09173208302

مهاجرت تحصیلی به اوکراین
یکشنبه 25 فروردین 1398
    
بازدید: 592
    

اوکراین

یکی دیگر از کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی ، کشور اوکراین می باشد . این کشور از نظر بُعد مسافت به کشور ما نزدیک است و رفت و آمد به آن آسان می باشد . کشور اوکراین دارای 20 دانشگاه معتبر در رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی می باشد . پایتخت این کشور شهر کیف می باشد و از نظر کارهای پذیرش دانشجوی کشوری مناسب و در نهایت ارزان می باشد.
کشور اوکراین به لحاظ موقعیت جغرافیایی دارای همسایگان متفاوتی می باشد که این موضوع باعث گردیده که از نظر ورود دانشجو به این کشور برای تحصیل هدف مناسبی باشد . کشور اوکراین از جهات مختلف دارای همسایگان زیر می باشد :
1-از سمت شمال : کشوز بلاروس
2-از سمت شمال غربی : کشور لهستان
3-از سمت غرب : کشور اسلواکی
4-از سمت جنوب غربی: کشورهای مجارستان و رمانی
5-از سمت جنوب : با دزیای سیاه و کشور مولداوی
6-از سمت جنوب شرق و شرق : با کشور روسیه
بهترین شهر برای تحصیل در دانشگاه آن شهر خارکف هست .

پذیرش تحصیلی اوکراین
هزینه ها و شهریه در کشور اوکراین :
الف : شهریه دانشگاه ها در رشته های پزشکی :
هزینه دانشگاه های بطور عموم با توجه به نوع زبانی که برای ادامه تحصیل انتخاب می شود متفاوت می باشد ولی بطور معمول برای رشته های زیر گروه پزشکی به عبارت زیر می باشد :
(1) شهریه دانشگاه برای رشته پزشکی به زبان انگلسی 3500الی 5000دلار
(2) شهریه دانشگاه برای رشته پزشکی به زبان اوکراینی 2500الی 3500دلار
(3) شهریه دانشگاه برای رشته دندان پزشکی به زبان انگلسی 3600الی 5000دلار
(4) شهریه دانشگاه برای رشته دندان پزشکی به زبان اوکراینی 2500الی 3400دلار
(5) شهریه دانشگاه برای رشته دارو سازی به زبان انگلیسی 2800الی3500 دلار
(6) شهریه دانشگاه برای رشته دارو سازی به زبان اوکراینی 2300الی3000دلار
دانشگاه های مورد تایید در رشته های زیر گروه پزشکی برای کشور ایران ، دانشگاه خارکف در همین
شهر می باشد .
ب : شهریه دانشگاه ها در رشته های غیر پزشکی :
بطور کلی در کشور اوکراین تحصیل در رشته های غیر پزشکی زیاد مناسب نیست . با توجه به هزینه هایی که می شود از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد که در کشور اوکراین تحصیلات غیر پزشکی را ادامه بدهیم البته منظور از این گزینه فقط برای مهاجرین می باشد ، اما اگر داوطلبی بخواهد در رشته های غیر پزشکی نیز تحصیل کند بنا به نوع رشته ای که انتخاب می کند باید هزینه ای معادل 1500 تا 3500 دلار بعنوان شهریه سالانه دانشگاه پرداخت کند .
تذکر : شرایط تحصیل و ورود به دانشگاه های کشور اوکراین زیاد سخت نیست اما خروجی دانشگاه های آن بسیار مشکل و گاها ٌ در بعضی از سایتهای تبلیغاتی و سایتهای اجتماعی عنوان می شود که می توان از راه های مختلف مانند خرید نمره دروس آنجا را پاس که که این موضوع کاملاٌ غیر واقعی می باشد . در حال حاضر در رشته های پزشکی و زیر گروه آن از تایید نظام آموزش عالی کشور ما خارج شده است ولی این موضوع برای کسانی که قصد بازگشت به کشور را در بعد پایان تحصیل را ندارند هیچگونه محدودیتی را نخواهد داشت و مدرک صادره از تمامی دانشگاه های این کشور در تمام رشته ها مورد تائید سایر کشورهای جهان می باشد .

