09173208302

مهاجرت تحصیلی به دانمارک
پنج شنبه 29 فروردین 1398
    
بازدید: 439
    

دانمارک

امروزه در سراسر دنیا جوانان خواهان ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های معتبر و البته با هزینه های کم و یا رایگان در کشورهایی پیشرفته و آرام را دارند . تحصیل در دانمارک شبیه تحصیل در سوئد و تحصیل در نروژ با توجه به اینکه در محدود کشورهای اسکاندیناوی قرار گرفته اند مورد تقاضا است . همکاران ما در موسسه بین المللی کوچگر واقع در شهر شیراز ، تحصیل در کشور دانمارک را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند . در مقاله ای که پیش رو دارید سعی داریم شما را با فضای کلی کشور دانمارک و وضعیت تحصیلی و زندگی در دانمارک بیشتر آشنا کنیم .

درباره کشور دانمارک :
کشور دانمارک واقع در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است که جمعیت آن 5/5 میلیون نفر می باشد . کشور دانمارک شامل98 شهرستان و 5 استان که عبارتند از: شیلند ، نوردیولند ، سید دانمارک ، هوودستادن و میدیولند . واحد پول کشور دنمارک کرون است ، کشور دانمارک ازجمله کشورهای ثروتمند و مدرن می باشد و از جمله کشورهایی است که درآمد مردم اختلاف چندانی با هم ندارد و به همین دلیل است که دانمارک در رتبه اول جهانی قرار دارد و مردم آن اغلب به عنوان راضی ترین و شادترین مردم در جهان اعلام می شوند . پاسپورت این کشور یکی از پاسپورت های معتبر در دنیا می باشد و کسانی که پاسپورت دانمارکی دارند به راحتی می توانند به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنند . همچنین دانمارک یکی از کشورهای عضو شینگن می باشد .

کسانی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در این کشور را دارند می توانند از مزایای اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل و نهایتاً رسیدن به تابعیت و اقامت در دانمارک بهره مند شوند . همچنین باید به موارد مالی همچون میزان مالیات-هزینه های زندگی و حقوق در این کشور توجه داشته باشند .
دانمارک از جمله کشورهای اروپایی می باشد که هزینه زندگی در آن بالا است واین هزینه در ماه چیزی حدود 600 تا 800 یورو می باشد . این هزینه ها شامل:خوراک، بیمه، رفت و آمد و… می باشد البته در کشور دانمارک اغلب خدمات پزشکی به صورت رایگان هستند .
کسانی که از طریق تحصیل در دانمارک به این کشور مهاجرت کنند و بعد از سه سال در کشور دانمارک مشغول به کار باشند موفق به اخذ گرین کارت می شوند و می توانند تقاضای اقامت دائم دانمارک بدهند . البته شایان ذکر است یکی از روش های معمول مهاجرت به این کشور از طریق اخذ گرین کارت دانمارک یا همان ویزای کار دانمارک است .
شرایط تحصیل در دانمارک :
دانشگاه های دانمارک جهت تحصیل در این کشور در رتبه پنجم قرار دارند و جزء بهترین دانشگاه ها از نظر تسهیلات آموزش عالی می باشند و مدرک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار هستند . دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانمارک می توانند در رشته های : تجارت، ارتباطات، داروسازی، دامپزشکی و … به تحصیل بپردازند .

هزینه تحصیل در دانمارک :
هزینه ی تحصیل در کشور دانمارک چیزی حدود 12.000 یورو در سال می باشد اما با توجه به شرایط اقتصادی مناسب این کشور دانشجویانی که معدل آنها بالاتر از 17 باشد و مدرک زبان ایلتس 5/6 را داشته باشند . می توانند به صورت رایگان ادامه تحصیل بدهند حتی می توانند از مزیت دریافت حقوق دانشجویی و کمک هزینه زندگی نیز استفاده کنند البته این مدل تحصیل معمولاً فاند نام دارد ، که در مقطع دکترا در کشور های دیگر نیز متداول است .
تحصیل در دانمارک برای کودکان7 تا16 سال در دانمارک که شامل مقاطع دبستان و اول متوسطه است به صورت اجباری و رایگان می باشد . تحصیل در دانمارک در مقاطع دبستان و دبیرستان جمعا 13 سال است که 10 سال آن دوره دبستان و 3سال آن دوره دبیرستان می باشدکه گذراندن این 13 سال تحصیلی و اخذ مدرک دیپلم لازمه ی ورود به دانشگاه های دانمارک است . دانش آموزان در مقطع دبیرستان یا می توانند با گذراندن سه سال تحصیلی برای ورود به دانشگاه ها آماده شوند یا می توانند در رشته های فنی-حرفه ای برای ورود به بازار کار و شغل های خاص مهارت های لازم را کسب کنند .

