09173208302

مهاجرت تحصیلی به لهستان
یکشنبه 25 فروردین 1398
    
بازدید: 445
    

لهستان

سیستم دانشگاه های لهستان ، تاریخچه 650 ساله آموزشی با مشخصات حرفه ای بالایی را دارد . در نتیجه این مسئله نه تنها برای لهستان بلکه برای بسیاری از کشور های سراسر جهان جایی که روح خلاقیت و مهارت را با خود آورده اند اثبات شده است . اجازه دهید چند مثال بزنیم : ایگناسی دومیکو تحقیقات زمین شناسی خود را در قرن 19 در شیلی ایجاد کرد . بین سالهای 1872 و 1876 ، ارنست مالینو ، اسکی جهانی را که در بالاترین منطقه پرو قرار را خلق کرد . برونیسلا مالینواسکی خالق انسان شناسی مدرن بود . ده جایزه نوبل به هنرمندان ، دانشمندان و دیگر شمایل مشهور لهستانی اعطا شد . ماریا اسکلودوسکا کوری یکی از آن چهار برنده ایست که دو بار جایزه دریافت کرده است . تحصیل در لهستان مخصوصاً رشته های پزشکی بسیار پرطرفدار و جذاب است.
ما دراین مقاله به بررسی شرایط تحصیل در لهستان می پردازیم ، مهاجرت تحصیلی به لهستان در کنار راه های دیگر مهاجرت به لهستان می باشد در این فرآیند شخص پس از ورود به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت تحصیلی لهستان اقدام کند . جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پس از مطالعه مطالب فوق ، می توانید با مشاورین موسسه کاریابی مهاجرتی بین المللی کوچگر که از موسسات اعزام دانشجو در استان فارس شهر شیراز می باشد تماس حاصل فرمایید . تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی در دانشگاه ورشو با توجه به شرایط خاص این کشور بسیار مورد تقاضا است . شیوه آموزشی و تحصیل در لهستان به قرن 14 برمی گردد . دانشگاه جاگیلونیای کراکوف به عنوان دومین دانشگاه در مرکز اروپا در سال 1364 تاسیس شد . امروزه دانشگاه های لهستان شیوه های آموزشی درخشانی را در روند خود بکار می گیرند . برای مثال دانشگاه های شهر ورشو بالاترین رتبه بین المللی را در جهان دارند .
تحصیل در لهستان لیسانس و کارشناسی ارشد :
هر سال تعداد متقاضیان تحصیل دوره لیسانس در لهستان افزایش می یابد . می توان دلایل این افزایش علاقه را در موارد زیر خلاصه کرد : تحصیل دوره لیسانس در لهستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است ، کیفیت آموزش بر اساس استانداردهای بین المللی بالامی باشد و فارغ التحصیلان افرادی لایق ، خلاق و دارای تفکر انتقادی هستند . متقاضیان مقطع لیسانس می توانند برای تحصیل در رشته هایی از قبیل علوم کامپیوتر، آموزش، ریاضیات ، فیزیک ، اقتصاد و مطالعات اروپا(شناسی) اقدام کنند.
لهستان دارای تاریخی طولانی و غنی است و نمونه ای عالی از مقاومت و پایداری به حساب می آید . این کشور پس از پشت سر گذاشتن تراژدی های بسیار اکنون ، ضمن حفظ سنت های ملی خود ، به طوری باور نکردنی به یک جامعه مدرن دارای شهرهایی پویا توسعه یافته است . فعالیت های فراوانی از قبیل دیدن قلعه های وحشت ، معماری های قرون وسطایی و ناحیه های روستایی زیبا وجود دارند که دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در اوقات فراغت از آنها بازدید کنند . بسیاری از افراد تحصیل مقطع لیسانس در لهستان را به مثابه فرصتی برای رشد شخصی و علمی می دانند . در ادامه به برنامه های مقطع لیسانس در لهستان نگاه انداخته و فرصت تحصیلی خود را پیدا کنید .
