09173208302

مهاجرت تحصیلی به اتریش
شنبه 31 فروردین 1398
    
بازدید: 588
    

اتریش

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا گرایش به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را دارند . تحصیل در آمریکا و اروپا با رنکینگ عالی ، شامل شهریه دانشگاه بسیار بالایی خواهد بود . تمایل به تحصیل رایگان و استفاده از شرایط بسیار مناسب تحصیلی هدفی است که متقاضیان ویزای تحصیلی بسیار به آن می اندیشند . آیا شما هم مهاجرت تحصیلی به اتریش را مد نظر دارید؟
پیشنهاد مشاورین حقوقدان و با تجربه ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگر تحصیل رایگان در کشورهایی چون اتریش ، آلمان و اخذ تابعیت در این کشور ها می باشد.
تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش با کمترین هزینه افق فکری شما را به ساختن آینده ای روشن نزدیک خواهد کرد و این هدف دور از دسترس نخواهد بود . مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل بخاطر وجود دانشگاه هایی که در لیست صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند در عصر حاضر مورد استقبال کثیری از ایرانیان قرار گرفته است.
کشور اتریش با سرلوحه قرار دادن آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا و تاثیر پذیری از کشور بی نظیری چون سوییس آسایش ، رفاه و امنیت اجتماعی بالایی را برای شهروندان خود مهیا کرده است . در نوشتار حاضر شرایط اخذ ویزا تحصیلی اتریش به تفصیل بیان می گردد تا شما متقاضی عزیز و هموطن فهیم با آشنایی کامل از نحوه تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، اخذ ویزای کار در اتریش ، شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش و هزینه زندگی در اتریش آگاه شده و بتوانید به گونه ای شایسته تصمیم گیری نمایید. مدیران کاردان و زبده در ما در موسسه بین المللی مهاجرتی کوچگر با هدف مشاوره ، صداقت و تعهد در جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش تا وقت سفارت اتریش هم قدم و همراه شما گام برداشته و این پروسه را با گارانتی کامل برای شما انجام خواهند داد.
شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش:
دانشگاه های کشور اتریش به دو دسته ی دانشگاه و مراکز آموزش عالی تقسیم بندی می شوند که همگی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند . البته مراکز آموزش عالی خود شامل دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی می باشند . فرد متقاضی با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و یا فارغ التحصیلی در مقطع پیش دانشگاهی نمی تواند مستقیما برای اخذ مقطع کارشناسی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش اقدام تماید ، تحصیل در دانشگاه های دولتی منوط به پرداخت هزینه های بسیار پایین می باشد.
شرایط تحصیل رایگان در اتریش : یکی از مزیت های این کشور تحصیل رایگان می باشد . البته متذکر می شویم که هزینه تحصیل تقریبا رایگان می باشد و این موضوع از هزینه زندگی دانشجویی در اتریش مستثناست . از دیگر مزیت های تحصیل در اتریش پذیرش در 90 درصد رشته های تحصیلی بدون نیاز به ارایه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل می باشد . لذا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است . در واقع از شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کشور اتریش قبولی در دانشگاه های دولتی یا آزاد داخلی و فارغ التحصیلی در این مقطع می باشد .
البته گاها میتوان برای دانشجویانی که حداقل 100 واحد درسی را در دانشگاه های دولتی ایران گذرانده اند اقدام جهت دریافت پذیرش در همان مقطع نمود . شما با لیسانس دانشگاه آزاد نمی توانید مستقیما برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش اقدام نمایید ، البته از مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش این است که نمرات شما مورد ارزیابی قرارگرفته و دیگر نیازی به گذراندن این واحدها در دانشگاه مقصد نمی باشد و شما واحدهای مشخص شده را گذرانده و می توانید بطور پیوسته تا مقطع فوق لیسانس ادامه دهید .البته در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی نیز بطور قطع نمی توان گفت که پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اخذ گردد و بایستی مدارک دانشجو برای دانشگاه مقصد ارسال شده و سپس مشخص می شود که دانشجو در چه مقطعی موفق به دریافت پذیرش خواهد شد . همچنین فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش نیز بایستی شرایط مشابهی را دنبال کند.
ناگفته نماند اگر شما دارای مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و یا علمی کاربردی می باشید ناامید نباشید ، مدرک شما نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و نمی توان گفت شانسی نخواهید داشت بلکه نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی شانس پایین تری جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اتریش را خواهید داشت . جهت پذیرش در مقطع دکترای کشور اتریش با توجه به این مطلب که فرد بایستی در اتریش استاد راهنما داشته باشد و این امر در اکثر مواقع با موفقیت همراه نیست ، لذا پیشنهاد می گردد با توجه به سیستم ارزیابی نمرات در دانشگاه های اتریش اقدام جهت گذراندن دوره Master نمایید و سپس تحصیل خود در مقطع دکترا را ادامه دهید.
تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش بدون مدرک زبان :
از دیگر مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش آن است که برای دانشجویانی که بدون مدرک زبان وارد خاک این کشور می شوند ، دوره های زبان آلمانی برگزار می شود . اکثر دانشگاه های این کشور تحصیل به زبان آلمانی را در برنامه کاری خود قرار داده اند . شما با خواندن سه ترم زبان آلمانی می تواتید به سطح لازم جهت فراگیری دروس برسید . هزینه هر ترم سه ماهه کورس زبان آلمانی 350 یورو می باشد و اساساٌ تا دو سال به دانشجو فرصت داده می شود که برای گذراندن دوره های آلمانی وقت بگذارد . سطح زبان دانشجو توسط آزمون EPD سنجیده می شود که این آزمون در ایران بر گزار نمی گردد و دانشجو پس از گذراندن دوره های زبان آلمانی بایستی در این آزمون شرکت نماید.
متذکر می شویم که شما سه بار فرصت دارید در آزمون های EPD شرکت نمایید و در صورت قبول نشدن پذیرش تحصیلی شما کنسل می گردد . ارایه گواهی مبنی بر اشتغال به تحصیل دانشجو و همچنین داشتن مدرکی جهت عدم منع تحصیل فرد فارغ التحصیل در مقاطع بالاتر از مدارک الزامی است که برای اقدام جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش الزامی می باشد . شرط معدل به عنوان ملاکی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش نمی باشد ولی معدل بالای 15 شانس شما را افزایش می دهد.
شایان ذکر است که برای ادامه تحصیل در رشته هایی که مربوط به دانشگاه های هنر اتریش می باشد ازجمله گرافیک، موسیقی، معماری و رشته هایی چون اقتصاد، تربیت بدنی، مدیریت آموزشی، روانشناسی، پزشکی، داروسازی و حسابداری ، نیازمند شرکت در آزمون ورودی و یا مصاحبه های حضوری می باشید و ورود به این دانشگاه ها و ادامه تحصیل مستلزم دانستن زبان و تلاش بسیار است . بنابراین همکاران ما در موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگر که از برترین موسسات کاریابی و اعزام دانشجو به اتریش می باشد ، به شما داوطلبان عزیز این کشور را برای ادامه تحصیل پیشنهاد می دهد .
دانشگاه های معتبر در اتریش :
ما در اینجا به معرفی چند دانشگاه معتبر در اتریش می پردازیم:
• Universität Wien ، دانشگاه وین اتریش
• Universität Graz ، دانشگاه گراتس اتریش
• Universität Innsbruck ، دانشگاه اینسبروک اتریش
• Universität Salzburg ، دانشگاه سالزبورگ اتریش
• Technische Universität Wien ، دانشگاه تکنیکال وین
• Technische Universtiät Graz ، دانشگاه تکنیکال گراتس
• Montanuniversität Leoben ، دانشگاه مونتان لئوبن اتریش
از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش این است که تغییر رشته از ایران جهت پذیرش از دانشگاه های اتریش امکان پذیر نمی باشد اما این امکان برای دانشجویانی که در حین تحصیل در دانشگاه های اتریش هستند با شرط گذراندن 8 واحد درسی از همان رشته در ترم اول یا 16 واحد در یکسال میسر خواهد شد. همچنین افرادی که همسر، پدر یا مادرشان اقامت موقت، دانشجویی و دایم اتریش را به مدت 5 سال دارا باشند می توانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند.
تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش در دانشگاه خصوصی :
خبر خوش برای شما متقاضی عزیز که دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم دانشگاه های داخلی می باشید آن است که می توانید جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های خصوصی کشور اتریش اقدام نمایید . امکان ادامه تحصیل شما در رشته هایی که زیر شاخه رشته های مدیریت، بیزینس و جهانگردی باشند فراهم شده است و فرد نیازمند ارایه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 می باشد . تحصیل در این دانشگاه ها بخاطر خصوصی بودن مستلزم پرداخت هزینه سالیانه 8000 تا 10000یورو است . این دانشگاه ها بخاطر دوره هایی که بصورت تئوری و عملی برگزار می شود فرد را برای ورود به بازار کار بصورت ویژه آماده خواهد کرد . ناگفته نماند که در 90 درصد کشورها مدرک فوق دیپلم قابل قبول نمی باشد.
