه می دهد، متقاضی یک ایمیل شامل اطلاعات در مورد نحوه درخواست مجوز کار، دریافت خواهد کرد.

متقاضی در این فرم درخواست اطلاعاتی در مورد خودش را ارائه می دهد. اگر خانواده متقاضی کار همره با او به کشور سوئد می آیند، متقاضی کار در همان زمان باید برای آنها نیز درخواست مجوز اقامت نماید. همچنین متقاضی کار باید اطمینان حاصل کند که اطلاعات مربوط به درخواست کار توسط وی با پیشنهاد اشتغال به کار مربوط به آنچه که او و کارفرما موافقت کرده اند، مطابقت دارد.

در اکثر موارد، متقاضی کار باید هزینه ای را پرداخت کند. در این صورت، متقاضی می تواند با استفاده از کارت اعتباری ویزا کارت و یا مستر کارت این هزینه را پرداخت نماید. هنگامی که هزینه یاد شده پرداخت گردید، متقاضی می تواند درخواست اشتغال به کار خود را ارائه کند. سپس، متقاضی و کارفرمای او یک ایمیل در این مورد دریافت خواهند کرد که تأیید می کند درخواست اشتغال به کار متقاضی ارائه گردیده است.

مدارک مورد نیاز ویزای کار سوئد
جهت دریافت ویزای کار در کشور سوئد، اسناد زیر باید اسکن شده یا عکسبرداری شوند و همراه با فرم درخواست متقاضی ارسال گردند، کپی هایی از صفحات گذرنامه که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره پاسپورت، نام کشور صادر کننده پاسپورت، مدت اعتبار پاسپورت، بارکد درج شده بر روی صفحه شناسایی و همچنین این مورد را نشان دهند که شما مجاز به اقامت در کشور دیگری غیر از کشور اصلی خود می باشید.

اگر متقاضی دارای یک وکیل رسمی دادگستری به عنوان نماینده می باشد، نام نماینده متقاضی باید در فرم درخواست متقاضی قید گردد. اگر متقاضی برای تمدید مدت مجوز کار در سوئد درخواست نموده است، باید اسناد دیگری را به فرم درخواست خود ضمیمه نماید. اگر خانواده متقاضی هنگام مسافرت به کشور سوئد همراه او می باشند و متقاضی در همان زمان برای اقامت آنها نیز درخواست نموده است، باید مدارک زیر را در این مورد ارائه نماید.
• کپی هایی از صفحات گذرنامه آنها که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره گذرنامه، نام کشور صادر کننده گذرنامه، مدت اعتبار گذرنامه، بارکد درج شده در صفحه شناسایی و همچنین این مورد را نشان دهد که آنها مجاز به زندگی در کشورهایی غیر از کشور اصلی خودشان می باشند. کپی گواهی های ازدواج یا معادل آن (برای زوج های متأهل و یا همسرانی که ازدواج آنها ثبت شده است، ضروری می باشد)

• اسنادی که نشان دهد شما در کشور اصلی خود با هم زندگی می کرده اید (برای زوج هایی که با هم زندگی مشترک داشته اند ضروری می باشد). گواهی تولد (شناسنامه) در مورد کودکان. اگر افرادی تحت حضانت پدر و مادری می باشند که با این افراد به کشور سوئد نمی آیند، باید رضایت نامه ای با این عنوان از آنها گرفته و ضمیمه این مدارک شود که اظهار نمایند اجازه می دهند کودک تحت حضانت آنها به کشور سوئد مهاجرت نماید.

• اگر فردی که به همراه متقاضی به سوئد مسافرت می کند و به فرزندی متقاضی پذیرفته شده است، بیش از 21 سال داشته باشد، باید مدارکی ارائه گردد که نشان دهد این فرزند از نظر مالی به والدین خود وابسته می باشد. اگر یک وکیل رسمی دادگستری نماینده آن دسته از اعضای خانواده باشد که بیش از 18 سال سن دارند و همراه با متقاضی درخواست مسافرت به سوئد نموده اند، باید مدرکی ارائه شود که این وکیل رسمی دادگستری نماینده آنها می باشد.