اگر به دنبال کشوری می گردید که یکی از قدیمی ترین و غنی ترین سیستم های آموزش عالی در اروپا است ، پس باید به تحصیل کارشناسی ارشد در لهستان توجه کنید . آموزش در طول قرن ها یکی از اهداف ملی حاکمان لهستان بوده است . اولین دانشگاه لهستان در قرن 14 تأسیس شد و نقطه شروع سنتی طولانی از آموزش تکمیلی باکیفیت و حرفه ای را مشخص کرد . شما ممکن است بخواهید مقطع کارشناسی ارشد خود را در یکی از شهرهای زیبا پویا و هیجان انگیز دارای تاریخ و محیط دانشگاهی فوق العاده لهستان سپری کنید . دانشگاه ها ، کالج ها و مدارس لهستان رشته های بسیار متنوعی را برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهند . رشته های کارشناسی ارشد در لهستان از اقتصاد و تجارت تا تکنولوژی و علوم مختلف و … را شامل می شود .
تحصیل در لهستان دکترا :
مطالعات دوره سوم – برنامه های دکترا – یک برنامه تحقیقاتی مرتبط با تحصیلات عالی است که به دنبال یک مدرک تحصیلی عالی است و منجر به مدرک دکتری می شود . این برنامه ها برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در دسترس هستند . مدرک دکترا به کسانی که از قبل رساله دکترای خود را به کمیته پایان نامه ارسال و با موفقیت از آن دفاع کرده باشند و آزمون دکترا را گذرانده باشند ، اعطا می شود .
لهستان مطابق با دستورالعمل های فرایند بولونیا در آموزش عالی اروپا است . سیستم درجه ای مبتنی بر ساختار سه دوره ای با موفقیت به همراه ”سیستم انتقال اعتبار دانشجو در اروپا (ECTS)“ اجرا شده است . استاندارد اروپایی در آموزش عالی باعث می شود به رسمیت شناخته شدن مدارک تحصیلی دانشجویان در کشورهای دیگر آسان تر باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بندهای فرآیند بولونیا و اعتبار ECTS، لطفا به بخش آموزش عالی اروپا و فرآیند بولونیا ، در وب سایت رسمی مراجعه کنید.


دانشگاه های معتبر لهستان :
• Uniwersytet Warszawski
• Uniwersytet Jagiellonski
• Politechnika Warszawska
• Akademia Górniczo-Hutnicza
• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
• Uniwersytet Mikolaja Kopernika w Toruniu
• Politechnika Wroclawska
• Uniwersytet Wroclawski
• Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie
• Uniwersytet Slaski w Katowicach
• Uniwersytet Gdanski
• Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawla II
• Politechnika Poznanska
• Politechnika Gdanska
• Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kosciuszki


هزینه تحصیل و زندگی لهستان :
گرچه لهستان پیشرفت اقتصادی سریعی داشته است اما هزینه زندگی در آن به طور قابل توجهی پایین تر از هزینه زندگی در اغلب کشور های اروپایی بوده است . هزینه ای معادل200 تا 500 یورو برای اقامت ، غذا و حمل و نقل کفایت می کند . هزینه سرگرمی و همکاری در وقایع فرهنگی پایین تر از مقادیر متوسط آن در اروپا می باشد. هزینه اصلی که مربوط به تحصیل می باشد و نرخ متوسط آن حدود 2000 تا 5000 یورو در سال است (که بستگی به رشته تحصیلی دارد) که به صورت رقابتی می باشد و پایین تر از نرخ متوسط در اروپا است.
لهستان امن تر از بسیاری از کشور های اروپایی است . حتی بسیاری از کشور های نوردیک که بسیار امن در نظر گرفته شده ، نرخ جرایم آن ها بیشتر از لهستان است . لذا لهستان در اینجا ایمن ترین کشور برای دانشجویانی می باشد که قصد تحصیل در آنجا را دارند و این امنیت خارج از هر نوع نژاد ، عقیده و اصالتی می باشد . این کشور با توجه به اینکه از نظر تعداد پذیرش مهاجر در تمام سطوح ، بعلت وسعت مانند سایر کشورهای اروپایی نیست ، اما از نظر امنیت ، رفاه اجتماعی ، سطح زندگی و بهداشت در سطح بالایی قرار دارد . و این موضوع باعث رشد این کشور در اتحادیه اروپا گردیده که خود نشان رشد آن می باشد .
فرهنگ لهستان فرهنگی بسیار مشهور از نظر میراث تاریخی و پیشرفت های کنونی در سراسر جهان است و به 5 نویسنده لهستانی جایزه ی نوبل اعطا شده است .
