09173208302

مهاجرت کاری به استرالیا
شنبه 31 فروردین 1398
    
بازدید: 1200
    

استرالیا

استرالیا سرزمینی وسیع و پهناور، که با ۷۶۸۶۸۵۰ کیلومتر مربع، ششمین کشور پهناور دنیا و از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد. این کشور توسعه یافته در نیمکره جنوبی واقع شده  است. از بزرگترین شهرهای استرالیا می توان به ملبورن و سیدنی اشاره کرد. جمعیت استرالیا ۲۳۰۷۴۴۳۵ نفر تخمین زده شده است. زبان استرالیا خوشبختانه زبان انگلیسی است. واحد پول استرالیا، دلار استرالیا AUD  است. استرالیا شش منطقه آب و هوایی را شامل می شود که در مناطق معتدل یک الگوی فصلی بهاری، تابستانی، پاییزی و زمستانی وجود دارد و در مناطق گرمسیری شمال که شامل استوایی، گرمسیری و مناطق زیر استوایی می شود الگوی خشک و مرطوب دارد. تغییر فصل ها در نیمکره جنوبی بدین صورت می باشد که بهار از سپتامبر تا نوامبر، تابستان از دسامبر تا فوریه، پاییز از مارچ تا مه و زمستان از ژوئن تا آگوست می باشد.

مهاجرت کاری استرالیا

اقامت دائم در استرالیا به سبب برخورداری از وضعیت اقتصادی مناسب، بازار کار پویا، سطح زندگی و رفاه بالا و جاذبه های گردشگری بسیار، یکی از مقاصد مهم مهاجرتی است. اداره مهاجرت کشور استرالیا انواع مختلفی از ویزا را در نظر گرفته است که افراد مختلف بر اساس شرایط و نیازشان می توانند از آنها بهره مند گردند. ویزای تخصص و مهارت کلاس ۱۸۹ (ویزای اسکیل ورکر)، ویزای توریستی، ویزای کلاس ۱۹۰ استرالیا (اقامت دائم ازطریق تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی)، ویزای کلاس ۴۸۹ (اقامت موقت از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر یک ناحیه یا اقوام درجه یک) از جمله ویزاهایی هستند که شما بسته به شرایط خود می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. ویزای اسکیل ورکر استرالیا ویژه افرادی می باشد که شغل مورد نظرشان در استرالیا، متقاضی استرالیایی ندارد و مرکز مربوطه نسبت به استخدام شخص متقاضی اقدام نموده است. این نوع از ویزا که شخص از طریق تخصص و مهارت ویزای مهاجرت استرالیا را دریافت می کند ویزای اسکیل ورکر نامیده می شود. با ویزای اسکیل ورکر از همان ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا می شوید و به هیچ ایالت، شخص یا سازمانی وابستگی ندارید و امکان سکونت شما در هر نقطه از استرالیا امکان پذیر می باشد. جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا امتیاز شما باید به ۶۰ برسد که این امتیاز از شرایطی از قبیل سن و سال، مدرک تحصیلی، سابقه کار، وضعیت زبان انگلیسی و.. به دست می آید، و تنها به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. این شرایط را بررسی می کنیم.

سن متقاضی، بین هجده تا بیست و چهار سال ۲۵ امتیاز، بین بیست و پنج تا سی و دو سال ۳۰ امتیاز، بین سی و سه سال تا سی و نه سال ۲۵ امتیاز، بین چهل تا چهل و چهار سال ۱۵ امتیاز و از ۴۴ سال بیشتر صفر امتیاز می باشد.

مدرک آیلتس، نمره ۶٫۰ در هر چهار مهارت امتیاز صفر، نمره ۷٫۰ در هر چهار مهارت امتیاز ۱۰ و نمره ۸٫۰ در هر چهار مهارت ۲۰ امتیاز می باشد.

سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی، سه سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی ۵ امتیاز، پنج سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی ۱۰ امتیاز، هشت سال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی ۱۵ امتیاز می باشد.

سوابق مرتبط کاری در کشور استرالیا، یک سال سابقه کاری در کشور استرالیا ۵ امتیاز، سه سال سابقه کاری در استرالیا ۱۰امتیاز، پنج سال سابقه کاری در کشور استرالیا ۱۵ امتیاز می باشد.

