09173208302

مهاجرت تحصیلی به پرتغال
پنج شنبه 29 فروردین 1398
    
بازدید: 516
    

پرتغال

اعزام دانشجو ، اخذ اقامت تحصیلی ، به پرتغال چگونه است؟ رشته های مختلفی که امکان ادامه تحصیل در این کشور را دارند کدام است؟ تحصیل در پرتغال به چه زبانی است؟ موسسه بین المللی مهاجرتی کوچگر با بهره مندی از مشاورین مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه تحصیل در این کشور اروپای غربی می باشند .
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در پرتغال
ما در این مقاله به طور اجمالی روش های اخذ ویزای تحصیل در پرتغال را بررسی می کنیم . چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشته باشید می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید .
پرتغال یکی از کشورهای زیبا و توریستی اروپا می باشد ، از لحاظ موقعیت این کشور در قسمت غربی اروپا واقع شده است و تنها همسایه ی این کشور اسپانیا می باشد . کشور پرتغال برنامه های مهاجرتی خود را از سال 2015 شروع کرده است و برنامه های بسیار جذابی برای مهاجران به کشور قرار داده است . این کشور با توجه به شروع برنامه ها هنوز مورد توجه قرار نگرفته است ، اما پیش بینی می شود تا چند سال آینده از جمله کشور های پرطرفدار و خاص اروپا جهت مهاجرت انتخاب شود .
زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی می باشد ولی مردم این کشور عموماً به زبان انگلیسی صحبت می کنند، زبان تدریس در دانشگاه های پرتغال نیز به زبان های انگلیسی و پرتغالی می باشد . معمولاً دانشگاه های این کشور مدرک زبان آیلتس را از الزامات پذیرش قرار نمی دهند و اشخاص در صورتی که موفق به اخذ مدرک زبان مانند آیلتس نباشند می توانند در دوره های زبان در همان کشور و قبل از شروع تحصیل اقدام کنند. تحصیل در پرتغال به علت واقع شدن این کشور در اتحادیه اروپا ، مزایایی را برای متقاضیان فراهم می آورد، از جمله این که دانشجویان پرتغال می توانند بدون اخذ ویزای مجدد به کشور های اتحادیه اروپا و همچنین برزیل سفر کنندر. از مزایای دیگر تحصیل در پرتغال تسریع در اعطای اقامت به افراد در این کشور است .
وضعیت دانشگاه ها جهت تحصیل در پرتغال
دانشگاه های پرتغال از سطح علمی بالایی برخوردار هستند ، و از دانشگاه های معتبر اروپا و حتی دنیا محسوب می شوند . رنکینگ دانشگاه های پرتغال مثل دانشگاه پورتو حدود 293 یا دانشگاه ها لیسبون 312 می باشد . با توجه به سطح علمی دانشگاه های پرتغال ، تحصیل در چنین دانشگاه هایی راه ورود اشخاصی که به هر دلیل موفق به حضور مستقیم در کشور هایی نظیر آمریکا ، انگلستان و … را دارد ، سهل می کند.
عموماً دانشگاه های پرتغال ، شرط سنی جهت اخذ پذیرش برای افراد مختلف قرار نداده و افراد در سنین مختلف می توانند جهت تحصیل در پرتغال اقدام نمایند . اخیراً تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال نیز مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است .
تحصیل در پرتغال را به افرادی که قصد تحصیل در رشته های خاص مثل داروسازی و غیره را دارند و یا افرادی که قصد اخذ اقامت سریع در این کشوری را دارند توصیه می کنیم .
تحصیل مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد در پرتغال
از سال 2006 ، پرتغال فرایند بولونیا را در سراسر دانشگاه ها و دانشکده های پلی تکنیک خود اتخاذ کرده است ، فرآیند اصلاحات اروپایی که هدف آن ایجاد یک ساختار مشترک برای آموزش عالی در سراسر اروپا است.
مطابق با این ساختار، دانشگاه های پرتغالی سه درجه تحصیلی ارائه می دهند:
• سطح لیسانس که معمولا بین سه تا چهار سال طول می کشد .