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در اوکراین
سیستم آموزش آکادمیک دراین کشور با توجه به استانداردهای بین المللی کشورهای توسعه یافته به روز می باشد . دانشگاه پزشکی دولتی اودسا (Odessa State Medical University) و دانشگاه علوم پزشکی لوف (Lviv State Medical University) دو موسسه آموزشی برجسته دراین کشور هستند. هر دو دانشگاه ، برنامه های تحصیلی به زبان های انگلیسی و روسی را در زمینه های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و فارماکولوژی ارائه می دهند.
اگر شما به دنبال تحصیل پزشکی در اوکراین هستید ، به مکان درستی آمده اید – تحصیلات بین المللی M.D. توسط وزارت آموزش و پرورش اوکراین به رسمیت شناخته شده است و فارغ التحصیلان دوره پیش پزشکی بدون آزمون ورودی در دانشگاه پذیرفته می شوند. اوکراین یکی از مقاصد مطلوب برای دانشجویان مشتاق است که مایل به تحصیل MBBS در خارج از کشور هستند. برخی از مزایای ذکر شده در زیر آمده است:


• دانشگاه های پزشکی اوکراین توسط سازمان جهانی بهداشت، یونسکو، MCI و شوراهای پزشکی بسیاری از کشورهای دیگر به رسمیت شناخته شده است.


• زبان آموزشی در اوکراین انگلیسی است، که برای تطبیق دانشجویان بین المللی با محیط زندگی بسیار راحت تر است.
• هزینه اقامت در مقایسه با کشورهای دیگر مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان بسیار پایین است. جدا از این ، سفر دانشجویان به اوکراین بسیار ارزان است . دانشجویان برای سفر در داخل کشور، تخفیف ویژه دریافت می کنند.
• کالج های پزشکی اوکراین امکانات با کیفیت بالا به دانشجویان ارائه می کنند.
• دانشجویانی که به تحصیل MBBS در دانشگاه های اوکراین می پردازند ، فرصت های مختلفی برای شرکت در برنامه های تبادل بین المللی ، کنفرانس ها و دیگر پروژه های علمی در دانشگاه های مختلف بین المللی فراهم می شود تا به اهداف خود در زمینه پزشکی دست یابند.
شرایط اخذ پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در اوکراین
تمام افرادی که دارای گواهی دیپلم دبیرستان هستند، می توانند برای پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در اوکراین درخواست دهند. شرایط یا نمره خاصی برای پذیرش در هیچ دوره ای وجود ندارد. شرایط پذیرش در مقطع رشته های پزشکی، پزشکی اطفال، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری برای داوطلب ایجاب می کند که دروس زیر را در دبیرستان گذرانده باشند:


• متقاضیان باید حداقل 50% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند و اگر جز گروه عمومی باشند، زبان انگلیسی را به عنوان یک درس اجباری گذرانده باشند.
• متقاضیان باید حداقل 40% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند و اگر جز SC/ ST/ OBC باشند، زبان انگلیسی را به عنوان یک درس اجباری گذرانده باشند.
• حداقل سن مجاز 17 سال می باشد.
• متقاضیان باید دوره 12 ساله مدرسه را گذرانده باشند.


شرایط لازم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های زبان دارند :
• گواهی دیپلم دبیرستان
• پاسپورت بین المللی
• حداکثر سن مجاز 32 سال
دپارتمان مقدماتی، یک دوره 10 ماهه آموزش زبان اوکرایی و یا روسی را ارائه می دهد. این زبان اصلی آموزش خواهد بود و علاوه بر یادگیری زبان ، به یادگیری دروس اصلی رشته آینده شما نیز کمک خواهد کرد. پس از دوره مقدماتی می توانید رشته مورد نظر خود را به زبان روسی یا انگلیسی انتخاب کنید.
دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت
دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.


آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی اوکراین
روند پذیرش برای MBS در اوکراین ، متقاضیان ملزم به انجام هر گونه امتحانی برای درخواست پذیرش نیستند . برای پذیرش در دوره های مرتبط با پزشکی، دانشجویان باید موضوع زیر را با موضوعات دیگر در مدرسه مطالعه کنند .
• دانشجو باید در کل حداقل ۵۰ % در فیزیک ، شیمی و زیست شناسی داشته باشد و اگر دانش آموزان از گروه عمومی باشد باید به عنوان یک موضوع اجباری زبان انگلیسی داشته باشد.
• دانشجو باید در کل حداقل 40٪ در فیزیک، شیمی و زیست شناسی داشته باشد و باید انگلیسی را به عنوان یک موضوع اجباری از دانشجویان از SC / ST / OBC داشته باشد.
• دانشجو باید در ۳۱ دسامبر سالی که پذیرش در آن صورت گرفته می شود ، 17 سال به بالا باشد.
• دانشجو باید کلاس دوازدهم را در یک مدرسه معمولی به اتمام رسانده باشد.
موسسه مهاجرتی بین المللی کوچگر از موسسات حقوقی مهاجرتی کشور می باشد که راه ورود و اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین را برای شما فراهم می کند . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس داشته باشید و از مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.