تحصیل پزشکی در اتریش :
دانشگاه های پزشکی در اتریش از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشور های جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را به صورت تخصصی تکمیل نمایند . برای تحصیل پزشکی از مقطع دیپلم فرد بایستی در کنکورهای ورودی آن کشور شرکت کرده و پذیرفته شدگان در اکثریت مواقع از بین شهروندان این کشور برگزیده می شوند .
دانشگاه علوم پزشکی وین از معروف ترین دانشگاه های پزشکی اروپا می باشد که از سال 2004 بطور مستقل و جدای از دانشگاه وین مشغول به فعالیت می باشد . این دانشگاه برنامه هایی بسیار عالی جهت پزشکان عمومی – دوره های کلینیکال – ارایه می دهد که به عنوان برنامه دکترا در رشته هایی چون مهندسی پزشکی، بهداشت عمومی، بیماری های قلبی عروقی، آنکولوژی پزشکی، عصب شناسی بالینی، تحقیقات بالینی بر روی توسعه دارویی، روان درمانی و بهداشت روان، بازسازی استخوان ها و مفاصل، عصب شناسی بالینی نام برده می شود .
دانشگاه های کشور اتریش رشته های پیرا پزشکی با گرایش های مختلفی چون فیزیک پزشکی، پروتزهای دندانی، سم شناسی، تحقیقات بالینی را به زبان انگلیسی ارایه می دهد، زبان تحصیل در اتریش در رشته هایی چون مطالعات پزشکی درد شناسی، مطالعات پزشکی جنسیتی با گرایش بیماری روی انسان و غیره به زبان آلمانی می باشد.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و و یزای تحصیلی از دانشگاه های اتریش:
• اصل پاسپورت
• ارایه اصل مدرک تحصیلی از جمله اصل مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و …
• ارایه ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
• گواهی عدم سو پیشینه
• سه قطعه عکس
• ارایه نامه تمکن مالی که مبلغ مشخصی است و بایستی 3 ماه قبل از وقت سفارت در حساب شخص بماند.
• کپی یا اصل مدارک تحصیلی ترجمه شده که به تایید سفارت اتریش رسیده باشد.
• نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجویان در حال تحصیل دانشگاه دولتی داخلی
• نامه عدم منع تحصیلی برای تحصیل در مقاطع بالاتر
• ارایه رزومه و توصیه نامه اساتید برای مقاطع دکترا
• گواهی زبان آلمانی( در صورتیکه این کورس ها را گذرانده باشی)
• گواهی که آدرس محل سکونت شما در آن ذکر شده باشد.
زمان اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش برای ترم تابستان تا اول فوریه یا اواخر ژانویه و برای ترم تابستان تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد.
هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش :
یکی از سوالاتی که معمولاً پیرامون شرایط اعزام دانشجو به اتریش پرسیده می شود پیرامون هزینه زندگی است، هزینه های ماهیانه زندگی در اتریش را می توان حدودا 700 تا 800 یورو در ماه متغیر در نظر گرفت. که این هزینه ها شامل ماهی 200 تا 300 یورو برای خوابگاه یا اتاق مستقل می باشد. هزینه غذا و خوراک را می توان حدود 200 تا 350 یورو در ماه پیش بینی کرد . کتبی که شما نیاز دارید اگر در طول سال خریداری کنید ، هزینه ای بطور متوسط 180 یورو برای شما خواهد داشت. بیمه درمانی دانشجویان سالی 25 یورو – هزینه برق ،گاز و تلفن ماهی 20 تا 150 یورو می باشد . هزینه های پوشاک از ماهی 150 تا 250 یورو، رفت و آمد بطور متوسط 50 یورو است.
قابل ذکر است که امکان کار دانشجویی قانونی در حین تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 10 تا 20 ساعت در هفته می باشد . هزینه های تحصیل در رشته های هنر، علوم پایه و علوم انسانی ترمی 380 یورو و تحصیل در گروه های مهندسی و پزشکی ترمی 750 یورو می باشد.
شایان ذکر است از دیگر مزایای ویزای تحصیلی اتریش این است که خانواده شما بواسطه اخذ این ویزا اجازه خواهند داشت که شما را همراهی کنند و ویزای همراه را دریافت نمایند . همسر شما و فرزندتان اجازه تحصیل بصورت رایگان را دارند ، همچنین همسر شما اجازه کار به همان میزان تایید شده برای شخص شما را خواهد داشت ، این مسئله یکی از مهم ترین مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش است.