نویسندگان تاریخی همانند کارول اسزیمانواسکی، فریدرید چوپین و ایگنیسی پادراسکی و دیگر افراد حاضر نظیر هنریک گورکی، ویتولد لاتوسلاواکی یا کریستوف پندرکی که فصل جدیدی از تاریخ موسیقی را به رشته تحریر آورده اند از این کشور بوده اند . از جمله برندگان نخل طلایی کریستوف کی اسلواسکی و دیگر افراد هنرمند صنعت فیلم که در سراسر جهان شناخته شده هستند ، از افتخارات این کشور می باشند . موسسه فرهنگی لهستان سرگرمی های بسیاری را برای علاقه مندان با تمام سلیقه ها فراهم کرده است. شمار جشن ها ، نمایشگاه های کتاب ، کنسرت ها و دیگر سرگرمی ها بسیار زیاد است . همچنین برای دوستداران ورزش نیز چیزهایی وجود دارد . این کشور در سال 2012 میزبان قهرمانی فوتبال اروپا بود و این موضوع باعث جذب هزاران دوستدار فوتبال در سراسر اروپا شد و ورود به این کشور شد.
از سال تحصیلی 2007/2008 سیستم آموش عالی لهستان به سه دسته کارشناسی(لیسانس،مهندسی)، کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکترا(دکتر) تقسیم شده است . این سیستم بر تمامی رشته های آموزشی بجز حقوق ، داروخانه ، روانشناسی ، دامپزشکی ، دارو و دندانپزشکی اعمال می شود ، که هنوز هم بر اساس سیستم دو مرحله ای(فوق لیسانس و دکترا) می باشد .
مقاطع مختلف تحصیل در لهستان :
دوره کارشناسی غیر مهندسی(لیسانس) با گذراندن 3 تا 5 سال در کالج فنی و حرفه ای/مهندسی اخذ می شود و این روند تحصیلی همانند سایر کشورهای دنیا می باشد . تحصیل در این کشور در مقاطع کارشناسی بسیار آسان می باشد و از نظر هزینه به مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است .
دوره کارشناسی(مهندسی) با گذراندن 3 تا 5 سال در کالج مهندسی علوم، کشاورزی و اقتصاد اخذ می شود.
دوره کارشناسی ارشد( فوق لیسانس )؛ مدرک های معادل : کارشناسی ارشد هنر، کارشناسی ارشد مهندسی ، کارشناسی ارشد مهندس معماری، پزشک با صلاحیت ، دندانساز یا دامپزشک . تصدیق این مدارک طی 2 تا 5 سال تحصیل مداوم در دانشگاه به طول می انجامد . فردی که دیپلم کالج را دارد طی 2 تا 5 سال می تواند مدرک کار شناسی ارشد خود را با کمی تلاش دریافت کند .در یافت این مدرک به مناسبت
دوره دکترا (PHD) ، مدرک دکترا به کسی داده می شود که در امتحان دکترا قبول شده باشد و با موفقیت از پایان نامه ی خود دفاع کرده باشد. برای گرفتن مدرک صلاحیت دکتری فرد میبایست مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن را در دست داشته باشد.
مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های لهستان :
ملزومات ثبت نام بستگی به تصمیم دانشگاه دارد و باید بر روی وب سایت دانشگاه انتخابی شما تایید شده باشد . معمولا پر کردن یک فرم در خواست نامه و فرستادن یک نسخه از مدرسه راهنمایی (یا دانشگاه/کالج) و در نتیجه مدرک مهارت زبان انگلیسی (معمولا تافل) ضروری می باشد . برخی از دانشگاه ها توصیه نامه، مقالات شخصی و دیگر مدارک که در سایتشان ذکر شده است را می خواهند . مدارس هنر همانند سازمان تربیت بدنی و دیگر سازمانها ، آزمون های استعداد را ترتیب می دهند.
لهستان اظهار دارد که هیئت اعتبار مسئول نظارت و کنترل بر استاندارد های آموزشی در موسسات آموزش عالی لهستان می باشد. این هیئت با دفاتر اعتبار در دیگر کشور ها در حال همکاری می باشد.
