09173208302

مهاجرت تحصیلی به سوئیس
یکشنبه 25 فروردین 1398
    
بازدید: 460
    

تحصیل در کشور سوئیس :
کشور سوئیس از جمله کشورهای بسیار امن در دنیا می باشد و به خاطر شرایط رفاهی بسیار عالی ، مهاجرت افراد به کشور سوئیس بسیار مشکل است اما موسسه بین المللی مهاجرتی کوچگر با همکاری وکلای باتجربه خود بحث مهاجرت به این کشور را برای هموطنان ایرانی در مسیری آسان قرار داده است . ما در مقاله ی پیش رو به توضیحی کلی پیرامون شرایط زندگی و تحصیل در سوئیس می پردازیم .
سوئیس ، یکی از ثروثمندترین کشورهای اروپای غربی است که با آلمان ، اتریش ، ایتالیا و فرانسه همسایه می باشد و از آنجا که این کشور یکی از زیباترین و ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد ، بسیاری از افراد ساکن در کشورهای همسایه سوئیس،جهت مهاجرت به این کشور ، مهاجرت کرده و این کشور را جهت اقامت انتخاب کرده اند و همین امر باعث شده که زبان ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی به عنوان سه زبان رسمی این کشور شناخته شود .
این کشور نه تنها از لحاظ زیبایی و ثروت بلکه از بسیاری جهات از جمله ، فرهنگ ، تکنولوژی ، آرامش و …هم زبانزد می باشد و همگی این عوامل باعث شده که سوئیس به کشوری خاص تبدیل شود ، به کشوری که هرساله افراد زیادی را جهت مهاجرت به خود جذب می کند .
از آن که این کشور جز ثروتمندترین و از هر لحاظ جز رتبه اول ترین کشورهای دنیا می باشد ، متقابلا از لحاظ هزینه زندگی و تحصیل هم بسیار بالا بوده و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد مشتاق به مهاجرت به سوئیس، به علت نداشتن تمکن مالی مناسب از رفتن به این کشور منصرف شده و آرزوی همیشکی خود را به دست فراموشی بسپارند و خود از رفتن به این کشور سر باز زنند اما باز هم تمامی تلاش خود را می کنند که حداقل بتوانند فرزندان خود را به این کشور برسانند و با مهاجرت فرزندان خود به این کشور آینده آنها را تضمین کنند .
پایتخت این کشور شهر برن می باشد ، زبان این کشور آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی می باشد . مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و در بعد از آن اخذ اقامت سوئیس یکی از روش هایی است که بسیاری افراد ،که قصد اخذ تابعیت سوئیس را دارند ، اقدام می کنند. دانشجویان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی سوئیس بهره مند شوند. از شهر های مهم کشور سوئیس میتوان به زوریخ ، ژنو ، بازل و لوزان اشاره کرد. واحد پول این کشور فرانک می باشد.
شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس
شرایط تحصیل در سوئیس به این صورت است که با آموزش کودکان در دوران پیش دبستانی و به مدت 1 تا 2 سال شروع می شود. تحصیلات اجباری در کشور سوئیس در هر شهر متغیر است و از 6 تا 8 سالگی شروع شده و 8 تا 9 سال زمان می برد که از این دوران 4 تا 6 سال آن برای دوران دبستان و 3 تا 5 سال آن برای دوران متوسطه می باشد.
تحصیل در مقطع دبیرستان و مدارس سوئیس
بعد از طی این دوران دانش آموزان میتوانند در دبیرستان ، مدارس حرفه ای یا مدارس بازرگانی به تحصیل خود ادامه بدهند. درصورتی که دانش آموز متقاضی ورود به دبیرستان باشد می تواند در رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل در سوئیس بدهد که 2 سال زمان می برد و بعد از سپری کردن این 2 سال دانش آموز موفق به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان میشود قابل ذکر است که یکی از شرایط ورود به دانشگاه های سوئیس داشتن دیپلم دبیرستان است. دانش آموزانی که داوطلب ادامه تحصیل در مدارس حرفه ای یا بازرگانی می شوند بعد از 2 تا 4 سال و اغلب بدون اینکه وارد دانشگاه شوند میتوانند وارد شغل موردنظرشان بشوند.
در کشور سوئیس 11 دانشگاه دولتی وجود دارد که زبان تحصیل در این دانشگاه ها فرانسوی ، آلمانی یا انگلیسی است.
