09173208302

مهاجرت تحصیلی به مجارستان
پنج شنبه 29 فروردین 1398
    
بازدید: 1338
    

مجارستان

امروزه اغلب دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی و پیشرفته ای را دارند که مدرک تحصیلی آنها در همه جای دنیا قابل تایید باشد . وکلای مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر واقع در شیراز، از موسسات اعزام دانشجو ، تحصیل در مجارستان را پیشنهاد می کنند زیرا دانشگاه های این کشور از اعتبار جهانی برخوردارند . کشور مجارستان با قدمتی 1100 ساله در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن شهر بوداپست می باشد .
زبان رسمی مردم مجارستان ، مجاری است و واحد پول آنها فورینت می باشد . کشور مجارستان از 19 شهر تشکیل شده ، که شهر های مهم آن به جز بوداپست عبارتند از : پچ ، دبرسن ، سگد ، گیور و میشکوالتس . شما می توانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به مجارستان با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید .
تحصیل در این کشور در جهت مهاجرت و اخذ اقامت مجارستان و در نهایت کسب تابعیت مجارستان می تواند گزینه ی خوبی در کنار روش های دیگر مثل سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه و یا ویزای کار در مجارستان دانست .
شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان
کشور مجارستان رتبه دوم دنیا در زمینه تولید دارو و گیاهان را داراست این کشور دارای بیمارستان های بسیار مجهز و پیشرفته می باشد . دانشجویان در زمان تحصیلات خود در مجارستان از بیمه درمانی بهره مند می شوند که با این بیمه هزینه های درمانی آنها به صورت رایگان و یا نیم بها می شود . کشور مجارستان دارای بهترین سیستم حمل و نقل عمومی است ، که افراد در 24 ساعت شبانه روز می توانند از آنها استفاده کنند .
بیشتر سوالاتی که در زمینه ی اعزام دانشجو مطرح می شود پیرامون موضوعاتی مثل تحصیل در مجارستان در دانشگاه دبرسن ، تحصیل رشته معماری ، تحصیل در مجارستان در دانشگاه پچ و تحصیل دندانپزشکی این کشور می باشد . ما در این مطلب به بررسی مواردی در زمینه های فوق می پردازیم.
تحصیل در مجارستان تا سن 18 سالگی اجباری می باشد که بعد از طی این مقاطع تحصیلی به دانش آموزان مدرک دیپلم داده می شود بعد از این دوره دانش آموزان می توانند وارد دانشگاه شوند زیرا یکی از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه های مجارستان داشتن مدرک دیپلم می باشد .
تحصیل در دانشگاه های مجارستان 2ترم در سال است که شروع آنها جهت اخذ پذیرش در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد . البته متقاضیان ادامه تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی و کارشناسی می بایست از 1 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام کنند و دانشجویان متقاضی اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید از 3 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به ثبت نام ، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های موردنظر کنند .

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس مجارستان :
از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کشور مجارستان در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم است . دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و در هفته مبلغی حدود 160 تا 200 یورو حقوق دریافت کنند که این حقوق می توانند بخش زیادی ازهزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند . تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان 1 تا 2 سال زمان برده و دانشجویان در این مدت می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و در مقطع دکترا که حدود 3 سال زمان می برد ، دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته را کار کند .

