09173208302

مهاجرت تحصیلی به استرالیا
یکشنبه 25 فروردین 1398
    
بازدید: 720
    

استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی می باشد که در حال حاضر از نظر پذیرش مهاجر در سطح بالایی قرار دارد . این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی بصورت جزیره می باشد و مرز خشکی با کشورهای دیگر ندارد .
موقیت جغرافیایی کشور استرالیا : این کشور در نیمکره جنوبی قرار دارد و پایتخت آن شهر کانبرا می باشد . این کشور از سمت جنوب با اقیانوس منجمد شمالی و از شرق با اقیانوس آرام و از غرب با قیانوس هند ارتباط دارد .
استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان و چهارمین کشور شاد دنیا می باشد . زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد و اکثر مردم آن از مهاجرین هستند . از شهرهای مهم و پر جمعیت آن عبارت است :
1-سیدنی
2-ملبورن
3-پرت
4-بریزین
5-آدلایر
این کشور دارای آب و هوای خشک و بیابانی می باشد . کشور استرالیا از نظر قدرت اقتصادی رتبه دوازدهم در سطح کشورهای دنیا را دارا می باشد . پول رایج این کشور دلار استرالیا هست و این واحد پول در دنیا از اعتبار خاصی بعلت کم بودن تورم در کشور برخودار است . میزان بی کاری در این کشور بسیار کم می باشد و به همین انگیزه مهاجرینی که وارد استرالیا می شوند از نظر کار مشکلی نخواهند داشت .

پذیرش تحصیلی استرالیا
دوره های فنی حرفه ای در استرالیا : این دوره ها بی شباهت به دوره های فنی حرفه ای در ایران نیست و یکی از راه های ورود به این کشور می باشد . کلاسهای فنی حرفه ای در کشور استرالیا در قالب کالج های فنی برگذار می شود و این کالج ها بستگی به نوع رشته انتخابی دارای مدت زمان متفاوت هستند . از جمله رشته هایی که در این کالج ها تدریس می شود که در کشور استرالیا بازار کار خوبی هم دارد عبارت است از:
1- مکانیک
2- عمران
3- رایانه
4- جوشکاری
5- الکترونیک
6- آشپزی
7- طراحی لباس
8- روانشناسی
9- هتل داری
البته رشته های دیگر نیز در این کالج ها وجود دارد که در لیست فنی آن قید شده است .
شرایط ورود به دوره های فنی حرفه ای در کشور استرالیا : برای ورود به این کلاسها که خود مجوزی برای ورود به کشور استرالیا می باشد ، باید داوطلب دارای شرایط خاصی باشد که عبارت است از :
1- دارای مدرک زبان آیلتس زبان با نمره 6.5 آکادامیک باشید .
2- سابقه کار در رشته مرتبط داشته باشد به همراه بیمه .
3- مدرک متقاضی در کشور آلمان قابل ارزشیبابی باشد .
4- رشته انتخابی کالج باید مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی باشد .
لازم به ذکر است که هزینه های کالج بطور سالانه محاسبه می شود و این هزینه ها که بعنوان شهریه دریافت می شود ، سالانه 2000دلار کانادا می باشد . مدت دوره کلاسهای فنی حرفه ای در استرالیا از 6 ماه تا دوسال می باشد .
امتیاز کلاسهای فنی حرفه ای در استرالیا : این کلاسه جهت تامین نیروی کار در این کشور برگزار می شود و متقاضی این شانس را دارد که بعد از اتمام دوره می تواند در کشور استرالیا کار کند و این کار کردن او می تواند منجر به دریافت اقامت گردد . یکی از بهترین راه های کاری در این کشور برای اقامت طی کردن این دوره و در نهای مشغول کار شدن در آنجا هست .
انواع ویزا کشور استرالیا : ویزای اسکیرورکر یکی از راههای ورود به کشور استرالیا می باشد که معمولاٌ در سه حالت اجرایی می شود .
1- ویزای 189
2- ویزای 190
3- ویزای 489
از بهترین حالت در این سه نوع ویزا ، گرفتن ویزای 189 می باشد که در این حالت شخص می تواند در هر کجای استرالیا زندگی و کار کند . اما متقاضی با دو ویزای دیگر یعنی ویزای 190 و 489 با محدودیت نوع کار و زندگی در کشور استرالیا روبرو می باشد و در این حالت بنا به درخواست دولت استرالیا باید محل زندگی و کار خود را انخاب نماید . در واقع دولت استرالیا تعیین می کند که فرد متقاضی در کجا زندگی و کار کند . این نوع ویزا زیا جالب نیست اما می تواند یکی از راه های ورود به کشور استرالیا باشد . همانگونه که گفته شد بهترین ویزا برای کشور استرالیا ویزای 189 می باشد که این ویزا دارای شرایط زیر میباشد.
شرایط اخذ ویزای 189 کشور استرالیا : برای دریافت این ویزا 189کشور استرالیا متقاضی باید یک سری فاکتورهایی را داشته باشد و یک سری بدست بیاورد تا بتواند از این ویزا استفاده کند . در واقع قبل از اینکه متقاضی اقدامی برای درخواست ویزا کند باید جدولی که نماینده کار برای او می باشد را تکمیل نماید و بعد اگر نمره او به حد نصاب رسید اقدام کند در غیر اینصورت نمی تواند برای دریافت ویزا اقدام کند و احتمال ریجکت آن بسیار زیاد ویا حتمی می شود .
برای کسب ویزای کشور استرالیا حداقل امتیازی که متقاضی باید کسب نماید 60 امتیاز که این در مرحله اول اقدام می باشد و پس از آن بررسی مدارک لازم مانند تحصیلی یا کاری هست که باید توسط اداره مهاجرت استرالیا بررسی و تایید نهایی شود .
جدول امتیازات برای دریافت ویزای 189 کشور استرالیا از چهار قسمت تشکیل شده است که عبارت است از
1-سن2-نمره زبان3-مدرک تحصیلی 4-اسپانسرها هرکدام از این قسمتها دارای یک زیر مجموعه ای هستند که می تواند در کسب حداقل و حداکثر نمره دریافتی متقاضی اثر گذار باشد . این متغییر ها عبارت است از :
سن :
1- سن 18 تا 24 سال .............................25 امتیاز
2- سن25تا 32سال..................................30 امتیاز
3- سن 33تا39سال...................................25امتیاز
4- سن40تا 44سال.................................15امتیاز
5- سن 45تا49 سال...............................صفر امتیاز
نمره زبان :
1- نمره 6در 4مهارت (آیلتس) 10 امتیاز
2- نمره 7 در 4مهارت (آیلتس) 10 امتیاز
3- نمره8 در 4مهارت(آیلتس) 20 امتیاز
مدرک تحصیلی :
1-مدرک ارزیابی شده توسط سازمانهای استرالیایی 10 امتیاز .
2-مدرک دیپلم اخذ شده در کشور استرالیا 10 امتیاز .
3-مدرک کار شناسی یا کارشناسی ارشد کشور استرالیا یا خارج از استرالیا 15 امتیاز
4-مدرک دکترا از استرالیا یا خارج از استرالیا 20 امتیاز .
اسپانسر ایالتی :
1-داشتن اسپانسر ایالتی 5 امتیاز .
2- داشتن اسپانسر منطقه ای 10 امتیاز .