تمام مقررات براساس اعتبار سنجی مدراک و امضای توافق دو جانبه با کشورهای در لیست در خصوص به رسمیت شناختن مدارک توسط لهستان می باشد که در صفحه وب دفاتر به رسمیت شناختن آکادمیک و تبادل بین المللی موجود است .


شروع سال تحصیلی در لهستان :
سال تحصیلی به دو بخش تقسیم می شود :ترم پاییز(ماه اکتبر-اواسط فوریه)، ترم بهار(اواسط فوریه-ژوئن). هر کدام از آن ها با آزمون دوره ای پایان می یابد. تدریس به شکل سخنرانی، گذاشتن کلاس ها، سمینارها، کلاس های آزمایشگاه و مباحثه گروهی ارائه می شود .
وضعیت امتحانات
برای اتمام یک ترم با موفقیت، دانش آموز میبایست کارنامه قبولی تمامی امتحانات را دریافت کند. مقیاس نمره گذاری رایج بدین صورت می باشد : خیلی خوب(5)، خوب بعلاوه امتیاز(4،5)، خوب(4)، متوسط(3)، مردود(2). تحت عنوان سیستم واگذاری اعتبار اروپا شماری از اعتبارات خاص به شخصی که این نمرات را به صورت مستقل کسب کرده است اختصاص داده می شود.


سیستم لهستان در مناطق آموزش عالی اروپا
لهستان بیانیه بولونیا در خصوص خلق اروپا به منطقه اموزش عالی را امضا کرده است. موسسات آموزش عالی لهستان ECTS(سیستم انتقال اعتبار اروپا) را به اجرا در آورده است. آنان همچنان اعطای بورسیه بین المللی دانش آموزان را براساس فعالیت های فردی در مدارس و برنامه هایی نظیر سقراط/آراسموس را متعهد شده اند. مکمل دیپلم شناخت بین المللی آموزش و مدارک بدست آمده را آسان تر می کند.
پرسش و پاسخ درباره تحصیل در لهستان :
من برای ثبت نام به چه چیزهایی نیاز دارم؟
برای اعطای صلاحیت بین المللی ، متقاضیان در وحله اول می بایست تمام ملزومات برای ورود به موسسه آموزش عالی در کشور خود را فراهم کنند . معمولا داشتن گواهی اجازه دخول یا گواهی معادل آن ، مدرک زبان (حداقل در سطح متوسط) نیاز می باشد . البته شایان ذکر است امکان تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان نیز می باشد و شخص می تواند دوره زبان را در لهستان بگذراند.
برخی از شعبه های هنر، آموزش فیزیک و شعبی که دانشجویان را برای آموزش حرفه ای، پزشکی آماده می کنند و دیگر دانشگاه های فنی و حرفه ای ممکن است آزمون استعداد را ترتیب دهند.
از زمانی که لهستان قرارداد لیبسون را تایید کرد، در سال 2004 بین المللی بودن مدرک دیپلم به رسمیت شناخته شد.
تحصیل در لهستان چقدر هزینه در بر دارد ؟ ( هزینه یا شهریه تحصیل در لهستان) 
آموزش در موسسه عالی لهستان به صورت تمام وقت برای شهروندان لهستانی و همچنین برای افراد خارجی که تحصیل خود را در ایالت HELs به عنوان شهروند لهستانی آغاز کرده اند به صورت رایگان می باشد. دیگر افراد خارجی میبایست شهریه ای که معادل آن به صورت زیر است را پرداخت کنند :
• سالانه حدود 2000 یورو برای آموزش عالی و حرفه ای در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
• سالانه حدود 3000 یورو برای مقطع کارشناسی ارشد ، دکترا و تخصص
• سالانه حدود 3000 یورو برای کلاس های فنی و حرفه ای و دوره های کارآموزی
• سالانه حدود 2000 یورو برای کلاس های زبان، که برای آماده سازی دانشجویان در لهستان می باشد.
رئیس دانشگاه HELs ممکن است بنا به در خواست دانشجویان، شهریه دانشگاه را کم کند و یا روی هم رفته از آن چشمپوشی کند.