تحصیل در مجارستان دکترا :
تحصیلات در مقطع دکترا در کشور مجارستان با داشتن مدرک ارشد انجام می شود و داوطلب می تواند با آسانترین شرایط تحصیل به این مقطع وارد شود . ورود آسان در این مقطع در کشور مجارستان یک سنت می باشد و دانشگاه های آن همچنان این سنت را ادامه می دهند و 600 سال از تاریخ دانشگاهی را با این عنوان پشت سر گذاشته اند . یک دکتری مجارستانی ترکیبی ابتکاری از آموزش های آکادمیک دقیق و تحقیقات علمی سنتی را با طیف وسیعی از برنامه های زبان انگلیسی ارائه می دهد .
اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی در مجارستان :
یکی از مواردی که معمولاٌ مورد سوال است شرایط اعزام دانشجو پزشکی در مجارستان است ، ما در این قسمت به طور مختصر اطلاعاتی در اختیار قرار می دهیم .
ادامه تحصیل و پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان یکی از بیشترین متقاضیان را در جهان دارد . همکاران مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر ، دانشگاه سملوایز را به داوطلبان پیشنهاد می کنند زیرا یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در اروپا می باشد که مورد تایید ایران است و در پایتخت مجارستان یعنی شهر بوداپست واقع شده است . دروس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، آلمانی و مجاری تدریس می شوند و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست مقطع پیش دانشگاهی را در کالج های اینترنشنال یا اوسینا در شهر بوداپست سپری کنند سپس می توانند در امتحان ورودی دانشگاه سملوایز شرکت کنند .
کتابخانه دانشگاه سملوایز یکی از بزرگ ترین و کامل ترین کتابخانه ها در کشور مجارستان می باشد . یکی از بهترین ویژگی های بیمارستان های آموزشی دانشگاه سملوایز داشتن بیش از 3000 تخت در بخش مراقبت های ویژه می باشد . شهریه تحصیل پزشکی در مجارستان دانشگاه سملوایز سالانه مبلغی حدود 16000 دلار می باشد و دانشجویان جهت اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه می بایست مبلغ 400 دلار پرداخت کنند . قابل ذکر است که هزینه امتحان ورودی دانشگاه سملوایز 250 دلار میباشد .
دانشجویانی که متقاضی مهاجرت به مجارستان هستند باید یک حساب بانکی که مبلغی حدود 25000 یورو در آن باشد را به عنوان پشتوانه مالی به سفارت مجارستان معرفی کنند ، البته این مسئله بعد از پذیرش از دانشگاه های مجارستان و جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد ، لازم به ذکر است این افراد پس از دریافت ویزا از اقامت تحصیلی مجارستان بهره مند می شوند و یکی از روش های مهاجرت به مجارستان محسوب می شود .