مقاطع مختلف تحصیلی دانمارک و اجازه کار دانشجو :
تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال به طول می انجامد که در این دوره اغلب رشته های تحصیلی به زبان دانمارکی تدریس می شوند به همین علت دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانمارک می باشند باید مدرک زبان دانمارکی داشته باشند . دانشجویان مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته کار کنند و به راحتی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را از این طریق تامین کنند .
در کشور دانمارک دانشجویانی که مقطع لیسانس را به پایان رسانیده باشند می توانند بدون امتحان ورودی و تنها با احتساب نمرات دوره قبل در مقطع فوق لیسانس مشغول تحصیل شوند که در این مقطع تحصیلی اغلب رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند . دانشجویان در نیم سال آخر باید یک پایان نامه یا پروژه علمی به زبان انگلیسی انجام دهند که به همین علت باید مدرک ایلتس داشته باشند . همکاران مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر در شیراز این نوید را می دهند برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند از دانشگاههای دانمارک در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفته و دانشجو می تواند در یک زمان 5ماهه مدرک زبان خود را تحویل دهد.
دانشجویان این مقطع تحصیلی می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند . پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشور متفاوت است که با توجه به سطح زبان ، میزان تجربه ، ویژگی های شخصیتی و … متغیر است .
تحصیل در دانمارک لیسانس و کارشناسی ارشد :
صرف نظر از دانشگاه منتخب شما ، دانمارک برای دانشجویان بین المللی یک وب سایت ویژه برای برنامه های کاربردی فراهم می کند ، که در آن شما می توانید برای هشت برنامه درخواست دهید. با دقت همه اسناد درخواستی را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه آنها به زبان انگلیسی ترجمه شده اند . به عنوان مثال ، یک مدرک کارشناسی یا معادل آن در سطح بین المللی ، به رسمیت شناختن مدرک کارشناسی ارشد در دانمارک مورد نیاز اصلی است .
دقت کنید که بدانید الزامات زبان چه هستند ، و آیا شما باید قبل از ثبت نام در برنامه مدرک ، مهارت ها را در زبان انگلیسی ثابت کنید . نشان دهید که چگونه به عنوان یک دانش آموز عملکرد داشته اید ، و مطمئن شوید که بدانید نمره میانگین مدرک شما (GPA)در طول تحصیل شما چه بوده است.
برای کمک به شما برای رفتن به دانمارک ، باید بیش از یک دانشگاه درخواست دهید ! اطمینان حاصل کنید که برای یک دانشگاه دانمارک واجد شرایط هستید .
دوره های آمادگی: این نوع دوره ها دانش آموزان درجه یک را قادر می سازد تا یک پیشرفت تحصیلی اضافی را قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی خود دریافت کنند . پیش- M.B.A.، پیش- حقوق، و یا پیش-برنامه پزشکی، و همچنین هر دوره های دیگر و یا آماده سازی که به شما این امکان را می دهد تا در رشته مورد انتخاب خود تحصیل کنید .
بهبود زبان انگلیسی شما از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی: اگر شما در یک برنامه تحصیلی در دانمارک شرکت می کنید ، گاهی اوقات لازم است ثابت کنید که مهارت های زبان شما به اندازه کافی مناسب برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها است . این دوره ها می توانند شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی که دانشگاه ها به آن نیاز دارند، آماده کنند .
آزمون زبان انگلیسی :
بیش از 350 برنامه آموزش انگلیسی در دانمارک وجود دارد . دانشگاه های دانمارک می خواهند بدانند که مهارت های زبان انگلیسی خوب دارید ، به طوری که شما می توانید به راحتی در دوره های خود موفق شوید . تقریبا تمام دانشگاه های دانمارک این امتحانات رسمی انگلیسی را قبول می کنند :