مدرک اکادمیک و یا داشتن  مدرک فنی و حرفه ای حداکثر ۱۰ امتیاز،  داشتن مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد حداکثر ۱۵ امتیاز، و داشتن مدرک دکتری ۲۰ امتیاز می باشد. مدرک کارشناسی در صورتیکه با معادل مدرک کارشناسی در استرالیا برابری کند ۱۵ امتیاز محسوب می گردد در غیر اینصورت ۱۰ امتیاز می باشد. مدرک تحصیلی می بایست توسط یکی از سازمان های مربوطه استرالیا ارزشیابی شود.

سایر موارد موثر در امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر بدین صورت می باشد که تحصیل دراسترالیا حداقل دو سال ۵ امتیاز، مهارت های همسر ۵ امتیاز و گذراندن یک سال دوره های تخصصی ۵ امتیاز می باشد.

ارزشیابی مدرک تحصیلی یکی از مراحلی می باشد که نیازمند زمان است. مدت زمان اخذ ارزشیابی مدرک تحصیلی که به آن Assessment گفته می شود، بسته به سازمان ارزیابی کننده متفاوت است و مدت زمان دقیقی برای آن وجود ندارد اما گرفتن ارزشیابی از سازمان کامپیوتر استرالیا حدودا بین ۱ تا ۳ ماه، گرفتن ارزشیابی از سازمان مهندسی حدود ۴ ماه و اخذ ارزشیابی از سازمان VETASSES حدودا ۵ تا ۶ ماه زمان می برد. این زمانها تقریبی است، گاها این روند سریعتر انجام شده و به ندرت پیش می آید که زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا از ابتدا تا انتهای پروسه و دریافت ویزا تقریبا یک سال تا یک سال و نیم طول می کشد و به ندرت ممکن است بیشتر از این مدت زمان نیاز داشته باشد. در گذشته این روند تا ۴ سال ادامه داشت ولی در حال حاضر زمان دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا بسیار کوتاه شده.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار
ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) تعیین شده است . محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای گرفتن ویزا را دارید . نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند . به سادگی معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا(DIBP) لازم است را دارا هستید یا خیر؟

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:
• سن – سن شما باید زیر 50 سال باشد زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید.
• زبان انگلیسی – شما باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید .
• اشتغال – زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید ، که متناسب با مهارت ها و صلاحیتهای خود باید اعلام کنید . اشتغال خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید .
• ارزیابی مهارت – در ابتدا آن از شما خواسته می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید و توسط مواردی ارزیابی صورت گیرد که توسط دولت استرالیا تعیین شده است برای ارزیابی اشتغال معمولا شرایط خاصی مورد نیاز خواهد بود .
• ارزیابی سلامت – شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر تحت معاینه پزشکی ارزیابی کنند .
• ارزیابی شخصیت – شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می شود .

