09173208302

مهاجرت تحصیلی به بلاروس
یکشنبه 25 فروردین 1398
    
بازدید: 486
    

بلاروس

امروزه بسیاری از افراد قصد آن را دارند که با تحصیل در دانشگاه های اروپایی شرایط مناسب برای ادامه تحصیل و زندگی را برای خود در بهترین حالت مهیا کنند . تحصیل در بلاروس به دلیل مزایای بسیاری که برای متقاضی تحصیل در اروپا دارد , دارای طرفداران زیادی است . تحصیل در این کشور این امکان را برای افراد فراهم می آورد که بدون گذراندن آزمون های ورودی دشوار در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند . آیا از مزایای تحصیل در کشور بلاروس آگاهی دارید؟
آیا شما مایلید ویزای تحصیلی کشور بلاروس را اخذ کنید؟ آیا شما به دنبای کشوری هستید که بدون نیاز به مدرکی که دال بر آشنایی شما با زبان خاصی باشد در دانشگاه های اروپا تحصیل کنید؟ با ما تماس بگیرید . موسسه بین المللی کوچگر با برخورداری از کادر وکلای مجرب در زمینه حقوق بین الملل و مشاورین زبده ، شما را برای تحصیل در بلاروس راهنمایی و مشاوره لازم در زمینه اعزام دانشجو فراهم آورده است و می تواند در مدت زمان کوتاهی به صورت تضمینی شما را به این هدف می رساند .
مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل و علی الخصوص رشته های پزشکی و اخذ ویزای تحصیلی برای افراد شرایطی را فراهم می کند که شخص بتواند در حین تحصیل اقامت تحصیلی بلاروس را داشته باشد و در صورت حائز شرایط بودن بتواند تابعیت بلاروس را تحصیل کند .
درباره کشور بلاروس
کشور بلاروس در شرق اروپا و در همسایگی کشورهای روسیه ، لهستان ، اکراین و لتونی می باشد . در واقع می توان گفت این کشور اروپایی ترین بخش شوروی سابق است . پایتخت کشور بلاروس شهر زیبای مینسک است که از سال 1919 تا به امروز یعنی به مدت 100 سال پایتخت این کشور می باشد . شهرهای مهم دیگر کشور بلاروس اسلونیم ، اورشا ، موگیلو ، اسمارهون ، بابرویسک و … است .
جمهوری بلاروس با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر توسط رئیس جمهور، مجلس ملی و مجمع ملی اداره میشود و اقتصاد این کشور بر پایه صنعت و کشاورزی است و یکی از صنعتی ترین کشورهای شرق اروپاست. 80 در صد مردم این کشور پیرو دین مسیحیت هستند . آب و هوای کشور بلاروس به دلیل نزدیکی به دریای بالتیک در زمستانها سرد و در تابستانها معتدل است . طبیعت زیبای این کشور مدیون رودخانه های زیبا و پرآب آن است. واحد پول کشور بلاروس, روبل بلاروس می باشد .
افراد در هنگام انتخاب یک مقصد مناسب برای ادامه تحصیلات خود معیارهای مختلفی را در نظر میگیرند. ازجمله این معیارها امنیت و آرامش کشور مقصد، سطح آموزشی دانشگاه های آن کشور، هزینه تحصیل و زندگی و … می باشد .
شرایط تحصیل در بلاروس :
اگر به دنبال کشوری بسیارامن , منظم , ارام و به دور از هیاهو برای تحصیل هستید ، تحصیل در دانشگاه های بلاروس را به شما پیشنهاد میکنیم . هرساله تعداد بسیاری دانشجوی خارجی برای تحصیل در بلاروس وارد این کشور می شوند . تحصیل در این کشور روسی با توجه به اینکه فرد می توانید با صرف هزینه ای معقول در دانشگاه های اروپایی تحصیل کند برای افراد بسیار جذاب است . در واقع می توان گفت بلاروس یکی از ارزانترین و امن ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل میباشد .

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی
برای تحصیل در کشور بلاروس در مقطع کارشناسی فرد باید ابتدا دوره 9 ماهه پاتفک را بگذراند . دروسی که در این دوره تدریس می شود شامل زبان و دروس زیست , فیزیک , ریاضی , شیمی و … است . این دروس با توجه به رشته ای که فرد در برای مقطع کارشناسی انتخاب کرده است تعیین می شوند . این دروس در سطح دبیرستان تدریس می شوند و فرد را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید . در واقع دوره پاتفک معادل پیش دانشگاهی در نظام آموزشی ایران است .
طول دوره کارشناسی در کشور بلاروس 4 سال است . هزینه تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی حدوداٌ 3000 تا 3500 دلار در سال است و برای هزینه زندگی میتوان در حدود 350 تا 400 دلار در ماه را برای کلیه هزینه شامل خوابگاه , غذا ، رفت و آمد و … در نظر گرفت.

تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی ارشد:
برای تحصیل در بلاروس در این مقطع نیز فرد نیاز به گذراندن دوره پاتفک دارد . با این تفاوت که در طول دوره پاتفک فقط به خواندن زبان می پردازد و به این طریق برای ورود به دانشگاه آماده می شود . طول دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان خارجی 2 سال است . اگر شما دوره کارشناسی خود را در این کشور گذرانده باشید طول این دوره برای شما کوتاه تر خواهد بود . دوره کارشناسی ارشد در بلاروس با گذراندن امتحانات پایان ترم و دفاع از پایان نامه تمام می شود . هزینه تحصیل برای این مقطع در حدود 3500 تا 4000 دلار در سال است .

تحصیل در بلاروس در مقطع دکتری :
مدت زمان دوره تحصیلی دکتری در کشور بلاروس 3 سال تحصیلی است . تحصیل در بلاروس در این مقطع بیشتر به صورت پژوهش و تحقیق است و فرد دروس کمی را میگذراند . این دوره با قبولی در امتخانات دروس نظری و پس از ارائه تز دکتری و دفاع از آن به پایان میرسد و سپس به فرد مدرک دکتری اعطا می شود . هزینه تحصیل در این دوره 4000 تا 4500 دلار در سال می باشد .

تحصیل پزشکی در بلاروس :
شاید پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل در بلاروس رشته پزشکی و دیگر رشته های آن مانند دندانپزشکی باشند . دانشگاه های پزشکی معتبر بلاروس در کنار ایجاد شرایط بسیار مناسب برای تحصیل موجب شده است بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر این کشور را برای تحصیل رشته پزشکی انتخاب نمایند . شاید شما نیز خواهان آن هستید که در رشته پزشکی تحصیل کنید اما به دلیل آزمون دشوار کنکور پزشکی نتوانسته اید به این هدف خود در ایران دست پیدا کنید .
ضمن اینکه امکان تحصیل پزشکی در کشورهایی چون آمریکا , کانادا , انگلستان , استرلیا و … به دلیل هزینه های بسیار زیاد آن در این کشورها برای شما امکان پذیر نباشد ، به شما مژده می دهیم اکنون می توانید با شهریه ای مناسب به هدف خود دست پیدا کنید . شهریه دانشگاه های این کشور در رشته پزشکی , دندانپزشکی و داروسازی 4000 تا 5000 دلار در سال می باشد که در مقایسه با دیگر کشورها مبلغ بسیار مناسبی می باشد . ضمن اینکه برای شما این امکان فراهم است که در دانشگاه به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل نمایید که البته پیشنهاد ما به شما زبانروسی است .
به دلیل آنکه یادگیری زبان بومی یک کشور موجب می شود شما بسیار آسان تر با مردم آن کشور ارتباط برقرار نمایید . فرد متقاضی برای تحصیل در این کشور در رشته پزشکی و دندانپزشکی باید دارای حداقل مدرک دیپلم در یکی از رشته های تجربی و ریاضی باشد ولی نیازی به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارد.
نکته مهم آن است که یکی از شروط ارزشیابی مدارک تحصیلی فرد پس از بازگشت آن است که معدل دیپلم فرد باید بالاتر از 14و میانگین این دو معدل دیپلم وپیش دانشگاهی بالاتر از 16 باشد .
مزایای تحصیل در بلاروس :
1. زندگی در کشوری بسیار امن و زیبا در اروپا .
2. مناسب بودن شهریه دانشگاه ها و همچنین هزینه زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی .
3. تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت .
4. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان .
5. پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی و کنکور سراسری .
6. تحصیل در دانشگاه هایی معتبر و شناخته شده در جهان .
7. عدم نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی .
8. وجود خوابگاه های دانشگاه با قیمت های مناسب .
9. ارتباط دوستانه با سایر دولت ها و ملت ها .

مدارک لازم برای اخذ پذیرش بلاروس :
مطمئنا برای افراد این سوال پیش می آید که مدارک لازم برای تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای تحصیلی بلاروس چگونه دریافت می شود؟
شما برای تحصیل در هر مقطع باید مدارک تحصیلی دوره های قبل تحصیلی خود را دارا باشید . علاوه بر اینها داشتن پاسپورتی که دارای اعتبار کافی باشد مورد نیاز است . کلیه مدارک تحصیلی و هویتی شما باید به زبان روسی ترجمه شود و ممهور به مهر وزارت امور خارجه گردد . ذکر این نکته مجددا لازم است که شما برای تحصیل در بلاروس به هیچ مدرک زبانی نیاز ندارید و این امر می تواند به شما کمک نماید که در مدت بسیار کوتاهی مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های بلاروس و سپس مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور فراهم آورید .