• IELTS
• TOEFL
• C1 پیشرفته
تحصیل در دانمارک دکتر :
دانمارک ممکن است یک کشور کوچک باشد اما با تکیه بر صنایع علمی با تکنولوژی بالا در بین 6 کشور برتر جهان برای تحقیق و توسعه قرار دارد . بخش عمده این امر در دانشگاه ها متمرکز شده است . موقعیتهای دوره دکترا همیشه توسط دانشگاه در کنار دیگر موقعیتهای بلاتصدی ارائه می شود ، بنابراین از لیست منابع زیر برای یافتن موقعیتها استفاده کنید . همچنین می توانید در مورد موقعیتهای آینده مستقیما با اعضای هیئت علمی گفتگو کنید ، به طور مثال اگر یکی از اعضای هیئت علمی کمک هزینه تحقیقاتی در رشته انتخابی شما قرار داده است یا در حال انجام آن است شما می توانید از این موقعیت استفاده کنید . برای ارتباط با دانشکده می توانید وب سایت دانشگاه را چک کنید اما در بعضی از موارد ممکن است بخشی از سایت به زبان دانمارکی باشد . انجمن های بین المللی مثل انجمن زیست شناسی و یا انجمن علوم انسانی ، نشریه ها ، کنفرانس ها و مباحثه های آنلاین فراهم می کنند که می تواند بسیار مفید باشد .
بورسیه های تحصیلی دانمارک تمام هزینه ها را در بر می گیرد به طور مثال شما حقوق دریافت می کنید و هیچ هزینه تحصیل پرداخت نمی کنید . برخی از دوره های دکتری با همکاری دانشگاه و کمپانی های خصوصی یا مشابه آنها ایجاد شده اند.
دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دانمارک از دانشجویان دکترای بین الملل استقبال می کنند . دوره دکترا در دانمارک معمولا سه سال است و شامل بخشهای زیر می شود.
• انجام تحقیقات مستقل تحت نظارت سرپرست .
• دوره دانشجویان دکتری( حدود 30 امتیاز ECTS)
• همکاری با مجموعه های تحقیقاتی از جمله موسسات تحقیقاتی درجه یک خارجی .
• آموزش یا استفاده از دیگر روشهای نشر دانش که در صورت امکان مربوط به موضوع دکترا باشد.
• تکمیل پایان نامه دکترا
برنامه ها و دورهای PHD ارائه شده توسط دانشگاه های دانمارک ، تحقیقات عالی ، کتابخانه و امکانات آزمایشگاهی در اختیار محققان و دانشجویان دوره دکترا قرار می دهد . همچنین با صنایع مختلف مشارکت می کنند .
نه دانشگاه بزرگ دانمارک دوره های مختلف دکترا از هنر تا الهیات را ارائه می کنند . هر چند که بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی است اما بعضی از آنها به زبان دانمارکی ارائه می شود . متقاضیان باید برای ورود به دانشگاه مدارک مهارت زبان را ارائه کنند .
دانشجویان باید مستقیما برای دوره های مورد نظر درخواست دهند . دوره های PHD دوره مشترکی نیز هستند که با مدیریت کمپانی های مهم دانمارکی مثل MAERSK یا SAS و دانشگاه ها ( برای کمک هزینه های تحصیلی) انجام می شود . وزارت آموزش و علوم نوآوری سرمایه اصلی برنامه را تامین می کند. مهم این است که کمک هزینه های تحصیل فرصتی برای انجام تحقیقات پیشرفته در یک دنیای واقعی را به شما می دهد و شامل کمک هزینه های سفر می شود .
پس از پذیرش ، شما در یک دوره رسمی PHD برای سه سال تحصیل خواهید کرد . محققان دوره دکتری به صورت مستقل یا به صورت تیمی که با شرایط آنها همخوانی داشته باشد تحقیقات خود را انجام می دهند . آنها همچنین در دوره های آموزشی شرکت می کنند . دوره دکترا با ارائه پایان نامه تکمیل می شود . فرصت های زیادی بین دانشگاه های دانمارک و صنایع برای تحقیق وجود دارد . دانشجویان همچنین می توانند بخشی از تحصیل خود را در کشوری دیگر بگذرانند .
بورسیه تحصیلی در دانمارک :
درصورتی که دانشجو موفق به اخذ بورسیه شود دانشگاه مبلغی حدود 2000 دلار به صورت ماهانه به دانشجو می دهد . برای گرفتن بورسیه تحصیلی کشور دانمارک دانشجویانی که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد آنها از دانشگاه های معتبر باشد و مدرک آیلتس 5و6 را داشته باشند از شانس بیشتری برخوردارند . همچنین دانشجویان مقطع دکترا می توانند 30 ساعت در هفته را کار کنند.