جهت تحصیل در سوئیس در مدارس ، دانش آموزان خارجی که معدل دیپلم آنها حداقل 14 باشد و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس دارند ، می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی در دانشگاه ها مشغول تحصیل شوند یا می توانند دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاه فریبورک که به مدت 9 ماه و به زبانهای آلمانی و فرانسوی برگذار میشود شرکت کنند و بعد از اتمام این دوره با موفقیت به ادامه تحصیل در سوئیس بپردازند.
سال تحصیلی در کشور سوئیس جهت اعزام دانشجو به سوئیس ، متشکل از دو نیم سال تابستانی و زمستانی است که هر کدام تقریبا 5 ماه به طول می انجامد. دانشگاه های سوئیس بعد از اتمام هر سال تحصیلی بمدت 2 ماه تعطیل است و دانشجویان میتوانند در این زمان در هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که تمایل به یادگیری زبان دارند میتوانند به طور رایگان در دانشگاه اقدام کنند یا در موسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زبان در هر 4 ماه چیزی حدود 3400 فرانک است.
هزینه ی تحصیل در سوئیس :
هزینه تحصیل در سوئیس در هر مقطع چیزی حدود 600 تا 700 فرانک سوئیس می باشد . دانشجویانی که خوابگاه را برای زندگی انتخاب می کنند در ماه مبلغی حدود 1000 فرانک سوئیس را باید پرداخت کنند و کسانی که منازل شخصی اجاره میکنند مبلغی حدود 1200 فرانک سوئیس باید هزینه کنند . هزینه بیمه تحصیلی و درمانی دانشجویان در ماه مبلغی حدود 80 تا 100 فرانک می باشد .
تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس سوئیس چگونه می باشد ؟
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس دارند باید مدرک زبان آلمانی b1 یا b2 را داشته باشند زیرا زبان آموزش در این مقطع تحصیلی آلمانی و فرانسوی است که 4 سال به طول می انجامد . دانشجویان در این مقطع تحصیلی میتوانند 10 ساعت در هفته را کار کنند که حقوق آنها در هفته بین 120 تا 150 فرانک می باشد . حداقل مبلغی که دانشجویان برای زندگی در سوئیس در هر ماه باید هزینه کنند 1000 فرانک است که بخش قابل توجهی از این هزینه را هزینه مسکن در بر می گیرد . دو شهر زوریخ و ژنو از شهرهای هزینه های بالا هستند که هزینه زندگی در سوئیس در این دو شهر در هر ماه چیزی حدود 2000 فرانک می باشد.
علاقه مندان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور سوئیس می توانند با در دست داشتن کپی و اصل شناسنامه ، کپی و اصل پاسپورت ، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات هر دوی آنها به موسسه مهاجرتی کار یابی و تحصیلی بین المللی کوچگر در شیراز بصورت حضوری و عزیزان شهرهای دیگر بصورت غیر حضوری مراجعه نمایند تامشاورین ارشد و مجرب ما شرایط را برای تحصیل شما عزیزان در کشور سوئیس فراهم نمایند.
کسانی که متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس هستند می بایست هنگام مراجعه به سفارت سوئیس ، نامه ای در جهت اثبات پشتوانه مالی که برابر با یک سال هزینه زندگی در سوئیس است را به سفارت تحویل دهند. دانشجویانی که تمایل دارند بعد از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار تمام وقت در کشور سوئیس شوند باید تسلط کافی به زبان سوئیسی داشته باشند و تحصیلات دانشگاهی خود را با موفقیت به پایان رسانیده باشند تا بتوانند در شغل مناسب مشغول به کار شوند .بعد از آن می توانند تقاضای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در سوئیس را بدهند . بعد از طی این مراحل و سپری شدن چند سال کار در سوئیس ، شخص می تواند موفق به اخذ اقامت سوئیس شود . لازم به ذکر است که همکاران مجرب ما در موسسه مهاجرتی کوچگر راهنمای شما عزیزان در سپری کردن این مراحل می باشند.
دانشجویانی که خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترای سوئیس هستند می توانند برای بالا بردن شانس خود جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه های سوئیس ، دوره فوق لیسانس خود را در این کشور به پایان برسانند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در کشور سوئیس چگونه می باشد؟
جهت تحصیل دوره فوق لیسانس در کشور سوئیس 2 سال زمان و زبان تدریس در این مقطع ، آلمانی ، انگلیسی و فرانسوی می باشد . متقاضیانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل در سوئیس انتخاب می کنند ، باید مدرک زبان آیلتس 6 یا 6.5 را داشته باشند .