دستمزد و‌ حقوق کار در سوئد
متوسط درآمد در کشور سوئد آنقدر بالا نیست که افراد با توجه به سابقه ذهنی خود در مورد میزان هزینه زندگی انتظار دارند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا، توزیع درآمد متوسط بین صنایع و مشاغل بیشتر است. بنابراین ، تفاوت زیادی بین حقوق پزشکان و برنامه نویسان وجود ندارد.
اداره آمار سوئد (S.C.B)، بر میزان متوسط درآمد در کشور سوئد نظارت می کند و در زیر لیستی از متوسط درآمد سالانه شاخه صنعت در سال 2017 در کشور سوئد بیان شده است که بر اساس ارزش یورو (EUR) محاسبه شده است:

خدمات عمومی: 4065 یورو
استخراج مواد معدنی از معادن روباز (سطحی) و معادن زیرزمینی: 4494 یورو
بخش تولید: 4386 یورو
مهندسی صنایع: 4427 یورو
تأمین برق، گاز، بخار و تهویه مطبوع: 4166 یورو
بخش آب؛ فاضلاب، مدیریت زباله (مواد زائد): 4014 یورو
احداث ساختمان: 4203 یورو
عمده فروشی و خرده فروشی؛ تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت: 3985 یورو
حمل و نقل و تدارکات: 4230 یورو
بخش خدمات اقامت، مهمانداری و خدمات تهیه و ارائه غذا: 3512 یورو
اطلاعات و ارتباطات: 4554 یورو


پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در سوئد
معمولاً تعداد بسیار زیادی وبسایت خصوصی در مورد مشاغل وجود دارد که برای یافتن کار در کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرند. این وبسایت ها معمولاً شامل فهرستی از مشاغل (به ویژه مشاغلی که غالباً در کشور سوئد وجود دارند) و کارهایی می باشند که شما می توانید سوابق کاری (رزومه) خود را برای دریافت آنها آپلود (ارائه) دهید. تعدادی از این سایت های شغلی و آژانس های استخدام با لیست های شغل به شرح زیر می باشند:

CareerBuilder
jobb.blocket
jobbsafari.se
studentship
metropolis
monster
stepstone.se
Academic Work
Decade in Swedish
Inclusion
Manpower in Swedish
Pr office in Swedish
T.N.G in Swedish
یک نقطه شروع خوب دیگر برای افراد جویای کار، پایگاه داده های E.U.R.E.S می باشد. این پایگاه داده ها، دارای مجموعه ای از فهرست مشاغل از آژانس های استخدام دولتی کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا است و توسط اداره خدمات اشتغال عمومی اتحادیه اروپا مدیریت می شود.