مزایای اعزام دانشجو و تحصیل در مجارستان :
تحصیل در مجارستان دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم :
• عضویت کشور مجارستان در شینگن باعث می شود که دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند .
• دانشجویان برای ادامه تحصیل در مجارستان کافی است تنها به زبان انگلیسی مسلط باشند و نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند . لازم به ذکر است که دانشجویان می بایست مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشند . همکاران مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر واقع در شهر شیراز این نوید را می دهند که کسانیکه مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی ما در مدتی کوتاه موفق به اخذ مدرک ایلتس 6.5 شوند .
• از نظر هزینه ی زندگی در مجارستان اینکه در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی کمتر می باشد .
• دانشجویان در دانشگاه های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می شوند و مدارک آنها در سراسر جهان قابل تایید است .
• کسانی که خواهان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل هستند ، می توانند حتی با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به راحتی پذیرش تحصیلی این کشور را بگیرند .
کسانی که مدرک کارشناسی و آیلتس ندارند می بایست برای ورود به دانشگاه های مجارستان یک دوره یکساله را در کالج های مجارستان به تحصیل بپردازند اما متقاضیانی که مدرک کارشناسی و آیلتس داشته باشند می توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند .
دانشگاه های معتبر در مجارستان :
در اینجا به معرفی چند کالج بین المللی مجارستان و شرایط تحصیل و پذیرش از این دانشگاه ها در این کشور ، می پردازیم:
• کالج مک دانیل: کالج مک دانیل دارای امکانات خوابگاه دانشجویی نیست و دانشجویان می بایست جهت سکونت در کشور مجارستان یک آپارتمان اجاره کنند . دانشجویان در کالج مک دانیل علاوه بر اینکه برای ورود به دانشگاه آموزش های لازم را توسط اساتید مجرب می بینند می توانند در کلاسهای آموزش زبان نیز شرکت کنند . در کالج مک دانیل علاوه بر ارائه دوره پیش دانشگاهی در رشته های علوم انسانی ، فنی و مهندسی و زبان انگلیسی تعدادی از شته های علوم انسانی را در مقطع لیسانس نیز ارائه میدهد . دانشجویان بعد از اتمام دوره کالج و کسب نمره قبولی می توانند به دانشگاه های فنی-مهندسی و پزشکی مجارستان راه یابند . دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه در اروپا است که تدریس در آن به 6 زبان می باشد . در کالج مک دانیل شهریه سالانه برای دوره پیش دانشگاهی حدود 5200 یورو و برای مقطع لیسانس حدود 7500 یورو می باشد و هزینه ثبت نام و صدور پذیرش در کالج مک دانیل برای دانشجویان حدود 400 یوو می باشد.
• کالج اویسینا :کالج اویسینا واقع در شهر بوداپست است و از نظر امکانات آموزشی و خوابگاهی شرایط خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند . کالج اویسینا دوره های پیش دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی ، علوم پزشکی و علوم انسانی و مقطع سوم دبیرستان ارائه می شود . همچنین برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند دوره های آموزشی زبان انگلیسی برگزار می شود . خوابگاه های کالج اویسینا همگی دارای کلیه امکانات رفاهی از جمله : اینترنت ، تلفن ، لباسشویی ، تخت ، مبلمان ، رستوران غذاهای ایرانی و خارجی با قیمتی بسیار کم و … می باشند .
در کالج بین المللی اویسینا به دانشجویان خواهان بورسیه تحصیلی در مجارستان با توجه به شرایط دانشجویان از نظر سوابق علمی ، شرکت در المپیادهای علمی و یا مشکلات مالی بورس تحصیلی داده می شود . شهریه کالج اویسینا در سال مبلغی حدود 5200 یورو می باشد . هزینه ثبت نام در کالج بین المللی اویسینا 200 یورو است و هزینه خوابگاه 400 یورو به همراه شارژ ماهانه می باشد .
• کالج دانشگاه پزشکی پچ مجارستان : این کالج در شهر پچ مستقر شده . در کالج دانشگاه پزشکی پچ علاوه بر دوره پیش دانشگاهی ، دوره رشته های علوم پزشکی در دسته های داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی نیز برگذار می شود که طول دوره پزشکی 6 سال و دوره های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال می باشد . در دانشگاه پزشکی پچ هزینه های تحصیلی نسبت به دیگر کالج ها بیشتر است به همین دلیل اغلب دانشجویان تنها دوره لیسانس یا دکترا را در این کالج می گذرانند . در این کالج دانشجویان می توانند از خوابگاه استفاده کنند که در ماه مبلغی حدود 300 یورو باید پرداخت کنند . در دوره پیش دانشگاهی کالج دانشگاه پزشکی پچ شهریه دانشجویان 8100 دلار در سال و در دوره پزشکی 15000 دلار در سال ، در دوره دندانپزشکی 16000 دلار و دوره داروسازی 10000 دلار در سال می باشد . متقاضیان جهت ثبت نام در این کالج می بایست مبلغ 350 یورو پرداخت کنند .
• کالج دونا مجارستان : کالج دونا در شهر بوداپست بنا شده که در این کالج دوره های پیش دانشگاهی یکساله در رشته های: پزشکی ، مهندسی و اقتصاد و دوره های 4 تا 6 ماهه جهت آموزش زبان برگذار می شود . در دوره های پیش دانشگاهی شهریه پرداختی دانشجویان مبلغی حدود 5200 یورو و در دوره های فشرده 4200 یورو می باشد . شهریه دوره های 4 ماهه زبان حدود 2800 یورو و در دوره های 6 ماهه حدود 4000 یورو می باشد . دانشجویان جهت ثبت نام و صدور پذیرش تحصیلی در کالج دونا می بایست مبلغ 400 یورو پرداخت نمایند . دانشجویانی که از کالج دونا استفاده می کنند در ماه باید 85 تا 220 یورو پرداخت کنند البته این هزینه با توجه به کیفیت خوابگاه ها متغیر می باشد.
دانشجویانی که خواهان دریافت پذیرش دوره های کالج در رشته های مدیریت ، پزشکی و مهندسی هستند ابتدا می بایست مدارک خود را که شامل: ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، ترجمه کارنامه دوره های دبیرستان و پیش دانشگاهی و کپی پاسپورت به وکلای مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر تحویل دهند تا همکاران ما در کمترین زمان برای آنها پذیرش بگیرند . متقاضیان پس از اخذ پذیرش از کالج مورد نظر جهت ثبت نام باید اصل مدارکی که برای پذیرش تحویل داده اند به همراه 4 قطعه عکس و سوابق تحصیلی خود را ارائه دهند و سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی از طریق سفارت مجارستان این کشور اقدام نمایند .
هزینه تحصیل در مجارستان :
مجارستان کشوری واقع در مرکز اروپا و جمعیت 9.8 میلیون نفر است . پایتخت آن بوداپست (Budapest) است که با رودخانه دانوب به دو بخش تقسیم شده است . منظره شهری با نشان های معماری خیره کننده شده است از قلعه قرون وسطایی بودا و ساختمان های نئوکلاسیک خیابان پِست آندِرَشی (Pest’s Andrássy) گرفته تا پل زنجیره ای قرن 19 مورد توجه می باشد. استاندارد آموزشی در مجارستان بالا، و شهریه های تحصیلی یکی از کمترین مقادیر در اروپاست . در مقاله امروز، در مورد تحصیل در مجارستان، شهریه ها، هزینه زندگی ، و شرایط پذیرش در مجارستان اطلاعاتی کسب خواهیم کرد .
شهریه دانشگاه های مجارستان :
شهریه دانشگاه های مجارستان بسیار پایین و مقرون به صرفه بوده و در دانشکده های مختلف متفاوت است. دانشجویان تحت پوشش دولتی نیاز به پرداخت شهریه ندارند . دانشجویان غیر اروپایی و بین المللی باید شهریه ای حود 2000 یورو در سال پرداخت کنند .
هزینه های زندگی دانشجویی در مجارستان
هزینه زندگی در مجارستان برای دانشجویان بین 600 تا 700 یورو در ماه است . این مقدار هزینه خوراک، مسکن، رفت و آمد ، کتاب و … است .
شهریه دانشگاه ها در مجارستان :
در مقایسه با بقیه کشورهای غرب اروپا ، شهریه ها در مجارستان بسیار به صرفه است و بسته به نوع برنامه و دوره هر دانشکده متفاوت خواهد بود . اغلب پزشکی و دندانپزشکی جزء گران ترین انتخاب ها هستند با شهریه حدودا 20000 یورو ، درحالی که برای سایر رشته های کمتر تخصصی ، شهریه می تواند کمتر از 4500 یورو باشد.
دانشجویان در دانشگاه های مجارستان علاوه بر پرداخت شهریه ، باید هزینه تقاضانامه ، آزمون و ثبت نام را بپردازند؛ که هر کدام بین 100 تا 150 یورو است .