دانشجویان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی در هر ترم مبلغی حدود 700 فرانک و در دانشگاه های خصوصی حدود 4000 فرانک باید پرداخت نمایند.
دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و چیزی حدود 400 تا 600 فرانک سوئیس در هفته حقوق دریافت کنند . که این در آمد به راحتی می تواند هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند .
تحصیل در مقطع دکترا یا PHD سوئیس چگونه هست؟
جهت تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا ، دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند در ماه مبلغی حدود 2000 فرانک حقوق دریافت می کنند . به همین دلیل متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا سوئیس بسیار زیاد است . البته دانشجویان باید برای اخذ بورسیه به چند نکته توجه نمایند که عبارتند از :

1. داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 .
2. داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر .
3. داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره .
4. جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترای دانشجو .
دانشجویانی که تمامی این شرایط و یا حتی تعدادی از آنها را داشته باشند از شانس بالاتری برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس برخوردارند.
دانشگاه های معتبر سوئیس کدامند؟
در زیر به معرفی برخی از دانشگاه های معتبر سوئیس و زبان آموزشی آن ها ، جهت افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند، می پردازیم :
• دانشگاه لوگانو به زبان های انگلیسی و آلمانی
• دانشگاه ژنو به زبان های فرانسه و انگلیسی
• دانشگاه لوزان به زبان فرانسه
• دانشگاه زوریخ به زبان های آلمانی و انگلیسی
• دانشگاه فناوری لوزان به زبانهای انگلیسی و فرانسوی
• دانشگاه فرایبورک به زبان های فرانسوی و آلمانی
دانشگاه های فوق از بهترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشند . البته قابل ذکر است که دانشگاه فناوری لوزان را می توان از برترین دانشگاه ها در دنیا دانست و دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش این دانشگاه می شوند علاوه بر اینکه می توانند به صورت رایگان ثبت نام کنند از کمک هزینه های قابل توجهی نیز بهره مند می شوند .
شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس چگونه می باشد؟ یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور سوئیس ثبت نام در مدارس شبانه روزی این کشور می باشد که این گزینه برای افرادی که دارای گروه سنی 8 تا 18 سال می باشد بسیار مناسب می باشد . اینجاست که موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگر تمامی تلاش خود را بکار گرفت و تدابیری جهت رساندن فرزندان شما عزیزان به کشور سوئیس اندیشیده که یکی از این راه ها ، پذیرش فرزندان بین 8 تا 18 سال تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس می باشد. این مدارس به زبان های آلمانی و یا ایتالیایی مشغول به فعالیت هستند . حوزه فعالیت و پذیرش هریک از این مدارس شبانه روزی جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس متفاوت می باشد که در ادامه به صورت کلی شرح داده خواهد شد .
فقط مد نظر داشته باشید سن پذیرش در این مدارس بین 8 تا 18 سال می باشد و عزیزان متقاضی برای ادامه تحصیل در این مدارس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و از لحاظ زبان و یادگیری آن ، دانش آموزان می توانند در این مدارس مهارت کافی را کسب کنند .
نظام آموزشی و سیستم کاری مدارس شبانه روزی سوئیس چگونه عمل می کنند؟
سیستم نظام آموزشی سوئیس مثل سیستم آموزشی سایر کشورها ،12 ساله می باشد و تمامی تحصیلات پایه از جمله دوره ابتدایی و دوره متوسطه را پوشش می دهد اما طول این دوره ها در برخی مناطق و برخی نواحی متفاوت می باشد .
آموزش پایه :
تمامی کودکان ، از سن 6 یا 7 سالگی باید جهت ورود به مدرسه و شروع دوران ابتدایی و بعد گذراندن دوره متوسطه خود را آماده کنند . این دوره ها بین 9 تا 10و گاهی تا 12 سال سن متغیر است .
آموزش ابتدایی :
آموزش ابتدایی در مدارس سوئیس بین 4 تا 6 سال متغیر می باشد . این تغییر به سن شروع دوره ابتدایی و همچنین توانایی فرد در پشت سر گذاشتن این دوره ها بستگی دارد ولی در کل کودکان تا سن 12 سالگی باید دوره ابتدایی خود را تمام کرده باشند .