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی
صدور ویزا این کشور به دولت استرالیا وابسته نیست اما مستقلا توسط شرکت های بریتانیایی صورت میگیرد. ویزای استرالیا با هزینه کمتر و یا به صورت رایگان توسط دولت استرالیا در دسترس است و شما به طور مستقیم میتوانید برای آن اقدام کنید. ویزا و مهاجرت به استرالیا و خدمات جامع موسسه ما شامل مشاوره مهاجرت به استرالیا ، میزان موفقیت استثنایی، چک کردن سند و پردازش ویزا را با تضمین انجام میدهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار
ارزیابی آنلاین برای افراد واجد شرایط بر روی سیستم امتیاز مهاجرت توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها (DIBP) تعیین شده است . محاسبه ارزیابی نشان می دهد که آیا شما به اندازه کافی امتیاز جهت واجد شرایط بودن برای مهاجرت به استرالیا تحت یکی از کلاس های نیروی کار ماهر برای گرفتن ویزا را دارید . نتیجه مثبت موفقیت ویزا را تضمین نمی کند . به سادگی معنی این است که شما تعداد لازم و یا حداقل نقاط مثبت و لازم را توسط وزارت مهاجرت به استرالیا و حفاظت از مرزها استرالیا(DIBP) لازم است را دارا هستید یا خیر؟

الزامات مورد نیاز برای ویزای نیروی کار ماهر استرالیا به شرح زیر است:
• سن – سن شما باید زیر 50 سال باشد زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید.
• زبان انگلیسی – شما باید توانایی کافی در زبان انگلیسی برای کار در استرالیا (حداقل در سطح مناسب) را داشته باشید .
• اشتغال – زمانی که شما درخواست معرفی به عنوان یک شاغل ماهر را می دهید ، که متناسب با مهارت ها و صلاحیتهای خود باید اعلام کنید . اشتغال خود را باید در فهرست مشاغل ماهر ثبت کنید .
• ارزیابی مهارت – در ابتدا آن از شما خواسته می شود که مهارت های خود را ارزیابی کنید و توسط مواردی ارزیابی صورت گیرد که توسط دولت استرالیا تعیین شده است برای ارزیابی اشتغال معمولا شرایط خاصی مورد نیاز خواهد بود .
• ارزیابی سلامت – شما باید از لحاظ سلامت خوب و معقول باشید و تمامی متقاضیان باید سلامت خود را توسط یک دکتر تحت معاینه پزشکی ارزیابی کنند .
• ارزیابی شخصیت – شما باید شخصیت خوبی داشته باشید و این مورد به سرعت ارزیابی می شود .

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.