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی مجارستان :
دانشجویان بین المللی ، که عضو هیچ یک از کشورهای اروپایی نیستند و قصد دارند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان اقامت داشته باشند ، باید برای دریافت ویزای بلند مدت دانشجویی اقدام کنند . مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان در مورد هر کشوری متفاوت هست ، بنابراین لازم است پیش از ورود به این کشور قوانین ورود مختص به کشور خود را بررسی کرده باشید . برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان قبل از هر چیزی باید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را داشته باشید . برای اخذ ویزای دانشجویی خود تنها از طریق کنسولگری یا سفارت مجارستان واقع در کشور خود می توانید اقدام کنید . فرآیند دریافت ویزا معمولاً یک ماه طول می کشد ، اما می تواند مدت زمان بیشتری هم طول بکشد ، پس اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت برای اخذ ویزا اقدام کرده باشید تا از طی هر مرحله پیچیده و غیر ضروری اجتناب کرده باشید .
اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان:
• مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.
• نامه معتبر پذیرش از یک دانشگاه معتبر مجارستان.
• گذرنامه ؛ که باید در زمان ورود متقاضی شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
• رونوشت صفحه عکس دار گذرنامه.
• عکس گذرنامه باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشد.
• مدرک بیمه سلامت.
• مدرک آدرس یا محل سکونت در مجارستان.
• گواهی تمکن مالی در قالب تضمین یا اقرارنامه بانکی؛ که باید هزینه های زندگی را پوشش دهد.
• فرم درخواست ویزا.
• 3 پاکت نامه دارای تمبر به آدرس متقاضی.
در صورتی که کنسولگری با شما قرار ملاقات ترتیب دهد ، باید از حدود 4 تا 6 روز پیش از آن برنامه ریزی کرده باشید ، زیرا زمان های ملاقات محدود هستند . پس از ملاقات ، فرآیند دریافت ویزا معمولاً 1 تا 4 هفته دیگر طول خواهد کشید.
شما باید در 15 روز اول ورود خود به مجارستان برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید . این قانون شامل شهروندان اروپایی و غیر اروپایی، که قصد دارند بیش از 90 روز اقامت داشته باشند ، می شود . شهروندان اروپایی و حوزه اقتصادی اروپا باید مدارک زیر را برای دریافت مجوز اقامت ارسال کنند:
• مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل.
• مدرک پذیرش از دانشگاه میزبان در مجارستان.
• مدرک بیمه سلامت.
همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه بین المللی کوچگر در شهر شیراز راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان می باشند . جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مجارستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.