آموزش متوسطه:
آموزش متوسطه درمدارس شبانه روزی سوئیس بین 7 تا 9 سال متغیر است و این تغییر، درست مثل دوره ابتدایی به شروع سن تحصیل در این دوره و همچنین میزان درس خواندن فرد و سرعت عمل وی در پشت سر گذاشتن دروس، بستگی دارد .
تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس چگونه می باشد؟
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.مدارس بین المللی سوئیس از جمله مدارسی هستند که هرساله میزبان افراد زیادی ، از داخل یا خارج از کشور، جهت تحصیل می باشد . شایان ذکر است که ادامه تحصیل در این مدارس مستلزم پرداخت شهریه می باشد که در ادامه تمامی این مدارس با نام و شرایط و هزینه تحصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت . اما این هزینه ها برای سوئیس تبارها بصورت رایگان است .
مثالی از تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس:
مدرسه SURVAL MONTREUX:
این مدرسه یکی از برترین مدارس شبانه روزی در سوئیس است که فقط پذیرای دختران بین مقاطع سنی13 تا 19 سال می باشد . این مدرسه دوره های تکمیلی دیپلم را برگزار می کند. دانش آموزان بعد از اتمام این دوره ها و اخذ مدرک دیپلم می توانند وارد برترین دانشگاه های آمریکا و سوئیس شوند.
تحصیل در این مدرسه به زبان انگلیسی بوده اما زبان دیگر مثل آلمانی،روسی، فرانسوی و اسپانیایی هم به صورت اختیاری به دانش آموزان ارائه می شود . ارائه زبان و تدریس زبان های متفاوت فقط یکی از حوزه های فعالیت این مدرسه می باشد . این مدرسه در حوزه های دیگری از جمله تاتر، موسیقی، اسب سواری، فوتبال، تنیس، رقص و … هم خدماتی را به دانش آموزان ارائه می دهد. جدا از اینها برترین کار این مدرسه ایجاد سفرهایی به کشورهای مختلف جهت انجام کارهای خیریه ای و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ های متفاوت کشورها می باشد.
هزینه تحصیل در این مدرسه ، بسته به نوع دیپلم و طول دوره ، سالیانه ، بین 72،750 فرانک تا 81،480 فرانک متغیر می باشد.
مدرسه AIGLON COLLEGE
این مدرسه در آلپ سوئیس واقع شده و هرساله پذیرای دانش آموزان متعددی ، در بازه سنی 9 تا 18 سال، از تمامی ملت ها و کشور ها می باشد . تحصیل در این کالج به زبان انگلیسی بوده ولی برای افرادی که به این زبان آشنایی ندارند هم دوره های زبان را برگزار می کند . حوزه فعالیت این کالج هم مثل کالج های شبانه روزی دیگر ارائه مدرک دیپلم و آمادگی دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه می باشد . البته این کالج جهت تفریح بچه ها هم تدابیری اندیشیده است و کلاس هایی هم جهت تفریح بچه ها ترتیب داده است. هزینه تحصیل و اخذ دیپلم از این مدرسه ، سالیانه 89،750 فرانک می باشد . دو کالج توصیف شده در بالا تنها مثال کوچکی از کالج های شبانه روزی سوئیس می باشد . درست است که از لحاظ امکاناتی بسیار غنی هستند اما همان طور که مشاهده کردید از لحاظ هزینه ای تا حدودی بالا می باشند و همین موضوع باعث دلسردی بسیاری از افراد متقاضی جهت مهاجرت می باشد . بنابراین توصیه موسسه مهاجرتی کوچگر بر این است که فقط افرادی که از لحاظ مالی دارای تمکن کافی هستند جهت این کالج ها اقدام کنند . موسسه مهاجرتی کوچگر با بکارگیری مشاوران و وکلای خود در این کشور توانسته با برخی از کالج های شبانه روزی این کشور پیوند همکاری ببندد و هرساله دانش آموزان زیادی را جهت ادامه تحصیل در این کالج ها به این کشور اعزام کند . شما عزیزان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور می توانید با مراجعه حضوری به این موسسه از تمامی جزئیات آگاهی کامل پیدا کنید.
موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگر از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور می باشد که خدمات تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشورسوئیس با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.