هزینه تحصیل در بلاروس :
هزینه تحصیلی در دانشگاه های بلاروس در حدود 3000 تا 400 دلار یا می باشد . با این هزینه می توانید شهریه دانشگاه را بپردازید کتب درسی را بخرید و یا حتی از کتابخانه دانشگاه قرض بگیرید . با توجه به دروسی که در هر ترم تحصیلی اخذ می کنید هزینه ها متفاوت می شود و حتی با توجه به نوع قرارداد کشور خودتان با کشور بلاروس ، ممکن است هزینه درسی خیلی کاهش پیدا کند. اگر دروس تخصصی یا پژوهشی بگیرید در حدود 100 دلار باید اضافه تر بدهید. علاوه بر هزینه درسی باید به فکر هزینه اقامت، خوراک و پوشاک و رفت و آمد نیز باشید! که در حدود 200 تا 400 دلار نیاز دارید .


دانشگاه های معتبر بلاروس :
• Belarusian State University
• Belarusian National Technical University
• Yanka Kupala State University of Grodno
• Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics
• Belarusian State Medical University
• Belarusian State Economic University
• Belarusian State Technological University
• Belarusian State Pedagogical University
• Vitebsk State Medical University
• Grodno State Medical University
• Gomel State University
• Polessky State University
• Vitebsk State University
• Minsk State Linguistic University
• Belarusian-Russian University
• Polotsk State University
• Brest State University

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی بلاروس :
کشور بلاروس یکی از پیشرفته ترین، سخت گیر ترین و مجهزترین کشور جهان در زمینه ی مسائل تحصیلی و آموزشی می باشد . این کشور که در شرق اروپا واقع شده با طبیعت زیبا و چشمگیر خود سالانه متقاضیان زیادی را برای گردش و تحصیل به کشور جذب می کند . دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه های بین المللی هستند که سیستم آموزشی نوین و با کیفیتی دارند که مورد تایید دانشجویان و مسئولین دولت بوده است .
برای تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور باید ویزای تحصیلی بگیرید تا بتوانید از راه قانونی به ادامه تحصیل بپردازید اما شرایط خاصی برای اخذ ویزا وجود دارد:
• حداقل سن متقاضی 18 سال باید باشد و دوره ی دبیرستان را با نمرات خوب سپری کرده باشد.
• اصل مدرک دیپلم معتبر لازم است
• گواهی سلامت جسمی لازم است
• پاسپورت معتبر ( حداقل 6 ماه اعتبار و 2 صفحه ی خالی برای مدت زمان اقامت در بلاروس داشته باشد)
• فرم تقاضای ویزای تحصیلی را باید پر کنید و همراه با مدارک لازم به سفارت بلاروس در کشور خود تحویل دهید .
• مدرک معتبر زبان ( آیلتس یا تافل) با نمره مد نظر دانشگاه بلاروس باید داشته باشید.
• 3 قطعه عکس 2×2 لازم است که رنگی باشد، زمینه سفید رنگ و تمام رخ.
در صورتی که ویزای تحصیلی می خواهید باید ویزای نوع D را انتخاب کنید که مدت زمان اقامت بیش از 1 سال باشد .
• نامه قبولی از دانشگاه بلاروس جهت تحصیل در این دانشگاه را باید از رئیس دانشگاه دریافت کرد باشید.
• گواهی عدم سوپیشینه بگیرید.
• بیمه ی سلامت.
• صورتحساب بانکی مبنی بر توانایی حمایت مالی طی دوره ی تحصیلی الزامی است.
با توجه به شرایط بسیار مناسب تحصیل در کشور بلاروس، افراد بسیار زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند . موسسه بین المللی کوچگر با برخورداری از کادری مجرب شامل وکلا و مشاوران زبده این امکان را فراهم آورده تا متقاضیان تحصیل در بلاروس را برای دستیابی به این هدف یاری نماید . ما به شما این تضمین را می دهیم که در تمام مراحل اخذ پذیرش و دریافت ویزا همراه شما هستیم و در زمان کوتاهی امکان تحصیل در بلاروس را برای شما متقاضی فراهم می آوریم . با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به بلاروس و اخذ ویزای تحصیلی این کشور برخوردار شوید .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.