• سطح کارشناسی ارشد، که یک یا دو سال طول می کشد .
• سطح دکترا که معمولا 3 سال طول می کشد .
بیشتر دوره ها – به خصوص در سطح کارشناسی – به زبان پرتغالی تدریس می شوند . در سطح تحصیلات تکمیلی ، برنامه های آموزش انگلیسی بسیار رایج تر است . برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست نامه ها از طریق پورتال آنلاین Candidatura تشکیل می شوند . متقاضیان می توانند شش دانشگاه را انتخاب کنند تا درخواست خود را به ترتیب اولویت بندی کنند . برای تحصیلات تکمیلی ، دانشجویان باید مستقیما به وب سایت دانشگاه انتخابی خود درخواست کنند و در صورت درخواست موسسه ممکن است لازم باشد مدارک خود را به زبان پرتغالی ترجمه کنند . برای تحصیل لیسانس در پرتغال ، دانشجویان باید یک رونوشت از آموزش متوسطه ارائه دهند و در برخی از موسسات خارجی نیز باید در امتحان ورودی شرکت کنند . برای درخواست یک برنامه کارشناسی ارشد ، متقاضیان باید دارای دیپلم کارشناسی یا معادل آن باشند . برخی از رشته های محبوب برای ارشد در پرتغال در زمینه های اقتصاد ، کسب و کار ، امور مالی ، فناوری اطلاعات ، مهمان نوازی ، توسعه بین المللی و مطالعات اروپایی هستند . هزینه تحصیل در پرتغال نسبتا متوسط است . دانشگاه های دولتی به طور متوسط کمتر از 1500 یورو برای برنامه های لیسانس و کارشناسی ارشد خود دریافت می کنند ؛ برخی از دانشگاه های خصوصی ممکن است تا 4000 یورو در سال هزینه داشته باشند . به عنوان یک دانشجو که در یکی از دانشگاه های پرتغالی ثبت نام کرده اید ، می توانید دوره خود را با یک کارآموزی در یک شرکت محلی تکمیل کنید و در کارگاه های جالب با حضور کارشناسان بین المللی آموزش ببینید .
تحصیل دکترا در پرتغال
یک مدرک دکترا در پرتغال به شما فرصتی می دهد تا از تخصصی خاص خود که در مقطع بین المللی شناخته شده بهره مند شوید .
کسانی که مایل به تحصیل دکترا در پرتغال هستند ابتدا باید مدرک لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند . کاندیداهای PhD پرتغال برنامه آموزشی بسیار دشواری را می گذرانند که شامل دوره های درسی ، امتحانات و تحقیقات گسترده ای در زمینه موضوع انتخابی دانشجو برای پایان نامه می باشد .
با توجه به رشته تحصیلی ، ممکن است قبل از شروع کار پایان نامه دکترا (یا معادل آن در زمینه های عملی یا خلاقانه)، دوره های آموزشی و تحقیقاتی در مراحل اولیه دکترا به شما اختصاص داده شود . انجام کار تحقیقاتی شما توسط یک سرپرست منصوب هدایت خواهد شد . شما ممکن است پیشاپیش یک سرپرست را انتخاب کنید ، اما بعضی از دانشگاه ها ترجیح می دهند ارزیابی شما را خودشان انجام دهند و بر اساس آن استاد راهنما را انتخاب کنند .
اعطای مدرک دکترای شما در نهایت به دفاع موفق یک پایان نامه بستگی دارد . این معمولا به عنوان یک رویداد عمومی برگزار می شود ، نه از طریق آزمون در اتاق بسته . یک هیئت استادان متخصص برای بررسی کار شما و بررسی دانش موضوعی شما تعیین می شود .
این دفاع عمومی چالش بزرگی برای شما خواهد بود ، اما شما باید به آن به عنوان یکی از فرصت های منحصر به فرد ارائه شده تحصیل در خارج از کشور فکر کنید ؛ زیرا این فرصت را دارید تا در مقابل همکلاسان ، دوستان و خانواده خود به دفاع از پایان نامه خود بپردازید .
هزینه تحصیل در پرتغال به طور کلی ، هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی از 3232 و 3872 یورو در سال برآورد گردیده که برای هر رشته تحصیلی متفاوت است . هر دانش آموز باید مبلغ ثبت نام خود را که در حدود 25 تا 35 یورو پرداخت و واریز نماید .