از شرایط اعزام دانشجو به اتریش این است که دانشجو پس از فارغ التحصیلی به مدت شش ماه تا یکسال اجازه دارد که در خاک اتریش بماند وجهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام نماید ، در صورت یافتن این کار و منعقد کردن قرار داد با کارفرما ، ویزای وی تمدید شده و پس از سه سال کار کردن و پرداخت مالیات که امری ضروری در اتحادیه اروپا می باشد شرایط دریافت اقامت دایم را در این کشور دارد . اخذ اقامت اتریش فرصتی است استثنایی که به شما اجازه زندگی، کار، سفر و بسیاری از امتیازات ویژه را در حوزه اتحادیه اروپا اعطا می کند.
اگر شما فردی فارغ التحصیل مقطع دکترا باشید ، فرصتی دو ساله برای یافتن کار به شما اعطا می شود. اساسا افرادی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های اروپایی اخذ می کنند از شانس بیشتری برای پیشنهاد شغلی مناسب برخوردار هستند . مد نظر داشته باشید که رنکینگ دانشگاه وین در جهان 64 می باشد و این بسیار حائز اهمیت است.
برنامه تحصیل پرستاری در اتریش بر اساس استانداردهای بین المللی گنجانده شده است. علاوه بر مهارت های علمی فنی، شما همچنین می توانید مهارت های اجتماعی، مهارت های ارتباطی و مهارت های دیگر خود را بدست آورید. در روش رویکردی برنامه تحصیلی، پروژه، رفع مشکل و یادگیری عمل گرا را ترویج می دهد.
شرایط تحصیل پرستاری در اتریش:
از سال 2008، FH Campus Wien اولین دوره تحصیل در اتریش در دوره کارشناسی ارشد را در رشته بهداشت و پرستاری به عنوان یک برنامه تحصیلی عمومی ارائه شده است و علم پرستاری را با کرسی حرفه ای برای مراقبت های بالینی و پرستاری ترکیب کرده اند . برنامه تحصیلی پایه ای برای پرستاری مبتنی برکارهای عملی برای رشته پرستاری برنامه ریزی و تصمیم گیری شده است و صرفا بر اساس اصول اثبات شده که برمبنای تئوری ماننده قبل بوده نیست.
در مورد نظریه های پرستاری و پروسه پرستاری و همچنین در مورد مراقبت های بهداشتی و پرستاری برای گروه هایی ، هدف خاص و در تنظیمات مختلف صورت گرفته است. این برنامه شامل مراقبت از افراد مبتلا به بیماری های مزمن و همچنین حمایت از اعضای خانواده و دیگر روابط است. بخش عمده ای از آموزش شامل اصول عمومی پزشکی و همچنین علم پرستاری است.

متخصص پرستاری در اتریش :
به عنوان یک متخصص در مراقبت های بهداشتی و پرستاری، شما وظایف مربوط به فرد، سازمان و جامعه را انجام خواهید داد . شما به طور مستقیم با بیماران / مشتریان و بستگان در سیستم های مراقبت های مختلف کار می کنید ، ارزیابی ها ، سازماندهی مراقبت و مدیریت کیفیت و کار در مشاوره ، پیشگیری و ارتقاء سلامت را انجام می دهید . طیف گسترده ای از فرصت های زیر برای شما به وجود خواهد آمد:
• بیمارستان ها
• خانه ها و مراکز پرستاری
• مراکز توانبخشی
• مهمانی ها
• مراکز روز گردان
• خدمات پرستاری
• مراکز بهداشتی و اجتماعی
• جوامع تحت نظارت
• صندوق های بیمه اجتماعی ملی و خصوصی
• خدمات پزشکی عمومی
• صنعت دارویی
• مستندات IT از سیستم بهداشت عمومی
لیسانس پرستاری در اتریش :
مدرک لیسانس پرستاری تقریبا چهار سال طول می کشد تا بتوانید درآمد کسب کنید، در صورتی که دانش آموزان بتوانند تمام وقت در مدرسه حضور یابند . دانش آموزانی که مدرک کارشناسی را دریافت می کنند ممکن است برای مسئولیت های بیشتر و تبلیغات حرفه ای تر واجد شرایط باشند . جمهوری اتریش دارای یک فرهنگ سیاسی، آموزشی و هنری است ، وین پایتخت اتریش است و امکانات زیادی برای مطابقت با این وضعیت دارد . مراکز آموزشی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و از مدارس بین المللی مانند مدرسه بین المللی وین و دانشگاه بین المللی وین بهره می گیرند .
امید است که این مطلب توانسته باشد، کمکی هر چند ناچیز به اطلاعات شما کرده باشد. همکاران و مشاورین موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگرآماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون کار و تحصیل به کشور اتریش هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.