آیا نیاز است که من به صورت روان به لهستانی صحبت کنم ؟
خیر نیازی نیست چرا که در دانشگاه های لهستان بسیاری از برنامه های آموزشی به انگلیسی می باشد. اگرچه ممکن است شما زبان لهستانی را برای استفاده شخصی روزمره زمانی که در لهستان اقامت دارید یا برای پیوستن به کلاس های دانشگاهی در لهستان بیاموزید. اطلاع در مورد اعطای مدرک زبان لهستان در کمیسیون اعطای گواهی به خارجی زبانان آمده است.
آیا نیازی به اخذ ویزا تحصیلی لهستان هست؟ اگر نیاز است چگونه برای اخذ آن در خواست داده شود ؟
دانشجویانی که در اروپا/منطقه اقتصادی اروپا قرار دارند نیازی به اخذ ویزای لهستان ندارند، اگرچه انان میبایست در صورت اقامت بیش از 90 روز در لهستان در خواست اقامت دهند.
هیچ یک از دانشجویان اروپا/منطقه اقتصادی اروپا نیاز به اخذ ویزا در سفارت یا کنسول کشوری که در ان ساکن هستند ندارند. این نکته مهم را بخاطر داشته باشید که ویزا ها برای مدت حداکثر سه ماه داده می شود. در صورت قصد اقامت در لهستان نیاز به در خواست اقامت در اداره Vivodeship45 روز قبل از تاریخ انقضای ویزا برای آن دوره از زندگی است. برای همیاری بیشتر، دانشجویان میبایست با قسمت اداری دانشگاهشان در ارتباط باشند.
آیا نیاز به بیمه بهداشت و درمان است ؟
مراقبت های پزشکی در لهستان به صورت رایگان نیست. بیمه درمان برای بسیاری از دانشجویان در طول دوره اقامتشان در لهستان اجباری می باشد. به دانشجویان متعلق به کشورهای غیر از اروپا/منطقه اقتصادی اروپا پیشنهاد می شود که بیمه پزشکی را در کشورخود یا به محض رسیدن به لهستان خریداری کنند. علاوه بر اینکه دانشجویان ملزم به پرداخت خدماتی که در اختیارشان گذاشته می شود هستند به آنان توصیه می گردد که بیمه شخص ثالث و بیمه تصادف را خریداری کنند.
شهروندان اروپایی ساکن در لهستان قادر به استفاده از خدمات درمانی رایگان هستند که برای آنان کارت بیمه درمانی اروپا(EGIC) صادر می گردد. شهروندان اروپایی ساکن در کشورشان بیمه ندارند و شهروندان غیر اروپایی ممکن است توافق نامه با بودجه سلامت بین المللی لهستان ((EFZ-Narodowy Fundusz Zdrowia را امضا کرده باشند و بیمه ماهانه با هزینه 40PLN را خریداری کرده باشند.
تحت توافق دو جانبه، شهروندان انگلستان، سوئد و اسلواکیا حق مراقبت های پزشکی رایگان را دارند. طبق توافق با جمهوری چک، دانشجویان حق مراقبت های پزشکی ضروری همانند بیماری های ناگهانی یا تصادف را دارند.


شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی لهستان
چگونه برای ویزای تحصیلی (دانشجویی) لهستان درخواست بدهیم؟
• قبل از درخواست برای ویزا، پذیرش باید تایید شود.
• دانشجویان از کشورهای خاص نیازی به ویزا برای تحصیل در لهستان ندارند.
• یک ویزای دانشجویی باید حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر درخواست شود.
• ویزای دانشجویی لهستان، 2-3 هفته طول می کشد تا آماده شود.
لهستان نه تنها از نظر گردشگران محبوب است بلکه از نظر دانشجویان نیز همینطور است. این کشور دارای برخی از بهترین دانشگاه های جهان است و برخلاف برخی از کشورهای دیگر، به دانشجویان اجازه می دهند تا در حین تحصیل کار کنند. اگر شما قصد تحصیل در لهستان را دارید، اینجا همه چیز در مورد آنچه که باید در مورد ویزای دانشجویی لهستان بدانید، وجود دارد.