افرادی که در دانمارک اقامت دائم دارند یا در دانمارک مشغول به کار هستند می توانند به طور رایگان به تحصیل خود ادامه دهند اما مابقی افراد موظف به پرداخت شهریه سالانه برای تمامی دوره های تمام وقت می باشند که چیزی حدود 45000 تا 120000 متفاوت است .
یکی از بهترین و مجهزترین خوابگاه های دانشجویی در دانمارک، خوابگاه تایتجین می باشد که علاوه بر طراحی شیک و مدرن ، بهترین فضا را برای دانشجویان به وجود آورده است . در این خوابگاه تمامی اتاق ها دارای سرویس بهداشتی مجزا و سیستم تهویه می باشند و علاوه بر این ها دارای محلی برای مهمانی ها ، اتاق موسیقی و فضای سبز مخصوص نیز هستند .
هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور دانمارک متفاوت می باشد . ساکنین شهرهای اصلی و بزرگ مانند آرهوس و کپنهاگ ماهیانه هزینه ای حدود 7000 کرون جهت اقامت دانشجویی دارند و البته به ازای هر نفر همراه هزینه ای حدود 3500 کرون اضافه می شود . اما ساکنین شهرهای کوچک هزینه دانشجو به حدود 5000کرون در ماه کاهش یافته و هر نفر همراه 2500 کرون میباشد.
دانشگاه های معتبر دانمارک:
Aarhus University
دانشگاه آرهوس ،یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در ارشس ، دانمارک است . در سال 1928 تأسیس شد و دومین دانشگاه دانمارک و بزرگترین دانشگاه این کشوراست ، که از 1 ژانویه 2013 تاکنون 44،500 دانشجو ثبت نام کرده است .
VIA University College
VIA College College، یک سازمان دانشگاهی در منطقه مرکزی دانمارک است ، که در ژانویه سال 2008 تاسیس شده است . این دانشگاه در مجموع دارای 8 دانشکده است.
University College South Denmark
دانشگاه دانمارک جنوبی ، یک دانشکده در بخش جنوبی دانشگاه دانمارک است . این دانشگاه دوره های کارشناسی را در رشته های مختلف ارائه می دهد و تقریبا 5900 دانشجو و 700 کارمند دارد.
University College of Northern Denmark
کالج دانشگاه دانمارک شمالی، یکی از شش سازمان منطقه ای ، از سایت های مختلف تحصیلی در دانمارک است ؛که دوره های مربوط به حرفه های مختلف را ارائه می دهد . در صورت ثبت نام در این دانشگاه ، بعضی از دوره ها با توجه به سطح لیسانس در نظر گرفته می شوند .
University of Southern Denmark
دانشگاه جنوبی دانمارک ،یک دانشگاه در دانمارک است که دارای دانشگاهی در جنوب دانمارک و در زلاند است . این دانشگاه چندین برنامه مشترک را با همکاری دانشگاه فلنسبورگ و دانشگاه کیل برگزار می کند.
Technical University of Denmark – DTU
دانشگاه فنی دانمارک ، اغلب به سادگی به عنوان DTU نامیده می شود ، یک دانشگاه در کنگنز لینگبی، واقع در شمال کپنهاگ ، دانمارک است . این دانشگاه در سال 1829 توسط ابتکار هانس کریستین به عنوان اولین پلی تکنیک دانمارک تاسیس شد و امروزه در بین موسسات مهندسی پیشرو در اروپا قرار دارد .
IT University of Copenhagen
دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ ، اغلب به اختصار و به عنوان ITU نامیده می شود ، یک دانشگاه عمومی است که در کپنهاگ ، پایتخت دانمارک واقع شده است . دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ در سال 1999 تأسیس شد .
Aalborg University
دانشگاه آلبورگ یک دانشگاه دولتی دانمارک است که در سالن های البلور، اسبیرگر و کپنهاگ در سال 1974 تاسیس شد .
سایت دولتی دانمارک اطلاعاتی در رابطه با چگونگی تحصیل در این کشور ارائه می دهد . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه بین المللی کوچگر تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران موسسه در زمینه تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بهره مند شوید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.