اخذ اقامت و مهاجرت به سوئد از طریق کار
اجازه کار در سوئد
به منظور سفر به سوئد به قصد ماندن و تبدیل شدن به یک شهروند ، شما باید اشتغال مفید در یک شرکت سوئدی داشته باشید و یا به یک کسب و کار مجاز در سوئد مشغول باشید . به این منظور شما باید حق کار در این کشور و استخدام کارکنان خارجی را داشته باشید . درخواست برای اجازه کار بر روی وب سایت اداره مهاجرت سوئد قرار دارد . شما به یک گذرنامه معتبر برای این منظور نیاز دارید، گواهی اشتغال و اثبات این که شما حداقل 13،000 SEK در هر ماه کسب می کنید ضروری است . کارفرمای شما باید مجوز ایجاد شغل در سوئد و یا از اتحادیه اروپا برای حداقل ده روز داشته باشد ، ارائه دستمزدها و شرایط به کسانی که در همان حرفه ای به شهروندان سوئدی ارائه شده برابر است و اجازه می دهد سازمان های اتحادیه برای بیان نظر خود در شرایط اشتغال دخیل باشند .
ارسال کپی از پاسپورت ، دو عکس جدید گذرنامه ای ، یک کپی از پیشنهاد کار با یک رسید برای هزینه درخواست پرداخت خود با استفاده از مجوز کار خود را داشته باشید . هزینه های درخواست اجازه کار هزینه های عبارتند از 2000 کرون برای دو سال به علاوه 1000 کرون برای تجدید دو سال می باشد ، این هزینه ها از جولای 2010 تعیین شده است . خانواده شما نیز واجد شرایط اجازه اقامت است در حالی که شما به کار در سوئد مشغول می شوید . اخذ مجوز این برنامه از سه هفته تا سه ماه بسته به زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید طول می کشد .
اخذ اجازه اقامت دائم سوئد
پس از انجام چهار سال کار موقت و اجازه اقامت ، شما برای اجازه اقامت دائم واجد شرایط می شوید . درخواست برای مجوز از طریق هیئت مهاجرت سوئدی مورد بررسی قرار می گیرد . شما نیاز به نشان دادن گواهی ادامه اشتغال دارید : این گواهی بایستی در همان حرفه ، همراه با سند هویت و پرداخت هزینه درخواست قابل اجرا است . هنگامی که یک اجازه اقامت دائم را شما به دست آوردید ، مجاز به تغییر کارفرمایان در حرفه خود هستید این کار بدون اجازه درخواست ممکن است .

درخواست تابعیت و شهروندی سوئد
پس از کار برای یک سال تحت اجازه اقامت دائم ، شما واجد شرایط برای ارسال درخواست جهت شهروندی سوئد می باشید ، که این مجوز اجازه می دهد تا برای شما گذرنامه سوئدی صادر و از حقوق کامل به عنوان یک شهروند سوئدی برخودار شوید .
شما باید هویت خود را با یک پاسپورت و سایر مدارک شناسایی دولتی صادر شده ثابت کنید ، که باید 18 ساله یا مسن تر باشید ، تا یک اجازه اقامت دائم برای شما اعمال گردد ، افرادی که در سوئد به مدت پنج سال زندگی کردند و خود در یک کار حرفه ای مشغول بودند ، و هیچ بدهی های پرداخت نشده ای ندارند ، و هیچ جنایتی در این کشور منجر نشدند ، شهروندی سوئدی برای آنها در نظر گرفته شده است این شهروندی دائمی است حتی اگر شما به کشور دیگری بروید . زمان انتظار برای تصمیم گیری در مورد درخواست شهروندی در حدود سه ماه می باشد .

لیست مشاغل مورد نیاز سوئد :
پرستار، خدمات روان پزشکی
معلم های متخصص (پداگوگ)
تکنیسین اتاق عمل
تکنولوژیست رادیولوژی
طراح آی تی- آی تی آرشیتکت
مهندس فنی/ برق
پرستار بخش اورژانس
پرستار (مدرک پایه)
معلم کودکستان
پزشک
پرستاری سالمندان
مهندسی سازه و عمران
مهندسی تاسیسات و ساختمان
مددکار اجتماعی
پرستار کودک
مهندسی اچویایسی
برنامه نویس سیستم و نرمافزار
ماما
پرستار
مهندسی مخابرات و الکترونیک

آشپز
مکانیک ماشین
مکانیک ماشین سنگین
آرماتوربند
شیروانی و عایق سازی
شیشه بر
لوله کش
رانندهی جرّثقیل
نصاب پارکت و کف پوش
تکنیسین اتوماسیون
بنّا
نجّار
فروشندگی تلفنی
بهیار
ابزارساز
کاشی کار
برقکار
قصاب
نانوا، شیرینیپز
نقاش ساختمان

عکاس
ناخدای کشتی
روزنامه نگار
زیست شناس
مسئول روابط عمومی
کارمند بانک
تکنسین صدا

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.