دانشگاه های لهستانی نه تنها از لحاظ دوره های ارائه شده بلکه از لحاظ تجربیات فرهنگی و زیبایی منظره ای با دانشگاه های سراسر جهان رقابت می کنند. لهستان دارای بیش از 450 موسسه آموزش عالی است که دانشگاه ورشو (Warsaw پایتخت لهستان)، دانشگاه یاگیلونیا (Jagiellonian) در کراکوف (Krakow) و دانشگاه آدام میتسکیه‌ویچ (Adam Mickiewicz) در پوزنان (Poznań) به عنوان سه دانشگاه برتر نام برده می¬شوند. لهستان به دانشجویان بین المللی به تمام دانشگاه های خود مادامی که مدارک لازم همچون یک ویزای دانشجویی لهستان را در اختیار داشته باشند، خوش آمد می گوید.
مدارک لازم ویزای دانشجویی لهستان
• فرم ویزا (درخواست برای فرم ویزای ملی)
فرم درخواست باید واضح، خوانا، در حروف بزرگ یا با ماشین تحریر تکمیل شود؛
تمام سوالات باید پاسخ داده شود، هیچ خطی خالی نباشد؛
وضعیت ازدواج باید به وضوح پر شود؛
فرم ها با هر گونه تصحیح پذیرفته نخواهد شد؛
درخواست باید شخصا توسط متقاضی پر شود؛
• گذرنامه فعلی
گذرنامه باید حداقل سه ماه از تاریخ انقضای ویزای لهستان که توسط متقاضی صادر شده است، معتبر باشد؛
گذرنامه باید شامل حداقل دو صفحه خالی برای ویزا باشد؛
• کپی صفحات گذرنامه با اطلاعات شخصی
• همه گذرنامه های قبلی
• نامه پذیرش
• تایید پرداخت هزینه حداقل یک سال (مطالعه طولانی مدت) یا یک ترم (درصورت کوتاه مدت)
• CA
• گواهی مدارک تحصیلی (کارنامه نمرات و مدرک تحصیلی کلاس دهم، کارنامه نمرات و مدرک تحصیلی کلاس دوازدهم، کارنامه نمرات و مدرک فارغ التحصیلی – در مورد دوره PG)، که همه این مدارک باید توسط MEA احراز هویت شوند.
• مدارک تأیید منابع مالی کافی برای تحصیل در لهستان
• حساب بانکی به نام متقاضی، اگر داشته باشد. (حداقل 8-10 صدهزار برای نشان دادن نیاز است)
• نامه ای از میزبان یا حامی مالی (یعنی نامه حمایتی)، که حمایت از متقاضی در طول اقامت در لهستان را تایید کند، از جمله صورت حساب های بانکی و گواهینامه های بانکی، مالیات بر درآمد، سپرده های ثابت.
• بیمه نامه برای 30،000 یورو برای یک سال
• رزرو بلیط / برنامه سفر
• نامه پوشش (کاور لتر) Covering Letter
• عکس برای ویزا
• گزارش CA (در صورت وجود)
• هزینه های Truematics از سوی دانشجویان غیر از پرداخت رسیدگی بین المللی
• برای احراز هویت توسط MEA – 1500 INR (روپیه هند) برای هر سند
• هزینه نقدی ویزا – 3600 INR
• ترجمه اسناد، در صورت وجود – 500 INR برای هر سند
• مصاحبه شخصی
• مصاحبه شخصی پس از ارسال تمام اسناد ویزا در سفارت انجام خواهد شد.
• دانشجویان بعد از یک هفته از ارسال مدارک، از سفارت برای مصاحبه تماسی دریافت خواهند کرد.
• زمان آماده سازی ویزا: 14 روز کاری
سایر اطلاعات مهم
دانشجو باید صبح زود برای ارائه پرونده به سفارتخانه برود، زیرا برای دانشجو اجباری است که یک قرار ملاقات قبلی بگیرد و به دانشجو یک مدرک داده می شود که طبق آن وی باید درخواست ویزای خود را تسلیم کند. نماینده می تواند پرونده را از طرف دانشجو ارسال کند، اما نامه اجازه از طرف دانشجو را نیاز دارد. آزمونهای مهارت زبان، اجباری نیست. توصیه می شود گزارش CA خانواده دانشجو ضمیمه پرونده ویزا گردد .
موسسه بین المللی کاریابی کوچگر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به لهستان راه ورود به دانشگاه های لهستان را هموار نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در لهستان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. این موسسه کلیه خدمات آموزشی لهستان را به صورت تضمینی برای متقاضیان به انجام می رساند.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.