مشاغل مورد نیاز استرالیا:
مدیریت پروژه و ساخت
مدیر پروژه
مدیریت مهندسی
مدیریت تولید
مدیر مراقبت های کودکان
مدیریت پزشکی
پرستاری بالینی
مدیریت بهداشت و درمان
مدیریت بهداشت سازمانی
حسابدار عمومی
مدیریت حسابداری
حسابدار مالیاتی
حسابرس خارجی
حسابرس داخلی
دبیر
اکونومیست زمین
مهندس کشتی
مدیریت امور کشتی
افسر کشتی
معمار
مهندس معمار ناظر
نقشه کش
مهندسی نقشه کشی
امور هوا فضا،
مهندسی هوا فضا
نقشه برداری
مهندس مواد شیمیایی
مهندسی ژئوتکنیک
مهندس سازه
مهندس حمل و نقل
مهندس برق
مهندس الکترونیک
مهندس صنایع
مهندس مکانیک
مهندسی کارخانه و تولیدات
مهندس هوانوردی
مهندس کشاورزی
مهندس پزشکی
مهندس تکنولوژی
مهندس محیط زیست
معمار نیروی دریایی
مشاور کشاورزی
کارشناس امور کشاورزی
مهندس امور جنگلداری
کارشناس امور جنگلداری
کارشناس امور آزمایشگاهی
دامپزشک
فیزیکدان
کارشناس فیزیک
معلم ابتدایی
معلم راهنمایی
اساتید خصوصی
معلم ناشنوایان
معلم نابینایان
معلم آموزش و تکنیک های خاص
کارشناس تشخیص پزشکی
تکنولوژی پزشکی هسته ای
سونوگرافیست
فیزیوتراپ
متخصص استخوان
متخصص کاردرمانی
پزشک عمومی
شنوایی شناس
پاتولوژی گفتار
پزشک متخصص
متخصص قلب و عروق
متخصص بالینی
پزشک انکولوژیست
متخصص غدد
متخصص گوارش
متخصص مراقبت های ویژه
متخصص مغز و اعصاب
متخصص اطفال
روماتولوژیست
متخصص قفسه سینه
روان پزشک
جراح عمومی
جراح قلب
جراح ارتوپد
جراح اطفال
جراح پلاستیک
جراح ترمیم
ارولوژیست
جراح عروق
متخصص پوست
متخصص اورژانس
متخصص زنان و زایمان
چشم پزشک
متخصص پاتولوژی
متخصص رادیولوژی
متخصص پاتولوژی
ماما
پرستار سالمندان
پرستار کودک و خانواده
پرستار بهداشت جامعه
پرستار ناتوانی
پرستار معلولیت و توانبخشی
پرستار پزشکی
پرستار بهداشت روان
پرستار بعد از عمل
پرستار جراحی
پرستار اطفال
متخصص فناوری اطلاعات
تحلیل گر کسب و کار
تحلیل گر سیستم
it
تحلیل گر برنامه نویس
برنامه نویس نوین
مهندس نرم افزار
مهندس شبکه های کامپیوتری
کارشناس سیستم های مهندسی
مهندس ارتباطات
مهندس شبکه
وکیل مدافع
وکیل عمومی
روانشناس بالینی
مدرس روانشناسی
مدرس روانشناسی سازمانی
روانشناسی صنعتی
مددکار اجتماعی
تکنسین مهندسی عمران
تکنسین مهندسی برق
تکنسین مهندسی رادیو و ارتباطات
مهندس ارتباطات
برنامه ریز شبکه
مسئول فنی ارتباطات
مهندس برق خودرو
مهندس مکانیک موتور خودرو
مهندس دیزل ژنراتور
تکنسین موتورسیکلت
تکنسین موتور خودروهای کوچک
فلزکار
جوشکار
مهندس جوش
مهندس ماشین آلات
قفل ساز
متخصص داربست
تکنسین سنگ تراش
نجار
متخصص کار چوب
نقاش ساختمان
شیشه گر
لوله کش
متخصص لوله کش مکانیکی
لوله کش سقف
تکنسین تهویه کارخانجات
کشتی ساز
تعمیرکار قایق و کشتی.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane ابراهیم مردانی 25/7/1398
تاسیسات سلختمانی،برق کشی،لوله کشی،جوشکاری،دیوارچینی.پلاستر.ونما و نرمه کشی.طرح بتون الاچیق و طرح چوب وطرح سنگ،ابنما،ابشار،کلبه ،کلیه نما وفضای سبز ویلاهاو خونه باغات،خمیر گیر نانوایی..نگهبانی..تدریس ریاًۻیات..لیسانس حسابداری هم دارم
 Manager        14/8/1398
با سلام و احترام لطفا مدارک مورد نیاز را به این شماره واتساپ بفرمایید. 09171003843
shirane ابراهیم مردانی. 09374165365     daiibfu5365@jemail.com 25/7/1398
تدریس درس ریاۻیات.تاسیسات کامل ساختمانی.برق ،لوله کشی،جوشکاری.بتون الاچیق،طرح سنگ،طرح چوب،ابنما،ابشار،میز،صندلی،کبابپز،نما،وفضای سبز خونه باغ و ویلا،رنگ کاری،لیسانس حسابداری دارم صندوق.نگهبانی. کارشناس ایمنی.دیوار چینی..کارگری زرنگ و همه کاره