دانشگاه های مقرون به صرفه در پرتغال
در اینجا یک لیست از دانشگاه های پرتغال با برخی از هزینه های مقرون به صرفه ی تحصیلی به شرح زیر می باشد :
• دانشگاه کاتولیک پرتغال – هزینه تحصیلات متوسط 700 یورو در سال
• موسسه پلی تکنیک Bragança – هزینه تحصیلات متوسط 1050 EUR / سال
• موسسه پلی تکنیک لیریا – هزینه تحصیلات متوسط 1150 یورو در سال
• پلی تکنیک Tomar – هزینه تحصیلات متوسط 1200-1400 یورو در سال

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر پرتغال
بررسی هزینه های تحصیلی متوسط در دانشگاه های برتر پرتغال به شرح زیر می باشد :
• دانشگاه آویوور – هزینه تحصیلات متوسط 5000 یورو در سال
• دانشگاه کویمبرا – هزینه تحصیلات متوسط 1500 – 1800 یورو در سال
• دانشگاه لیسبون – هزینه تحصیلات متوسط 2500 یورو در سال
• دانشگاه پورتو – هزینه تحصیلات متوسط 3000 – 4500 یورو در سال
ویزای تحصیلی پرتغال
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA که مایل به تحصیل در پرتغال هستند نیاز به یک ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دارند. قبل از مسافرت باید ویزا کسب شود و برای سفارت یا کنسولگری پرتغالی در کشور خود درخواست دهید
برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال این مراحل را طی کنید :
• دانشگاهی را برای درخواست انتخاب کنید و نامه پذیرش خود را دریافت کنید .
• نوع ویزایی که برای تحصیل در پرتغال نیاز دارید را پیدا کنید :
ویزای مسافرتی و کوتاه مدت شینگن (ویزا C ) برای دانشجویانی که برای تحصیلات کوتاه مدت یا دوره های زبان که حداکثر 6 ماه طول می کشد ، درخواست می کنند .
ویزای شینگن طولانی مدت (نوع) D – برای دانشجویانی که که برای یک دوره تحصیلی درخواست می کنند .
• زمان و مکان درخواست ویزای دانشجویی .
برای ویزای دانشجویی برای پرتغال در سفارت یا کنسولگری پرتغالی در کشور خود یا نزدیکترین محل را درخواست کنید .
• برای مصاحبه ویزا در وب سایت سفارت پرتغال در منطقه خود درخواست دهید .
• سعی کنید وقت خود را برای مصاحبه ویزا در اسرع وقت تنظیم کنید ، زیرا ممکن است 2-3 ماه طول بکشد تا صادر شود .
• قبل از ارسال ، همه مدارک لازم را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام اسناد را داشته باشید و کپی فایل خود را نگه دارید .
• پس از دریافت ویزای خود ، ممکن است به بعضی از شرایط بهداشتی مانند واکسیناسیون نیاز داشته باشید .
موسسه بین المللی کوچگر با بهره مندی از مشاورین و وکلای مجرب می تواند شما را در اخذ پذیرش از کشور ها و در رشته های مختلف یاری دهد ، این موسسه با دارا بودن نماینده در کشور پرتغال ، اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور را می تواند سهل نماید . جهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید با مشاورین موسسه در دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.